צריכה המלצה למכשיר

מילי08

Well-known member
צריכה המלצה למכשיר

מקווה שזה המקום המתאים לשאול...
יש לי גלקסי 4 שכבר עושה הרבה בעיות ואני רוצה להחליף. חשבתי ללכת הפעם על הסיניים בגלל החסכון הכספי אבל אני לא מבינה בהם.
אני רוצה מכשיר בעברית מלאה כמובן, שיהיה טוב בשיחות כי זה הטלפון היחידי שלי. השימושים האחרים שמעניינים אותי הם מצלמה טובה אבל לא מחפשת משהו מקצועי, נגן מוזיקה טוב ואינטרנט. ושהמכשיר עצמו יהיה מהיר יותר מהגלקסי העגלה שלי..
אה, והגודל של הגלקסי 4 הוא מעולה מבחינתי. הגדולים יותר נראים לי מסורבלים...
יש הצעות?
תודה מראש.

peraline

New member
אני דווקא הייתי הולך על מותג

אם את בעלת גלאקסי 4 אני מניח שאת לא מחליפה כל שנה מכשיר, ושזהו המכשיר העיקרי שלך והוא לא איזה מכשיר רזרבה למקרה שהעיקרי מתקלקל.
יש מכשירים סיניים שהביצועים שלהם ממש טובים אך מחירם כבר לא מתרחק הרבה מהממותגים ויש כמובן זולים אבל לא הייתי קונה אותם כמכשיר לשימוש עיקרי.
לא ציינת מה גודל המסך הרצוי ועל איזה ביצועים את מתכווננת.
אני אישית חושב שהאס 4 הוא אחלה מכשיר, ואולי שווה לאפס אותו להגדרות יצרן ולנסות להשתמש בו .
קחי בחשבון שרוב המכשירים הסיניים יש להם רום תומך בעברית אך אין להם תמיד עברית מלאה. ולכן צריך להיכנס לכל מיני פורומים ולהתקין להם רום חדש עם עברית. לא מתאים לכל אחד ההתעסקויות הללו.

מילי08

Well-known member
נכון. לא מחליפה כל שנה וזה המכשיר העיקרי

גודל מסך- כמו זה של גלקסי 4 (נדמה לי 5.5 ?)
היו לי המון בעיות עם ה- 4, והבנתי שאני לא היחידה ושמכל הדגמים האחרים,ל S4 היו הכי הרבה תקלות.
לא ידעתי שברוב הסיניים אין עברית מלאה...

להתרחק מהמכשירים הסיניים

מכשיר סיני מצוי הוא תיבת פנדורה שכל פעם מפתיעה בבאג כזה או אחר: פעם זו מצלמה באיכות נוראית, פעם זו בעיית זיכרון וכו' וכו'. עדיף לקנות סמסונג או אל ג'י מוחדשים מאשר לקנות מכשיר סיני חדש, מניסיון.

prizman

New member
אני לא אמליץ כי לא ניסיתי בעצמי

אבל בדוק את Huawei P9, OPPO ONE PLUS 2, מכשירים של לנובו ויש עוד.

מילי08

Well-known member
מוזר. דווקא שמעתי דברים טובים ולכן חשבתי על הכיוון הזה

השאלה היא אם זה קורה גם בדגמים של יצרניות סיניות ידועות?

prizman

New member
מותגים זה דבר אחד וכשירים זה דבר שונה

ולמקום ואופן הקניה גם יש משקל לא קטן.
כאמור לי אין נסיון אישי עם מכשירים סיניים ובכל זאת אני לא ממהר לפסול אותם, כנראה בגלל שקראתי על כמה טובים,
כנראה לא אלו שיצא לך לנסות.
גם לסמסונג היו ויש דגמים לא מוצלחים וגם למרצדס. אז מה?

מילי08

Well-known member
תודה

קראתי על שניהם עכשיו.
על השני דווקא שמעתי. רק צריכה לבדוק רמות מחירים. נראה לי שהוא יכול להיות מתאים.

prizman

New member
למזלי הרע בדקתי כרגע מכשיר OPPO F1

שלא ידעתי בכלל על קיומו.
הוא נאה למדי ואפילו היה בסדר אך לא התרשמתי עמוקות.
לצערי בחנות שהייתי בה לא היה את ה Huawei P9 שלדעת הכל טוב ממנו אז אשאיר אותו להתרשמותך.
מה שכן רכשתי זה את הסמסונג A7 שעלה בדיוק כמו ה OPPO ההוא, אם תחכי למחר אתן לך חוו"ד יותר רחבה עליו,
פשוט נאלצתי לרכוש מכשיר במהירות מסיבה כלשהי.

BobboVilla

New member
רגע, "בובי" זה אני?

ואם כן, אז אני צריך לנחש למה קנית A7, או למה היית צריך מכשיר במהירות?

prizman

New member
סליחה בובו.

למה הייתי צריך לקנות במהירות כמובן.
התשובה ללמה A7 פשוטה, כי הייתי צריך לקנות במהירות.

prizman

New member
אז ככה.

בהתחלה חשבתי לכתוב שזה מכשיר ההולם את מחירו אבל נזכרתי שאין בעצם מה שמכונה במניות "מחיר הוגן" לסמארטפונים
אז אסתפק בלהגיד שבמצב השוק היום עם המכשיר הנ"ל את מקבלת תמורה נאותה למכשיר.
את הספציפיקציות המדוייקות תמצאי ברשת אבל אזהרה
אל תסתמכי על מה שכתוב באתרים הישראלים,
ברוב האתרים שהסתכלתי בהם היו נתונים שגויים. נראה לי שהם ציטטו הערכות מקדמיות ולא טרחו
לבדוק איך המכשיר יצא בפועל, בספק גם אם בדקו אותו. נתוני אמת יש באתר החברה ובאתרי חו"ל.
דוגמאות: רזולוצית מסך מופיעה באתרים 1080*720, בפועל 1020*1080. זכרון עבודה מופיע 2, בפועל יש 3.
רדיו כתוב שאין אבל יש ועוד כהנה וכהנה. לקח לכל מי שמסתמך על בחינות באתרים ישראלים החל מסמארטפונים
וכלה במערכות סטריאו. ברובם הם אתרי פרסום ולא מבחן.
תכל'ס. מסך ראוי בהחלט למכשיר ביניים. לא ברמה של מכשיר דגל של היום אבל כן של לפני שנה וחצי.
תמונות וסרטים נראים ברורים לגמרי בסוגי תאורה שונים.
מעבד חזק ומהיר דיו למשתמש הממוצע.
תומך בגלישה סלולרית בכל מהירות מקובלת כולל 4G למיניו.
WIFI כולל תקן AC המהיר ביותר, שוב בניגוד לכתוב באתרים ישראלים.
התחברות ודיוקGPS, מהיר מאוד מדוייק. ב"ט לא בדקתי.
שמע. רמקול פנימי יחיד נשמע צלול וחזק, האוזניות הסטריאופוניות רגילות של סמסונג, איכות סבירה לחלוטין.
מצלמה אחורית 13 מ"פ לא יותר מאשר בסדר. יותר טובה מזו שהיתה לך אבל לא עילוי בתחום.
באור יום התמונות תהיינה מוצלחות, ככל שמחשיך האיכות יורדת כמובן.
בתאורה מלאכותית ה WB לא מתפקד באופן אופטימלי, אם זה יפריע לך תשתמשי ב WB ידני, קיימת אפשרות,
או לתקן תמונה אח"כ על המחשב.
ככלל ישנן כמה אפשרויות כיוונון ידניות למצלמה כולל HDR לשימוש בחושך. ניתן להוריד אפל' חינמיות נוספות מאתר סמסונג.
עברית. מאחר ומדובר באנדרואיד 5.1.1 לא צפויה שום בעיה עם עברית, היא עובדת חלק על הגרסה הזו.
זו גם גרסה מוצלחת מול ה 5.0 הפחות טובה.
הממשק הוא ממשק סמסונג רגיל שאת מכירה לטוב ולרע, לא צפויות הפתעות.
מראה, מזכיר את ה S6 וזה לטובה.
משקל. משהו כמו 170 גרם. לא קל אבל מאוד מאוזן ונוח.
זהו בערך.

למעלה