SMART LOCK ו TRUESTED DEVICES/PLACES

prizman

New member
SMART LOCK ו TRUESTED DEVICES/PLACES

האפשרויות TRUESTED DEVICES/PLACES נמצאות באנדרואיד 6 תחת SMART LOCK שנמצא מצידו
תחת SECURE LOCK SETTING ככל הזכור לי בלוליפופ זה לא היה קיים.
מה המשמעות?
ה T.S מאפשר לך לקבוע מיקום מסויים בו המכשיר "בטוח" ולא יינעל כשתכבה אותו. אם אתם מרגישים כך
בבית או במשרד, אשריכם. אני לא.
ה T.D הצליח לתעתע בי. לא טרחתי לקרוא את האותיות הקטנות, סברתי משום מה שזה קשור לשיוך האוטומטי
של מכשירי הב"ט שברשותי וכך אישרתי בשמחה את השעון, הרכב, האוזניות ועוד.
מסתבר שמה שהדבר הזה עושה בפועל הוא למנוע את נעילת הסלולרי כל זמן שהוא בטווח ב"ט מהמכשירים
הנ"ל, דהיינו 10-15 מ' בערך.
המשמעות היא שאם סברתי שהמכשיר נעול בזמן ישיבה במשרד, השארתי אותו על השולחן ויצאתי לשרותים
כל אחד בחדר יכול לפתוח אותו. הוא לא נעול בגלל הקרבה לשעון. כנ"ל ברכב אם יצאתי לקנות פלאפל או בבית.
אז שוב, אם אין לכם מה להסתיר מאף אחד אז סבבה. אם אתם מאמינים בטוב ליבו של המין האנושי
זה בכלל ראוי להערכה. אבל אם אתם סתם אנשים כמוני, תזהרו מהאופציה הזו.

BobboVilla

New member
זה אכן הגיע עם מרשמלו

וזה אכן מסוכן אם אתה נמצא עדיין קרוב למכשירים/מקומות "בטוחים" ואתה מצפה שהמכשיר יישאר נעול.

prizman

New member
זה רק חלק מהבעיה.

גם אם אתה נועל את המכשיר ובטוח שהוא לא יפתח ללא ט"א אתה טועה, הוא בהחלט יפתח אקראית
ויכול לחסל סוללה במהירות.
לקח לי כמה ימים להבין שהמכשיר שלי למעשה אפפעם לא נעול ועוד קצת זמן להבין שזו לא תקלה אלא משהו
שאני גרמתי.
אז נכון שיש הודעה ואפילו צריך להכניס את הקוד כדי לאשר את הפעולה אבל בימינו שעל כל נשימה
אתה צריך ללחוץ על אישור מי כבר קורא כל הודעה של אפליקציה או כל הסכם תוכנה במחשב?

BobboVilla

New member
אני קורא כמעט כל הסכם שאני חותם עליו

למרות שאתמול "וויתרתי" ולא קראתי את ההסכם של התוכנה של HP, כי הייתי חייב את הדרייברים למחשב, וגם למדפסת המסוימת הזו יש פיצ'ר של סריקה ישירות למחשב שהייתי צריך.

T o m c o

Member
מנהל
השימוש היחיד שמצאתי לזה:
צימוד והגדרת הדיבוריות באוטו כ"התקן בטוח".
כאשר אני נוהג, הדבר האחרון שאני רוצה להתעסק בו זה הקוד של הטלפון תוך כדי, רוצה להצליח לפתוח אותו בזריזות וללחוץ על איש הקשר המועדף לחיוג.
&nbsp

BobboVilla

New member
צודק, לא חשבתי על זה

מצד שני, כרגע אין לי דיבורית באוטו, אז גם אם היה לי טלפון עם לוליפופ, זה לא היה רלוונטי עבורי
.

prizman

New member
זה בדיוק הקטע,

הצימוד עובד בדיוק אותו דבר גם בלי זה. גם בלוליפופ הוא עבד בלי זה.
ההשפעה היחידה היא שהטלפון לא ננעל כשהוא צריך להינעל.

T o m c o

Member
מנהל
רק אם הוגדר ההתקן כאחד בטוח, לדוגמה אני מחוברים לטלפון שלי
חמישה התקנים.
האוזניות האלחוטיות שלי - אותן לא הגדרתי "התקן בטוח" וכאשר הן מחוברות, הכל עובד כרגיל, נעילה עם קוד והכל.
הדיבורית בקסדה (של הקטנוע), הדיבורית באוטו ובאוטו השני - מוגדרות כ"התקן בטוח", כאשר אני נוהג והדיבורית מחוברת לטלפון שחרור מנעילה הוא ללא קוד, פשוט משתחרר בקלות.
השעון (וואווי) - לא מוגדר כהתקן בטוח, שכן זה עליי כל הזמן ואני רוצה שתהיה נעילה במידה ואני משאיר את הטלפון לרגע ומתרחק מעט.

prizman

New member
אז ככה.

נזכרתי שאני בעצם לא מחייג תוך כדי נהיגה אז לא זוכר איך זה היה בסוני ולמעשה לא ניסיתי גם עם המרשמלו.
שיחרור מהיר מנעילה אני מעדיף לעשות עם ט"א או בעזרת זיהוי קולי, איתו ניתן אח"כ להמשיך בחיוג עם CALL XXXX.
גם ישתחרר מנעילה וגם הנהיגה תהיה בטוחה יותר

binon

New member
ב G2 זה קיים כבר בלוליפופ

השימוש העיקרי זה באמת לדיבורית ברכב, מאוד נוח לי שברגע שאני נכנס לאוטו הנייד נדלק על אפליקצית ה car mode.
לגבי מקומות בטוחים, זה גם נוח לי. אני בדרך כלל לא מוציא את הנייד מטווח העין שלי כך שאין לי בעיה שהוא יישאר פתוח בעבודה. אם רוצים לנעול אותו פשוט לוחצים על המנעול במסך הנעילה ואז הטלפון ננעל עד הקשת הקוד מחדש ללא קשר למקום המצאו או למכשירים בטוחים בסביבתו.

prizman

New member
מניח שזה די אישי

אבל לא הייתי רוצה שהמכשיר ימצא כל הזמן בטווח ראייתי גם כשאני הולך לשרותים או להכין קפה.
אני סומך על כל מכרי שלא יגנבו אותו אבל לא שלא יתחשק להם לראות איך עובד סוני או סמסונג 7.
גם לגבי הרכב כתבתי. המכשיר נצמד לרכב ברגע שאני מתקרב. אם אני מנהל שיחה כשאני נכנס היא
ממשיכה ברמקול הרכב. גם לחייג אני יכול מפאנל הרכב אבל אני מניח שזה, כמו פתיחת המכשיר
ע"י ט"א לא זמינה לכל אחד. בכל מקרה כפי שגם כתבתי אני לא בעד חיוג בנהיגה ועם מענה אין בעיה.
גם לא עם ניווט או שמיעת מוזיקה.

למעלה