Galaxy Note 3 עדכון ל cyanogenmod 12.1

Galaxy Note 3 עדכון ל cyanogenmod 12.1

שלום לכולם,
אני חדש פה בפורום ורציתי לשתף אותכם בחוויה דיי מסעירה שעברתי היום.
ברשותי NOTE 3 למעלה משנה וכמו כל מכשיר של סמסונג הוא מתחיל לקרטע לאחר שנתיים.
המון זמן חשבתי להתקין את CM במקום הtouchwiz של סמסונג. לא בגלל שלא אהבתי אותה אלא בגלל שהייתי משוכנע שהיא מאיטה את המכשיר.
לאילו מכם שלא יודעים cyanogenmod זה רום מקוסטם של סטוק אנדרואיד אולי הקרוב אליו ביותר. גרסה קלה ומאוד מהירה שלא מעיקה על הטלפון.
cyanogenmod 12.1 זוהי גרסת האנדאוריד 5.1.1 גרסה דיי יציבה.
לאחר מחקר ארוך הבוקר ביצעתי גיבוי למכשיר והתקנתי את cyanogenmod.
אני חייב להודות שאני קצת בשוק ודיי מופתע.המכשיר פשוט טס . הכל עובד חלק ומהיר כפליים מהמערכת הקודמת. נכון אני עדיין בשלבי התאקלמות לממשק החדש, גוזל ממני לא מעט זמן, אך בכללי אני מאוד מרוצה. המכשיר נעור לחיים ואם הכל יתנהל כשורה , עיקב השדרוג הנ"ל אני אדחה רכישת מכשיר חדש לפחות בשנה!
השדורג עצמו מאוד קל. אבל דורש הכנות ארוכות אם זוהי הפעם הראשונה שלכם. צריך לבצע ROOT למכשיר ולאחר מכן להוריד 2 קבצים, אחד cyanogenmod, והשני את קבצי המערכת הבסיסיים של GOOGLE.
אבל זה שווה את המאמץ. אני יודע שישנה גרסה חדשה יותר של cyanogenmod, גרסה 13, תואמת לאנדרואיד מרשמלו, אך אני לא בטוח שהיא יציבה כמו הגרסה הנוכחית.
במידה ואנשים יהיו מעוניינים אעלה פה הסבר קצת איך לבצע את ההתקנה הנ"ל.

המשך יום מצויין ושב"ש.

se7en77

New member
לפי מה שאני זוכר ותקן אותי אם אני טועה , חלק מהפונקציונאליות

נפגעת , אין יותר אפשרות לצלם וידאו בשתי המצלמות בו זמנית ואם אני זוכר נכון כל השימושיות של ה-s-pen נעלמת . בעצם נשארים עם עט שהוא כמו עכבר .
עוד משהו שאני זוכר זה איבוד האפשרות להשתמש באוזניות עם 3 הכפתורים של סמסונג .

yoni200810

New member
עדכון לאנדרואיד

תוכל לבדוק עידכונים בקישור הזה אולי זה יעזור לך

N641

New member
שאלות :)

קודם כל, תתחדש, לפחות על ההרגשה של "שינוי מכשיר" :)
&nbsp
כפי ש-7 ציין בתגובתו, הייחודיות של המכשיר למעשה נעלמת ואתה נשאר עם מכשיר נקי אמנם ומהיר אבל ללא כל היתרונות שמאפיינים את המכשיר.
&nbsp
האם תוכל לבדוק, מעבר לנושא העט את הדברים לגבי
&nbsp
1. יכולת צילום 4K - האם ישנה את האופציה בתפריט ואם אכן זה מאפשר לצלם כך.
2. יכולת צילום 1080P ב-60FPS - כנ"ל.
3. מחוות אוויר - האם גם קיימות כמו בגרסת סטוק.
4. גובה ואיכות הספיקר/איכות שיחה/צלצול (האם מתכתי ופחות איכותי לעומת הסטוק)
5. יכולת הפעלת אנפרא-אדום.
6. איכות צילום באופן כללי (השוואת צילום קודם בגרסת סטוק שביצעת לעומת צילום עכשוי)
&nbsp
מנסיון שלי בעבר בשינוי דומה על מכשיר סמסונג אחר, יש פגיעה משמעותית בדברים שציינתי אבל זה היה מזמן ורציתי לדעת אם יש שינוי/שיפור בנושא, אשמח לגלות שהם תיקנו את כל הדברים האלה.

תשובות

PRIZMAN - ביצעתי בעבר שחזור הגדרות יצרן. עדיין המכשיר הגיב בכבדות.
SE7EN77 - סחתין על הניק. לא אתה לא טועה חלק מהפונקיונאליות של המכשיר נפגעת.לגבי ה SPAN מעולם לא מצאתי בו ממש שימוש כך שהוא לא ממש חסר לי.כנ"ל לגביי האוזניות.
YONI - כפי שציינתי גם אם סמסונג תשדרג למרשמלו ( שיעול כבד -- היא לא ), אני לא אבצע את השדרוג.
N641 - השואל המעמיק ביותר .
1. אבדוק מאוחר יותר .אישית אני מעדיף צילום ב 1080 . קל יותר. תופס פחות מקום.
2. כנ"ל אבדוק.
3. מחוות אוויר מעולם לא הופעלו אצלי. לא מוצא להם שימוש .
4. לטעמי איכות הספיקר השתפרה. יותר חזק. לגביי איכות הסאונד, אני לא אודיופיל לא יכול לענות לך בדיוק לגביי זה. נשמע סביר. אם באיכות עסקינן חבר את זה לרמקולים חיצוניים.
5. לא הפעלתי את זה .
6. איכות צילום. על פניו נראה תקין. אבדוק לעומק ואתן לך תשובה.
&nbsp
&nbsp
2 דברים כן הפריעו לי. הראשון ישנה תופעה של עיוות קל בסאונד בסרטונים. נעלם לאחר 2-3 שניות.
השני והחשוב לי ביותר ( צפיתי את זה ובכל זאת החלטתי להתפשר) היא אי היכולת לעבוד עם 2 מסכים. הגרסה הנ"ל של אנדרואיד לא יודעת לבצע זאת, רק המערכת של סמסנג מאפשרת זאת. זה החלק היחידי שלא עובד ממש שמפריע לי.
&nbsp
אז ככה המכשיר טס. אבל ממש. לא יאומן. ישנה תחושה של פגיעה קלה בכמעט כל מה שציינתם, אבל היא נסבלת.
כעיקרון אני משתמש כבד בתכנים תוכנתיים ולא תכנים של המכשיר.
לדוגמא כמעט כל מה שציינתם לעיל, מחוות הידיים, אינפרא , העט, לא ממש מעיינים אותי, רכשתי את המכשיר בשל המסך הגדול והאיכותי שלו.
אני משתמש בו המון למיילים, כמובן WHATSAPP, המון Youtube ,צופה בNBA בשידור ישיר וגם בNFL. מטעין המון משחקי NBA לכרטיס הזכרון ושומע/צופה במשחקים בפקקים. וישנו כמובן ה WAZE שטס מבחינת טעינה.
&nbsp
השינוי במהירות הוא יותר ממהמם. הוא פשוט חוויה אחרת. פתיחת המכשיר לאחר הנעילה, דפדוף בין האפליקציות הפעילות, פתיחת דפדפן, פתיחת אפליקציות, ועוד, הכל השתפר בעשרות אחוזים מבחינת מהירות ותגובה.
תבינו, במקצועי אני איש System unix/linux , מהירות העבודה והתגובה זה דבר חשוב עבורי, ככה אני יכול להספיק מהר, בעיקר כשאני נתקל בבעיה והמוח טס עם הפיתרון. כשיש לג בעבודה לעיתים קרובות זה מוציא אותך מפוקוס.
וכאן אני ממש מרגיש את השיפור בחווית המשתמש.
המלצה שלי למי שיש מכשיר בין יותר משנה וחווה איתו האטה ועייפות שיבדוק את האפשרות הנ"ל לפני שדרוג מכשיר.
אנשים היום קצת נטרפו, לא מבינים את המשמעות של שדרוג מכשיר בכ3000 ש"ח כל שנה. במחיר הזה אפשר לעשות כל כך המון. לדוגמא לקנות XBOX ONE עם המון עודף למשחקים. כנל פלייסטיישן 3. לפטופ סביר, דיסק SSD חזק למחשב, מחשב חדש ועוד.
במקום שדרוג המכשיר תנסו שדרוג המערכת, תוותרו על חלק קטן וזניח של יכולות, ותראו איך תיהנו מהכשיר מחדש.
&nbsp

N641

New member
נשמע שאתה מרוצה וזה מה שחשוב

מבין אותך לגמרי לגבי המהירות. מכשיר (סלולארי/טאבלט/מחשב) שמגיב בצורה איטית מוריד אחוז ניכר מחווית השימוש בו ויכול לשגע.

תחזור לדווח אחרי החגים אם עדיין מרוצה (המהירות תישאר גבוהה אבל אולי תגלה חסרונות אחרים שלא גילית עדיין).

למעלה