שבב NFC

צקמן

New member
שבב NFC

אהלן!

יש לי גלאקסי S4 והסוללה שלו התחילה לזייף ולקרטע(ולהתנפח) והגיע הזמן היה להחליף סוללה.
הזמנתי דרך איביי סוללה שנראית זהה לחלוטין לסוללה המקורית(מלבד ארץ הייצור, למרות שהבנתי שגם סמסונג מייצרת בארצות שונות), אבל שבב הNFC לא עובד!
הקפדתי להזמין סוללה עם השבב כי אני משתמש בו יחסית הרבה(בעיקר לרב קו), אבל הוא לא עובד לי.
חשבתי אולי יש מספר מסויים של צעדים שצריך לעשות על מנת לכייל את הטלפון לסוללה החדשה, ע"מ לגרום לשבב לעבוד.

מקווה לעזרה!

blzvi

Active member
NFC זה רכיב בטלפון

לא קשור לסוללה .
ההפעלה שלו זה באמצעות טוגל או בהגדרות.
בדומה להפעלת wi-fi או bluetooth או GPS

צקמן

New member
....

בגלקסי עד כמה שידוע לי השבב מובנה בסוללה. קיים באיביי מלאי של סוללות עם ובלי שבב, לבחירתך.

blzvi

Active member
NFC זה לא שבב

אולי אתה מבלבל בין NFC לשבבי NFC שהם דיסקיות שמשמשות לזיהוי ע"י קרן ה NFC של הטלפון .
במקרה שלך השבב נמצא ברב קו והקרן בתוך הטלפון .
סוללה היא רק סוללה.
דוגמא

blzvi

Active member
אבל יש NFC פנימי במכשיר

כאן
ומה שאתה מתאר זה רק אנטנה של ה NFC .זה לא אומר שזה NFC או שממש צריכים אותה.

BobboVilla

New member
אגב, גם בלינק ש*אתה* הבאת כתוב שרכיב ה-NFC נמצא בסוללה

"NFC chips are regularly sealed in plastic on the backs of phones or, in Samsung's case, baked right into the battery"

blzvi

Active member
לא,זה רק צ'יפ ,מודא שהסוללה מקורית

לא לבלבל בין מקרן ה NFC לצ'יפים שהוא אמור לחפש.

BobboVilla

New member
איפה קראת את השטות הזאת?

כדי שתוכל להשתמש ב-NFC ב-S4, אתה חייב סוללה שיש לה אנטנת NFC. נקודה.

BobboVilla

New member
איפה זה "כאן"? איפשהו במכשיר?

NFC זו טכנולוגיית תקשורת. תקשורת, מעצם טיבה, חייבת אנטנה. בלי אנטנה אין תקשורת. אז האנטנה של הסוללה היא האנטנה של "המכשיר". את הלקוח לא מעניין האם האנטנה נמצאת בסוללה או בכיסוי או במסך, וזה גם לא צריך לעניין אותו.
&nbsp
אגב, ב-ZenFone 2, האנטנה של ה-NFC נמצאת בבית הסוללה, כך שמי שהחליף אותו למשהו לא מקורי (במילים אחרות - סיני), "איבד" את היכולת של NFC. רק בגלל שאתה יכול, בלי להרוס משהו במכשיר, לבטל יכולת שלו, לא אומר שזה לא אפשרי. אז מה, גם כאן תראה לי את המפרט של המכשיר ותגיד "אבל יש NFC במכשיר"?

indior

New member
ב G3 ו ב G4 האנטנה נמצאת

בחלק הפאנל האחורי יחד עם 2 מגעוני זהב המקשרים למכשיר
והנה על ה S4 מתוך חוברת ההפעלה שלו ( בובו אתה צודק )

NFC Your device allows you to read near field communication (NFC) tags that contain information about products. You can also use this feature to make payments and buy tickets for transportation or events after downloading the required applications. The battery contains a built-in NFC antenna. Handle the battery carefully to avoid damaging the NFC antenna.

BobboVilla

New member
איביי זה לא המקום האמין ביותר לקנות ממנו מוצרים

כלומר, יש מוכרים אמינים, אבל יש מוכרים שלא הייתי קונה מהם שקית אנטי סטטית. יכול להיות שהסוללה היא לא מקורית של סמסונג, ואין לה רכיב NFC. כשאני החלפתי את הסוללה של ה-S4 שלי (אצל סאני, כי זה עדיין היה באחריות) אז לא הייתי צריך לעשות כלום, וה-NFC עבד אוטומטית, כמו שהוא אמור.
&nbsp
יש לך אולי קישור למכירה של הסוללה? אולי המחיר היה נמוך מדי בצורה שהייתה אמורה לעורר חשד?

BobboVilla

New member
יכול להיות שיש פגם בייצור של המוצר המסוים הזה

זה קורה לפעמים, אתה יודע
.
&nbsp
אני מציע שתפנה למוכר, תסביר לו מה קרה, ותתייעץ איתו. אם עוד לא נתת חוות דעת על המוצר אז זה גם יעזור לך, כי הוא ירצה חוות דעת חיובית.

צקמן

New member
תודה!

אוף. ציפיתי לפתרון קסם שימנע עכשיו תהליכים מול איביי:(

למעלה