אפליקציית טריוויה חדשה - איזה כיתה אתה ?

EGNTAL

New member
אפליקציית טריוויה חדשה - איזה כיתה אתה ?

שאלות ידע כללי על פי שכבות הגיל השונות מכיתה א' עד י"ב.
לבסוף - שאלת בגרות.
האם תצליחו לנצח את משחק הטריוויה? הכניסו את עצמכם לטבלת 'המהירים והחכמים'. תהנו.

[URL]https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tal.classes[/URL]

BobboVilla

New member
אני חושב שכל הקבועים בפורום כבר עברו את כיתה י"ב מזמן

אולי יותר מאוחר יהיה לי קצת זמן להסתכל על זה.

G Gabi

Member
תשמע... לא אמור להיות כתוב "באיזו כיתה את/ה"?

מבין אם אתה שואל תפוח אם הוא תפוח עץ או תפוח זהב.
מבין אם אתה שואל כיתה איזו סוג כיתה היא.
לא מבין איך אתה שואל בן-אדם לאיזה סוג דומם הוא משתייך בממלכת הדוממים

&nbsp
בנוסף, מה יעשו (מרבית) התלמידים הנמצאים כעת בעיצומה של חופשת הקיץ, הרי הם לא בכיתה X, לא בכיתה X+1 ולא בכיתה X-1?

amitp

New member
מה יעשו התלמידים?

התלמידים ילכו לים.
אני לא חושב שהם חשים צורך עז להמצא בכיתה כלשהיא כרגע.

amitp

New member
אפליקצייה חביבה, למרות מספר בעיות

בסיכומו של דבר אכן משחק חביב עם שאלות מעניינות, והעברתי איתו בכיף ישיבת בוקר (פחות מעניינת
). מה שכן, יש כמה נושאים ששיפורם יכול לשדרג מאוד את רמת האפליקצייה:
&nbsp
1. נתקלתי בינתיים במספיק שאלות הדורשות עידכון קל. לדוגמא - צר לי, אך השקל החדש לא החליף את הלירה, הוא החליף את השקל (שהפך לאחר מכן לשקל ה"ישן"
, בין 1985-1986). את השאלה "מה המלחמות הבאות קרתה בישראל?" הייתי מנסח מחדש, ולבסוף - "מאיפה" אינה מילה נרדפת ל"מאין". למעשה "מאיפה" כלל אינה צורה קבילה בלשון העברית.
כמו כן אני מצטרף להערות של גבי לגבי שם התוכנה.
&nbsp
יש לי גם כמה השגות לגבי דרגות הקושי של שאלות שונות, אבל זה כבר יותר סובייקטיבי.
דרך אגב, האם זה רק נדמה לי או שמבחר השאלות מצומצם יחסית?
&nbsp
2. אם כבר אפליקציית טריוויה כגורם מעודד לצבירת ידע כללי, אולי כדאי להוסיף הסבר קצר אודות התשובה לכל שאלה (שיוצג לאחר שהמשתמש בוחר תשובה בעצמו).
&nbsp
3. לא לגמרי הבנתי את הממשק, משום שהוא מבוסס על אייקונים ואין הסבר מילולי של משמעותם. בתפריט הראשי, לחיצה על כפתור הטבלה המלווה בחץ מטה (הורדת עידכוני תוצאות??) מרסקת באופן קבוע את האפליקצייה. לא ברור לי מה עושה האייקון השמאלי חוץ מזה שהוא מודה לי.
&nbsp
4. משום מה לאחר סימון כל תשובה יש השהייה של כמה שניות עד לקבלת המשוב (תשובה נכונה/שגוייה). אם הרצון הוא להוסיף מתח אולי כדאי לפחות להוסיף אפקטים קוליים או משהו דומה תוך כדי, כי במבנה הנוכחי זה קצת מעיק.
&nbsp
בהצלחה!

EGNTAL

New member
אחלה ביקורת בונה ותגובה לעניין.

בהחלט אקח מהדברים שלך לתשובת ליבי ידידי,
אולם משפט אחד עשה לי את הכל - "סיכומו של דבר אכן משחק חביב עם שאלות מעניינות, והעברתי איתו בכיף ישיבת בוקר."

אז מבחינתי, אם הלקוח הממוצע יוריד את האפליקציה, יבין את הנדרש בפשטות ויהנה מהשימוש בה.
אז כרגע, לגרסת הבטא שלה, הכל מושלם.

תודה לך.
טל

shoosh2607

Member
מנהל
הורדתי ושיחקתי

היא ממש מגניבה.
אני מצטרפת להערה על השם והיו עוד כמה שאלות שהיתי מנסחת אחרת.
בנוסף, מה שיותר הפריע לי, זה שאם טעיתי הייתי רוצה לדעת מה התשובה הנכונה.
&nbsp

EGNTAL

New member
אוקי, קיבלתי ,

שם האפליקציה אכן השתנה מעכשיו ל"באיזו כיתה את/ה?" ועידכון יעלה בשעות הקרובות.
&nbsp
תודה על התגובות וההורדות.

טל

eladts

New member
נשמע שאתה חושב באנגלית

ומתרגם לעברית. אם עברית אינה שפת האם שלך, כדאי לעבוד עם מישהו שזו כן שפת אימו שישפר את הניסוחים.

EGNTAL

New member
חחחחח

מודה שהעלת בי חיוך קל.
גם כי איני מבין איך אפשר לשמוע חשיבה בשפה כלשהי וגם כי אני ישראלי צברי דור שלישי.
הטעות בניסוח השם של האפליקציה נבעה מעילגות ריגעית וחוסר חדות חשביתית (אולי השעה המאוחרת).
הטעויות בשאלות ספציפיות, אכן יכולות להיות. יש מעל אלף, אעבור עליהן כשיתפנה לי מעט זמן.
&nbsp
תוסיפו אותי בלינקדאין - https://il.linkedin.com/pub/tal-gnainsky/b1/172/b59
&nbsp
טל

amitp

New member
אני חושב שאתה מפספס משהו

האפליקצייה חביבה. נכון.
&nbsp
אבל כמוה יש עוד הרבה. הדבר היחידי שמייחד אפליקציית טריוויה כלשהיא, אל מול (לפחות) העשרות שקיימות, הוא איכות (ומבחר) השאלות. לאפליקצייה יש פוטנציאל ואכן היה מעניין לשחק איתה במשך כרבע שעה בישיבה משעממת, אבל די מהר לאחר מכן הסרתי אותה מהמכשיר. אם אתה חושב עלי כעל ה"לקוח הממוצע", אורך החיים הצפוי לאפליקצייה שלך על מכשירי המשתמשים עם מגוון השאלות הקיים אינו ארוך במיוחד.
&nbsp
ממליץ (בחום) לשקול הגהה לשונית רצינית לאפליקצייה ושאלותיה.

BobboVilla

New member
גם אני שיחקתי קצת, נהניתי קצת, אבל הסרתי אחרי ש"ניצחתי"

היא חביבה, אבל לדעתי אין בה איזה משהו מיוחד שמושך אותך מעבר לכמה דקות להעביר את הזמן.

eladts

New member
בקיצור, בטל את ההזמנה של הפרארי

האפליקציה הזו לא תהפוך אותך לעשיר.

למעלה