שטח אחסון פנימי מלא לגמרי

שחיין

New member
שטח אחסון פנימי מלא לגמרי

שלום

יש לי מכשיר סיני כלשהו [דומה לגלקסי 4].
על פי המידע שבמכשיר, יש 16 ג'יגה אחסון פנימי
ועוד 16 ג'יגה זיכרון המכשיר [מכונה על ידי המכשיר/ האנדרואיד; sd card].
הוספתי עוד כרטיס חיצוני של 32 ג'יגה [מכונה external sd].

הגדרתי למכשיר להתקין את האפליקציות על הזיכרון של המכשיר וזה נעשה. אפליקציות העברה לsd card מסמנות שהאפליקציות כבר שם.
בנוסף התקנתי אפליקציה שמאחסנת חלק מדטה של האפליקציות [כמו וואצאפ] על הזיכרון החיצוני. [אבל זה מעביר למעשה מהזיכרון של המכשיר לכרטיס החיצוני - לא משטח האחסון הפנימי.]

אך למרות כל הנ"ל שטח האחסון הפנימי מלא לגמרי. ולכן המכשיר כמעט ולא עובד. תקוע.
אין טעם למחוק עוד אפליקציות כי הן ממילא לא מותקנות בשטח האחסון הפנימי.

יש את הדרך הזאת לנקות דברים מיותרים באחסון הפנימי של המכשיר, אבל אצלי זה לא מוביל למסך המתואר בכל הפוסטים האלו שבקישור. אני מקבל משהו אחר, שאינו מאפשר לי לעשות את המחיקה המבוקשת.

מה עוד ניתן לעשות?

[רק לאחרונה איפסתי את המכשיר להגדרות יצרן כי הוא היה תקוע לגמרי והנה הוא תקוע שוב למרות השטח הרב שיש לי].

אודה מאוד לעצות.

שחיין

New member
מצאתי דיון בפורום עם אותה בעיה ועם תמונות מסך זהות לשלי

[URL]http://forums.androidcentral.com/ask-question/416955-insufficient-disk-space-9900-problem.html[/URL]

כך שמי שתוהה מה בדיוק אני רואה במכשיר ומה קורה אצלי יוכל ללמוד משם. בול אותו דבר !!

פתרונות שלא ניסיתי לא מצאתי שם [אם כי לא הבנתי לגמרי מה הכוונה בשורה האחרונה בתגובה 11. אולי שם נמצא הפתרון??] לעזרתכם אודה.

BobboVilla

New member
מילת המפתח כאן היא *דומה* ל-S4

מה שאתה מנסה זה כמו לנסות לטעון מחסנית אמיתית לתוך אקדח צעצוע. הקוד הוא ספציפי של סמסונג, ולכן אין לו השפעה על המכשיר שלך.

מכיוון שמדובר ב-KIRF סיני, ככל הנראה יש חלוקה בין המקום עבור האפליקציות והמקום עבור קבצים ומדיה. לפי מה שאני יודע, לרוב יש כ-2 ג'יגה לאפליקציות וכל השאר לאיחסון. האיחסון הזה נקרא כנראה sdcard, אבל לא מדובר על הכרטיס החיצוני.

חוץ מאשר למחוק אפליקציות אין יותר מדי מה לעשות.

שחיין

New member
תודה. ובכן,

1. לפי מה שקראתי על הקוד הוא מתאים למכשירי אנדרואיד ולכן סברתי [ואולי עדיין] שהוא קוד של התוכנה ולא של המכשיר.

2. לפי מה שהמכשיר מראה, יש 16 ג'יגה אחסון פנימי ואילו רוב האפליקציות [למעט גוגל פליי וגוגל סטור] נמצאות בשטח אחסון אחר.
לגבי שטח האחסון הפנימי; אם יש 2 ג'יגה לאפליקציות, אז יש עוד שטח עצום שתפוס ע"י "משהו אחר" ולכן מחיקת האפליקציות לא יועילו הרבה.

3. כפי שכתבתי בהודעתי השנייה, יש שורה אחת [האחרונה בהודעה 11] בפורום אליו קישרתי, שלא הצלחתי להבין מה הוא רוצה שם.
אודה מאוד למי שיעזור לי להבין, כי לפי תגובת השואל, אולי שם נמצא הפתרון.

BobboVilla

New member
לא הבנתי מה יש להבין בהודעה 11

לגבי הקוד - לא, זה קוד של סמסונג. הקודים השונים בעצם מפעילים אפליקציות מערכת שלא ניתן להפעיל בצורה "רגילה" (כלומר ממגירת האפליקציות). האפליקציה הזו היא אפליקציה ספציפית של סמסונג, ומתמודדת עם בעיות ספציפיות של סמסונג.
&nbsp
לגבי נפח האיחסון - לא סביר שבמכשיר KIRF יהיה לך 32 ג'יגה, מה שאומר שה-16 ועוד 16 שכתבת בהודעה הראשונה זה לא נכון, ויש לך סה"כ 16 ג'יגה. אולי כדי לגרום למכשיר להיראות ממש כמו S4 אז הסינים מזייפים את התצוגה באפליקציה המובנית. תנסה אולי להתקין אפליקציה בשם CPU-Z ולהעלות צילום מסך שמציג את נפח האיחסון על פיה.
&nbsp
באופן כללי, במכשירים שכל מטרתם היא להיראות כמו מכשיר אחר, עיקר ההשקעה היא בעיצוב חיצוני וקצת בעיצוב הממשק, והרבה פחות ברכיבים איכותיים. יש סיכוי שמבחינת המפרט שלך המכשיר יותר מקביל לגלקסי S2 מאשר לגלקסי S4, ולכן האיטיות וחוסר התגובתיות.

שחיין

New member
תודה על הדברים

1. לגבי העובדה שאולי אין כל כך הרבה שטח אחסון, כך גם כתב מישהו שם בפורום באנגלית [אם כי הוא כתב קצת שונה וטען שאולי המכשיר לא מדווח על השטח האמיתי]. והאמת לומר חשדתי בזה מההתחלה, כשמישהו אמר לי שזה שטח האחסון.
בכל אופן כך זה מוצג 16+16, כמו בצילומי מסך בהודעה 8 שם.
[אנסה לבדוק זאת עם אפליקציות. אולי גם זו שהצעת.]
&nbsp
2. מה שיש להבין, כפי שכתבתי, זה את השורה האחרונה שהיא ממש סינית עבורי:
"Signed, an M8, Liquidsmooth, and the AC Forums App"

BobboVilla

New member
זו החתימה שלו בפורום. אין לה משמעות

שחיין

New member
דווקא לא

חשבתי על אפשרות זו ובדקתי בהודעותיו הקודמות ואין את זה.
החתימה שלו היא מתחת לקו.

BobboVilla

New member
M8 זה המכשיר, Liquidsmooth זה הרום, ורשום שזה מהאפליקציה

של האתר.

למעלה