איך מונעים דחיפת הגדרות apn ota

BravoMan

Active member
מעניין שלאורך כל השרשור הזה, לא כתבת כלל באיזה מכשיר בדיוק

מדובר.
&nbsp
מניסיוני עם מספר דגמים, לפחות החל מ-Android 4 (אני פשוט כבר לא זוכר מה היה לפני) אם מכבים "נתונים סלולרים", אז לא משנה כמה פעמים תחליף SIM או תוציא ותכניס SIM: המכשיר לא ינסה לגלוש דרך הרשת הסלולרית עד שתפעיל באופן יזום את ההגדרה הזו.
&nbsp
בנוסף, הוויכוח על מקור ההגדרות די מיותר: יש מקרים בהם הן נלקחות ישירות מקובץ שקיים במכשיר לפי מזהה רשת, והמשתמש לא נשאל, ואכן יש חברות שדוחפות הגדרות ב-OTA, וכאן התנהגות המכשירים עשויה להשתנות, לרוב שואלים את המשתמש.
&nbsp
בכל מקרה, ללא שימוש ב-root והתערבות גסה ב-ROM, לא תוכל לשנות את ההתנהגות באף אחד מהמקרים.
&nbsp
עוד דבר שמוזר לי בהודעתך הוא הטענה על "מתחיל לגלוש מיד ולתקתק שלקים".
אלו חברות ישראליות היום נותנות לך לגלוש ללא תוכנית?
ואם כבר - בהתחשב במחירי גלישה, ובכך שגלישה סלולרית זמינה גם בחבילות של 10 ש"ח, האם באמת מעט גלישה תגבה מחיר?
&nbsp
כל הסיטואציה נשמעת לא סבירה, כמו גם הראיון שאדם מבוגר לא טכנולוגי יחליף SIM חדשות לבקרים.
&nbsp
כאמור, אין לי תשובה טובה לשאלה ששאלת, אבל יש לי חשד שאולי הבעיה שלך שונה ממה שאתה מתאר, ואם תיתן עוד כמה פרטים, אולי יוכלו חברי הפורום להציע לך פתרון מתאים.
&nbsp

feedingsys

New member
מה שכתבת לא מדוייק בלשון המעטה

כל מכשיר סמסונג שתנסה S3 S4 S5 חדש מהקופסא
הכנס לו סים של אורנג' והוא יקבל הגדרות OTA ויתחיל לגלוש!
את החשדות שלך תעלה לאחר שניסית.

BravoMan

Active member
בסה"כ ניסיתי לרדת לשורש הבעיה...

במקרה, דווקא לגבי סדרת ה-S יצא לי לחטט לא מעט ברום שלהם, ואני גם יודע בדיוק היכן יושב הקובץ עם הגדרות ה-APN (כן, גם של הספקיות הישראליות), וגם שבמהלך הגדרה ראשונית הוא שואל, כמו הרבה מכשירים, האם להפעיל גלישה סלולרית או לא.
&nbsp
זאת כמובן בהנחה שמדובר במכשיר עם ROM רשמי ולא מבושל.
&nbsp
אבל אני מבין שאתה לא מחפש פתרון, אלא יותר להתווכח.
לבריאות...

feedingsys

New member
ROM רשמי. הוא שואל ועונה בו זמנית ללא התערבותך.

ואכן אני מחפש פתרון לבעיה שמן הסתם נוצרת ע"י חברות האפ"ס.
יש לך פתרון איך מונעים דחיפת APN בכח ע"י המפעיל הסלולרי?

BravoMan

Active member
בזה לא נתקלתי, אולי יש בעיה נקודתית ושווה להחליף ROM

כאמור, אני לא מכיר פתרון שאינו מערב root, לכן אם יש עניין של אחריות או בעיה עם התעסקות טכנית אני לא יוכל לעזור לך.
&nbsp
אם יש אפשרות לעשות root, תוכל למחוק את קובץ הגדרות APN, זה אמור לעזור.

למעלה