בעיית מקלדת - רק שפה אחת

xetuy

New member
בעיית מקלדת - רק שפה אחת

מותקנת לי המקלדת הבסיסית של סמסונג (ברירת המחדל)
ומוגדרות שתי שפות - עברית ואנגלית.
אבל משום מה, רק שפה אחת מופיעה במקלדת. בביטול של אחת מהשפות (נגיד האנגלית), אז העברית תחזור. בביטול של העברית, האנגלית תחזור. ואז בהוספה של השפה השניה, עדיין המקדלת מזהה רק את הראשונה.
כמובן שעשיתי restart והסרתי את 2 האפפ' האחרונות שהורדתי (טפטים חיים טפשיים ובלתי נחוצים).

התקנתי מקלדת אחרת (touch pal) ועם אותן הגדרות שפה, המקלדת הזאת כן מציגה את שתי השפות.

מישהו מכיר את הבעייה?
תודה!

מצ"ב צילום המסך של הגדרות השפה וגם של גרסת האנדרויד.
galaxi s#, GT-1301I
android 4.4.2 (מה זה oz_bozaglo??)

indior

New member
כמה דברים

הגירסה המותקנת על המכשיר שלך היא לא הגירסה הרשמית (לדעתי ) אלא רום מקוסטם של מישהו בשם עוז בוזגלו
לכן כנראה גם התופעה של מה שאתה חווה .
אתה יכול להוריד את המקלדות הבאות המומלצות כמו SWIFT , או כמו ANYSOFTKEY כאשר לאחרונה אתה צריך להוריד גם חבילת פונטים בעברית
וכאשר אתה מתקין המקלדות ממוזגות כבר .
בהצלחה

xetuy

New member
תודה... רום מקוסטם? זה מכשיר חדש לגמרי!

או כך סיפרו לי...
קניתי ביום שישי.
זה ייבוא מקביל. אבל כך אמורה להיראות מע' הפעלה?

indior

New member
תקראי בדיוק

מה רשום על המערכת עצמה בצילום המסך שהבאת
אבל אני מניח כי יהייו עוד שיחוו דעה .

BobboVilla

New member
indior צודק - זו לא גירסא רשמית של מערכת ההפעלה

ככל הנראה כדי שיהיה לך ממשק מלא בעברית, נתנו לאיזה עוז בוזגלו להכין רום מקוסטם, וצרבו אותו על המכשיר. אם היה איזשהו סיכוי שסמסונג תשחרר עידכון למכשיר אז הייתי אומר שזה ימנע את זה, אבל סמסונג בקושי משחררת עידכונים למכשירי הדגל שלה, וכמעט ולא לכל שאר הדגמים, כולל דגמי ה-Neo למיניהם. אם אין לך ידע ורצון להחליף רום (מה גם שזה בטח יגרור אובדן אחריות מהחנות כי ביצעת "פעולה אסורה בתוכנה") והמכשיר עובד טוב (למעט הבעיה עם המקלדת, שאפשר לפתור על ידי התקנת מקלדת טובה יותר ממילא), הייתי פשוט עוזב את זה, אבל זוכר את החנות הזו (ואולי גם את היבואן) כדי לא לקנות מהם מכשיר בפעם הבאה.

xetuy

New member
אז יכול להיות שזה לא מכשיר משומש

אני אנסה לבדוק בחנות (ואציג פה את ממצאי לטוב ולרע)
בינתיים לא נתקלתי בבעיות נוספות, אבל רק קניתי אותו ביום שישי והתחלתי להתקין עליו את כל האפליקציות רק בשישי בערב (בילוי...)
בהתחלה המקלדת עבדה רגיל, עד כמה שזכור לי. לא ברור מה שיבש אותה. כל מה שהורדתי היה לי גם על המכשיר הקודם, למעט שני הטפטים שבסופו של דבר הסרתי.

xetuy

New member
טוב... בחנות אומרים שאותו עוז הוא הטכנאי שלהם

שהוא זה שמקסטם על מנת להתקין את העברית. אמרו את ישר בלי להתבלבל, אני רוצה להאמין שזה באמת כך.
את בעיית המקלדת הם ינסו לפתור כשאגש לשם אבל זה יקרה רק מחר.

בכל אופן, ממש תודה לשניכם על התגובה המהירה

xetuy

New member
הבטחתי לעדכן...

הוא אכן הטכנאי שלהם.
הבעייה לא נפתרה בינתיים, אך זה רק כי אין לי אפשרות להגיע אליהם בשעות העבודה שלו והוא צריך את המכשיר עצמו.

למעלה