רכישות קבוצתיות של סלולריים בארץ- האם יכול להצליח לדעתכם?

סטלוס2

New member
רכישות קבוצתיות של סלולריים בארץ- האם יכול להצליח לדעתכם?

מה דעתכם?
האם זאת אופציה שיכולה להצליח בארץ?

אני יוצא מתוך נקודת הנחה שאצל יבואן רשמי יש פחות סיכוי שזה יצליח (למרות שלא מזמן רשם כאן מישהו שהיה שותף לרכישה כזאת עם טאץ גרופ של htc), אלא אם כן היבואן קצת נואש.
וגם אם כן, אני מניח שבחנות פרטית ניתן לקבל הנחה משמעותית יותר, אם וכאשר.

בכל מקרה, אני חושב ומאמין שעל פחות מנניח 40-50 מכשירים אין מה לדבר.

מה דעתכם?

BobboVilla

New member
אני שמעתי על כמה מקרים כאלה, אבל...

דבר ראשון, זה מחייב אמון גדול ביצרנית, שתייצר מכשיר בלי באגים מהותיים בחומרה או בתוכנה, שהמאמצים המוקדמים יגלו על בשרם.
&nbsp
דבר שני, מכיוון שמדובר על מכשירים חדשים, והמחיר של כל מכשיר דגל חדש מתחיל בסביבות 3500-3600 כשהוא מתחיל להימכר, זה באמת מתאים רק למאמצים המוקדמים, כי הרבה אנשים לא יהיו מוכנים לשלם סכום כזה על טלפון כאשר זה לא מחולק ל-36 תשלומים וכלול בתשלום למפעילה הסלולרית. גם אם נניח שתהיה הנחה "גדולה" של 10%, עדיין מדובר במחיר של יותר מ-3000 ש"ח למכשיר, ולא משנה כמה "צ'ופרים" יתנו (מגן מסך? קייס "איכותי"? "אחריות" לשנתיים?), זה עדיין הרבה מאוד כסף.
&nbsp
נראה לי שזה מתאים בעיקר למאמצים המוקדמים, או למישהו ש*ממש* סובל מהמכשיר הנוכחי שלו ויודע שממילא זה המכשיר שהוא מתכוון לקנות בעתיד הקרוב.

סטלוס2

New member
מי דיבר על מכשירי חדשים?

נניח לדוגמה שאני בא לחנות ואומר שאני רוצה 50 מכשירי lg g3 (סתם דוגצא).
&nbsp
זה לא יעבוד?

BobboVilla

New member
בדרך כלל עושים רכישה קבוצתית כאשר המחיר גבוה

ולמעט אייפונים, המחיר של סמארטפונים יורד ככל שעובר זמן מאז שהם התחילו להימכר. ברגע שהמחיר כבר לא כל כך גבוה אז אין צורך (או שיש פחות צורך) לנסות למצוא דרכים להוזיל אותו. בנוסף, אם ההנחה היא באחוזים מהמחיר הרשמי, אז ככל שהמחיר יורד אז גם ההנחה האבסולוטית תהיה נמוכה יותר.

z1george

Member
מנהל
דווקא אתן לך דוגמא הפוכה- מכשיר זול

ארגנתי בדצמבר קבוצת רכישה למכשיר סיני (ZTE V5) ממוכר שאני סומך עליו באלי אקפסרס
לדעתי היתרון העיקרי בקבוצה כזו היא בעיקר לייצג כוח מול המוכר - שישלח את כל המכשיר התקין והחדש - לכל אחד מ18 האנשים שהשתתפו. כי אם דפק אחד מהם - שלא הסתדר עם מערכת הDISPUTE ולוחות הזמנים- הוא יכול לחטוף את זה ממישהו שקיבל 3 שבועות מאוחר יותר.
כך ראיתי את מהותה של הקבוצה - מעבר לזה שקיבלנו הנחה של 3% וקייס סיליקון מתנה.

z1george

Member
מנהל
ה20 אנשים= צריכים לסמוך עליי

ארגנתי את זה אחרי שבדקתי את המוכר לא פעם ולא פעמיים
למעשה החברים שהצטרפו , הגיעו כי הם מאמינים לי (חלקם לא יודע בכלל מה זה פידבקים באלי אקספרס)

BobboVilla

New member
לא חשבתי על האפשרות הזו

אבל אני נתקלתי בעיקר בקבוצות רכישה של מכשיר דגל, שמתארגנות קצת לפני שהמכשיר מתחיל להימכר בצורה סדירה. המקרה שאתה מתאר מיועד כדי להגן על הלקוחות (safety in numbers) כדי לגרום למוכר להתנהג בצורה הוגנת.

z1george

Member
מנהל
כמו שאמרת הsafety in numbers

זה פקטור הרבה הרבה יותר משמעותי מאשר לשלם 107 במקום 110 דולר.

למעלה