שאלה לגבי שינוי DNS בחיבור WIFI

se7en77

New member
שאלה לגבי שינוי DNS בחיבור WIFI

האם יש דרך לשנות את ה-DNS של חיבור WIFI שמתחבר ומקבל DHCP?
הסיבה לזה היא תוכנת WEB שעובדת עם כתובות DNS אולם כאשר אני מחובר ל-WIFI מסויים אני רוצה שהכתובת תגיע למחשב מסויים ואת זה אני עושה דרך DNS מקומי , ה-WIFI נותן כתובת IP אולם הכתובת DNS ידועה מבחוץ ולכן אני רוצה לשנות את ה-DNS ולהפנות אותו לשרת שלי , אין אופציה לכתובת קבועה.
יש אפשרות לשנות HOSTS באנדרואיד אבל זה מצריך רוט שלא רלוונטי לבדיקות כי אני אצטרך לשנות את הקובץ כל כמה שעות.

se7en77

New member
אני אנסה , תודה

אני חלק ממפתחים של אפליקצית WEB שפתוחה לעולם , כשאני נמצא במקומות מסויימים אני מקבל כתובת שהגישה לאפליקצייה חסומה ממנה כי היא נמצאת באחת הרגליים הלא מאובטחות ואני רוצה לתת את הכתובת של אחת הרגליים האחרות של המחשב כדי שהחומת אש לא תחסום אותי.
&nbsp
אותו הדבר שאני יושב בארומה עם CLIENT ו-SERVER , אני רוצה שהכתובת לא תצא לאינטרנט אלא תיגש למחשב שלי ( שרץ עליו DNS SERVER , פרוקסי וכל מה שצריך ).
באייפון ניתן לעשות את זה בהגדרות , אני אנסה לעשות את זה עם התוכנה שהצעת באנדרואיד . תודה.

indior

New member
יש תוכנות שניתן להתחבר

למחשב שיש לו IP (ספק ) קבוע מרחוק אולי דבר כזה יענה על הצורך שלך
אני זוכר במעומעם מתחילת השימוש ברשת היתה אפשרות כזאת .

se7en77

New member
אני לא צריך להתחבר , אני צריך לעבוד כביכול ב-www

באנדרואיד לא ניתן לשנות דברים שמתחברים ב-dhcp כמו שרתי Dns ומצד שני שינוי ה-hosts דורש רוט .

indior

New member
אם אתה מקושר לאתר הפרטי שלך

מה צריך לשנות ב DHCP הרי אם אתה מתחבר PEER TO PEER זה חיבור IP טהור ולא DHCP אלא באם אתה צריך את הכתובת הפנימית בשרת/נתב
לדעתי תשאל אלי בפורום רשתות יוכלו לעזור לך יותר

se7en77

New member
אני אסביר לך לאט לאט .

אני מחובר לרשת של ארומה ורוצה להגיע למחשב שלי שהוא בכתובת גם של ארומה , המחשב שלי נקרא WWW.GLE.COM ( בשביל הפיתוח ) , עכשיו , ב-DHCP של ארומה מוגדר ש-WWW.GLE.COM מפנה ל-IP מסויים בזכות ה-DNS , אני רוצה שיפנה אותו למחשב שלי ושלא ייצא באמת לאינטרנט , כדי לעשות את זה ניתן לשנות את קובץ ה-HOSTS במכשיר ( באנדרואיד מחייב רוט ) או לשנות את ה-DNS שיפנה אותו למחשב ה-SERVER שלי שיושב באותה הרשת של ארומה ושם הוא יקבל הפנייה למחשב המקומי.
&nbsp
בעבודה אין לי בעיה כל עוד אני יושב ברשת מסויימת , בכל הרשתות האחרות גם יש בעיה.

indior

New member
הבנתי אותך גם בפעם הראשונה

ועדיין אני לא בטוח כי ניתן לעשות זאת
היות ואתה מנסה להכנס לפרוטוקול חלוקת ה DHCP בתוך הנתב , כאשר אתה באותו הסרבר שמחלק את כתובות ה DHCP אולי כן
בסרבר אחר לדעתי יש בעיה להתערב .

se7en77

New member
ה-DHCP לא משחק תפקיד פרט לזה שבמכשירי

אנדרואיד לא ניתן לשנות DNS או GATEWAY ידנית כאשר מוגדר DHCP.
&nbsp

se7en77

New member
מה יש לשחק לא הבנתי , זה הגדרות רשת

דבר סטנדרטי בכל מחשב משנת טרפפו .

indior

New member
טלפון זה לא מחשב

יש לו רכיב קליטה/שידור וזהו אחרי זה הוא פסיבי לגמרי עם מה שהוא מקבל מהנתב .
אתה רוצה לשנות סידרי עולם - תרוויח

se7en77

New member
למה לשנות סדרי עולם , מה ביקשתי

indior

New member
מה לעשות הטלפון לא קובע את

חלוקת ה DHCP לנתב אלא ההפך
נסה לבדוק זאת בפורום רשתות

eladts

New member
טלפון זה כן מחשב

אנדרואיד מבוסס על לינוקס.

indior

New member
ועם כל מה שרשמת

עדיין האנדרואיד ואו ה IOS מבקשים מהשרת כתובת IP ולא מייצרים אותה עבור השרת .
אני לא מכיר דרך שהנייד יכול לכפות על השרת/נתב לחלק את אותו IP על ה DHCP .

amitp

New member
אתה מערבב בין שני דברים

הראשון היא כתובת הIP שהטלפון מקבל עבור עצמו ומשתמש בה להזדהות ברשת. זו מגיעה (במקרה הזה) משרת הDHCP ושבע לא מבקש לשנות את זה.
&nbsp
הדבר השני הוא שרתי הDNS שבשימוש (שבהם המכשיר משתמש על מנת למצוא כתובות IP של מחשבים _אחרים_ ברשת אליהם הוא מבקש להתחבר). את כתובות השרתים הללו ניתן לקבל מאותו השרת אבל אפשר גם להשתמש בשרתים אחרים, שאתה בחרת. את הנתון הזה שבע מבקש לשנות, זה לא כופה על הDHCP שום דבר מבחינת חלוקת כתובות רשת.

indior

New member
לדעתי

מי שיכול לעזור לו הכי טוב נמצא בפורום רשתות .
אבל זכותו להתחבט כמה שירצה כאן
הנייד מאשר קבלת כתובת ה-IP וזהוא לדעתי לא ניתן לשנות זאת .

BobboVilla

New member
אבל הוא הראה שבאייפון זה אפשרי. זו בעיית אנדרואיד

לא בעיית רשת.

indior

New member
לא מכיר את האייפון

במיוחד לא בנושא תעבורת רשת
בובו ,למה שייך סיפור IP ו DHCP אם לא לנושאי רשת ?
צריך לראות איך מקמפלים את התוכנה ל אנדרואיד ואיך מתיחסים שם לנושאי קליטה/שידור של רשת אלחוטית .

למעלה