העברת אפליקציות עם קלין מסטר

הרצל 18

New member
העברת אפליקציות עם קלין מסטר

היא מראה לי שאפשר להעביר אותם לכרטיס ושאני לוחץ העבר
זה מעביר אותי לפרטי ישום
ושם יש לי אופציות להסר התקנה / אלץ עצירה /נקה נתונים -- אבל לא רשום העבר לכרטיס הזיכרון
ממש מוזר
הנייד הקודם שהיה לי ( גלאקסי ג'יו ) היתה לי אפשרות דרך הישום
ללחוץ על העבר לכרטיס וזה היה מעביר ישר

הודעה הזאת בהמשך להודעה שלי מלפני כמה ימים פשוט שהגבתי שם זה לא הקפיץ להתחלה

em28

Well-known member
יש כרטיס זיכרון ?!?

קח בחשבון שלא כל אפליקציה ניתן להעביר לכרטיס,
חלק מאלו שיעברו לו יתפקדו כמו שצריך, חלקן יואטו באופן ניכר.
ומה שעובר לכרטיס הוא לא האפליקציה עצמה אלא הדאטה שלה.

קלין מאסטר ודומותיה מתערבות בניהול האנדרואיד ומשבשות אותו.
ממליץ לא להתקין אפליקציות שחושבות שהן יודעות יותר טוב מגוגל איך לנהל את האנדרואיד.

em28

Well-known member
ניהול הזיכרון באנדרואיד שונה מהמוכר מחלונות

בחלונות אנחנו רגילים שכדאי שהזיכרון יהיה פנוי ככל האפשר.
באנדואיד זה אחרת - באנדרואיד דווקא ככל שהזיכרון מלא (עד גבול מסויים) מערכת ההפעלה יעילה יותר.
אנדרואיד מחליט לבד מה צריך להיות בזכרון ואת מה להוריד מהזכרון.

ננסה לתת דוגמאות פשטניות (זה הרבה יותר מורכב):
- אנדרואיד מזהה שכשאתה מבצע פעולה מסויימת, נניח שיחה, יש סיכוי של 17.4% שתבצע בסיומה פעולה נוספת, נניח צילום.
אז אנדרואיד יעביר לזכרון את אפליקציית המצלמה, כך שכשתפעיל אותה היא תופעל כבר מהזכרון.
- אנדרואיד לומד שבימי חול בין השעות 7:00-9:00 ובין 16:00-18:00 יש סיכוי לא רע שתרצה לנווט, האפליקציות כבר יהיו שם.
- אנדרואיד מבין שזה שיצאת מאפליקציה לא אומר שלא תרצה להכנס אליה שוב בעוד דקה, אז אולי כדאי להשאיר אותה בזכרון ?

הגישה לאפליקציות שנמצאות בזכרון הרבה יותר מהירה והן לא מפריעות לאנדרואיד במשימות אחרות.
אם הוא צריך עוד זיכרון הוא יודע לנפנף אותן החוצה.

כשאפליקציות לניהול זיכרון מתחילות "לנקות" את הזיכרון מתרחש דו קרב בין אנדרואיד והאפליקציה - שניהם אומרים כולה שלי.
במכשירים עם זיכרון מספיק ה"קרב" הזה לא משפיע על הביצועים,
במכשירים חלשים המכשיר עסוק בהעלאת והורדת אפליקציות מהזיכרון.

ההסבר הזה מאד פשטני, אבל זו רוח הדברים.

סטלוס2

New member
קלין מסטר

מתערבת אכן באופן בוטה בניהול הזיכרון.

אבל יש לה גם דברים טובים- היא מאתרת קצבי זבל ושאריות שהשאירו כל מיני אפליקציות - אני דווקא משתמש בזה די הרבה ומנקה כל שבוע כמה מאות מגה.

ladybug4NLP

Active member
האם ניתן לאשר מה התוכנה תנקה ומה תשאיר?

או שזה אוטומטי לחלוטין.

כמו כן האם התוכנה פועלת לפי בקשה או באופן עצמאי מחליטה מתי לנקות (בדומה לעדכונים אוטומטיים

תודה

uriler

New member
קלין מסטר שיגעה אותי עם ההתראות שלה

וגיליתי גם שמשום מה היא מאוד הגדילה אצלי את צריכת הסוללה.
העפתי אותה, התקנתי את AVG cleaner למטרת ניקוי קבצי זבל, ואני מאוד מרוצה :)

flower68

New member
אתמול עדכנתי קין מסטר וגיליתי שהוא מסובך

בתחילת דרכו היה יותר פשוט.
מה שאתה עדכנת זה AVG Memory & Cache Cleaner

ארזS

New member
בעניין הקלין מאסטר הזה, תובנות ושאלות.

התקנתי אותו שוב כדי לנסות להבין על מה אתם מדברים שהוא מתערב באופן בוטה בניהול הזכרון, [והרי לשם כך זה מיועד, הלא כן ? לעזור בניהול הזכרון].
אז ראשית שמתי לב שמידי פעם הוא שולח לי התראות שהזכרון מלא ב90%.
בעקבות הסברך em28 אני צריך להבין שככה זה טוב ש-90% זכרון עמוס לעייפה, הלא כן ?
אני פשוט מנסה להבין את הסיטואציה.
האם עומס כזה לא מפריע לפעילות החלקה של המכשיר ?
ובעניין העברת אפליקציות לכרטיס הזכרון, עשיתי ניסוי וזה מעביר בהחלט.

סטלוס2

New member
במכשיר תקין

ניצול של יותר מ90% מהזיכרון לא אמור כלל להשפיע על הביצועים

ארזS

New member
הבנתי.

במכשיר הקודם [גלקסי וונדר עם אנדרואיד 2.3.6] המכשיר ההיה הופך לאיטי נורא במצבים כאלה, ולפעמים רק הפעלה מחדש וניקוי זכרון מיידי היו עוזרים.
כיום אני עם THL W200 ועם אנדרואיד 4.2.1, ובגלל הזכרון הפנימי הגדול יחסית וגם RAM יותר מכובד, לא התקנתי בכלל את המאסטר קלין כי לא הרגשתי צורך, ורק התקנתי אותו שוב בעקבות השרשור לצורך הבדיקות.
מה שכן, הוא בהחלט עוזר לנקות קבצי זבל, ולכן כנראה שלא אסיר אותו בשלב זה, אבל אנטרל אותו מפעילות קבועה ואפעיל רק מידי פעם לבדיקה ומחיקה של הזבל המיותר.
תודה על כל ההסברים.

voguemaster

New member
אם מדובר על RAM אז אתה טועה

voguemaster

New member
אין בעיה

תראה, אנדרויד מנהלת זיכרון בשונה ממערכות הפעלה "גדולות" כמו Windows או Linux. היא צריכה להסתדר עם מעט זיכרון ולנהל אותו טוב טוב.
כשחסר זיכרון במערכת היא תדע לפנות זיכרון לאפליקציות שהמשתמש רוצה להריץ. אם יש זיכרון פנוי - הסברה הרווחת היא שזה ביזבוז. זיכרון פנוי יכול להיות מנוצל להחזיק אפליקציות במצב IDLE כדי שכשהמשתמש ירצה אותן הן יעלו מהר יותר. מכאן נובע שכדאי לנצל כמה שיותר את ה-RAM וכל זיכרון פנוי הוא ביזבוז. עד כאן התיאוריה, עכשיו נדבר מעשית.

הרעיון של להחזיק אפליקציות CACHED בזיכרון לעליה מהירה הוא טוב, אבל איפה עובר הגבול? באיזה רמה של ניצולת זיכרון אתה מרויח ובאיזה רמה של ניצול זיכרון אתה מתחיל להפסיד?
המערכת לעולם לא תדע בדיוק מה אתה הולך להריץ. יתרה מכך, אם המכשיר עמוס בהרבה אפליקציות שכל הזמן מתעוררות ורוצה לעשות דברים אז המערכת צריכה לאפשר להן גם לרוץ. הבעיה היא שאם הזיכרון מנוצל
כמעט עד סופו אז פתאום יש עלות מאוד גדולה בביצועים - לוקח זמן להרוג פרוססים לא נחוצים ולוקח לא פחות זמן ואפילו הרבה יותר זמן להרים פרוסס חדש. כך יוצא שאם ה-RAM של המכשיר מנוצל עד הסוף
המערכת תהיה עסוקה כל הזמן בלהרוג אפליקציות או SERVICEים ולהעלות אחרים שצריכים לעלות. ועוד לא לקחנו בחשבון את הפעולות של המשתמש.

לכן - זיכרון RAM צריך להיות מנוצל ל-CACHING של אפליקציות, אבל עד גבול מסוים. אסור להתקרב קרוב מדי לגבול שבו המערכת תצטרך להרוג כל הזמן אפליקציות. הבעיה היא שגם אין דרך לדעת את זה בקלות
כי לא ניתן לדעת כמה אפליקציות מותקנות על המכשיר. לכן, כלל אצבע טוב במכשירים חדשים לפחות הוא להשאיר חצי מה-RAM פנוי. במכשירים ותיקים יותר נלחצים לבערך 20 אחוז וזה לפעמים לא מספיק.
לדוגמא, CM על הגלקסי S1 שלי היה משאיר בערך 100 מגהבייט פנוי מתוך ה-512 שיש לו. זה בקושי מספיק אם המכשיר עמוס והמערכת הייתה עסוקה בלהרוג ולפתוח פרוססים כל הזמן, מה שיצר לאגים.
לא תמיד, אבל בכל עיבוד שהוא לא שימוש בסיסי.

ארזS

New member
תודה, אבל האמת שכעת אני יותר מבולבל מקודם...

חלק א' בתשובתך מאשר למעשה את הדברים שכתבו em28 ו-סטלוס2.
אבל אז בא חלק ג' בתשובתך, החלק המעשי ולא התאורטי, שבו כתבת, אם הבנתי נכון, שרצוי להשאיר חצי מה-RAM פנוי.
זאת אומרת שאם ה-RAM תפוס ב-90% כפי שהקלין מאסטר צועק, זה אומר שכדאי לאפשר לו לשחרר את הלחץ... ככה אני מבין לכל הפחות.
אבל זה סותר את מה שאמרו שני המגיבים הקודמים ושאישרת בחלק א' בתשובתך.

האם אתה מבין את הבלבול שיש לי כתוצאה מכך ?

דרך אגב, דווקא בטאבלט קורה לי יותר שהקלין מאסטר מתריע על 90% ניצול זכרון.

בסלולרי זה קרה רק כשהעמסתי עליו בכוונה כמה אפליקציות יחד, מה שלא קורה אצלי בדרך כלל.

אז מה אתה מציע בתאכל'ס?
לתת לאנדרואיד לנהל לבד את הזכרון בכל מקרה ?
לנקות מידי פעם ?
מה ההמלצה שלך ?

voguemaster

New member
הסברים

אמרתי - לנצל את ה-RAM עד כמה שניתן אבל עד גבול מסוים. הגבול הזה תלוי בכמות האפליקציות במכשיר וסוג האפליקציות. יש אפליקציות שלא משאירות דברים רצים ברקע ויש כאלו שכן.
כלל אצבע טוב - אל תגיע ל-90 אחוז ניצול RAM. ואני מדבר על RAM בלבד ולא על STORAGE.

למעשה, תראה איזה אפליקציות רצות לך ברקע ואם יש כאלה שהן פחות חשובות - תסיר או תעשה DISABLE. במכשיר של 512 מגה זיכרון - תשאיר בערך 100 פנוי.
במכשיר של ג'יגה זיכרון - תשאיר בערך 200 עד 300 מגהבייט פנוי.
במכשיר של שני ג'יגה - כנ"ל 200-300 אבל בד"כ במכשירים כאלה נשאר ג'יגה שלם פנוי אז אין בעיה
.

באופן כללי מלבד להוריד דברים שרצים ברקע ולהסיר אפליקציות לא רלוונטיות - תן לאנדרויד לנהל לבד. צריך להתערב רק כשרואים שהמערכת עמוסה מדי וכל הזמן ה-SERVICEים מתחלפים להם שם.

למעלה