לאהוב

אתה לא מבין את הטיעון שלי

הדברים שלי כן נכונים. אני יודע שיש הפרדה אבל אני מחפש את המשמעות הבסיסית שעליה נבנות כל התוספות שיוצרות סוגים שונים.
&nbsp

סאני381

New member
ואתה לא מבין את הטיעון שלי :

אין שום קשר בין אהבה משפחתית לבין אהבה בין ידידים ובנות זוג,כך שהבסיס לא יכול להיות זהה,אף אחד לא מדרג את האהבה שלו לילדים על פי האופי שלהם נכון? , הבסיס הכי חשוב של האהבה באופן כללי(לא מדבר על אהבה משפחתית)זה חברות אמת,ללא זה שום זוגיות לא תוכל להחזיק מעמד לאורך זמן,אלה אם כן הם יחיו חיים של שקר ושל סבל(של לפחות אחד מהצדדים)לצערנו אנשים עושים בחירות מאוד שטחיות בימנו ולכן התאוריה שלך של אהבה בגלל האופי וכו רחוקים בדרך כלל מהמציאות,ויש המון אנשים שאין להם מושג בכלל אם מי הם חיים.

אני טוען טיעון יותר מהותי

לאהוב דבר פירושו להרגיש אליו דברים חיוביים, למצוא בו תכונות חיוביות להרגשתנו. למשל כשאוהבים אוכל, מרגישים שהוא טעים. כשאוהבים מראה של חפץ, מרגישים שהוא יפה. כשאוהבים אדם, מרגישים שהוא נחמד באופיו ושיש בו משהו טוב שאותו אוהבים. אם אוהבים את המראה, מרגישים שהוא יפה ושהמראה טוב. חברות נוצרת מאהבה, היא לא האהבה עצמה. בכל אהבה מרגישים שיש משהו טוב באדם האחר, ובכל שנאה מרגישים שיש משהו רע באחר. זאת המשמעות הבסיסית. אם אומרים אהבה על כל המקרים, סימן שמתכוונים לאותו דבר בסיסי כי זה אותו מושג. אני לא מאמין שיכול להיות מושג שאנשים משתמשים בו בלי לדעת מה הוא אומר. אולי קשה להסביר איך מרגישים אהבה, ואיך היא מתבטאת במצבים שונים, אבל מה זה אומר שאוהבים משהו או מישהו כולם יודעים.

ושוב:

זה סובייקטיבי. גם אם האדם לא נחמד בכלל, אפשר להרגיש באופן אישי שהוא נהדר וגם אפשר אחר כך לגלות שטעינו.
&nbsp

למעלה