גרה בבית

גרה בבית

עד כמה זה נורא לדעתכם שבחורה בת 28 עדיין מתגוררת בבית הוריה?
ליתר דיוק, ההורים גרושים, כך שהיא חיה רק עם האמא. מדובר על אמא נורא ליברלית- כמו חברה. לא מתערבת ולא פריעה.

הייתם יוצאים עם בחורה כזו ומנסים לפתח איתה קשר רומנטי, או שהייתם מחליטים מראש שהיא לא עצמאית, מפונקת, ילדה של אמא?

לדעתי זה מעיד שאת לא עצמאית

זה דיי עובדתי...את גרה בבית של אמא שלך.
האם התנסת בפעם בתשלום חשבונות? בהתמודדות עם מצבים בלתי צפויים כמו סתימה בצנרת או נזילה מהגג?
מדובר בדברים קריטיים..... תצאי מהר מהבית חמודה.

לא יפריע לי בכלל

אם היא בחורה נחמדה וטובה, זה שלא הצליחה עדיין לצאת מהבית או שהעדיפה להישאר עם ההורים לא יפריע לי להיות אתה.
&nbsp

yaronsegev1

New member
אותי זה היה מלחיץ

בעיקר אם הייתי מחפש קשר רציני שיתפתח לחתונה. בחורה שעדיין לא עזבה את הקן כנראה לא מוכנה לקשר מסוג כזה... ובגיל כזה מבוגר זו בהחלט בעיה.
ממליץ שתצא מהבית כמה שיותר מהר.

יש כאן בעיה קשה של דעות קדומות

בחורה שגרה בבית יכולה להיות בחורה עצמאית, עובדת, שדואגת לפרנסתה, עוזרת במטלות הבית...וגם אחת כזו שרוצה זוגיות. כנראה שעדיין אל הגיע הבחור המתאים.
לא כל אחד יכול לגור עם שותפים, ולבד זה דיי משעמם.

גברת ע

New member
ואם הבחורה או הבחור

נשארו בבית עקב מצב כלכלי?
לא שאין להם כסף או במינוסים אלא שמה לעשות במצב הכלכלי של המדינה שלנו, היום לקנות דירה זה קשה עד בלתי אפשרי למי שאין עזרה והון עצמי ראשוני, שכירות למגורים לבד יכולה להיות מטורפת עם כל ההוצאות הנלוות, אז לפעמים להשאר בבית בשביל לחסוף את הכסף הזה שהיה 'נשרף' על שכירות האם זה מראה על מישהו לא עצמאי שלא יודע להתנהל או אולי להפך? מישהו שיודע מה המצב ומבין את השיקולים והסיטואציה ובוחר את הדרך שלדעתו במצב הנוכחי הכי נכונה?
יש משהו הגיוני בלהשאר ולעזור בבית במקום לשרוך 3000-6000 שח בחודש על שכירות ולא לכולם מתאים או רוצים לגור עם שותפים.
&nbsp
אתה באופן אישי תשלול על דבר כזה? או תרד על הבחורה בגלל דבר כזה?
&nbsp
ומה לגבי זוגות צעירים שחוזרים לגור בבית של ההורים? האם גם הם לא מבינים לא עצמאים וכו'?
&nbsp
&nbsp

dory141

New member
אם ריאלית אין לה אפשרות לצאת - שתישאר

כמובן שבסופו של דבר המטרה תהיה לפתח חיים עצמאיים. ואת צודקת, יש אנשים שחיים שנים מחוץ לבית וצריכים את ההורים בכל דבר קטן, וכאלה שעדיין גרים בבית אבל מסוגלים לנהל אותו אם מחר ההורים ייעדרו תקופה ארוכה או חלילה יילכו לעולמם.

כל אחד והסיבות שלו להישאר אצל ההורים

זה לא אומר כלום על התפקוד שלו העתידי בתור בן זוג.
אני איבדתי את אבי בגיל 17, הייתי האח הקטן והרגשתי שאני רוצה להמשיך לגור עם אמא שלי. אחרי הצבא החלטתי שאני מציב לעצמי מטרה וחוסך כסף ובאמת נשארתי לגור אצל אמא שלי עד גיל 31.
יצאתי עם בחורות הבאתי אותן לישון בחדר.
השתתפתי בתשלום חשבונות, עבדתי במשרה מלאה בהייטק וחסכתי מלא כסף.
ברור שיש לזה מחיר והיה כיף אם הייתי גר בדירת רווקים , אבל בשורה התחתונה כשהכרתי את אשתי בגיל 30, היה לי סכום נאה מאוד להתחלת החיים , מה שאין להרבה צעירים שחיו את הרגע והם רק מתלוננים שהמדינה דפקה אותם.
היום 18 שנה אחרי, אני אב לשלושה ילדים, בלי משכנתא בדירה גדולה באיזור מעולה בפריפריה.
לילדת הסוכר - אני רוצה להגיד לך שהכי חשוב שתהיי כנה עם עצמך.
תעשי מה שטוב לך. מי שירצה אותך יקבל אותך כמו שאת.
מי שלא ירצה אותך בכל דיעה קדומה זה ההפסד שלו.
הרצון שלך לגור בבית לא בהכרח קשור להתנהלות העתידית שלך בתור בת זוג, אמא לילדים ושותפה ללחים.
באותה מידה היית יכולה לחיות בדירה משלך שההורים שילמו עליה, כשאת מקבלת מההורים מימון כל חודש. זה בטוח לא היה דוחה אף בן זוג מלהתקרב אליך.

dory141

New member
אתה צודק, אבל זה בסופו של דבר עניין של מגדר

אם זה היה גבר, נראה לי שהיו עושים לו פחות הנחות מאישה בתגובות כאן.

88סול

New member
נכון יש לסביבה תמיד יש התייחסות שונה לפי מגדר

למשל; אם זה רווק בן 40 ללא ילדים שלא התחתן מעולם אז זה בסדר.
אבל אם זו אישה בת 40 באותו הסטאטוס אז היא משוגעת ומשהו אצלה לא בסדר...

לא ניראה לי שאשה תשמח לבנות קשר זוגיות עם גבר שנשאר רווק

עד גיל 40.
זה ממש אומר דרשני.
נכון שבכל מקרה לא צריך לשפוט אבל לגבי שני המינים זה בעייתי.
אם אני הייתי עכשיו רוצה זוגיות שנייה הייתי מעדיף אשה גרושה על פני רווקה.
אני בן 49.

88סול

New member
כל הכבוד על התשובה

בסופו של דבר, לכל בן אדם יהיו את החסרונות שלו השאלה היא האם אנחנו מקבלים את זה או לא.
&nbsp

נותן לך גם כבוד על התוצאה, אבל אתה חכם לדבר לאחר מעשה בלבד.

איני יודע מה היה קורה אם לא היית מכיר את אשתך בגיל 30, ואם לא היית יכול לעמוד זקוף וגאה עכשיו כשמאחוריך גם כמה ילדים. אולי תשקר ואולי באמת 18 שנים לא סבלת כלל,
לא בבית מלחזור כל יום אחרי עבודה וחיים של גדולים להיות הילד של אמא. אולי לא סבלת
מלהיות עם בני גילך וממה יגידו וישפטו בנות זוג וחברים את החיים שעל תנאי שלך, שמחכים להתחיל הרבה שנים. אני בטוח שמה שאתה מציע זה לא לכולם, ולא כולם יצאו גם אחרי 20 שנה עם מספיק כסף כמו בהייטק. אני לא בטוח שכולם ייצאו כלל, אולי ישארו משותקים. מפחדים להחליט ולהתחיל.
&nbsp
אבל כל הכבוד על ההתמדה והתוצאה. יש ל18 שנה מחיר כבד וזה לא רק להפסיד כיף.
עכשיו יש לך כיף מסוג אחר, אבל לעולם לא תוכל לחזור להיות יותר צעיר עם עבודה ללא ילדים אישה ובית בסוף היום. והרבה זוגות צעירים מקטרים לחבריהם הרווקים על אובדן ה"כיף" של רווקות.

אתה צודק, כל אחד ומה שמתאים לו

שני האחים שלי יצאו מהבית בגיל 18.
אני לא אומר שחייבים "להקריב" את החיים לדירה. ברור שממש כיף לגור בדירת רווקים. מצד שני ממש לא סבלתי עם אימי באותו הבית.
אם לא הייתי מכיר את אשתי בגיל 30 אני מאמין שבסופו של דבר הייתי עובר לדירה משלי לבד, הנושא הוא שאשתי הסכימה לצאת איתי למרות ש"לא הייתי עצמאי" וגרתי אצל אימי.
זה הנושא העיקרי פה. לא אני ומה שסבלתי או לא סבלתי.
זה רק מדגים שזו לא אקסיומה שאדם שחי בבית של ההורים הוא מסכן וצריך להגיד תודה שמישהו בכלל הסכים לצאת איתו.
המטרה שלי בתגובה היתה לנגוד את הדיעה הקדומה שגורסת שמי שגר אצל ההורים הוא לא עצמאי.
כל מקרה לגופו. כמו שאמרתי יכול להיות מצב שאדם יגור בדירה לבד, ללא ההורים והם יממנו לו את השכירות הרכב ויכסו לו את המינוס בבנק.
עם אדם כזה אני לא חושב שהייית רוצה לבנות חיים ולהקים משפחה.

זה תנאי מקדים אצל האדם עצמו

כחלק מהתניות תרבותיות וחברתיות, כמו שאדם שמן ירגיש בעמדה נחותה להיות בקשר
עם בר רפאלי...והרבה אנשים ירגישו חור בבטחון עצמי עוד לפני שניגשו להציע את עצמם.
ויש אנשים כמוך שחזקים מספיק מבפנים בעצמם.

NSW2

New member
כל מקרה לגופו

מי ששופט על סמך נתונים יבשים פשוט די מקובע ולא מסוגל לראות מעבר.
יכול להיות שהיא משקיעה את הכסף בדברים אחרים.
מי אמר שכולם חייבים לשלם שכר דירה עד גיל מסויים ?
זאת גישה של מעמד הביניים ששתפו לו את המוח שהחיים צריכים להראות באופן מאוד מסויים.
אנשים שקונים דברים שהם לא יכולים לשלם עליהם ואחרי זה משתעבדים למשכנתאות והלוואות, וחושבים שהם יודעים יותר טוב מכולם.

ktm

New member
אותי בעבר זה קצת הרתיע

יצא לי לצאת עם כמה בחורות בסטאטוס הזה וזו תמיד הייתה נקודה למחשבה.
למרות זאת, אף פעם לא "פסלתי" מישהי על בסיס העובדה שהיא עדיין גרה עם ההורים.

HAN22

New member
בת 28 בבית הוריה - ראש טוב

זה לא אמור להפריע כלל. אדרבה. היא צריכה להיות אחלה בחורה. עדיפה בהרבה על מי שהורגת עצמה סביב היממה כדי לממן שכר דירה של אשקובית בגודל צינוק.

jessie7

New member
לא רואה שום בעיה

לעתים אין אפשרות לשכור בית, אז כדי לחסוך גרים עם ההורים.

למעלה