קצרים ליום ראשון

שבת של ריצות

בסופ"ש התארחנו אצל ההורים של בן הזוג. כמה חיכיתי לריצה איתו בבוקר! בתקופה האחרונה, גם כשהיה לנו זמן לרוץ ביחד, הוא היה בתוך האימונים שלו, והיה עייף מדי או מהיר מדי בשביל לרוץ איתי.
והנה הגיע הבוקר, בלי יותר מדי שינה לפניו, ויצאנו לריצה. רק מה? שבן הזוג התעייף אחרי 3 ק"מ וחזר הביתה. אז לקחתי את השעון שלו והשלמתי ל-5 (וקצת). האמת שהיה לי תאבון ליותר אבל לא התחשק לי לרוץ לבד. והשעון הזה כבד! חתיכת משקולת על היד. אז עשיתי עוד אימון 7 דקות כשחזרתי. התגובה של שחר לתרגילים מצחיקה, הוא נלחץ מריצה במקום, מסתקרן משכיבות סמיכה וצוחק מלאנג'ים.
הילד קם עייף ובכייני, ואחרי שנת צהריים המיר את העייפות הבכיינית בעייפות-הייפר. במשך כ-3 שעות הוא פשוט הלך ממקום למקום בבית וברחוב. לשם-לכאן-בחזרה ובדק כל דבר שאסור לגעת בו. השאיר את שנינו מותשים מהריצה אחריו.
&nbsp

ריצה בהריון

אשמח לדעת האם מותר לרוץ בהריון ואם יש בכך סיכון אם כן (ולו הקטן ביותר).
ואם מותר לרוץ, מהו הדופק המקסימאלי?
אשמח גם להפניה לרופא נשים שמבין בנושא ושניתן להתייעץ איתו.
שבוע טוב ותודה
מיכל

ריצה בהריון

כתבתי ולא פורסם, ובכלל הכל נורא איטי כאן, זה אמור להיות ככה?

שמחה להצטרף, אשמח לקבל תשובות בנושא ריצה בהריון.
האם מותר לרוץ בהריון? (אני רגילה לרוץ ורצה כבר שנה וחצי למרחקים ארוכים יחסית).
האם יש בכך סיכון אם כן (ולו הקטן ביותר)?
האם יש דופק מקסימאלי לריצה בהריון? מהו הדופק המומלץ?
האם יש לכן הפניה לרופא נשים שמבין בנושא?
תודה ושבוע טוב
מיכל

כן, יש תקלות וזה מעצבן

נתחיל עם זה שהכתובת לכל השאלות בנושא הריון הוא רופא הנשים שלך.
ובהנחה שהרופא מאשר:
- מותר בהחלט
- יש סיכון אם את לא מקשיבה לגוף. לרוץ באיזי, לא להתחמם, לא להעלות דופק יותר מדי. כמה זה יותר מדי זאת שאלה אינדיבידואלית, למרות שאין בעיה לתת "מספר קסם" בעיני זאת לא גישה נכונה. אם את שמה את ההישגיות בצד, זה לא יותר מסוכן מלחצות את הכביש. וכמובן, כשעושים ספורט ההריון והלידה עוברים יותר בקלות.
- לדעתי אין צורך ברופא מיוחד.
אני לא ממש רצתי (בחילות, שדיים רגישים, שלפוחית עצבנית...) אבל התאמנתי בקונג פו, רכבתי ושחיתי עד חודש 9. ולא אגיד שהיה אחלה, כי די סבלתי בהריון, אבל זה היה משהו. מכירה רבות שרצו בסבבה שלהן עד הלידה בערך.

מתחילים את השבוע העמוס ביותר בתכנית

ימים עמוסים, סופ"ש שעבר מהר מדי עם אחלה של ריצת "מנוחה" (הייתי בשבוע הורדת עומסים)
מתחילה היום את השבוע העמוס ביותר בתכנית - היום צפויה ריצת 9 ק"מ, אקפוץ לכיוון הפארק לדעתי מיד אחרי העבודה, לקחתי איתי בגדי ריצה, גם כדי להמשיך את היום שלי אחרי כן, יש לי עוד כמה דברים להספיק היום בת"א בערב.
את הסופ"ש העברתי באימונים נהדרים - כוח, ריצה מהממת (היה חם!
) אתמול בבוקר והופעה של דודו טסה ובלקן ביט בוקס שהוציאה ממני ים אנרגיות גם (קפצתי מלא והוצאתי יותר אנרגיות מריצה של שעה!)
כל מני עניינים שגרמו לבאסה בשבוע שעבר מתחילים להיפתר, ומה שלא - ייפתר בקרוב.
תאמינו לי, מזל שיש לי את הריצה, אחרת הייתי משתגעת
)
&nbsp
יאללה, שיהיה שבוע עומס-מסכמת-שמח!
בין לבין גם להספיק לעבוד, ללמוד (אנטומיה אנטומיה אנטומיה)
ולחיות קצת

&nbsp
שבוע הכי טוב

Loony Moony

New member
שאלת נעליים

קצת התבלו לי הנעליים ושלפתי זוג חדש ודי דומה מהארון. להפתעתי- כאבים בכפות הרגליים בזמן ריצה, לא משהו שקרה לי לפני. לתת לזה עוד צאנס או להחליף?

וגם אשמח בכללי להמלצות על נעלי ריצה. עד עכשיו רצתי תמיד בסאקוני יחסית פשוטות והיה לי נוח, אבל הבנתי שאולי צריך משהו יותר מקצועי.. רק שהתרגלתי שאבא קונה לי נעליים בחול ופתאום כשזה הכסף שלי זה יקר :)

לדעתי להחליף

נעליים טובות לא אמורות לגרום לכאבים.
תרוצי עם מה שנוח לך, חד משמעית. אין צורך בשום דבר "מקצועי" אם נוח לך, וסוקוני היא חברה מצויינת בכל מקרה.

melon

New member
די דומה

אותה נעל אותו דגם ? תבדקי את הרוחב של הנעל. קרה לי שקניתי רוחב רגיל בטעות והקודמת היתה רחבה.
אני הייתי נותנת צאנס אבל רק בריצות קצרות ולא מהירות ולשים לב אם לא משתפר.

לסקוני יש אחלה נעליים. אני רצה איתם בימים אילו.

Loony Moony

New member
שאלת נעליים

קצת התבלו לי הנעליים ושלפתי זוג חדש ודי דומה מהארון. להפתעתי- כאבים בכפות הרגליים בזמן ריצה, לא משהו שקרה לי לפני. לתת לזה עוד צאנס או להחליף?

וגם אשמח בכללי להמלצות על נעלי ריצה. עד עכשיו רצתי תמיד בסאקוני יחסית פשוטות והיה לי נוח, אבל הבנתי שאולי צריך משהו יותר מקצועי.. רק שהתרגלתי שאבא קונה לי נעליים בחול ופתאום כשזה הכסף שלי זה יקר :)

למעלה