פחד בפארק: אין אף מקום בטוח יותר?

lilo4

New member
אני רואה שכבר הרחיבו על זה

כמו שכבתי- יש כל מיני סוגים, בכל מיני צורות וגדלים. יש כאלה שמיועדים לטווח רחב יותר [בד"כ גם יותר כבדים ומסורבלים. באופן יחסי כמובן] ההצעה הכי טובה שלי- להגיע לחנות שמתמחה בזה. בד"כ נמכר בחנויות שמוכרות ציוד ספורט ודיג. לא הייתי ממליצה לקנות באינטרנט למרות שזה נוח, אלא להגיע לחנות, להתייעץ עם המוכרים לגבי הסוגים השונים, להחזיק ביד כל אחד מהמיכלים שיש להם ולראות מה מהם הכי נוח לך באופן אינדיווידואלי לסחוב. לגבי מנגנון הבטיחות- לכולם יש סוג של נצרה שרק אחרי שאת מזיזה אפשר להתיז את החומר. מהניסיון שלי קרה לי כבר שהתרסיס היה זרוק בתיק כמה ימים והנצרה קצת זזה, אבל לא קרה כלום והגז לא השתחרר, ככה שזה מאוד בטוח לשימוש. חשוב לשים לב לכמה דברים- מוצר כזה עולה בסביבות ה-100 ש"ח, לא הייתי ממליצה ללכת על איזו מציאה. אין צורך להוציא 500 ש"ח, אבל לא להתפשר. לשים לב לתוקף- חשוב מאוד. התוקף הוא בד"כ של כמה שנים, בסביבות ה-3 אני חושבת. אין לי מושג מה קורה אחרי שהמוצר פג תוקף. לא בדקתי את זה וגם אין לי עניין לעשות את זה. ודבר אחרון- כמובן שאם חס וחלילה משתמשים במוצר אי אפשר יותר להשתמש בו וצריך לקנות חדש [רק שלא נצטרך! טפו טפו טפו] לגבי המוקד של המשטרה- התנדבתי במד"א ככה שאני מכירה את המוקד של מד"א ואת הצורה שבה הוא עובד, ובגדול גם את המוקד של המשטרה. ההבדל הגדול בין שני המוקדים האלה הוא שבמוקדים של מד"א יושבים מוקדנים מנוסים שעברו קורס מאסיבי, רובם חובשים ומעלה, רובם גם היו על אמבולנסים ומכירים את העבודה בשטח, לכן התגובה שלהם מאוד מקצועית. במשטרה לעומת זאת יושבים בד"כ בנות שירות או בנים ובנות שהשירות הצבאי שלהם הוא במשטרה הכחולה. כלומר- חבר'ה צעירים שעברו קורס, הם יהיו במוקד במקרה הטוב שלוש שנים, לא יותר מזה [במד"א לדוגמא יש מוקדנים שעובדים שם כבר 10 שנים ויותר]. כל זה כמובן נובע רק בגלל אילוצים כלכליים, פשוט אין מספיק תקציבים להקים מוקד גדול ומקצועי. התוצאה היא שיש המון עומס על המוקדים האלה, ומי שיושב שם לא תמיד יודע לתת את המענה הכי טוב והכי מקצועי. עבדתי במשך יותר משנה בבית מלון בתור פקידת קבלה, והיו כמה סיטואציות שהייתי צריכה להתקשר למד"א בגלל שאורחים לא הרגישו טוב או שמישהו נפצע, היינו גם בקשר עם מכבי אש בגלל שמדי פעם היו התרעות של גלאי עשן והיינו צריכים לבטל את ההזנקה של הכבאית, והיו כמה מקרים שהתקשרתי למשטרה- היו כמה מקרים שמישהו כייס אורחים או מקרים ספורים שאנשים שנכנסו למלון התפרעו וכו'. מול מד"א ומול כיבוי אף פעם לא הייתה בעיה, מול המשטרה זה היה זוועה. פעם מישהו נכנס לבריכה [שילם כרטיס] והתחיל להתפרע שם, תקף את הקב"ט, תקף את האורחים. ביקשו ממני להזמין ניידת, לקח לי בערך 5 דק' לדבר עם מוקדנית במשטרה, הם פשוט לא ענו. עשיתי אולי 3 או 4 שיחות וכל פעם המתנתי המון המון זמן על הקו.

מה עם המוקד העירוני?

בגבעתיים למוקד יש סיירת שיטור שמגיעה ממש תוך דקות ספורות לכל קריאה גם כשזה ילדים שצועקים בלילה מתחת לחלון, הם גדולים וחמושים ומפחידים כמו שוטרים.

2_be

New member
אוף.

קוראת אותך וקוראת את הפחד ואת השיתוק... זו כזו תחושה של חוסר ביטחון וחוסר אונים להיות במצב כזה, כשלא ברור מה הדבר הנכון לעשות ולגלות שאין באמת למי לפנות... ועם כל זאת, היתה לך את היכולת להתמודד עם זה, לעבור אותם, להחליט את ההחלטות המתאימות בו במקום ולמצוא את ההזדמנות להימלט משם. את באמת משהו מיוחד מור. זה כל כך מתסכל ומכעיס לקרוא את ההתנהגות הזו של המשטרה (ואת יודעת מה? גם של צוות הפארק שאולי היה צריך להיות זה שיעצור אותך ויגיד לך להתרחק משם אם טרם נתקלת בחבורה הזו...) באופן אישי, בד"כ הפיתרון שלי זה לנעוץ מבט רחוק קדימה ולהתעלם מהצקות ולא לחזור לאותה נקודה בעייתית. למרות שעד היום חשבתי שזה שיש עלי פלאפון תמיד, יכול להועיל במשהו ונתן לי תחושת ביטחון... אני מאמינה שדרושה פניה לפארק ולמשטרה שיסבירו מדוע השיחה נותקה, אך לדעתי, עירוב של תקשורת בעניין, אולי יהיה יעיל יותר (אם את צריכה עזרה בעניין תני סימן). אני מקווה מאוד שהמשך היום שלך מתוכנן לכלול חוויות יותר חיוביות
גדול.

אניני2

New member
אמאלה!!!איזה פחד!!!!

אני גם חושבת שאחרי סיבוב אחד פשוט לעוף מהאיזור, אבל זה רק בדיעבד. נהגת בסדר גמור, ובהקשר לזה אני רוצה להגיד שביולי אוגוסט הייתי יוצאת מאד מוקדם, ורצה את הארוכה בפארק-נמל-טיילת-יפו וחזרה, זה המסלול שלי בימי שישי, והיה פשוט פחד אימים בנמל, בסביבות 5-6 בבוקר וגם בטיילת , שם כל הבליינים מסיימים את הבילוי שלהם ושיכורים לגמרי. ואני רצה תמיד לבד, וברוב הפעמים לא היתה זריחה עדיין. רעדתי מפחד כשהייתי עוברת לידם.גם היום כשאני רואה קבוצה כזו, אני זזה מעט , מורידה ראש ולא יוצרת קשר עין. זה מפחיד. מקווה שהתאוששת.....

חגה22

New member
../images/Emo24.gif כבר אמרו הכל...

אז רק עוד
לעידוד. באמת חוויה איומה. משתקת!! תבדקי עם עצמך טוב שאת לא גוררת טראומות ופחדים. דרך אחת טובה שעשית זה לספר ולפרוק.. דרך שניה - לא להימנע מלהגיע לשם אבל אולי הפעם בחברה ולא לבד. סופ"ש נעים.

מפחיד../images/Emo24.gif ומרגיז../images/Emo46.gif

חבורה של שיכורים בפארק נשמעת מפחידה כל כך. את סיפור המשטרה המנתקת כבר שמעתי יותר מפעם אחת וגם לי קרה. אוף! גז מדמיע הוא אכן בעייתי מול חבורה שלמה. הכי טוב להתרחק מלכתחילה ולא להכנס בתוכם. להתרחק מייד ולקרוא למשטרה לפני שהם ינסו להראות לך שהם "גברים". מנסיוני, אם מתקשרים למשטרה שוב ושוב, בסוף הם עונים. עד אז, נצלי את יתרון המהירות באופניים ותתרחקי משם לראש ציפור או סוליאוס או כל מקום שאין בו שיכורים. לעבור ביניהם זו מבחינתם התגרות שאינם יכולים לעמוד בה
ענק

מור אני קוראת אותך ובוכה

הבוקר יצאתי לריצה לאותו הכיוון עם אלה ותוך כדי ריצה אני אומרת לה כמה אני מפחדת כל בוקר מחדש לצאת מהבית בחושך לבד וטוב שאנחנו רצות יחד.קרה לי כבר כמה פעמים ששיכורים/מסוממים וסתם בריונים הבהילו אותי והתחושה שלי באותו רגע זה פשוט כעס עצום ורצון עז להכות אותם על החוצפה והבריונות. אני לא יודעת מה הייתי עושה במקומך,קרוב לוודאי שהייתי חותכת לראשצי אחרי המפגש הראשון איתם. זו הבעייה בשעות המוקדמות הללו במיוחד בסופ"ש. חיבוק גדול ושבת שלום

ראשית כל הכבוד לך על קור הרוח, אפילו אם זה רק

למראית עין..... שנית, היות ואני מהפחדנים, אני באמת כל הזמן מהרהרת בנושא, כפי שכתבתי כאן לפני שבועיים בערך. אני מפחדת, מזרים, כלבים משוטטים, קסאמים ומה לא... מדי יום רביעי, שאני מתחילה לחשוב על ריצת יום השישי, מחוץ לגבולות היישוב, אני חושבת מה לעשות, מי ילווה אותי, מה יקרה אם.....בקיצור הפחד מציק לי מאוד. ככול שאני חושבת על זה יותר, ומונעת מעצמי ריצות מרוחקות (שברור לי שיהיו מהנות יותר) אני מתלבטת האם אלו תחושות שמאפיינות אותנו - הנשים? מה יכול לעזור? או אולי להדחיק את הפחד ולהעיז בכל זאת? אבל יותר חשוב שחזרת הביתה בשלום, אין ספק שזה היה יכול להגמר רע מאוד...מקווה שלמרות העבודה שמחכה לך בסוף השבוע תמצאי זמן "סתם" לנוח. שמרי על עצמך.

../images/Emo201.gif נורא ואיום!!! הזכיר לי

את המשפחה.... ברח לי השם שהותקפה בטיילת של ת"א והמשטרה הייתה עסוקה בלקחת פרטים מבלי להתרגש (שמעו את השיחה של השוטרת שקבלה את השיחה). המשטרה כנראה כבר אינה כתובת בטוחה. לצערי את זה אני מכירה מעבודתי. נורא עצוב! כל הכבוד לך שהצלחת להגיב בכלל. מעבודתי עם נשים שעברו טראומה - הרבה מהן קפאו במקום ונכנסו לאלם והלם (שלושת התגובות שיש הן: Fight, Flight, Freeze). ממצבי קפיאה הכי קשה לצאת להחלמה מטראומה. לכן שתי האופציות האחרות (אותן עשית באופן טבעי) הרבה יותר מועילות מכל בחינה. כך שגם אם כל הגוף רעד לך - זו התגובה הטבעית של הגוף בשעת טראומה. אם יבוא בכי - תני לו לצאת והרבה. זו ממש תגובה פיזיולוגית של ריפוי הגוף מטראומה. נשמע שיש כתובת לפנות אליה- מנהל הפארק - ממליצה לך בחום לעשות את זה כדי שהוא יפנה למשטרה. המון חיבוקים!!!!! מקווה שנתראה מחר ואתן לך אחד על אמת.

תקיפה

מור אני שמח שאיך שהוא יצאת מהמצב המסוכן הנוראי הזה. כבר היו עוד מיקרים חמורים שהסתיימו באסון ולכן אסור לעבור על כך לסדר היום אבל את חייבת לגשת למשטרה ולהגיש תלונה על האירוע כולל פרטים עד כמה שתוכלי לזכור יתכן שהם היתקיפו עןד אנשים וגם הם התלוננו. מכל מקום אם יעצרו יתכן שהמשטרה תחקור אותם גם לגבי המיקרה שלך. חייבים גם ליצור בזז בתקשורת כדי שיהיו במקום פיקוח משטרתי בעיקר בשעות שהשיכורים יוצאים החוצה שזה בדרך כלל מוקדם בבוקר. לבסוף הרעיון של גז הוא לא רע בכלל וגם כדי לרכוב בזוגות כי הם תמיד מחפשים קורבן יחיד. אנחנו איתך בכל הצרות והשמחות דני וסוזי

shemeshor

New member
מפחיד

מור, אני קוראת אותך ומרגישה איך הפחד אוחז גם בי. והכעס. על האדישות הזו של המשטרה, חוסר האכפתיות, ועל חוסר האונים שלנו מול האלימות הזו. אני לא מתקרבת לגבעת המופיעים היות ועבורי תמיד זה נתפס כמקום מפחיד - מבודד ומרוחק. עם זאת, אין זה המקום היחיד בפארק שעלול להיות מסוכן. התכנון שלי לרוץ הוא הערב את הארוכה שלי, וזו הפעם הראשונה שאני מהססת לצאת לרוץ. אני אאמץ את הרעיון לקחת פלאפון איתי, כי אני לא עושה זאת אף פעם. חשבתי שאולי כדאי לפנות לעיריה. אני לא בטוחה איזה- רמת גן או ת"א. בכל מקרה, בגבעתיים העירייה מפטרלת בגנים כדי למנוע בעיות שכאלו. מקווה שאת בסדר. אורית

מיה283

New member
קשה להירגע מסיפור כזה

אני הייתי רואה אותם ממרחק ומיד עושה אחורה פנה כל עוד נפשי בי. חלילה לא להתעמת. אני בדיעה שצריך למצוא את הדרך להגיע לעיתונות עם הסיפור הזה, עד כמה שזה נשמע נדוש *עיתונות* כי זו הדרך היחידה להעיר את מי שצריך להעיר ושהמשטרה תתן תגובה. וגם עצה. הייתי השבוע בכביש הסלול החדש בגליל ים. הוא נמצא מול שבעת הכוכבים, הוא קילומטר ושמונה מאות לכל כיוון, אין בו מכוניות, הכביש חדש דנדש, ומדי פעם יש שם רצים או רוכבים. נכון, גם מכונית עבודה עברה שם, טראנזיט עם פועלים (אני רק מזה מחסירה פעימה...). למה לא לעבור לשם קצת? עוד מעט גם יהיה אור בשעה יותר מוקדמת אז בכלל זה טוב (כי לדעתי אין שם תאורה). חיזקי ואימצי.

מתרוצצת

New member
עוד מחשבה זריזה

עד כמה שהסיפור שלמעלה מטריד אותנו, אני משוכנעת שזו לא הפעם הראשונה שמישהי או מישהו מאויימים או מותקפים בפארק על ידי החבורות שיכורים האלו לפנות בוקר בחמישי-שישי-שבת. כמה מאיתנו כתבו את זה ואני רוצה להוסיף ולהדגיש - אני חושבת שיש מקום ליזום פנייה לעיריית תל אביב בעניין. לאור ההשקעה שלהם בפארק אני משוכנעת שניפול שם על אוזן קשבת. מה דעתכן?

מור שלז

New member
גז מדמיע ועוד מחשבות...

קודם כל תודה לכולכן על התגובות אין ספק שזה עוזר שיש את מי לשתף ככה ולפרוק ובהחלט למדתי מהדיון על הגז המדמיע הייתי היום בחנות וקניתי גז מדמיע זה לא נראה לי בטיחותי במיוחד (הנצרה שם נראית לי בדיחה זולה) אבל כשאני לבד בשעות מוקדמות בבוקר אני ארגיש בטוחה יותר אני גם לא בטוחה איך לקחת את זה בריצה (גדול מדי בשביל להכנס לכיס, או לחגורת מים) ואני אמשיך לחפש משהו שנראה לי קצת יותר איכותי ואולי יותר קומפקטי. בכל מקרה, כמו שיערה כתבה, במקרה כמו היום אני בספק אם הייתי יכולה להשתמש - הם פשוט היו רבים מדי. אני עוד ממשיכה לחשוב על הנושא, לא בא לי לעבור על זה בשתיקה. יותר מדי פעמים ראיתי שיכורים מפחידים שגם זרקו לעברי הערות שונות והתעלמתי. הסתכלתי ישר קדימה, רצתי או רכבתי ועברתי אותם. במקום ההוא ספציפית הרבה פעמים רואים בבוקר את הבקבוקים השבורים ואת שאריות החגיגות שלהם, והרבה פעמים גם אותם עצמם. אני לא בטוחה שתלונה במשטרה תעזור. לא תלונה מבודדת בכל מקרה (לצערי יש לי נסיון עם תלונה על תקיפה חמורה עוד יותר לפני כמה שנים - המשטרה לא עושה כלום). אני אתחיל מלכתוב להנהלת הפארק, אני אחשוב עוד על נושא התקשורת, איך לייצר בזזז, אולי אפשר יהיה להגיע למשיהו שישפיע. כאמור זו בהחלט לא הפעם הראשונה שרואים את השיכורים משתוללים בפארק, זו הפעם הראשונה שזה הגיע לרמות כאלו שאלימות. לא יודעת, זה עוד טרי לי מדי, צריכה לחשוב על זה. בכל מקרה תודה לכולכן שאתן כאן

design74

New member
יש לי רעיון יצירתי .....

דבר ראשון - כל הכבוד על התושיה .... דבר שני - אל תעברי על זה בשתיקה .... דבר שלישי - יש לי רעיון יצירתי מצ"ב בתמונות דבר רביעי - אנחנו לא מכירות אז אני מעדיפה לא להוסיף....

design74

New member
תמונה נוספת שלו....

כדי להבין על איזה פרופורציות אנחנו מדברות....

design74

New member
וזה שלי ....

מניסיון ארסים וחרדים ממש אבל ממש לא אוהבים אותם .... הייתי עדה למס' ניסיונות שעצם העובדה שהוא התרומם מהמושב האחורי גרמו לארס לעשות אחורה פנה ולחזור לרכב שלו.... נ.ב. בזכותך הוא הולך לחזור לכושר מקווה שלא תפגעי ממני ... הכל עם כוונה טובה

מור שלז

New member
איזה עיניים מדהימות!

ברור שלא נפגעתי... אני יודעת שהכל עם כוונה טובה, אני מכירה אותך מספיק טוב כבר, אפילו שרק וירטואלית (בינתיים)

design74

New member
נראה לי שאני צריכה להסריט את התופעה ....

אני לימדתי את הכלב שלי מגיל 0 לעצור לפני כל מעבר חציה ..... והוא עושה זאת נאמנה... גם בפארק הוא קופא ... ולא זז עד שהאופניים עוברים... יחד עם זאת אני בהחלט מבינה לכן אני מאוד מאוד נזהרת ומסתכלת ועוקבת באלף עיניים כי אני רגישה להתנהלות 2 הצדדים .....

למעלה