לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
89908,990 עוקבים אודות עסקים

פורום נשים בספורט

בואו נדבר!
 בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שבא לכן: על ריצת הבוקר, על חדר כושר, על מרוץ האופניים האחרון, טריאתלון, או כל מה שעושה לכן טוב.
אם את רוצה להתחיל, אבל לא יודעת איך.
אם התמכרת קשה, ואת מחפשת חברות לשריטה.
כאן המקום לשאול, לשתף, וכמובן גם לענות ולחלוק מנסיונכן.
אנחנו כאן!

מי אנחנו?
סוזי דבוסקין (susieada)
נשואה, אמא לשלושה (אורן, עודד ותמר ז"ל) מארגנת עם משפחתה מדי שנה את טריאתלון נשים ע"ש תמר דבוסקין. סוזי בעלת תואר שני לחינוך מיוחד, מורה ועוסקת גם בתכנית בר/בת מצווה לילד המיוחד של התנועה המסורתית. סוזי סיימה בגיל 61 תחרות חצי איש ברזל, ייצגה את ישראל במכביה ב2005 והשתתפה באינספור טריאתלונים, תחרויות ריצה ומשחים שונים.
מור שלזינגר  (מור שלז)
נשואה, אמא לשניים. מדריכה מוסמכת לריצות למרחקים ארוכים ומרתונים. ממארגנות מרוץ האופניים לנשים, ופעילה בטריאתלון נשים. בעלת

אודות הפורום נשים בספורט

בואו נדבר!
 בפורום הזה תוכלו לדבר על כל מה שבא לכן: על ריצת הבוקר, על חדר כושר, על מרוץ האופניים האחרון, טריאתלון, או כל מה שעושה לכן טוב.
אם את רוצה להתחיל, אבל לא יודעת איך.
אם התמכרת קשה, ואת מחפשת חברות לשריטה.
כאן המקום לשאול, לשתף, וכמובן גם לענות ולחלוק מנסיונכן.
אנחנו כאן!

מי אנחנו?
סוזי דבוסקין (susieada)
נשואה, אמא לשלושה (אורן, עודד ותמר ז"ל) מארגנת עם משפחתה מדי שנה את טריאתלון נשים ע"ש תמר דבוסקין. סוזי בעלת תואר שני לחינוך מיוחד, מורה ועוסקת גם בתכנית בר/בת מצווה לילד המיוחד של התנועה המסורתית. סוזי סיימה בגיל 61 תחרות חצי איש ברזל, ייצגה את ישראל במכביה ב2005 והשתתפה באינספור טריאתלונים, תחרויות ריצה ומשחים שונים.
מור שלזינגר  (מור שלז)
נשואה, אמא לשניים. מדריכה מוסמכת לריצות למרחקים ארוכים ומרתונים. ממארגנות מרוץ האופניים לנשים, ופעילה בטריאתלון נשים. בעלת
x
הודעה מהנהלת הפורום
שרשורי קבוצות נשים 2012: ריצה,   טריאתלון,   רכיבה,  קבוצות נשים
פורום נשים בספורט: חפשו אותנו גם בפייסבוק וקבלו את ההודעות הנבחרות
ברוכות הבאות לפורום נשים בספורט. כאן המקום לשאול, לשתף וכמובן גם לענות ולחלוק מנסיונכן.

מהות הפורום
מתוך היותנו נשים אנחנו רוצות לחלוק עם עוד נשים אחרות חוויות ושאלות. הפורום נולד מתוך בקשות רבות שקיבלנו מנשים להמשך הפעילות, ולקיום ארועים נוספים לנשים. קיימת סינרגיה גדולה בין ענפי הספורט השונים: נשים רבות שחוו את מרוץ האופניים לנשים, התנסו בטריאתלון ועכשיו מגלות התעניינות בתחרות ריצה לנשים.
מה יכלול הפורום:
1. הפורום יהווה קודם כל מקום מפגש ושיתוף לנשים בעלות רקע שונה, תחביבים שונים, ואזורים גיאוגרפיים שונים שהמשותף לכולן הוא הספורט.
2. אנחנו, שקידום והעצמת נשים באמצעות הספורט חשובה לנו, נשמור על קשר עם הנשים באמצעות הפורום, נספק תשובות לשאלות, וננקוט ביוזמות נוספות בהתאם לתכנים והבקשות שיעלו מן השטח.
3. נשתמש בפורום על מנת לארח מומחים/יות שונים (מאמנים, יועצים מנטליים, בעלי מקצוע ועוד) וכן נשים בולטות מתחום הספורט ולאפשר למשתתפות בפורום לשאול שאלות, וליצור קשר בלתי אמצעי עם אותם מומחים.
 מי אנחנו
אנחנו מביאות איתנו רקורד מוכח ועשיר בארגון אירועי ספורט לנשים. שתינו משלבות אורח חיים ספורטיבי פעיל עם חיי משפחה וקריירות שונות. שתינו חולקות את אותה ההתלהבות ומעוניינות לקרב עוד נשים לאורח חיים ספורטיבי, ובאמצעותו להעצים נשים בכל תחומי החיים.
סוזי דבוסקין (susieada)
מור שלזינגר  (מור שלז)
נשואה, אמא לשניים. מדריכה מוסמכת לריצות למרחקים ארוכים ומרתונים. ממארגנות מרוץ האופניים לנשים, ופעילה בטריאתלון נשים. בעלת בלוג המתפרסם בשוונג: "משהו טוב קורה" שעוסק בהעצמת נשים בספורט,. מור היא סמנכ"ל מו"פ בחברת היי-טק, בעלת תואר שני במדעי המחשב וחקר המוח.  אשת ברזל, אולטרה מרתוניסטית ועוד היד נטויה. 
המשך >>

לצפיה ב-'פחד בפארק: אין אף מקום בטוח יותר?'
פחד בפארק: אין אף מקום בטוח יותר?
<< ההודעה הנוכחית
23/09/2011 | 09:03
79
31
אני מודה, אני מפחדת לעלות על הכביש באופניים. לא בא לי שאיזה שיכור, מסומם או סתם נהג עייף יחליט לרדת לשוליים ולדרוס אותי. את כל אימוני אמצע השבוע שלי אני עושה בפארק בלבד. מעדיפה לנסוע במעגלים של 1500 מטר שוב ושוב ושוב ולהרגיש בטוחה.

בטוחה? אז זהו שכנראה שלא... גם לא בפארק.

הבוקר יצאתי לאימון חידוד לפני תחרות. הגעתי עם האופניים באוטו לפארק, ושם עליתי על האופניים והתחלתי לרכוב. חימום קצר ברחבי הפארק, זריחה פסטורלית מעל האגם, ואני חוזרת להקפה של גבעת המופעים, להזכיר לרגליים שלי מה  זה מהירות פה ושם.

הקפה ראשונה, אני עושה ספרינט קצר לחימום, ואז מגיעה לצד השני של הגבעה, כל המסלול מלא בשברי זכוכיות ובקבוקים ואני מוצאת שם חבורת שיכורים קולניים. אני נוקטת בטקטיקת ההתעלמות, מסתכלת ישר קדימה ורוכבת הרחק משם, מתעלמת מההערות והצעקות שלהם.

בסיבוב הבא אני מוצאת אחד מהם חוסם לי את מסלול האופניים בידיים פרושות לצדדים וצחוק מפחיד. "אל תראי להם שאת מפחדת" אני חוזרת ומשננת לעצמי, וממשיכה לנסוע לעברו. ברגע האחרון הוא זז הצידה ואני נושמת לרווחה ונוסעת, תוך שאני שומעת אותם מתפוצצים מצחוק.

בסיבוב השלישי שניים מהם מחכים לי עם מקל גדול. אוחזים בו בשני קצותיו מולי, בדיוק בגובה הצוואר שלי וחוסמים לי את כל הנתיב. אני מתלבטת מה לעשות, לאן לברוח? לדשא? אופני כביש לא בדיוק נוסעים מהר על דשא... לצד? אבל שם נמצאת כל החבורה הגדולה והקולנית, מחכים לראות מה אני אעשה. אני מקווה שהם ישתפנו ויברחו הצידה ברגע האחרון, אבל לא. הם שם מחכים לי עם המקל ביניהם, ואני בולמת בלימת חירום ועוצרת. כל החבורה פורצת בצחוק גדולה וצהלות ומקיפים אותי מכל הכיוונים. חוסמים נתיב בריחה. אני מתה מפחד, אבל מנסה לא להראות את זה. שולפת את הטלפון מהכיס ומודיעה להם שאני מתקשרת למשטרה ולפני זה מצלמת אותם לזיהוי. ההערות המגעילות ממשיכות, אבל אחד מהם, זה שהחזיק את המקל, כבר מסתיר את הפנים עם הגופייה, מקשה עלי לצלם אותו. אני מזהה פתאום שנפתח רווח ביניהם, וממהרת לנצל את נתיב המילוט שהתפנה לי, ומסתלקת משם, תוך כדי שהם זורקים לחלל האויר הערות על גודל התחת שלי ואברי גופי השונים.

במרחק בטוח מהם אני נעצרת ומתקשרת למשטרה. "מוקד שלום" עונה לי בחורה מהצד השני של הקו. אני ממהרת לדווח על חבורת הבריונים שמנסה להתקיף אותי, ותוך שאני שואלת מה אפשר לעשות אני מגלה ש... ניתקו!!! בבת אחת מעט תחושת הבטחון שעוד היתה לי נעלמה, הרגליים שלי רועדות ללא הפסקה, ואני מפחדת שלא אצליח לברוח משם. אני מנסה להתקשר שוב למשטרה, אבל גם הידיים רועדות. אני עולה על האופניים ונוסעת משם, עם דמעות בעיניים.

רוכבת בפארק, אני ורגלי הג'לי שלי, מנסה להשלים את האימון שלי, אבל לא ממש מרוכזת. פתאום אני רואה מולי את הרכב הירוק המוכר של עובדי הפארק ועוצרת אותו. האיש מספר לי שגם אותם תקפו השיכורים האלו (הוא בכלל חושב שהם מסוממים) וזרקו עליהם אבנים ושהמשטרה כבר בדרך. אני מודה לו וממשיכה לנסוע.
חזרה לאוטו, לחנייה ואני בוחרת מסלול עוקף אל האוטו, שעובר לצד גבעת המופעים. החבורה כבר לא שם, וגם למשטרה אין סימן. פתאום אני מגלה אותם הרחק לפני, בכניסה לחניה של המימדיון. כנראה שגם הם ראו אותי,  כי בשלב הזה אני רואה אותם גוררים מחסומים של העיריה וחוסמים לי את הכביש עם המחסום. למזלי ולאכזבתם אני לא עוברת שם. לוקחת שביל צדדי הצידה ומגיעה לחניה.

את הריצה אני כבר לא מעיזה לעשות בפארק, ולעבור לידם שוב. רצה על המדרכה ברחוב, ריצה קצרה וחזרה הביתה. בעלי והילדה רואים אותי חיוורת כמו סיד ומזועזעת, ומקשיבים באימה לסיפור. בשלב שבו אני מגיעה לחלק שהמשטרה מנתקת את השיחה, בעלי כבר חוטף עצבים. מה פתאום מנתקים? אני מנסה להגיד שאולי "התנתק", אבל הוא מתעצבן שוב, "אז למה הם לא מתקשרים חזרה? הרי יש להם את הזיהוי של המספר שלך".

ואני? אני לא בטוחה שאני יודעת לתאר לעצמי מה אני מרגישה כרגע. פחד? כעס? שיתוק? חוסר אונים?

בעיקר מן תחושה כזו שהמפלט הבטוח האחרון שעוד היה לי, גם הוא כבר לא בטוח. גם הטלפון הנייד, שאני תמיד מתייחסת אליו בתור אביזר בטיחות באימונים הארוכים לבד, לא ממש מרגיש לי בטוח כרגע. למי אני אתקשר? את מי אני אזעיק? את המשטרה שתנתק לי שוב את השיחה?

שאלה – מה אתן הייתן עושות בסיטואציה כזו? איך אתן מגנות על עצמכן? מתגוננות? איך מחזירים את הבטחון?
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אבאל'ה........'
אבאל'ה........
23/09/2011 | 09:19
1
4
חד משמעית, אם יש לך כמה תמונות שכבר הספקת לצלם ללכת איתם למשטרה כמו כן לפנות לחיים רונן מנכ"ל הפארק (הוא רואה כל מי שרוצה לפגוש אותו !!! וכאן זה מקרה חשוב ביותר).

נשמע מזעזע הסיפור שלך.פחד איימים.
איך היה לך אומץ לעשות סיבובי נוסף לאחר ההטרדה הראשונה ??

אני הייתי מתקשרת למשטרה שוב ומנסה לברר למה הם ניתקו את השיחה (אפשר להוכיח שצלצלת אליהם בקלות) אפילו מתלוננת במחלקת התלונות שם על הניתוק (האם ניסית להתקשר שוב ??).

אבל.... זה מקרה יוצא מהכלל, בדרך כלל בגבעה או בפארק מרגישים די בטוח, לא ?

מקווה שתתאוששי (וגם בעלך) מהאפיזודה המפחידה הזו .
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'לא צילמתי אותם בסוף...'
לא צילמתי אותם בסוף...
23/09/2011 | 09:56
5
כבר שלפתי את הטלפון עם המצלמה, אבל הפושע העיקרי הסתיר את הפנים עם הגופיה שלו, ולא ראיתי טעם לצלם את האחרים שלא תקפו אותי ישירות, ולהסתכן בכך שהם יתעצבנו ויחטפו לי את הטלפון מהיד

ניסיתי לעשות חיוג חוזר למשטרה, אבל בשלב הזה היד שלי כל כך רעדה שנלחץ לי המספר הקודם ברשימה

כן, בדרך כלל בפארק מרגישים די בטוח, אם כי ימי שישי בבוקר מוקדם תמיד מוצאים סימנים לשיכורי סוף השבוע....
נשים בספורט >>
לצפיה ב-''
23/09/2011 | 09:26
9
3
איזה סיפור מפחיד, מור. מזעזע. מאוד התרשמתי מהתושייה שלך ומהאומץ - לאיים עליהם בצילום, להימלט דרך הרווח. ניסיתי לחשוב מה הייתי עושה בסיטואציה הזו ואני לא בטוחה אם הייתי יודעת לשמור על קור רוח כמוך.

אני רוצה לקוות שגם אם חלילה סיטואציה כזו מסלימה, אז היו עוברים שם עוד אנשים, או עובדי הפארק, ומתערבים - אבל כמו שכתבת, גם את עובדי הפארק תקפו ומפחיד גם מה שסיפרת על המשטרה. ובשעה הזו לפחות ענו לך... מאוחר יותר היית יכולה למצוא את עצמך מול קו תפוס לא מעט זמן.

לא, כנראה שאין מקום בטוח. אבל אי אפשר להישאר בבית, נכון?... אז כן, מצד אחד, טלפון סלולרי. מצד שני, כשרואים חבורה כזו, אולי להסתובב ולעבור למקום אחר אולי מיכל גז מדמיע בכיס החולצה? אין לי עוד עצות חכמות.

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'האמת שגז מדמיע זה רעיון לא רע'
האמת שגז מדמיע זה רעיון לא רע
23/09/2011 | 09:58
7
5
אני צריכה לחשוב על זה... זה גדול? כבד? אפשר בכלל להתאמן עם דבר כזה? לרכוב? לרוץ? מה מבטיח שזה לא ישתחרר סתם ככה באמצע האימון?

ו... תודה אני חייבת לציין שבאותו הרגע עם רגליים וידיים רועדות ללא שליטה - ממש לא הרגשתי אמיצה, או עם קור רוח.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'חשבתי גם לקנות'
חשבתי גם לקנות
23/09/2011 | 10:06
3
זה קטן, נכנס בקלות בכיס האחורי של החולצה ורעיון לא רע בכלל, יש לזה ניצרה וזה לא משתחרר בקלות.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'יש כל מיני סוגים'
יש כל מיני סוגים
23/09/2011 | 10:07
1
5
יש בשוק כל מיני סוגים בכל מיני צורות. היה לי גז מדמיע שהייתה לו צורה דיי מרובעת ולא היה כ"כ נוח להשתמש בו, היום יש לי מיכל יותר קטן שנראה ככה:
http://www.wallashops.co.il/ws/a/ap.aspx?pi=1JJgm2...

אם אני לא טועה יש לחברה הזו שני דגמים, אחד יותר גדול ויותר טוב, אבל זה יותר קטן ונוח מאוד להסתובב איתו. בנוסף יש לו תופסן כזה כמו של עט, אז אני יכולה לתפוס אותו על הכיס. יש גם תרסיסים עם תופסן כמו של מחזיק מפתחות.
אני באמת ממליצה לך להשקיע באחד כזה ולהסתובב איתו באופן קבוע, אפילו בשביל הרגשת הביטחון שלך. בחנויות של ציוד ספורט בד"כ יש מוצרים להגנה עצמית, תבקשי שיראו לך את האופציות השונות.
אגב, לפחות ממה שאני יודעת עדיף לקנות תרסיס פלפל ולא גז מדמיע, בגלל שגז מדמיע לא כ"כ משפיע על מסוממים ותרסיס פלפל כן [לפחות זה מה שהסבירו לי פעם כשרציתי לקנות גז מדמיע].
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
23/09/2011 | 10:09
1
לצפיה ב-'גז מדמיע'
גז מדמיע
23/09/2011 | 10:08
5
יותר קטן ממשאבת אופניים קטנה. קצת יותר דק וכשני שלישים באורך. זה תרסיס ספריי, לא משתחרר לבד. בחולצת אופניים יהיה בלתי מורגש, בריצה לדעתי אפשר לדחוף לחזיית ספורט וגם כן לא יפריע במיוחד. משיגים בחנויות טיולים ואולי גם בפארמים. עולה כמה עשרות שקלים וצריך להחליף פעם בשנה.

גם אם לא הרגשת אמיצה וקרת רוח, היית! למזלנו, בסיטואציות כאלה פועלים האינסטינקטים ומגינים עלינו. אצלך זה היה ה-flight, אצלי מזיכרון דומה עובד יותר ה-fight ואם מדובר ביותר משני אנשים זה כנראה לא רעיון כ"כ טוב בשבילי |שוורצנגר|
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'קיבלתי גז מדמיע'
קיבלתי גז מדמיע
23/09/2011 | 10:39
5
אין בעיה לרכוב עם זה בכיס וגם לרוץ עם זה (בתוך חגורת הג'לים שבה אני שמה גם טלפון). האמת? הסיפור שלך עושה לי חשק לפרק אותם במכות רצח, ובשביל זה צריך לתאם אימון עם הגברת גמדים ועם עוד רץ שעוטק באומנויות לחימה- זקס 11...לצערי אין אצלי מיתאם בין יצר האלימות שמעוררים בי מנוולים כאלה ובין היכולת הפיזית שלי.
נשמע כמו חוויית בלהות מפוקפקת. בריצה נתקלתי כמה פעמים בחבורות של צעירים שניסו להציק, אבל זה הסתכם בנסיונות לרוץ לידי, אז הגברתי ושברתי אותם, והוספתי- "נראה כמה אתה מסוגל לרוץ", פעם אחת מישהו פרש ידיים לקראתי בריצה, אז אגרפתי את כף היד, עשיתי פרצוף של רמבו והראיתי לו שאני רצה ישר לתוך הבטן שלו עם אגרוף מוכן לפעולה, הוא זז הצידה בזמן. לשמחתי לא נתקלתי בחלאות כאלה ביערות או בכביש.
דוקא על אופני כביש יש הכי פחות בטחון במצבי איום כאלה, בגלל הצורך לשמור על שיווי משקול ושבריריות האופניים. הרבה יותר קל להתמודד עם איום כזה תוך כדי ריצה.
לדעתי חייבים לפנות למנהל הפארק ולמשטרה ולבקש שידאגו לאבטחה נאותה במקום.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אני מתקשה להאמין שגז מדמיע יעזור'
אני מתקשה להאמין שגז מדמיע יעזור
25/09/2011 | 08:36
1
8
1. עובד רק מטווח קצר
2. רק בהנחה שכיוון הרוח נכון
3. תחשבי שהידיים שלך כ"כ רעדו שהתקשית להתקשר למשטרה - מה לגבי שליפת הגז, פתיחת ניצרה וריסוס?
4. ייתן לך הרגשת ביטחון - במצב כזה זה חיסרון!
בסיטואציה שתיארת, אני חושבת שפעלת יחסית נכון. יכול להיות שהיה יותר נכון להסתובב אחורה וללכת למקום אחר.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך, בטח לא בסיטואציה הזו'
אני מסכימה איתך, בטח לא בסיטואציה הזו
25/09/2011 | 08:45
5
ועדיין, חלק מהתחושות הקשות שלי מהארוע, בכלל לא קשורות לארוע עצמו, אלא לאכזבה מפעולת המשטרה - או יותר נכון מחוסר הפעולה.
מכאן נובע חלק גדול מחוסר הבטחון שלי כרגע, שאין למי לפנות, אין למי להתקשר.

האם ברגע האמת, באחד על אחד (אני בטח לא אנסה את זה בקבוצה) אני אצליח להשתמש בגז המדמיע? לא יודעת. אבל טוב לדעת שיהיה לי משהו כזה איתי, עוד אופציה.

אין לי ספק שהתגובה הראשונה שלי עדיין תהיה לברוח כמה שיותר מהר בפעם הבאה... ועדיין, טוב לי לדעת שיש עוד משהו איתי, למקרה שבריחה לא אפשרית.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'גז מדמיע טוב נגד יחידים ולא נגד קבוצות'
גז מדמיע טוב נגד יחידים ולא נגד קבוצות
23/09/2011 | 11:13
7
אם זו קבוצה הם עלולים להתנפל ולנקום את כבודו של זה שרוסס.

הכי טוב זה לנסוע מהר הכי רחוק שאפשר מקבוצה שכזו.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'איזה פחד!!!!'
איזה פחד!!!!
23/09/2011 | 09:30
1
4
מזדהה עם התחושות של הפחד וחוסר האונים. קרה לי מקרה דומה: ב-5 בבוקר, עדיין חשוך ונהג שיכור/מסומם החליט שהנהיגה שלי לא לטעמו. הוא עקף אותי, חסם לי את הנתיב ופשוט הוריד אותי מהכביש באמצע עיקול. ירד מהאוטו וניסה לפתוח לי את הדלת!!! למזלי הספקתי לנעול את הדלתות (תודה לאל על כפתור הנעילה המרכזית), ותןך שהוא מנער לי את האוטו אני מבפנים מתקשרת 100, המוקדנית עונה, אני מתארת לה את הסיטואציה והיא מעבירה אותי להמתנה!!!!!
אני מנסה לברוח ברוורס אבל לא מצליחה. בסוף הוא עזב אותי ונסע משם. פחד אלוהים. רעדתי כמו מטורפת ובכיתי כמו ילדה קטנה.

אני במקומך לא הייתי ממשיכה בהקפות אחרי ההיתקלות הראשונה אלא עוברת לראש ציפור. אבל אולי זו חוכמה בדיעבד. אני עדיין רוכבת ורצה לבד בשדות...

מאחלת לך שבת רגועה ושבוע הרבה יותר טוב.

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מפחיד!!! מה פתאום המשטרה מעבירים להמתנה???'
מפחיד!!! מה פתאום המשטרה מעבירים להמתנה???
23/09/2011 | 10:00
2
איזה סיפור מפחיד! באמת מזל שהספקת לנעול את הדלתות!

ומה הקטע הזה עם המשטרה? מה פתאום מעבירים להמתנה? אני ממש לא מבינה את הקטע הזה של מוקד חירום: אותי מנתקים, אותך מעבירים להמתנה, אז למה בדיוק הם שם?
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'שיו!!!'
שיו!!!
23/09/2011 | 09:59
1
תשמעי, אני לא מאמינה. בדיוק אתמול קבעתי עם חבר להתחיל את הארוכה ביחד ואמרתי לו שאני מפחדת לרוץ לבד בבוקר בגלל השיכורים בפארק!

אני מאמינה שהייתי נוהגת בדיוק כמוך. לרוב טקטיקת ההתעלמות או ה"בוקר טוב" יכולה לעבוד עם שיכורים. יש מקרים - שלא. פעם ליד מגדל האופרה אחד כזה חסם לי את הדרך גם כן, ואני בלי לחשוב פעמיים (בהיותי חמומת המוח שאני) פשוט תקעתי לו מרפק בבטן וברחתי בריצה (כמובן).

איך מחזירים את הבטחון? לדעתי פשוט ממשיכים לרכב. תזכרי כמה שנים את רוכבת בפארק, ובסך הכל זה קרה פעמים בודדות או אולי רק הפעם? ולא מפתיע, אגב, שזה קרה ביום שישי בבוקר. תמיד הרי בשישי ושבת יש את המפגש בין השיכורים לבין הרצים והרוכבים. אולי ספציפית בימים האלו, אם יוצא לך שוב לרכב בפארק, תנסי לוודא שאת לא רוכבת לבדך.
גז מדמיע עליך זה גם רעיון, אבל עד ששולפים אותו...

לדעתי נהגת נכון, אם כי אולי אחרי הסיבוב השני - כשהם תקפו אותך בפעם הראשונה - כאן היית אולי צריכה כבר לעשות אחורה פנה ולעזוב את האזור. אם כי הרבה יותר קל להגיד את זה במבט לאחור.

אולי לכתוב מכתב להנהלת הפארק? המשטרה הקהילתית שאחראית על האזור? ממה שאני שומעת העירייה מאוד משקיעה בפארק ואני בטוחה שמישהו ייקח את הסיפור הזה לתשומת ליבו.

מה שכן מור, איזה קור רוח. מרשים ביותר.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'פחד אלוהים.'
פחד אלוהים.
23/09/2011 | 10:00
2
אני רצתי היום בפארק וראיתי את החברה שאת מדברת עליהם בחניה של הממדיון וממש חשבתי לעצמי איזה מזל שאני רצה עם המתאמנות שלי ושיש חברה מהצבא שרצים שם.
אתמול יצאתי לרוץ לבד ומהפחד חתכתי לגבעת המופעים שם יש הרבה רוכבים כי פחדתי לרוץ לבד באזור יער בראשית, אפילו שהיה אור.
אני הרבה פעמים קוראת את מה שאת כותבת על אימוני הבוקר וחושבת לעצמי, איך את לא מפחדת...
מה שאני עושה אם אני רואה חבורה של גברים, חותכת ומהר לכיוון השני. ולא נכנסת לבד לפארק בשעות מוקדמות מידי.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'וואו איזה פחד'
וואו איזה פחד
23/09/2011 | 10:03
3
3
אין לי מושג איך הייתי מצליחה להגיב אם הייתי במקומך. אני לא חושבת שהיה לי את האומץ להמשיך ולהסתובב שם, בטח הייתי בורחת משם כמו טיל, ובטח שלא הייתי מצליחה לשמור על קור הרוח שלך ולצלם אותם.
בערך מגיל 16 יש עלי גז מדמיע, אני מקווה שאם חס וחלילה אני אצטרך להשתמש בו זה יספיק. אני כל הזמן אומרת לעצמי שאני צריכה ללכת ולעבור קורס של הגנה עצמית, אבל דוחה את זה. אני חושבת שבמציאות היום זה פשוט חובה, כי אפילו פעילות שגרתית כמו אימון בשעה מוקדמת בבוקר במקרה שלך, או במקרה שלי הרבה פעמים לחזור הביתה באוטובוסים בשעות החשיכה אחרי שסיימתי משמרת ערב זה פשוט מפחיד ופתח לצרות. ואני אישית לא מוכנה לסגור את עצמי בבית ולא לצאת לשום מקום.

אם יש לך את הכוח להתעסק עם זה ועדיין יש לך את התמונות הייתי מציעה לך להגיש תלונה, ואולי לנסות לסחוף לזה גם את העירייה [אחרי הכול פגעו גם בעובדים שלהם].
לגבי הניתוק- אני לא יודעת מה להגיד המוקד של המשטרה יכול להיות מאוד מאוד בעייתי, כבר קרה לי שהתקשרתי ומרוב עומס פשוט לא ענו לשיחות שלי והייתי צריכה לנסות שלוש או ארבע פעמים
אולי במקביל להגשת התלונה כדאי לנסות ולערב את התקשורת, אחרי המקרים האחרונים של שיכורים שתקפו עוברי אורח תמימים אני חושבת שהנושא הזה יכול לקבל כותרת ואולי קצת להפעיל לחץ על המשטרה לעשות משהו בנידון.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'תודהאת יכולה להרחיב לגבי הגז המדמיע?'
תודהאת יכולה להרחיב לגבי הגז המדמיע?
23/09/2011 | 10:08
2
3
זה גדול? מסורבל? יש איזה שהוא מנגון בטיחות, שלא ישתחרר לי סתם ככה באמצע האימון, נגיד אם חטפתי מכה או משהו? (או אם במקרה אני מתרסקת עם האופניים, הדבר האחרון שבא לי זה גם לחטוף גז מדמיע)

ועוד שאלה, איפה קונים גז מדמיע?

די מעצבן לשמוע את מה שאת מספרת על המשטרה. כנראה שהייתי נאיבית כשחשבתי שבשביל זה הם שם, ושאם קורה משהו פשוט להתקשר...
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'דבר מפחיד ומעצבן גם יחד...'
דבר מפחיד ומעצבן גם יחד...
23/09/2011 | 10:18
הייתי שם בבוקר עם קבוצת הריצה שלי והחבורה של השיכורים הללו (ממש בני נוער צעירים) העיזה להציק גם לנו למרות שהינו קבוצה ענקית (עם חולצות משותפות אז הם ידעו שכולנו יחד - והרוב אצלנו היו גברים). מאחר שעשינו מסלול מעגלי הם חיכו לנו בדרך חזרה והציקו (כנראה האלכוהול והסמים שהם לקחו עשו אותם גיבורים במיוחד....).
לאור כל האירועים שקרו בשנה האחרונה אני חושבת שעשית את הדבר הנכון ביותר (למרות שאני לא הייתי מעיזה לעשות שם סיבוב שני אחרי הפעם הראשונה).
אולי באמת הרעיון של גז מדמיע הוא הטוב ביותר (כמו זה שחילקו/מחלקים לחיילות)- זה מיכל קטן עם פיה מסתובבת ומתקפלת. אני חושבת שאפשר לקנות אחד בריקושט. זה ייכנס בקלות לכיס האחורי של חולצת הרכיבה ואין לו כמעט משקל. האמת היא שאני רצה בפארק בלי סלולרי אפילו - ואחרי היום רעיון הגז המדמיע קוסם גם לי, כי עד כה הרגשתי ממש בטוחה בריצה.
ואגב - משטרה??? הגזמת....לפני כמה שנים ניסיתי להשיג אותם באמצע הלילה כשראיתי פריצה לחנות מתרחשת ב"שידור חי". לך הם ניתקו? לי הם אפילו לא טרחו לענות....
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אני רואה שכבר הרחיבו על זה'
אני רואה שכבר הרחיבו על זה
23/09/2011 | 14:08
2
כמו שכבתי- יש כל מיני סוגים, בכל מיני צורות וגדלים. יש כאלה שמיועדים לטווח רחב יותר [בד"כ גם יותר כבדים ומסורבלים. באופן יחסי כמובן]
ההצעה הכי טובה שלי- להגיע לחנות שמתמחה בזה. בד"כ נמכר בחנויות שמוכרות ציוד ספורט ודיג. לא הייתי ממליצה לקנות באינטרנט למרות שזה נוח, אלא להגיע לחנות, להתייעץ עם המוכרים לגבי הסוגים השונים, להחזיק ביד כל אחד מהמיכלים שיש להם ולראות מה מהם הכי נוח לך באופן אינדיווידואלי לסחוב.

לגבי מנגנון הבטיחות- לכולם יש סוג של נצרה שרק אחרי שאת מזיזה אפשר להתיז את החומר. מהניסיון שלי קרה לי כבר שהתרסיס היה זרוק בתיק כמה ימים והנצרה קצת זזה, אבל לא קרה כלום והגז לא השתחרר, ככה שזה מאוד בטוח לשימוש.
חשוב לשים לב לכמה דברים-
מוצר כזה עולה בסביבות ה-100 ש"ח, לא הייתי ממליצה ללכת על איזו מציאה. אין צורך להוציא 500 ש"ח, אבל לא להתפשר.
לשים לב לתוקף- חשוב מאוד. התוקף הוא בד"כ של כמה שנים, בסביבות ה-3 אני חושבת. אין לי מושג מה קורה אחרי שהמוצר פג תוקף. לא בדקתי את זה וגם אין לי עניין לעשות את זה.
ודבר אחרון- כמובן שאם חס וחלילה משתמשים במוצר אי אפשר יותר להשתמש בו וצריך לקנות חדש [רק שלא נצטרך! טפו טפו טפו]

לגבי המוקד של המשטרה- התנדבתי במד"א ככה שאני מכירה את המוקד של מד"א ואת הצורה שבה הוא עובד, ובגדול גם את המוקד של המשטרה. ההבדל הגדול בין שני המוקדים האלה הוא שבמוקדים של מד"א יושבים מוקדנים מנוסים שעברו קורס מאסיבי, רובם חובשים ומעלה, רובם גם היו על אמבולנסים ומכירים את העבודה בשטח, לכן התגובה שלהם מאוד מקצועית. במשטרה לעומת זאת יושבים בד"כ בנות שירות או בנים ובנות שהשירות הצבאי שלהם הוא במשטרה הכחולה. כלומר- חבר'ה צעירים שעברו קורס, הם יהיו במוקד במקרה הטוב שלוש שנים, לא יותר מזה [במד"א לדוגמא יש מוקדנים שעובדים שם כבר 10 שנים ויותר]. כל זה כמובן נובע רק בגלל אילוצים כלכליים, פשוט אין מספיק תקציבים להקים מוקד גדול ומקצועי. התוצאה היא שיש המון עומס על המוקדים האלה, ומי שיושב שם לא תמיד יודע לתת את המענה הכי טוב והכי מקצועי.
עבדתי במשך יותר משנה בבית מלון בתור פקידת קבלה, והיו כמה סיטואציות שהייתי צריכה להתקשר למד"א בגלל שאורחים לא הרגישו טוב או שמישהו נפצע, היינו גם בקשר עם מכבי אש בגלל שמדי פעם היו התרעות של גלאי עשן והיינו צריכים לבטל את ההזנקה של הכבאית, והיו כמה מקרים שהתקשרתי למשטרה- היו כמה מקרים שמישהו כייס אורחים או מקרים ספורים שאנשים שנכנסו למלון התפרעו וכו'. מול מד"א ומול כיבוי אף פעם לא הייתה בעיה, מול המשטרה זה היה זוועה. פעם מישהו נכנס לבריכה [שילם כרטיס] והתחיל להתפרע שם, תקף את הקב"ט, תקף את האורחים. ביקשו ממני להזמין ניידת, לקח לי בערך 5 דק' לדבר עם מוקדנית במשטרה, הם פשוט לא ענו. עשיתי אולי 3 או 4 שיחות וכל פעם המתנתי המון המון זמן על הקו.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מה עם המוקד העירוני?'
מה עם המוקד העירוני?
23/09/2011 | 11:11
2
בגבעתיים למוקד יש סיירת שיטור שמגיעה ממש תוך דקות ספורות לכל קריאה גם כשזה ילדים שצועקים בלילה מתחת לחלון, הם גדולים וחמושים ומפחידים כמו שוטרים.

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אוף.'
אוף.
23/09/2011 | 11:19
2
קוראת אותך וקוראת את הפחד ואת השיתוק... זו כזו תחושה של חוסר ביטחון וחוסר אונים להיות במצב כזה, כשלא ברור מה הדבר הנכון לעשות ולגלות שאין באמת למי לפנות...
ועם כל זאת, היתה לך את היכולת להתמודד עם זה, לעבור אותם, להחליט את ההחלטות המתאימות בו במקום ולמצוא את ההזדמנות להימלט משם. את באמת משהו מיוחד מור.

זה כל כך מתסכל ומכעיס לקרוא את ההתנהגות הזו של המשטרה (ואת יודעת מה? גם של צוות הפארק שאולי היה צריך להיות זה שיעצור אותך ויגיד לך להתרחק משם אם טרם נתקלת בחבורה הזו...)

באופן אישי, בד"כ הפיתרון שלי זה לנעוץ מבט רחוק קדימה ולהתעלם מהצקות ולא לחזור לאותה נקודה בעייתית. למרות שעד היום חשבתי שזה שיש עלי פלאפון תמיד, יכול להועיל במשהו ונתן לי תחושת ביטחון...

אני מאמינה שדרושה פניה לפארק ולמשטרה שיסבירו מדוע השיחה נותקה, אך לדעתי, עירוב של תקשורת בעניין, אולי יהיה יעיל יותר (אם את צריכה עזרה בעניין תני סימן).

אני מקווה מאוד שהמשך היום שלך מתוכנן לכלול חוויות יותר חיוביות גדול.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אמאלה!!!איזה פחד!!!!'
אמאלה!!!איזה פחד!!!!
23/09/2011 | 11:21
1
אני גם חושבת שאחרי סיבוב אחד פשוט לעוף מהאיזור, אבל זה רק בדיעבד. נהגת בסדר גמור, ובהקשר לזה אני רוצה להגיד שביולי אוגוסט הייתי יוצאת מאד מוקדם, ורצה את הארוכה בפארק-נמל-טיילת-יפו וחזרה, זה המסלול שלי בימי שישי, והיה פשוט פחד אימים בנמל, בסביבות 5-6 בבוקר וגם בטיילת , שם כל הבליינים מסיימים את הבילוי שלהם ושיכורים לגמרי. ואני רצה תמיד לבד, וברוב הפעמים לא היתה זריחה עדיין. רעדתי מפחד כשהייתי עוברת לידם.גם היום כשאני רואה קבוצה כזו, אני זזה מעט , מורידה ראש ולא יוצרת קשר עין.
זה מפחיד.
מקווה שהתאוששת.....
נשים בספורט >>
לצפיה ב-' כבר אמרו הכל...'
כבר אמרו הכל...
23/09/2011 | 11:56
1
אז רק עוד לעידוד. באמת חוויה איומה. משתקת!!
תבדקי עם עצמך טוב שאת לא גוררת טראומות ופחדים. דרך אחת טובה שעשית זה לספר ולפרוק..
דרך שניה - לא להימנע מלהגיע לשם אבל אולי הפעם בחברה ולא לבד.
סופ"ש נעים.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מפחיד ומרגיז'
מפחיד ומרגיז
23/09/2011 | 12:24
1
2
חבורה של שיכורים בפארק נשמעת מפחידה כל כך.
את סיפור המשטרה המנתקת כבר שמעתי יותר מפעם אחת וגם לי קרה. אוף!

גז מדמיע הוא אכן בעייתי מול חבורה שלמה. הכי טוב להתרחק מלכתחילה ולא להכנס בתוכם. להתרחק מייד ולקרוא למשטרה לפני שהם ינסו להראות לך שהם "גברים".

מנסיוני, אם מתקשרים למשטרה שוב ושוב, בסוף הם עונים. עד אז, נצלי את יתרון המהירות באופניים ותתרחקי משם לראש ציפור או סוליאוס או כל מקום שאין בו שיכורים. לעבור ביניהם זו מבחינתם התגרות שאינם יכולים לעמוד בה

ענק
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מור אני קוראת אותך ובוכה'
מור אני קוראת אותך ובוכה
23/09/2011 | 13:46
הבוקר יצאתי לריצה לאותו הכיוון עם אלה ותוך כדי ריצה אני אומרת לה כמה אני מפחדת כל בוקר מחדש לצאת מהבית בחושך לבד וטוב שאנחנו רצות יחד.קרה לי כבר כמה פעמים ששיכורים/מסוממים וסתם בריונים הבהילו אותי והתחושה שלי באותו רגע זה פשוט כעס עצום ורצון עז להכות אותם על החוצפה והבריונות.
אני לא יודעת מה הייתי עושה במקומך,קרוב לוודאי שהייתי חותכת לראשצי אחרי המפגש הראשון איתם.
זו הבעייה בשעות המוקדמות הללו במיוחד בסופ"ש.
חיבוק גדול ושבת שלום
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'ראשית כל הכבוד לך על קור הרוח, אפילו אם זה רק'
ראשית כל הכבוד לך על קור הרוח, אפילו אם זה רק
23/09/2011 | 13:42
2
למראית עין.....
שנית, היות ואני מהפחדנים, אני באמת כל הזמן מהרהרת בנושא, כפי שכתבתי כאן לפני שבועיים בערך. אני מפחדת, מזרים, כלבים משוטטים, קסאמים ומה לא...
מדי יום רביעי, שאני מתחילה לחשוב על ריצת יום השישי, מחוץ לגבולות היישוב, אני חושבת מה לעשות, מי ילווה אותי, מה יקרה אם.....בקיצור הפחד מציק לי מאוד.
ככול שאני חושבת על זה יותר, ומונעת מעצמי ריצות מרוחקות (שברור לי שיהיו מהנות יותר) אני מתלבטת האם אלו תחושות שמאפיינות אותנו - הנשים? מה יכול לעזור? או אולי להדחיק את הפחד ולהעיז בכל זאת?

אבל יותר חשוב שחזרת הביתה בשלום, אין ספק שזה היה יכול להגמר רע מאוד...מקווה שלמרות העבודה שמחכה לך בסוף השבוע תמצאי זמן "סתם" לנוח.
שמרי על עצמך.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-' נורא ואיום!!! הזכיר לי '
נורא ואיום!!! הזכיר לי
23/09/2011 | 13:44
1
את המשפחה.... ברח לי השם שהותקפה בטיילת של ת"א והמשטרה הייתה עסוקה בלקחת פרטים מבלי להתרגש (שמעו את השיחה של השוטרת שקבלה את השיחה). המשטרה כנראה כבר אינה כתובת בטוחה. לצערי את זה אני מכירה מעבודתי. נורא עצוב!
כל הכבוד לך שהצלחת להגיב בכלל. מעבודתי עם נשים שעברו טראומה - הרבה מהן קפאו במקום ונכנסו לאלם והלם (שלושת התגובות שיש הן: Fight, Flight, Freeze). ממצבי קפיאה הכי קשה לצאת להחלמה מטראומה. לכן שתי האופציות האחרות (אותן עשית באופן טבעי) הרבה יותר מועילות מכל בחינה. כך שגם אם כל הגוף רעד לך - זו התגובה הטבעית של הגוף בשעת טראומה. אם יבוא בכי - תני לו לצאת והרבה. זו ממש תגובה פיזיולוגית של ריפוי הגוף מטראומה.
נשמע שיש כתובת לפנות אליה-  מנהל הפארק - ממליצה לך בחום לעשות את זה כדי שהוא יפנה למשטרה.
המון חיבוקים!!!!!
מקווה שנתראה מחר ואתן לך אחד על אמת.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'תקיפה'
תקיפה
23/09/2011 | 16:07
3
מור אני שמח שאיך שהוא יצאת מהמצב המסוכן הנוראי הזה.
כבר היו עוד מיקרים חמורים שהסתיימו באסון ולכן אסור לעבור על כך לסדר היום
אבל את חייבת לגשת למשטרה ולהגיש תלונה על האירוע כולל פרטים עד כמה שתוכלי לזכור
יתכן שהם היתקיפו עןד אנשים וגם הם התלוננו.
מכל מקום אם יעצרו יתכן שהמשטרה תחקור אותם גם לגבי המיקרה שלך.
חייבים גם ליצור בזז בתקשורת כדי שיהיו במקום פיקוח משטרתי בעיקר בשעות שהשיכורים יוצאים החוצה שזה בדרך כלל מוקדם בבוקר.
לבסוף הרעיון של גז הוא לא רע בכלל וגם כדי לרכוב בזוגות כי הם תמיד מחפשים קורבן יחיד.
אנחנו איתך בכל הצרות והשמחות
דני וסוזי
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מפחיד'
מפחיד
23/09/2011 | 16:31
2
מור, אני קוראת אותך ומרגישה איך הפחד אוחז גם בי.
והכעס. על האדישות הזו של המשטרה, חוסר האכפתיות, ועל חוסר האונים שלנו מול האלימות הזו.

אני לא מתקרבת לגבעת המופיעים היות ועבורי תמיד זה נתפס כמקום מפחיד - מבודד ומרוחק.

עם זאת, אין זה המקום היחיד בפארק שעלול להיות מסוכן.
התכנון שלי לרוץ הוא הערב את הארוכה שלי, וזו הפעם הראשונה שאני מהססת לצאת לרוץ. אני אאמץ את הרעיון לקחת פלאפון איתי, כי אני לא עושה זאת אף פעם.

חשבתי שאולי כדאי לפנות לעיריה. אני לא בטוחה איזה- רמת גן או ת"א. בכל מקרה, בגבעתיים העירייה מפטרלת בגנים כדי למנוע בעיות שכאלו.

מקווה שאת בסדר.
אורית
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'קשה להירגע מסיפור כזה'
קשה להירגע מסיפור כזה
23/09/2011 | 17:21
2
אני הייתי רואה אותם ממרחק ומיד עושה אחורה פנה כל עוד נפשי בי. חלילה לא להתעמת. אני בדיעה שצריך למצוא את הדרך להגיע לעיתונות עם הסיפור הזה, עד כמה שזה נשמע נדוש *עיתונות* כי זו הדרך היחידה להעיר את מי שצריך להעיר ושהמשטרה תתן תגובה.

וגם עצה.
הייתי השבוע בכביש הסלול החדש בגליל ים. הוא נמצא מול שבעת הכוכבים, הוא קילומטר ושמונה מאות לכל כיוון, אין בו מכוניות, הכביש חדש דנדש, ומדי פעם יש שם רצים או רוכבים. נכון, גם מכונית עבודה עברה שם, טראנזיט עם פועלים (אני רק מזה מחסירה פעימה...).

למה לא לעבור לשם קצת? עוד מעט גם יהיה אור בשעה יותר מוקדמת אז בכלל זה טוב (כי לדעתי אין שם תאורה).

חיזקי ואימצי.

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'עוד מחשבה זריזה'
עוד מחשבה זריזה
23/09/2011 | 18:49
4
עד כמה שהסיפור שלמעלה מטריד אותנו, אני משוכנעת שזו לא הפעם הראשונה שמישהי או מישהו מאויימים או מותקפים בפארק על ידי החבורות שיכורים האלו לפנות בוקר בחמישי-שישי-שבת.

כמה מאיתנו כתבו את זה ואני רוצה להוסיף ולהדגיש - אני חושבת שיש מקום ליזום פנייה לעיריית תל אביב בעניין. לאור ההשקעה שלהם בפארק אני משוכנעת שניפול שם על אוזן קשבת.

מה דעתכן?
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'גז מדמיע ועוד מחשבות...'
גז מדמיע ועוד מחשבות...
23/09/2011 | 19:10
10
8
קודם כל תודה לכולכן על התגובות
אין ספק שזה עוזר שיש את מי לשתף ככה ולפרוק
ובהחלט למדתי מהדיון על הגז המדמיע

הייתי היום בחנות וקניתי גז מדמיע
זה לא נראה לי בטיחותי במיוחד (הנצרה שם נראית לי בדיחה זולה) אבל כשאני לבד בשעות מוקדמות בבוקר אני ארגיש בטוחה יותר
אני גם לא בטוחה איך לקחת את זה בריצה (גדול מדי בשביל להכנס לכיס, או לחגורת מים)
ואני אמשיך לחפש משהו שנראה לי קצת יותר איכותי ואולי יותר קומפקטי.

בכל מקרה, כמו שיערה כתבה, במקרה כמו היום אני בספק אם הייתי יכולה להשתמש - הם פשוט היו רבים מדי.

אני עוד ממשיכה לחשוב על הנושא, לא בא לי לעבור על זה בשתיקה.
יותר מדי פעמים ראיתי שיכורים מפחידים שגם זרקו לעברי הערות שונות והתעלמתי. הסתכלתי ישר קדימה, רצתי או רכבתי ועברתי אותם.
במקום ההוא ספציפית הרבה פעמים רואים בבוקר את הבקבוקים השבורים ואת שאריות החגיגות שלהם, והרבה פעמים גם אותם עצמם.

אני לא בטוחה שתלונה במשטרה תעזור. לא תלונה מבודדת בכל מקרה (לצערי יש לי נסיון עם תלונה על תקיפה חמורה עוד יותר לפני כמה שנים - המשטרה לא עושה כלום).
אני אתחיל מלכתוב להנהלת הפארק, אני אחשוב עוד על נושא התקשורת, איך לייצר בזזז, אולי אפשר יהיה להגיע למשיהו שישפיע.
כאמור זו בהחלט לא הפעם הראשונה שרואים את השיכורים משתוללים בפארק, זו הפעם הראשונה שזה הגיע לרמות כאלו שאלימות.

לא יודעת, זה עוד טרי לי מדי, צריכה לחשוב על זה.

בכל מקרה תודה לכולכן שאתן כאן
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'יש לי רעיון יצירתי .....'
יש לי רעיון יצירתי .....
23/09/2011 | 19:35
6
9
דבר ראשון - כל הכבוד על התושיה ....

דבר שני - אל תעברי על זה בשתיקה ....

דבר שלישי - יש לי רעיון יצירתי מצ"ב בתמונות

דבר רביעי - אנחנו לא מכירות אז אני מעדיפה לא להוסיף....

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'תמונה נוספת שלו....'
תמונה נוספת שלו....
23/09/2011 | 19:36
4
5
כדי להבין על איזה פרופורציות אנחנו מדברות....
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'וזה יום קר ....'
וזה יום קר ....
23/09/2011 | 19:37
3
6
לצפיה ב-'וזה שלי ....'
וזה שלי ....
23/09/2011 | 19:40
2
9
מניסיון ארסים וחרדים ממש אבל ממש לא אוהבים אותם ....

הייתי עדה למס' ניסיונות שעצם העובדה שהוא התרומם מהמושב האחורי גרמו לארס לעשות אחורה פנה ולחזור לרכב שלו....

נ.ב. בזכותך הוא הולך לחזור לכושר

מקווה שלא תפגעי ממני ... הכל עם כוונה טובה
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'איזה עיניים מדהימות!'
איזה עיניים מדהימות!
24/09/2011 | 16:07
1
4
ברור שלא נפגעתי... אני יודעת שהכל עם כוונה טובה, אני מכירה אותך מספיק טוב כבר, אפילו שרק וירטואלית (בינתיים)
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'נראה לי שאני צריכה להסריט את התופעה ....'
נראה לי שאני צריכה להסריט את התופעה ....
24/09/2011 | 18:29
5
אני לימדתי את הכלב שלי מגיל 0 לעצור לפני כל מעבר חציה .....

והוא עושה  זאת נאמנה... גם בפארק הוא קופא ... ולא זז עד שהאופניים עוברים...

יחד עם זאת אני בהחלט מבינה לכן אני מאוד מאוד נזהרת ומסתכלת ועוקבת באלף עיניים כי אני רגישה להתנהלות 2 הצדדים .....
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'רעיון מצויין, אבל לא מתאים לאופני כביש'
רעיון מצויין, אבל לא מתאים לאופני כביש
24/09/2011 | 16:06
2
השילוב של אופני כביש שנוסעים בצפיפות (פלוטונים) ומהר הוא מאוד מסוכן.
בגבעת המופעים בדרך כלל לא מביאים כלבים מהסיבה הזו, בטח לא הרוכבים עצמם.
לא פעם רוכבים נפגעים ממפגש עם כלב. הכלבים לא בדיוק מכירים את חוקי התנועה, ומכיוון שהרוכבים מנסים להמנע מפגיעה בכלב, בסופו של דבר הם משלמים את המחיר של עצם בריח שבורה, או פציעות אחרות.
עם כל הרצון להגן על עצמי, אני לא אסכן אחרים...
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'נכנסתי לחרדות'
נכנסתי לחרדות
23/09/2011 | 20:24
1
מור הסיפור שלך הצליח להפחיד אותי כהוגן. קראתי גם את התגובות והסיפורים המפחידים הנוספים עד לאמצע הרשימה, ושם הפסקתי לאחר שהכניסו אותי למצב רוח עגמומי.
ממש לא ידועת איך אגיב אפילו למצב קל יותר.. לכן משתדלת לרוץ רק במקומות "מיושבים" שאנשים עוברים בהם ולא חשוכים מידי.
מאחלת לכולנו שלא נצטרך להתמודד עם מצבים כאלה
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'יכול להיות שיש עוד פתרון מוצלח - יש מכשיר קטן'
יכול להיות שיש עוד פתרון מוצלח - יש מכשיר קטן
27/09/2011 | 20:21
1
שברגע שמפעילים אותו הוא משמיע קול אזעקה חזק ביותר - זה גם מרתיע וגם מושך מיידית תשומת לב אם יש עוד אנשים בסביבה.

לדעתי האישית - מה שאני הייתי עושה במקרה כזה - פשוט בוחר מסלול אחר מבין המסלולים שיש בפארק - למשל המסלול המעגלי באזור בניין ה "חללית", הגינות הקטנות ושבע טחנות. שם נדיר שיסתובבו אנשים שיכורים.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'גז מדמיע זה רעיון רע מאוד'
גז מדמיע זה רעיון רע מאוד
27/09/2011 | 23:47
4
באופן כללי הכלל מס' אחד של אומנויות לחימה למינהן הוא להימנע מעימות אם אפשר ואת עשית הרבה מאוד טעויות בדרך ואני ממליץ לך להימנע מלחזור עליהן משום שעדיף להיות בחיים ופחדן מאשר גיבור ומת.

נשק מכל סוג שהוא כולל תרסיס פלפל או גז מדמיע הוא דבר שאמורים להחזיק בו אם ורק אם קיבלת הכשרה מעשית כיצד להשתמש בו ואת מתרגלת את הנושא באופן פעיל.

זה נשמע טוב לקחת איזה תרסיס פלפל ולרסס כאילו אין מחר, אבל זה יעביר אותך במהירות הבזק לעמדת נחיתות אם יצליחו לגנוב לך את זה ולהשתמש נגדך, למי לדעתך יש סיכוי להתאושש מהר יותר מתרסיס פלפל ? לך בפעם הראשונה שחטפת את זה או לחבורת שיכורים שהצלחת לרסס 2 מתוך 4 מהם וגם ה 2 האלו כנראה כבר חטפו פעמיים שלוש ויגלו הרבה יותר סיבולת ממך לתרסיס.

שימוש בנשק כמו תרסיס פלפל זה יכול להיות יעיל מול תוקף בודד, זה נועד להמם אותו כדי לתת לך כמה שניות לעוף מהמקום אבל ממש לא נועד להתמודדות מול חבורה של שיכורים

שאת מדברת על חבורה של גברים שיכורים , עם כל הכבוד לך את לא מוכשרת לעימות מולם ומה שהייתי ממליץ לך לעשות אם וכאשר תתקלי שוב בסיטואציה זה לא לחכות לסיבוב מס' 3 לידם באופניים אלא פשוט לעשות אחורה פנה עוד לפני הפעם הראשונה שעברת לידם שמזהים את הפוטנציאל לסכנה.

אל תראי להם שאת מפחדת זה הימור, זה הימור על הבריאות שלך ובשביל מה? בשבלי לעמוד על זכותך לנסוע באופניים ולהתמודד לבד מול חבורת שיכורים?

רואים שיכורים ועושים אחורה פנה, בטח לא מסתובבים לידם עוד פעמיים לראות מה יקרה.

תרגישי טוב ותתאמני בצורה בטוחה.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מזעזע'
מזעזע
23/09/2011 | 21:08
5
6
אני כל כך מבינה את הרגשתך. פשוט יאוש טוטאלי.

למזלי לא נתקלתי בחבורת בריונים שלמה, אבל בשבוע שעבר רצתי בספורטק בחיפה (האצטדיון ליד הגרנד), וראיתי חבורה של שלושה ילדים/נערים. כבר ממרחק של 50 מ' ידעתי שכאן מצפה לי בעיה, מניסיון עם בריונים בסגנון. בד"כ אני עוקפת בפחד בעודם מנסים לחסום לי את הדרך, הפעם הגיעו מים עד נפש.  
בעיצומו של אינטרוול בשיא המהירות, דפקתי ל"חוסם" בוקס בגב, מתוך אינסטינקט. מהיד הציץ מפתח, מה שלימד אותם לקח.
2 הסיבובים הבאים לוו בפחד מצידי ובברכותיהם אליי ואל אמי, אבל כשראו שהתעלמתי נמאס להם והם הסתלקו. כנראה שלא הייתי נוהגת כך אילולא נכחו באצטדיון כמה חבר'ה מהקבוצה שלי, ועדיין זו חוויה מאוד לא נעימה.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'תודהמאמצת בחום את שיטת המפתח'
תודהמאמצת בחום את שיטת המפתח
24/09/2011 | 16:04
4
6
זה פשוט גאוני!
כל הכבוד לך על התושיה, איך חשבת על זה בתוך כל הפחד? באמת כל הכבוד!
נשים בספורט >>
לצפיה ב-''
27/09/2011 | 20:51
3
5
זה היה פתרון מאוד מאוד טיפשי מאדם שלא רואה דבר קדימה.

אלימות לא פתרון מכיוון שבפעם הבאה גם אם helen12004 תהיה עם הקבוצה שלה, הם יכולים לחזור עם הרבה חברים שלהם או עם אלות או סכינים או אקדחים.
או אולי יפזרו לה מסמרים ונעצים על הכביש ותאלץ לעצור נסיעתה
ומה אז ?

חשבי גם מזוית אחרת, נבלות כאלו נפגעו מhelen12004 הקבוצה פיתחה שנאה ורצון לנקמה ברוכבי אפניים רוכב תמים אחר מגיע להתאמן ומשום מקום רודפים אחריו ומכלים בו זעמם על הפגיעה "הלא צודקת בעיניהם" על ידי helen12004.

הפתרון חייב להיות משולב:
קודם כל הפאשלה של המשטרע:
התייעצי בפורום המתאים בתפוז עם עורכי דין נסחו תביעה בית משפט לתביעות קטנות.
פנייה למבקר המדינה
פנייה למי שהאזור בשטחה - עירייה
מפי אזורים ושעות בעייתיות מצאי חלופות מתאימות.
גז מדמיע זו בדיחה שלא מצחיקה אפילו, הבטת פעם על הפגנות ? שם משתמשים בגז מדמיע בכמויות ועוזצמה רבה יותר.
במקרים רבים הם חוטפים את המיכל מהמותקפת ומפנים את הגז מדמיע לנתקפת !
הצילום בסלולרי ? מזלך שלא נתנו לך מכה חטפו את הסלולרי ונעלמו או גרוע מכך
אימון בקבוצות
להיות חכמה יותר מצודקת, אם לאחר הסיבוב הראשון לא למדת לקח ובסיבוב השני שוב לא למדת, שמחי שבסיבוב השלישי לא נפגעת כי מצב כזה יכל להגמר רע מאוד.

אהבתי מאוד שלא הרחבת לגבי המוצא של השיכורים/מסוממים -
שנה של יותר בשורות טובות
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'איזה תביעות קטנותבראש שלך?'
איזה תביעות קטנותבראש שלך?
27/09/2011 | 22:35
2
7
נראה לך באמת שמישהו יכנס לזה ללא הגנה של עורך דין? היא מדברת על פלילי ולכן גם אם הפיצוי הוא 1,000 ש"ח - זה לפחות השלום וכנראה גם מחוזי לאחר ערעור של אחד מהצדדים.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'☼'
27/09/2011 | 23:13
1
תרגיע.

לפי מה שענה לי מכר התביעה שלה מול המשטרה על המקרה לא תוגדר פלילי לכן רק בדרך של תביעה קטנה. הפנתי אותה לייעוץ ע"י עורך דין!
שנה של יותר בשורות טובות
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'המכר שלך טעה'
המכר שלך טעה
28/09/2011 | 07:15
1
כיוון שגודל הפיצויים בכל מקרה יעבור את ה-30,000 (ומתחת לזה לא שווה כלום) ואז על פי חוק, כל דיון על פיצוי מעל ל-32,000 ידון בבית משפט השלום בנציגות עורך דין.

מעבר לכך - המשטרה לא מדיינת בבתי משפט קטנים אלא כערעור על דו"ח.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אלוהים שיעזור! איזה פחד!'
אלוהים שיעזור! איזה פחד!
23/09/2011 | 22:06
3
וויי, נורא ואיום. אני ממש מצטערת שעברת את הדבר הזה. כואב לי לקרוא על הפחד שלך ועל תחושת חוסר האונים. ממש נורא.
אני לא יודעת מה אני הייתי עושה. אני חושבת שהראית תושיה ותגובות טובות ונכונות ועשית את הדבר הנכון. אני לא בטוחה שהיתה דרך אחרת לפעול שהיתה עוזרת למצב יותר.
אני שמחה מאד שיצאת מזה בסדר ושלא קרו דברים גרועים יותר. וכן, להתלונן במשטרה על העדר ההתייחסות. מזה זה??
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אוי ואבוי'
אוי ואבוי
24/09/2011 | 15:25
3
משהו נורא. אני הייתי מסתלקת בסיבוב ראשון למקום אחר ומתקשרת למשטרה.

יש בעיה עם מוקד 100 של המשטרה. בכלל יש גם בעיה ללכת למשטרה ולהגיש תלונה. זה טירטור אינסופי.

לפעמים אני עוברת שמה ורואה איזורים שרופים או זכוכיות ושמחה שאני לא שמה בשעות מוקדמות מדי.  או מאוחרות מדי לצורך העניין.

מה שכן אנחנו מרגישות בטוחות בפארק ויחד עם זה צריך להיזהר.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-':-|ממש מפחיד'
:-|ממש מפחיד
24/09/2011 | 16:59
2
לצפיה ב-'קדושת האימון למול הסכנה'
קדושת האימון למול הסכנה
24/09/2011 | 19:27
2
6
היות וכולן כתבו כאן עצות מועילות אני חייבת לשאול אותך מדוע חזרת לשם 3 פעמים????
לצערי חבורות כאלו הם סכנה ממשית ששום שיקול דעת וכבוד לאדם לא קיים אצלם.
מדוע אחרי הפעם הראשונה שנתקלת בהם ויצאת ממנה בשלום חזרת לאותו מקום הרי ברור היה שכל פעם הוא יעלו את רמת ההתגרות.
למה לא לעצור ולהבין ( עם כל הכאב של " לוקחים יי את הפארק ואת פינת החמד שלי")  שכנראה יותר חשוב לשמור על החיים, הבריאות והשפיות
ולא להמשיך באימון!!!
וכמו הסיסמה " אל תהיה צודק תהיה חכם" !!!
שמחה שיצאת מזה בשלום - כי זה לא ברור בכלל!!!

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'לצערי התרגלנו לשיכורים של שישי בבוקר בפארק'
לצערי התרגלנו לשיכורים של שישי בבוקר בפארק
24/09/2011 | 20:33
1
4
אני יכולה להבטיח לך נאמנה שממש לא היה כאן עניין של קדושת האימון

הטעות שלי היתה שלא הערכתי נכון את הסכנה
בעיקר מפני שבכל שישי בבוקר פוגשים את השיכורים האלו (כפי שכבר כתבו כמה וכמה פעמים בשרשור הזה מעלי).
עד היום זה תמיד היה שכל צד עסוק בענייניו שלו. לכל היותר זכינו לקבל הערות סקסיסטיות מעצבנות, להנות משלל הזכוכיות והבקבוקים השבורים על המסלול שמפנצ'רים לנו את האופניים - אבל זהו.

אולי בגלל שזה הפך לחלק מהשגרה של שישי בבוקר הייתי שאננה. לא חשבתי שהפעם זה לא יגמר בהערות מעצבנות, בדיחות שלא מצחיקות אף אחד חוץ מהשיכורים האלו וזכוכיות שבורות על המסלול, אלא יסלים לכדי אלימות ממשית ויגיע לכדי מצב שאני אחשוש לחיי.

העובדה היא שברגע שזה הגיע למצב הזה, ויתרתי על האימון שלי, רכבתי על השבילים הרגילים, איפה שיש תמיד הרבה אנשים (אבל אין אפשרות לבצע "אימון" אני לא נוסעת ב-30-40 קמ"ש על השבילים שיש בהם הולכי רגל, כלבים משוחררים וכו').

אני חושבת שה-takeaway שלי מהסיפור הוא להפסיק לקבל את השיכורים של שישי בבוקר כחלק מהשגרה, כעובדה מוגמרת, ובטח שלא לחשוב שהנזק שלהם יגמר בכמה פנצ'רים והערות נבזיות.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'רק תזהרי '
רק תזהרי
24/09/2011 | 21:10
4
ושתהיה לך שנה טובה ומלאת שלווה, שקט ורוגע עם הקטנה, ובריאות ושמחה בלב.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-' מזדהה עם הפחד הנורא'
מזדהה עם הפחד הנורא
25/09/2011 | 10:41
1
לאחר מקרה של אלימות לפני חודש בחוף בת"א.
אין לי עצות מעשיות כי לא מכירה את המקום ואני יודעת שאת לרוב רוכבת לבד.
עוד חיבוק
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'לא מבין אותך'
לא מבין אותך
27/09/2011 | 18:19
1
3
עברת בפעם הראשונה על ידם שמת לב שהם משועשעים ושיכורים
ובכל זאת עברת על ידם 3 פעמיים
ועוד התגרת בהם כששלפת את הפלפאון לצילום

נכון הם היו אלימים כשחסמו אותך וצחקו
אך אישה נורמלית לא מתקרבת עליהם בפעם השניה
המשטרה מאוישת במתנדבים ושוטרות יכול להיות התנתק לשוטרת
הקשר.. .

במקרה אלימים שכוללים שודדי רחוב פשוט מאוד לא מתנגדים
ומנסים לברוח מהמקום כמה שיותר רחוק מהעבריינים ומזעיקים את המשטרה
אפשר גם להתקשר -פעמיים.
בדרך כלל איזורי הפארקים מיואשים בשוטרים וביס"מנקים ובלשים לפחות אצלנו זה כך
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'הגעתי מהראשי - באמת למה חזרת 3 פעמים???'
הגעתי מהראשי - באמת למה חזרת 3 פעמים???
27/09/2011 | 20:40
3
ואם הם היו תוקפים אותך ושוברים לך את כל העצמות? ואם היית מחליטה לנסוע והם היו מחליטים להוריד אותך עם המקל והיית פותחת את הראש? האימון הזה שווה את החיים שלך? את החודשים בשיקום?
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מה אני הייתי עושה?'
מה אני הייתי עושה?
27/09/2011 | 18:22
1
אחרי הסיבוב הראשון כבר לא חוזרת משם ...

אם הם היו מתנפלים עלייך לא היה לך שום סיכוי בטח לא להתקשר למשטרה .. אולי בדיעבד אחרי...

ועל מהשטרה עצמה מזמן הפסקתי לסמוך.... עצוב! נכון אבל זה מה יש.

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'3 מחשבות בנושא'
3 מחשבות בנושא
27/09/2011 | 18:58
2
5
הדרך הכי טובה למנוע מצבים כאלו היא -
קודם כל להתקשר למשטרה בכל פעם(!) שאת רואה חבורת שיכורים בפארק. אל תחכי ליום שבו יקרה עימות.

כשאני חושב על מה יקרה אם אני אצטרך משטרה, אני תמיד שומע סיפורים על "התקשרתי ובאו אחרי שעה" וכו'. הגעתי למסקנה - אם אני אצטרך משטרה אני מוסיף תיאור הגזמה כלשהו שממנו אי אפשר להתעלם. למשל במקרה שלך - "יש פה חבורת שיכורים (עד כאן נכון) שתוקפים בחורה, בועטים בה כשהיא על הריצפה/לאחד מהם יש סכין/נראה שהם גוררים אותה לשיחים לאנוס אותה". תבוא משטרה תוך 2-3 דקות! איפה האונס? איפה הסכין?.. חשבת שראית. איפה הבחורה על הרצפה? ראית מרחוק, כנראה שנבלת וראית לא נכון.

ועוד מחשבה בנושא - אני מתאמן בחוג קראטה כבר הרבה שנים. פעם בשנה מגיע לפה יו"ר האגודה העולמית אליה שייך הארגון בו אני מתאמן. אחרי אימון מיוחד משותף לכמה ארגונים, יוצאים 5-10 מבכירי המאמנים בארץ (בארגון אליו אני שייך) יחד עם אותו מאמן לארוחה משותפת במסעדה. אני תמיד משתעשע במחשבה - מה יקרה אם מישהו יתעסק איתם בחניה, עם 10 קראטיסטים בכירים ביותר!

הנקודה היא - אולי גם זה היה צריך לקרות. כשקבוצת גברים תרוץ שם, השיכורים יטפלו אליהם, אלו יעצרו, יפוצצו אותם, ויסתלקו משם. צדק לעניים.

מצטער לשמוע שזה הרס לך את האימון. תשמרי על עצמך להבא!
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'הסיפור על הקראטיסטים'
הסיפור על הקראטיסטים
27/09/2011 | 19:16
5
הזכיר לי מישהי שמתאמנת (ומאמנת) המון שנים בטאקוונדו והיא כולה קטנה ורזה כזו ופעם מישהו התקיף אותה ובוא נגיד שהוא לא יצא כל כך שלם מהסיפור... מגיע לו! לדעתי צריך לעשות שיעורי הגנה עצמית כחלק מהשיעורי ספורט הרגילים בבתי הספר...
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'בעיה אחת עם הסיפור שלך'
בעיה אחת עם הסיפור שלך
27/09/2011 | 22:39
1
והיא פשוטה - חובת ההוכחה חלה עליך. המשטרה יכולה להאשים אותך בקלות ב-3 סעיפים שונים:
א. הכשלת שוטר.
ב. הטרדת כוחות הביטחון.
ג. הקפצת כוחות ללא סיבה.

מעבר לכך ששלושת העבירות האלה נמצאות בדין הפלילי - אם המשטרה תטען לכך - אתה תצטרך להוכיח במשפט שמה שאמרת אמת. השיחה הרי מוקלטת, השוטרים הגיעו ולא מצאו כלום ויתרה מזאת - לא כיוונת אותם ולפי דברי השוטר ניסית להתנער, מה אז? תהיה מוכן לעמוד בפני מאסר? שלא לדבר על כך שהשם שלך נשמר במשטרה, ופעם הבאה שתתקשר הם לא ימהרו להגיע.

חומר למחשבה.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'רגע, אז הם ערבים?'
רגע, אז הם ערבים?
27/09/2011 | 19:26
1
לצפיה ב-'יש לך רישום של השיחה.פני למחלק לחקירת שוטרים.'
יש לך רישום של השיחה.פני למחלק לחקירת שוטרים.
27/09/2011 | 19:54
3
לצפיה ב-'דעתי המקצועית על המקרה'
דעתי המקצועית על המקרה
27/09/2011 | 20:08
2
אתחיל מהסוף להתחלה:
בהתחשב בעבודה שאינך נושאת נשק אישי, כל העולם משתנה בצורת התגובה. לרוב אדם שנושא נשק אישי רק צריך להרים חולצה ולהראות שהוא נושא אותו. זה מספיק בשביל להפחיד ואם זה לא עזר אז להניח את היד עליו כאילו הוא עומד לשלוף אותו, ורק בשלב שאין דרך אחרת לבצע ירי על מנת להרוג. במקרה שלך - מקרה קלאסי של אישה נחמדה, לא לוחמת, ללא ידע בהגנה עצמית או נשק קר, קשה להגיד מה ניתן לעשות מלבד לא להתקרב ואף להתרחק מהאזור, גם אם המשמעות היא לא לבצע את האימון. יש מחיר שצריך לשלם באותו רגע.
אגב, פעלת נכון עם הטלפון רק שהיית צריכה לבצע זאת מרחוק.

באשר למשטרה - ייעצו לך לפנות כאן למח"ש אך מח"ש מטפלים אך ורק בעבירות פליליות שהעונש עליהן הוא שנת מאסר אחת לפחות ומעלה. מתחת לזה מטפלת מחלקת המשמעת של משטרת ישראל.

באשר לגז מדמיע שייצעו לך - כיום הוא די אסור למכירה. מה שנמכר הוא תרסיס פלפל שמורכב מצמח הפלפל הטבעי, ויעיל הרבה יותר כנגד שיכורים ומסוממים שהגז המדמיע לא יעיל עליו (כיוון שהוא פועל על חושים שמוכהים בעת שימוש באלכוהול\סמים). מעבר לכך הוא טוב גם נגד בעלי חיים (יעיל בעיקר בארה"ב כנגד דובי גריזלי).
האם הוא לא יכול להיהרס? ראיתי רק אריזות פלסטיק שלו בארץ אז כן - יש סיכוי טוב שבמכה חזקה החומר יצא. כשהחומר יוצא מהתרסיס שלא בריסוס מדובר על נוזל, וכל עוד לא תיגעי בו - הוא לא יצרוב. החומר עצמו צורב מקומות פתוחים או ריריים, וכן עור של תינוקות לא עמיד בפניו. במצבך - הוא לא יעשה כלום אם יפגע בידך אך מומלץ לא לגעת בעין, פצעים פתוחים, בפה, בתינוקות ובבעלי חיים לפחות 3 שעות מרגע המגע עם החומר.

דעתי המקצועית על השימוש בו - במקרה שלך הוא היה צריך להיות בהישג יד ועם נצרה פתוחה ואולי היה יכול לפגוע ב-1\2 או 3 במקרה המושלם. מעבר לכך - מדובר בתרסיס ולא רימון עם החומר.

באשר לפחד - ממליץ מאוד לעבור סדנאת הגנה עצמית בק.מ.י, ואם תראי שזה מתאים לך אולי תרשמי לחוג. אם תהיי מעוניינת תשאירי פרטים ואדאג שיצרו איתך קשר באשר לסדנאות הגנה עצמית לנשים.

יקירה - פעלת נכון עם הידע שיש לך, אל תאשימי את עצמך על שלא עשית דברים שלא היית מודעת לקיומם.

מדריך ק.מ.י מוסמך.
נשים בספורט >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'יחי התמימות '
יחי התמימות
27/09/2011 | 20:13
2
המשטרה של היום מצטיינת בלתת דוחות בכבישים
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'הפתרון - משטרת פארקים/טיילות עירונית רכובה על'
הפתרון - משטרת פארקים/טיילות עירונית רכובה על
27/09/2011 | 21:04
2
אופנים.
בנוסף לבעיית השיכורים/מסוממים יש את רוכבי הקטנועים ורוכבי הכלים החשמליים שרוכבים ברחבי הפארק ובטיילת תל-ברוך ומסכנים רוכבי אופנים והולכי רגל ועוד גורמי צרות שונות והגיע הזמן לשהליט סדר וחוק בפארקים מאחר ואין לצפות ממשטרת ישראל שתעשה משהוא בנדון אני חושב שזה תפקידה של העיריה לדאוג לסדר כ"בעלת הבית". מאחר וניידות משטרה לא יכנסו לשבילים בפארק צריך שיהיה כח שיטור נייד על אופניים שיסייר בצורה קבועה בפארק וישליט חוק וסדר.
אני יכול לציין שיש למשל כח שיטור נייד על אופנים ביער בן-שמן וכבר ראיתי שתפסו לא אחת רוכבי אופנועים וטרקטורונים שסיכנו את רוכבי האופנים והולכי הרגל בנסיעה פרועה ונתנו להם דוחות כך שהדבר אפשרי.
אולי משהוא עם מהלכים בעיריה ירים את העיניין.
שנה טובה ורק רכביבות טובות ובטוחות .
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מור יקרה,'
מור יקרה,
27/09/2011 | 21:12
2
צר לי שחווית חוויה כזו נוראית, בעת אימון בפארק, לאף אחד לא מגיע לעבור סיוט כזה,
מקווה בשבילך שתוכלי לקחת נשימה ארוכה ולחזור לפעילות במהרה למרות הקושי והפחד, את חייבת לחזור ולהתמודד איתו אחרת את תשקעי.
בזמן קריאת הודעתך החזרת אותי לחוויה לא נעימה שאני חוויתי בביתי הפרטי שלי שיצאתי מהמקלחת והתלבשתי פתאום אני שמה לב שיש מישהו שפתח את התריס ומסתכל עליי מתלבשת לקח לי מספר שניות להבין מה קורה ולהתאפס על עצמי. מהר התקשרתי למשטרה כמוך כמוני השיחה התנתקה ואף אחד לא טרח לחזור אלי, עצוב מאוד שככה המשטרה מתייחסת לתלונות ועוד של בחורות בפרט.
מקווה שהשנה החדשה שתבוא עלינו לטובה תחזק אותך ותהייה מושלמת,
כמובן מאחלת לך המון בהצלחה...
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'חמודה אשמתך '
חמודה אשמתך
27/09/2011 | 22:31
2
6
סורי שאני אולי נישמעת תוקפנית מידי
אבל עברת פעם אחת... ראית שזה מסוכן בישביל מה עברת שוב ?..... מה יענו להיתגרות בהם ...מסכנות מיתרחקים ..הרי את נוסעת שם כל יום נכון ?..
ופעם ראשונה שחווית את זה .. זה לא שכל יום את נוסעת ויש צחצחים מטומטמים שמפריעים לך ....אז אם ושכשזה קורה פשוט להיתרחק ...אל תנסי להיתגרות בהם ולגרות אותם שוב ושוב ....
פעם הבאה ברגע שזה קורה פשוט להיתרחק ותתנסי למצוא לאותו היום מסלול שונה ...המשטרה של היום הם פושעים ועברינים באצמם ..את לא רואה בחדשות ... מטרת עולם תחתון מה שהולך היום .. עדיף שתישמרי על אצמך ולא הם עלייך ....
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אפילו אני, בתור שוטר (זה שכותב...)'
אפילו אני, בתור שוטר (זה שכותב...)
29/09/2011 | 14:12
1
5
לא הגעתי לרמת המדהימה של טעויות הכתיב שלך.
ו..."עצמם" לא "אצמם".

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'וואלה א'
וואלה א
29/09/2011 | 19:55
5
לצפיה ב-'מרגיז לקרוא שהמשטרה לא עושה כלום , יותר גרוע '
מרגיז לקרוא שהמשטרה לא עושה כלום , יותר גרוע
27/09/2011 | 23:21
1
מהיחס שמתייחסים ל....

מה לעשות ?

אולי לרכוב בחבורות , ובעיקר לכתוב על זה כי לעורר את המשטרה / מנהלי הפארק

היה לי גם מקרה שחבורה של נערים ניסו להסתבלט עלי , ולא הלך להם , הגבתי

אני לא יודע מה היה קורה אם היה להם סכין או לי היה נשק.... זה יכל להיגמר אחרת

אי האכיפה בפארק בשבילי השטח , מצד המשטרה / הנהלת הפארק שערורייתית.

ישנו רוכב טרקטורון שנוסע מכיון האגם לכיון הדר יוסף על דרך העפר ונוסע בפראות ,

ברור שאסור לנסוע , אבל אם כבר נסע שלא יסע בפראות כי הוא מסכן רצים / רוכבים

או ילד קטן שרוכב עם סוס ועגלה באותה דרך

אם הרוכבים / נהגים לא ממושמעים צריך אכיפה מוגברת וקנסות
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אומרים לי שאני משוגע'
אומרים לי שאני משוגע
27/09/2011 | 23:27
2
אני מסתובב חמוש בכל מקום.
קניות בסופר, בעבודה (משרד בלב ת״א), אפילו כשאני קופץ להביא את החברה שלי מתחנת הרכבת הביתה. שואלים אותי כל הזמן ״ למה אתה צריך את האקדח הזה בכל מקום?!״, אבל אם אני אתקל בסיטואציה דומה לשלך, אני לא אהיה זה שימלט על נפשו, מבוהל ובטראומה. המצב יהיה הפוך.

אני ממליץ לך מכל הלב לקחת איתך בקבוקון ספריי פלפל לכל מקום. זה כמו להחזיק בליסטקס בכיס. קטן, זמין, יעיל.
עולה 40 ש״ח בחנויות מטיילים.
תמיד שימי לב שהוא לא פג תוקף ושהוא לא נשאר חשוף לשמש או בחום קיצוני כמו באוטו סגור.
אל תצאי מהבית בלעדיו. התזה אחת ממנו משתקת את הגדול שבביריונים.

רכיבה נעימה
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'שוטר סיור שרוצה להגיב'
שוטר סיור שרוצה להגיב
27/09/2011 | 23:49
1
11
*הגעתי מהדף הראשי

שלום מור, אני שוטר סיור במחוז ת"א כ-3 שנים.
אינני משרת בגיזרה שקרה לך הסיפור הזה, לידע כללי: תחנת תל אביב צפון אחראית על הפארק ותחנת תא"צ היא בין התחנות העמוסות והקשות בארץ.
בזמן האחרון אני עד לשורה של כתבות תקשורת שנועדו להסית במכוון נגד שוטרים. אני מדגיש כי אין בדבריי לזלזל על מה שקרה לך ואני מצר על זה, אבל אזרחים מהשורה צריכים להבין איך זה פועל.

את נמצאת בפארק הירקון. רצה להנאתך ולפתע את ניתקלת בכמה ערסים שעושים בעיות.
ברגע שאת מתקשרת למשטרה, ניידת סיור חייבת (ואני חוזר ומדגיש: חייבת!!!) להגיע לאירוע תוך 15 דקות. מצד שני, אזרח שמתקשר למשטרה ומספר כי תוקפים אותו, לא יודע כמה ניידות יש במשמרת, לא יודע איזה אירועים בדיוק התקבלו. החשבון פשוט:
תחנת משטרה במחוז ת"א מוציאה במשמרת ממוצע של 4-5-6 ניידות.
כן, זה זה הסד"כ של משמרת סיור בתחנת משטרה בישראל ולא, אל תאשימו את השוטרים. זה הרבה מעבר.
אני מצייר לך תסריט שקורה אצל כולם:
ניידת 1: מטפלת באירוע של אלמ"ב.
ניידת 2: נמצאת בהובלת עצורים באבו כביר.
ניידת 3+4: מטפלת באירוע פורצים שכרגע נמצאים בתוך בית.
ניידת 5: מטפלת באירוע קטטה בנמל תל אביב.
ו...ניידת 6?

ניידת 6 חיפשה אותך. פארק הירקון הוא שטח ענק ללא כתובות. אני בטוח שהסייר ניסה לאתר או לחפש אבל בואי נהיה כנים עם עצמינו:
אין ספור פעמים, אני בעצמי מקבל אירועים של הפרעות מנוחה, קטטות וכו' בפארק ענק שנמצא בגיזרת השירות שלי אבל לא מאתר. למה? כי אנשים לא יודעים לכוון. אנשים לא יודעים להסביר איפה הם נמצאים. אין ספור פעמים, אנחנו מטפלים באירועים שהמודיע מספר שהוא ברחוב 1 ובכלל האירוע ברחוב 2. איך זה? כי כולם חושבים שלמשטרה יש "הכוונה מלמעלה".
למה לא מאתרים? כי יש מקרים שאני מגיע למקום, הקטטה התפזרה, השיכורים הלכו והמודיעה (המתלוננת) "לא רוצה טיפול משטרתי". אין לי בסמכותי לחייב אותך להתלונן.
שקר וכזב וזה אחד השקרים הגדולים והכי כואבים שאזרח יכול לספר:"חיכיתי לניידת חצי שעה ולא באה". לידיעתכם: שוטר נמדד באחוזי האיחור שלו לאירוע. כמו שציינתי, אני צריך להגיע לאירוע תוך 15 דקות ואם אני מאחר זה מופיע במחשב. למחרת? אני צריך לתת הסברים למה איחרתי!! ותאמינו לי שזה מעמד לא נעים.

בקשר לאיכון טלפוני. כן, זה יעיל אבל עולה למשטרה 4000 שקל כל איכון. האזרח לא יודע איזה מסכת של פיקוד צריך לעבור כדי לאשר זאת.
כולם יודעים לדבר עלינו רעות בגלל דו"חות.
קחו לכם שעתיים, תגיעו לתחנת משטרה, תתנדבו ובואו למשמרת של כמה שעות ואז תבינו איך העסק עובד ותיראו איך זה ניראה מבפנים.

שלא תבינו אותי לא נכון, במשטרת ישראל משרתים קרוב ל-23 אלף שוטרים, מתנדבים, שח"מ - אין מה לעשות: באירגון כ"כ ענק, יהיו רקובים.
בגלל זה יש את המקום להתלונן.

אני מאוד מקווה שתחזרי לרוץ בפארק.
לא מעט שוטרים עושים את הפעילות הגופנית שלהם שם.

שנדע שנה טובה.

נשים בספורט >>
לצפיה ב-'אבל היא לא התלוננה על זה שלא הגיעה ניידת,'
אבל היא לא התלוננה על זה שלא הגיעה ניידת,
28/09/2011 | 02:49
4
או שהיא הגיעה אחרי חצי שעה, היא התלוננה שהשיחה נותקה/התנתקה ושלא טרחו במשטרה לחזור אליה, הייתי מצפה שאם מתקשרת אישה למשטרה להגיד שתוקפים / מטרידים אותה, יתקשרו אליה חזרה אם השיחה נותקה...
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'זה מטורף'
זה מטורף
28/09/2011 | 01:01
3
היום בערב ישבנו במרכז, אני ועוד שלושה חברים, מדברים בשקט אחד עם השני, ופתאום בא אלינו איזה אחד, כולו שיכור, ושבר בקבוק על אחד מאיתנו, ואז התחיל ללכת עם שני הבנים מכות.
התקשרנו למשטרה תוך כדי, אבל מה? תפוס!!!
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'גז פלפל תלוי על הגופיה. תמיד.'
גז פלפל תלוי על הגופיה. תמיד.
28/09/2011 | 04:31
30

לא משנה אם זה אימון , הליכה, סתם יציאה מהבית.
תמיד תחזיקי בשלוף והשתמשי ביעילות.
גם הבריון הכי חזק לא יכול להחזיק עיניים פקוחות כשזה משפריץ לכיוונו.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'חשוב'
חשוב
28/09/2011 | 10:43
4
כיום אנשים זקנים שמטיילים ברחוב מעדיפים לטייל בקבוצה
שודדי רחוב מפחדים להתקרב אל קבוצות

גם נשים שמטיילות/מתאמנות הולכים בקבוצה או מצטרפים לקבוצה
במהלך האימון או הטיול

מנסיון שלי עם משטרת ישראל לקח להם יותר משעה להגיע אלי
כאשר דיווחתי על תפיסת גנב שניסה לפרוץ לבית שלי
להבא אני לא מתקשר 100 אני מתקשר לשיטור העירוני בעיר בה אני חי
המענה הוא יותר מהיר.
נשים בספורט >>
לצפיה ב-'מפחיד נורא'
מפחיד נורא
29/09/2011 | 20:08
2
זה מפחיד, זה נורא, זו חוויה קשה.
אני רואה שכבר ארגנת פתרון של לימוד הגנה עצמית כהתמודדות. אני חייבת להגיד ל ךשההתמודדות שלך מדהימה. גם בשטח, מול האיום, וגם בדיעבד.

אכן התפלאתי למה לחזור פעם נוספת (מילא ההערות, אבל אחרי שהערס הראשון חסם את דרכך). הבנתי מהתגובות לאורך השרשור למה חזרת. אני חושבת שהבעיה היא שלמדנו כבר להשלים עם הנוכחות של האלימות בחיינו. הערסים השיכורים בפארק, האלימות של הנהגים בכביש (והרי למה את לא רוכבת בכביש? בגלל גילויים שונים של אותה אלימות) ועוד. אין סיבה להשלים עם זה.

אני חייבת להצטרף כאן למי שאמרו לך שתרסיס פלפל / גז מדמיע אינו פתרון! הוא נותן תחושה מזוייפת של בטחון, כאשר ברגע האמת סביר שתתקשי לשלוף אותו ולהפעיל אותו. מה גם שמול חבורה של תוקפים הוא אינו יעיל.
הפתרון הטוב ביותר הוא לפנות לאחור ולא להתקרב. נכון שזה הורס את האימון, נכון שזה מתסכל, נכון שזה מאכזב. אבל עדיף להיות מתוסכלת מאשר מותקפת.
אגב, אני לא אתפלא אם יהיה לך קשה לחזור לאותה פינה.
אני עברתי תאונת דרכים בצומת מסויים בדרך לעבודה [נהג רכב המשיך באדום בדיוק כשחציתי], ובמשך תקופה לא קצרה אחרי כן בכל פעם שחציתי את הצומת הייתי בטוחה שהולכים לדרוס אותי שוב. כך שיש סיכוי שיהיו לך חוויות של פוסט טראומה קלה באותה פינה.
המלצה שלי- לרכוב בזוגות. מצאי מישהי להתאמן איתה במסלול הזה. בטח בפעמים הראשונות, אבל גם אולי באופן קבוע.

לגבי המשטרה אין לי מה להוסיף. אני בטוחה שאין להם כוונות רעות, אבל גם אני נתקלתי בחוסר מקצועיות ובתגובות שהותירו אותי בתחושה שאין עם מי לדבר בצד של כחולי המדים.
נשים בספורט >>

הודעות אחרונות

10:44 | 22.10.15 אורחים בפורום
12:37 | 02.03.15 אוגיטוס
15:42 | 02.02.15 אורחים בפורום
21:38 | 01.02.15 susieada
19:09 | 28.01.15 גמדים קטנים
06:12 | 28.01.15 susieada
05:41 | 27.01.15 susieada
08:28 | 26.01.15 גמדים קטנים
07:57 | 25.01.15 גמדים קטנים
05:52 | 23.01.15 perach22
04:17 | 22.01.15 susieada
05:40 | 21.01.15 susieada

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ