תרופות הומאופתיות ללא מרשם

Lagrangian

New member
תרופות הומאופתיות ללא מרשם

שלום לכולם, בעקבות סדנת אנתרופוסופיה שהייתי בה, נחשפתי לעבודה של קתרין קולטר שמקשרת בין מצבים רגשיים\פסיכולוגים ל 12 תרופות הומאופתיות.. חשבתי להתחיל לקחת אחת מהן, אבל נראה שלא ניתן להשיג בארץ (או לפחות בסביבה שבה אני גר..?) את התרופות הללו, או שלפחות לא ניתן להשיג אותן ללא מרשם. האם הדבר באמת כך? תודה, ניצן.

יש 4000 הכנות הומאופתיות שונות

שמתאימות ל4000 סוגים שונים של מצבים רגשיים שבכל אחת מהם יש אופציות נוספות. אני מאוד מעריכה את האנתרופסופיה, בנותי מחונכות במוסדות החינוך הזה. אבל, בכל הקשור להומיאופתיה כדאי להפגש עם הומיאופת קלאסי כדי שתותאם לך הכנה הומיאופתית מדוייקת עבורך ולא "כללית" , מה שלא מותאם לך באופן אינדבדואלי יעשה אולי עבודה שיטחית, אך לא ריפוי! ולא תהליך עמוק של התעוררות ושינוי פנימי מכולל שיש בתהליך הומיאופתי כאשר ניתן כהלכה ע"י הומאופת קלאסי מוסמך. אגב, התאמה מדוייקת של הכנה הומיאופתית ניתנת על בסיס החלק הרגשי , הפיזי ואיפיונים כללים נוספים של האדם ולא רק על פי הדברים הרגשיים כפי שאתה רוצה לטפל בעצמך. אגב אין בעיה להשיג מבחר גדול של הכנות בארץ

Lagrangian

New member
היי נעה,

לא היה ברור לי ממה שכתבת האם את חושבת שאנתרופוסופיה היא שיטת חינוך.. אני מכיר את הדוגמות (התכוונתי dogma ולא examples) של הרפואה המשלימה בנוגע למטפל חיצוני, וגם דוגל בהן. אולם חלק מהשיטה שאני עובד איתה עכשיו מדגיש גם את תהליך החיפוש ומציאת הריפוי שלנו בעצמנו. אני מניח שתרופות הומאופתיות ניתנות היום ע"י מילוי של שאלונים עם ניקוד של תשובות ושימוש בתוכנות מחשב כדי לשקלל סימפטומים? זה לא משהו שהייתי רוצה לשתף איתו פעולה.. בכל אופן, תודה על התשובה
אני אנסה לשאול את הרוקחים (פשוט בארה"ב זה היה על המדפים, אז הנחתי שאם זה לא על מדפים בארץ, זה אומר שצריך מרשם..)

שאלונים ומחשבים

המחשב או שאלון הוא רק אמצעי עזר כללי ביותר. גם גברת קולטר השתמשה בשאלון כללי כשהתייחסה לזוויות רגשיות של כל אחת מהרמדיס. שקלול של סימפטומים על המחשב הוא רק אמצעי סינון רישוני ושיטחי , מבלי שהמטפל חווה מי המטופל שמולו, מאזין לסיפור שלו בקפידה ומוצא מהם הדפוסים העקריים, מהיא רוח הדברים , המילים שבו השתמש המטופל ומהיא המקבלה ההומאופתית להם אין ולא יכולה להיות בחירה של רמדי (הכנה הומאופתית). אנחנו ההומאופתים יודעים שגם אם הומיאופת יודע ויודע את כל התוכננה בע"פ עדיין אין הדבר עושה אותו הומאופת טוב. הדרך בה אתה מנסה לעזור לעצמך לוקה בחסר מפני שאדם לא יכול לראות בעצמו את כל הצדדים הלא מאוזנים. אבל נראה לי שאתה נחוש בדרכך ואני מקווה שתיהיה לך למידה מעניינת. אם לא הצלחת חלילה שתסיק שהשיטה ההומאופתית לא יכולה לעזור לך, הדרך שבחרת היא בעייתית. אגב באיזה סדנה אנטרפוסופית היית? אם אתה באזור קריית אונו הינך מוזמן להרצאה שאקיים , אפרסם אותה בהודעה הבאה נועה

Lagrangian

New member
Consciousness studies

בקולג' Rudolf Steiner College בקליפורניה.. זו לא הייתה אנתרופוסופיה פר-סה.. המרצה שילב אלכימיה (עבדנו על החתונה האלכימית של כריסטיאן רוזנקרויץ), אנתרופוסופיה, תקשורת בינאישית ואומנות. הוא דיבר שם (וגם בכמה הרצאות מקוונות שלו) על משהו שהוא עובד עליו כמה שנים בהקשר של תרופות הומאופטיות, פרחי באך וכו'.. בכל אופן לגבי מה שאמרת לגבי יעילות ההומאופתיה - אני חושב שהיעילות שלה היא אינדיבידואלית, כמו הרבה אסכולות אחרות של רפואה משלימה. ניצן

למעלה