יוצאים מאזור הנוחות

../images/Emo204.gifריאליטי זה real? ../images/Emo204.gif

הן פורחות כמו אש בשדות קוצים תרתי משמע: כוכב נולד, הישרדות, היפה והחנון, לרדת בגדול, מאסטר שף, היכל התהילה, האח הגדול, רוקדים עם כוכבים...
בכל פעם מחדש נרשמים לתוכניות הריאליטי אלפי אנשים שמבקשים להיות כוכבים מפורסמים ולו לרגע אחד. כאלה המנסים לגעת בתהילה במחי יד בתקווה שחייהם ישתנו. אם ניכנס לרגע לרווחים, הרי שהפקת תוכנית ריאליטי היא מהזולות שבהפקות. המתמודדים מתחייבים לתנאי המשחק, חותמים על חוזה דרקוני "וישחקו הנערים לפנינו..." (שמואל ב' 13-17)
המשתתפים בתוכניות ריאליטי עושים מה שלא היו מעזים לעשות בחייהם הרגילים כפי שהם מעידים על עצמם. הם מנסים להתנהג עם "האמת שלהם", מושג תמוה בה בעת שהם משתלבים בדרישות ההפקה כפי שהם מבינים אותה. ההכנסות בשמיים (פרסומות, סמסים, פורמים פעילים...) וההוצאות נמוכות. שורת הרווח גדלה בהרבה
ואנו מתמכרים...
אבל יש עוד שאלה והיא העקרונית שבהן. ריאליטי- האם זה real אמיתי? ברור לכולנו שיש הפקה מתוחכמת מאחורי כל תוכנית. כזו הדואגת לייצר דרמות בין המתמודדים. המתמודדים מאד רגשיים במצבם וזה שיוצר אצלנו הצופים אמפטיה והיקשרות רגשית עם הדמויות. (הערצה).
עד כמה משפיעה ההפקה על מי יישאר במסטר שף או מי יודח ממועצת השבט?
עד כמה יבליטו תוצאות העריכה את המאבקים בין קירות הבית של האח הגדול? את מה ימזערו ואת מה יעצימו?
לא אחת אנו נזעקים ושואלים זה אמיתי? זה מבוים? זה טבעי? היש מחיר לתהילה?
דיון ומה יש לכם לומר על תוכניות הריאליטי שנשתרשו להן בבטחה בתרבות חיינו? האם הן רומסות ערכים של אינטימיות? האם הן סודקות את חומות הבושה? אשמח לכל תגובה תפו

maybesure

New member
מה זה?

לשמחתי לא נשאבתי מעולם לתכניות שאת שמן מנית ואין לי מושג מה הן, אבל ברור לי שאין דבר כזה טבעי מול המצלמות כך שמה שרואים הוא בוודאי אמיתי אבל לגמרי לא טבעי.

maybesure

New member
מה ה ק ש ר

בין אמיתי לטבעי.. זו השאלה במקרה הזה. אמיתי מבחינתי כל מה שמצולם. זה לא מצוייר ולא מדובב משמע זה אמיתי. טבעי - התנהגות טבעית כמו בחיים עצמם. ברור שברוב המקרים ההתנהגות שלהם מול המצלמות אינה טבעית. קראתי פעם ראיון עם אחת המשתתפות בתכנית של אלון גל, שאמרה שביקשו ממנה להגיב בצורה מסויימת מול המצלמה והיא לא הסכימה לשחק בכאילו. ברור שיש ביום בתכניות האלו - גם אם לא הכל מבויים.

זו הנקודה. עד כמה מעורבות ../images/Emo204.gif

יש בתכנית שמתיימרת היות מציאותית...

maybesure

New member
מציאות להמונים

יותר מידי מעורבות בכל מקרה כי כל מעורבות פוגעת בטבעי. אפילו סתם מצלמה מול הפרצוף היא מעורבות יתר. ואכן התכניות הללו מוכרות "מציאות" להמונים שמוכנים לצפות בהן. בזבוז זמן מבחינתי. יש לי דברים הרבה יותר מעניינים לעשות בזמני הפנוי. הפעם היחידה שיצא לי לראות במה מדובר היה קטע מה"אח הגדול" שיצא לי לראות, לצערי, אצל הספרית שלי. בשלב מסויים ביקשתי ממנה לכבות את המכשיר. בלתי נסבל מבחינתי. גיבוב של קשקשת על כלום ועוד קצת שום דבר.

מה זה?

אין לי טלויזיה
התנתקנו בגלל שלא היה מה לראות. 3 וחצי שנים של ספרים טובים, מוסיקה דיבורים עם בן הזוג ואינטרנט. כל מי שיהיה לו את האומץ לעמוד מול חייו ולא לפחד מהרגע בו לא יהיו יותר תוכניות טלויזיה שכאילו רק ירויח ובגדול. כשאני מספרת שאין לי טלויזיה אז התגובה: אז מה אתם עושים בערב? קוראים ספרים, מוסיקה, מדברים אחד עם השני ו.....אינטרנט. אין לי מה לענות ספציפית על השאלות למען האמת גם לא קראתי אותן ממש כי ...... אין לי טלויזיה

maybesure

New member
../images/Emo45.gifאהבתי את הגישה

את מעט התכניות האיכותיות, בעיקר הסטוריה מדע וטבע, אנחנו רואים במחשב בצפיה ישירה. יש טלויזיה בכל חדר אבל הן מושבתות
אף אחד לא מגלה בהן ענין מיותר.. הילדים לעיתים רחוקות צופים באיזה סרט בסלון, בשקט. גם אצלנו מעדיפים אינטרנט, ספרים, מוזיקה ושיחה טובה - וכמובן יצירה
גם עיתונים הפסקנו לקנות או להכניס הביתה לפני שנים. קוראים מה שמעניין בנט וזהו. בלי נייר מיותר.

ady18

Well-known member
ריאלטי

די מכורה ואוהבת את זה כמעט רואה את כולם... ויודעת שלא הכול אמיתי אבל עדין כייף לראות ולזהדות עם מתמודד שזה יותר מה שמחפשת ופחות עסוקה במבוים לא... ולא מפריע קצת הגסויות וקצת שלפעמים קצת נהיה חצוף זה עושה את האקשן מבחיינתי..

ady18

Well-known member
יש עוד תוכניות

פחות הסגנון שלי חוץ מלהפיל את המליון ורמזור ואני חושבת שתוכנית כוכב נולד עם ערך מוסף.... ואני לא אוהבת שמחייסים לריאלטי שהוא הזן הנחות... מחפשים בערב קליל קצת צחוקים הזהדות למה צריך את הכבד?

אוהבת את רמזור, מפוצץ סטרואוטיפים

ומצחיק במידה הנכונה. בטח שרואה, מה אני אפסיד?

אכן ady../images/Emo204.gif

ההתייחסות הגורפת היא סוג של התנשאות בעיני אני צרכן נבון יודעת לברור מה טוב לי. מסכימה אתך. תודה

raya

Well-known member
ריאליטי??? מזה כמה שנים טובות אני לא צופה בכלל בטמבלביזיה. אפילו לא חדשות או יומן השבוע שבעבר הרחוק ראיתי. לכן אין לי תשובות, לא רואה סדרות במחשב, מנותקת לחלוטין מהדבר הזה. רעיה

למעלה