יוצאים מאזור הנוחות
- אובדן

mykal

New member
../images/Emo24.gif תנחומים.

מאמינה שהאבדן קשה, ומבינה שיש לך הדרך שלך לזכור ולהזכיר. משתתפת ומאחלת לך הרבה כח והרבה טוב.

אין לי מילים! אני מרגישה את כאבך

וגם לי יש בור בבטן שלא מתאחה! אין לי מה לומר! כי מה אפשר לומר לאם שאיבדה את היקר מכל...

אתי יקירה ../images/Emo24.gif

לא אומר משתתפת בצערך, כי רק את חשה כמה הוא גדול, אכן זו התמודדות קשה ביותר - שלך - ורק שלך. הקושי הינו כה רב ועצום, שנותן לנו רושם שהוא מוחלט. שזה הסוף שלנו. אך זה רק רושם. זו רק תחושה של "אני לא יכולה יותר". אני יכולה גם יכולה. אבל איני יודעת עד כמה אני יכולה. לכן, לא כדאי להיבהל. לדאוג לבריאותך, לשנתך, ולהבין מה הכי פחות נורא לעשות כרגע, וכך לעבור עוד רגע, עוד שעה, עוד יום... זו תקופה של נצח ימים נוראים יותר או פחות, כמו גלגל פעם למעלה ופעם למטה, זו התמודדות עם המציאות האיומה אליה נקלעת. התחזקי אשה יקרה, תטפלי בעצמך, תהיי רכה ואוהבת עם עצמך, ותרשי לעצמך את הנפילות, את לא חייבת להיות חזקה תמיד תרשי לעצמך לבכות ולהתאבל, זה בסדר גמור ואפילו רצוי, ואפשר גם לקבל עזרה רפואית זה בסדר .. מחזקת אותך ושולחת לך חיבוקכוח
טלי

אשתף מעט באבדני

לצערי התמודדתי עם הרבה אובדנים בחיי ובכל אחד התמודדות שונה אח מאומץ שנפל, מצא אותי אם צעירה ,כאבתי לא הבנתי ,אבל הייתי מוקפת משפחה תומכת וילד קטן שהיה צריך אותי, בני, בן השנתיים, שלפתע ראשו הוטה לצד הסתבר שזה גידול ועוד באותו הלילה נותח ולא שרד, לאבי שנפטר מהמחלה הנוראית ולמזלי לא סבל הרבה,אובדן הורה שהוא עמוד איתן זו מפלה אבל זו דרכו של העולם. האובדן הקשה ביותר היה אובדן אישי, אהובי שהיה החבר הכי טוב שלי, כשהוא לא היה ולא היה לי על מי להישען, עם מי לחלוק, זה כמו חלק ממני הלך אתו, כשמתאלמנים לא מאבדים רק בן זוג מאבדים את כל החלומות והתכניות המשותפות, החיים עוברים מהפכה, כבר לא מתאמים לחברה הזוגית שאתה גדלתי .והמבטים והביקורת ... האובדן לגבי הוא כמו קטוע רגל שלומד לחיות עם הגדם, לפעמים הגדם מדמם, לפעמים מכאיב אבל רב הזמן מצליחים לחיות איתו היטב . מכל אובדן התעצמתי וצמחתי ,למדתי על עצמי והשכלתי להטיב עמי. נעזרתי תמיד בפסיכולוגית ובמי שיכלתי מסביבתי הקרובה והרחוקה. שקעתי לעשיה ,בניתי לי חברה חדשה , לא נתתי לעצמי לשקוע וכשהייתי קרובה לתהום זעקתי לעזרה והיה מי ששמע והיה מי שתמך התמודדויות באובדן שונות בין אנשים שונים ולכן לא שופטת ולא מוכנה להביע דעה לגבי מה עושים ולאן מובלים את צורת הנצחה, התאבלות או לידת ילד נוסף ...

למעלה