יוצאים מאזור הנוחות

דינהלה1

New member
בנושא "שקר היופי"

יופי חיצוני היא תכונה שנולדים איתה, האדם לא בוחר את התכונות שלו כמו את הכישורים שלו. ולכן זכותו של כל אדם להשתמש בכישורים שלו כדי לקדם את עצמו בחיים. כמו שיש אנשים שנולדים עם כישורים כגון: שמיעה מוסיקלית, נטייה אומנותית, אינטיליגנציה גבוהה, וכו...והם משתמשים בכישרון ובתכונות שלהם כך יש כאלה שמשמשים ביופי החיצוני שלהם כדי להסתדר בחיים מה שאנשים עושים עם הכישרון שלהם זה כבר משהוא אחר...יש אנשים שהם יפים גם מבחוץ וגם מבפנים... יש היבטים רחבים בנושא הגדרה מהו יופי, הרבה פעמים זה עניין של טעם אישי, תרבות, גאוגרפיה וכו...אין ספק שיופי פותח דלתות, היום כל אחד יכול להראות מטופח ולשדרג את עצמו.

נירהמ1

New member
לא שקר היופי ולא הבל החן - נכון שהם

חולפים מהר, אבל כשהם ישנם, הם אמיתיים - גם חיצונית ויש כאלה שגם מבפנים. מכירה כאלה שהם יפים חיצונית אבל לא מבפנים הם מאוד מכוערים, ריקניים (וגם רעים). אני חושבת שאת הפסוק מספר משלי: "שֶׁקֶר הַחֵן וְהֶבֶל הַיֹּפִי, אִשָּׁה יִרְאַת ה' הִיא תִתְהַלָּל", המציא גבר קנאי שמצא את יופייה של האשה מאיים על גבריותו. גם בעולם העתיק גברים פחדו שאחרים ייקחו את האשה היפה שלהם מהם (כמו שדוד לקח את אלישבע אשת אוריה החיתי). "הבל" הוא לא רק "הבל פה" - הוא גם שם (ראה ערך "קין והבל"), וגם כשאומרים "הבל הבלים, הכל הבל", מתכוונים שהדברים מטופשים ואין להם שחר. וכולם משקרים! שלא יגידו לכם אחרת!? - לא מסכימה כלל וכלל. נכון שיש כאלה שמשקרים, אבל יש אנשים שהאמת היא נר לרגלם והם לא משקרים (גם לא "שקרים לבנים") גם אם יש סכנה לחייהם, וגם אם זה לא מוצא חן בעיני אחרים. הם תמיד עומדים מאחורי האמת שלהם. שקר הוא בדרך כלל כדי: ליצור רושם מסוים, או כתגובה של פחד למצב מסוים וגם כדי לצאת ממנו. "שקרן פתולוגי" הוא אדם שכבר לא מבחין בעצמו מתי הוא אומר אמת ומתי הוא משקר, ורק מסתבך ברשת השקרים שטווה בעצמו. יש "שקרים לבנים" - וזאת כדי לייפות ולהצדיק מעשים מסוימים ומציאות מסוימת. את האפורים אני לא מכירה. זה מה שאני חושבת בקצרה.

נירהמ1

New member
לא יודעת אם שגיתי - לא הסתכלתי על מאמרים

שכתבו אחרים כדי לצטט אותם - פשוט חשבתי באופן עצמאי ואמרתי את מה שאני חושבת. זו צורת החשיבה שלי, ונראה לי שאמשיך לדבוק בה.

../images/Emo204.gifהטעות היא טכנית.../images/Emo141.gif

בבקשה תביני. כתבתי פתיח ואז נכנסה הודעה של אור. ואז הגעתי בעבודתי אל לב הפינה והוא שורשר מתחת. פניתי לניריתי והיא לא יכולה לשנות טכנית את מיקום ההודעות ולכן- הצעתי לך לבחור לקרוא בו. לא התייחסתי לאמירות שלך באופן ביקורתי חלילה. נתתי לך קישור מעודכן לפינה. ולא שלחתי אותך לקרוא מאמרים אנא הביטי שוב בבקשה. תודה לך
תפו

אני עם שקרים לא ממש מסתדרת.......

בילדותי שיקרתי בגלל פחד, כשהתבגרתי קצת - שיקרתי כדי ליפות את המציאות, ולנפח ת'אגו... והיום בגילי המתקדם אני לא יכולה להרשות לעצמי לשקר - כי הזכרון כבר לא משהו - ואני מה ל'שות הזכרון כבר לא משו....
אני לא מחשיבה מה שנקרא שקרים לבנים - לשקרים, החיים מלמדים אותנו שלפעמים האמת אכזרית וצריך לחבר אליה קצת חמלה - ולעשות ממנה שקר לבן. גם כשאני תופסת מישהו בשקר - אני מעבירה את זה ללא תגובה - אני פשוט נזכרת איך גפ אני פעם נאלצתי לשקר - ומקווה שגם להם זה יעבור (או שלא).

אהבתי את ההגדרה שלך../images/Emo204.gif

לחבר אכזריות לחמלה אין ספק שהשקר האפור הוא סוג של פתרון. תודה

פברואר22

New member
ומהי אמת?

לפעמים, כשאני רואה את האח הגדול ופרידה מכריזה בקולי קולות על מי אמיתי ומי שיקרי אני תוההה...האם להיות נקייה מאיפור נקיה מאינטרסים (נניח) נקיה מלבוש או עקבים או כסף או נקייה ממילים גבוהות זה לא גם סוג של "שקר"? לא סוג של זהות שהתלבשנו בה ? שרצינו? שהאמנו? ומי ערב לנו שזה הזהות האמיתית? כי איך נדע מהי האמת המוחלטת? או מהי האמת שרכשנו? או מה האמת שהרכבנו? או מהי האמת שהבנו או ראינו או האמנו? סביר להניח שיש בי חלק שיוכרז "שקר" בדיוק כמו שיש בי חלק שיוכרז "אמת" ואני לא יכולה לחתום בוודאות שאני לא עושה בזה שימוש אמיתי לגמרי לי...עוד אין הצהרה הבחנה או ידיעה ברורה מהו שקר.. מהי אמת

../images/Emo204.gifבהחלט מתחברת למה שכתבת

שאלת שאלות הנכונות לטעמי. אני אפילו מכנה את זה סוג של זיוף. יש אנשים שחיים בסוג חיים שכזה ולא אביא דוגמאות שמיות. זה כולל מנהיגים, ידוענים, אנשי ממון. חיים בתחושה שהם מורמים מעם. כל יכולים שבעצם הם לא..... תודה

דינהלה1

New member
שקרים זה עניין מסובך

עם השנים למדתי ששקר ואמת כמה שזה נישמע נורא זה פשוט ענייין יחסי... באופן כללי שקר ניתפס בעיני גם כשלילי אבל מה לעשות שבחיים לפעמים נוצרים "שקרים לבנים" כאלה שאנו ממציאים כדי להגן על עצמנו או על אחרים... ולכן שקר בעיני הוא שקר שנועד לפגוע באדם אחר או להשיג משהוא במירמה... ניתקלתי באנשים שכל משפט שני שלהם הוא שקר, עשיתי כך וכך,הייתי פה ושם והכל לא נכון...לפעמים זה ממקום של חוסר ביטחון ורצון להרשים את האחר ראשי מדינות וצבא משתמשים בשקרים כדי לשמור על המורל של העם...זה שקר טוב או רע? לעומת זאת יש כאלה שמנצלים את מעמדם ומשקרים כדי לעשות לביתם או לעצמם וזה בדרך כלל גם מלווה במירמה כשהבת שלי היתה בת 4.5 לערך הינו קובעים עם אמא אחת שהבנות תיפגשנה אחה"צ אבל האמא לא שיתפה פעולה, כשזה לא קרה בתי היתה שואלת אותי מדוע. מה אפשר לענות לילדה בגיל כזה כשכל דבר לקחה ללב וגם היתה נעלבת ובוכה בכי קורע לב...אז אמרתי לה שכניראה קרה משהוא ואמא שלה לא יכולה לארח כדי שלא תיקח ללב יותר מידי, וקרו עוד כמה מיקרים כאלה...אז אני אימא שקרנית? היום היא יותר גדולה ומסוגלת להתמודד עם האמת וקרוב לודאי שאם יקרה דבר דומה לא אשקר ופשוט אציע לה לקבוע עם ילדות אחרות...

../images/Emo204.gifגם אם זה שקר

הוא לא בא ממקום רע ולכן אין סיבה שתהיינה לך נקיפות מצפון.. לא בכל גיל הם יכולים להתמודד עם מידע אמיתי. תודה

למעלה