יוצאים מאזור הנוחות
- שתיקה

../images/Emo204.gifתודה שהעלית נושא כל כך מהותי.

לא ממקום יהיר ובטח שלא מתנשא אומר: אחוז גבוה מהמילים כפי שהדגמת יכולות היו שלא לאמר, ובעצם לא היה משנה שום דבר. זה עצוב כשלעצמו . לא? תודה

kriz

New member
שששששששששששש

כמה אתם מדברים
אני אוהבת שתיקות. אוהבת לשתוק. אוהבת ששותקים
נכון, לא בכל מצב, אבל ברוב המצבים. שתיקה בין בני זוג - פעם שמעתי באיזה מקום, לא זוכרת איפה, שכאשר רגע של שתיקה לא מפריע לזוגיות זה אומר שהזוגיות טובה. ויש בזה משהו מאוד נכון לדעתי. אם אתה כל הזמן מנסה למלא את השתיקה במלל מהפחד מהשתיקה - יש בזה משהו בורח לדעתי. עד לא מזמן היה לי שותף לחדר בעבודה שהיה חייב לדבר כל הזמן. אם לא איתי אז בטלפון, בקולי קולות. ואותי זה שיגע. תמיד כשהוא היה נכנס לחדר היה לו את אותו משפט:"כן! אז מה יש לך להגיד?" עכשיו יש מישהיא אחרת. לא אחת שמרגישה שיש צורך לדבר כל הזמן, וגם כשמדבר בטלפון, מדברת בלי שאשמע אותה יותר מדי. ואני ממש מרגישה איתה בנוח. מרגישה שלמרות שקט נחמד לנו ביחד. וכשבא לנו לדבר על משהו - פשוט מדברים. אגב, כמה שאני אוהבת את השקט - אני מוצאת את עצמי הרבה פעמים מדברת לעצמי
בעבודה בעיקר - אומרת לעצמי את המשימות הבאות (למשל: "עכשיו אני אתקשר ל-X, אח"כ אני אפקסס ל-Y את המסמכים, אח"כ אני אשלם חשבונית ל-Z" וכו'). אני מוצאת שזה עוזר לי בזכרון
(ואת כל מה שכתוב פה כתבתי בשקט... הילדה ישנה, הבעל בלימודים והטלויזיה על MUTE
)

הובלת אותי לשאלה../images/Emo204.gif

מה יש לאנשים האלו שכל הזמן מרגישים צורך לדבר ולא משנה מה הם אומרים פשוט לגבב מילים ולהיות במרכז הזירה מבלי שיהיו מושא לעניין. תודה

kriz

New member
יש הרבה אנשים כאלה

שלא יודעים לשתוק ומחפשים תמיד מה להגיד. מעניין באמת מה מניע אותם להתנהג ככה...

כשטוב לי ואני בטוחה אני שותקת

כן, המלל לכסות על אי נוחות ..המון שתיקות מלאות תוכן היו לי עם אישי ,ומשהלך לעולמו ..פחדתי מהשתיקה הייתי במירוץ אחרי דברת אחרי .עשיה רק לא לשקוע לשתיקה שתתמלא במחשבות קשות .. היום משהשלמתי עם הלבד ולמדתי להנות ממה שיש .. הרבה רגעי שתיקה חזרו לחיי וטוב לי ..זה הזמן שלי עם עצמי.

אכן לשתיקה יתרונות גדולים

זה זמן איכות עם עצמי .. לפני יומיים ישבתי עם נכדי בין ה5 ,לאחר נתק ארוך שהיה בנינו ..והדברת מצידו לא פסקה .היה לו הרבה לספר להשלים .בקשתי ממנו בו נשב בחצר ונקשיב בדממה לקולות במשך חמש דקות .. כיוונו שעון זמן ודממה ..כשעברו חמש הדקות של האזנה הוא סיפר שרק כששתק ראה את להקת הנאפות החונה מזה שעות על עץ הפיקן ..ורק אז הבחין שיש טווס חדש בחצר.. בקשתי ממנו ששוב נשב בדממה אבל הפעם יקשיב רק לגוף שלו ולמחשבות שלו ..הפעם לא כיוונו שעון ..והוא ישב בדממה בשקט כ10 דקות ! המון זמן לילד מלא מרץ, כשהחל לדבר היה רגוע יותר ואמר לי היה לי טוב להיות עם עצמי , הבנתי שכאבה לי הבטן כי לא בקשתי ממנה להפסיק לכאוב ,עכשיו שישבתי וחשבתי אך לסלק את הכאב מהבטן אני חושב שאני צריך ללכת לשרותים . במירוץ החיים צריך ללמוד להקשיב לגופנו למחשבותינו...

חייבת. ../images/Emo204.gif

משהו בכתיבה בין השורות לימד אותי מי את. מצאתי את תפיסת העולם שלך בין המילים וללא המילים. נתת לי חיזוק לחשיבה שלי בכל מה שקשור ליחס שלנו לגופנו: הבנתי שכאבה לי הבטן כי לא בקשתי ממנה להפסיק לכאוב , גם אם אני לא מובנת לך אני מובנת לי תודה.

ניריתי 1

New member
../images/Emo254.gif../images/Emo254.gif../images/Emo254.gif

מתייצבת לענות המפקדת תפו !
חייבת לומר כי אני מאוד נהנת מהחברה של עצמי
לאחרונה אני מוצאת עצמי יותר ויותר שמה mute בטלוויזיה וברדיו... מרגישה צורך בשקט ! אני נהנת מהדיאלוג שלי עם עצמי...מההתבוננות פנימה... אני גם מקשיבה מעולה ! אני יודעת לשמוע גם את שלא נאמר... אני שפיצית
עונה ... באיזה אופן או מידה אתם מקבלים או לא את הגישה: שאנו דברנים ללא יכולת שתיקה או הקשבה לא מקבלת ! שתיקה והקשבה... אפשר לסגל יכולת זו. זו מיומנות. יתכן וזה גם תלוי באופי ובאישיות של כל אחד... אפשר להתאמן על על זה ולשפר את היכולת. האם את/ה חושש/ת ממצב של שתיקה בחברה/בזוג? שתיקה בחברה עלולה להתפרש ע"י הצד השני כאילו אתה משועמם ולכן שותק ... תלוי בסיטואציה ובנפשות הפועלות, אני מניחה. זה יכול להיות מביך ... עם בעלי אין בעיה בכלל. אנו מתקשרים ללא מילים
כאשר אתה/ה לבד בבית עסוק במטלה מסוימת האם תזדקק/י ל"קולות רקע" של טלביזיה, רדיו, או מוזיקה? למה? לפעמים מתאימים לי קולות רקע ולפעמים הם מפריעים לי. אני מאוד נהנת מהשקט. לפעמים ממש חייבת דממה ! זמן שלי לעצמי. זמן שלי עם עצמי. מהי משמעות השתיקה בעינך? שתיקה בשבילי היא התבוננות פנימה, התחברות לעצמי, הקשבה לעצמי, דיאלוג עם עצמי, מנוחה למוח, שלווה, רגיעה.

שתיקה עבורי

לרוב רגעי השתיקה שלי הם בלילה במיטה לפני השינה, זה הזמן שהבית שקט הזמן שלי עם עצמי ללא הפרעות. זה הזמן לעירעורים עם הנפש, הזמן למחשבות, לשאלות ולתשובות, הזמן שלי למנוחה, לשלווה, לרגיעה. לדעתי כל אדם צריך בזמן מסוים במהלך היממה את שקט הנפשי, הזמן שהוא יושב רק עם עצמו ומהרהר. לדעתי יכולת השתיקה היא מיומנות, דבר שאדם חייב לסגל לעשות זאת עם עצמו. שתיקה בחברה יכולה להתפרש כאילו האדם איתו אנו נמצאים משועמם, אך אם נדע לפרש ונכיר את האדם איתו אנו נמצאים נבין כי לפעמים שתיקה שווה זהב, לפעמים נבין שהאדם שותק כי הוא מקשיב לנו, מהרהר בדברינו, כמו כן אני חושבת שאם אנו מתחברים לאדם אנו כבר נדע מה ברצונו לומר גם שהוא שותק. כשאני לבד בבית אני דווקא אוהבת שיש קולות של מוסיקה נעימה ברקע, עוזר לי להירגע ולהכנס לתוך עצמי.

כאשר קראתי את המשפט האחרון../images/Emo204.gif

חשבתי לעצמי ששתיקה אינה מנוחה למוח. שהרי השתיקה מאפשרת לנו לצמוח!. להיות באני האישי. להרהר יותר. לחשוב. לא כן?
תודה

לדעתי כן

כמו שכתבת שאנו שותקים אנו חושבים, מהרהרים,שואלים, מנסים להגיע למסקנות וכ'ו ולכן אין זו מנוחה למוח. לדעתי המנוחה למוח מגיעה בזמן שאנו מגיעים לתשובות אותם אנו שואלים את עצמינו.

לרואה ואינה נראית../images/Emo204.gif

דני דינית יקרה.
להפך
אני שמחה על כך. זו המטרה - שיותר אנשים יתייחסו, יביעו דעה, יחלקו זה חשוב ותורם לכולם. תודה
.

אהבתי את הכינוי שהענקת לי

ואגב את יכולה לקרוא לי ענת. אני אוהבת את השירשורים שאת פותחת הם מלאי חומר למחשבה, ולכן אני גם עונה.

למעלה