יוצאים מאזור הנוחות
בטחון עצמי

../images/Emo204.gifיוצאים מאזור הנוחות ../images/Emo204.gif בטחון עצמי

לא אחת שאלנו עצמנו את השאלה: היש לנו מספיק ביטחון עצמי? מהו הביטחון העצמי? איך מגיעים אליו? למה יש אנשים שמקרינים ביטחון עצמי רב ואנו לא מצליחים לעשות זאת שכמותם....... מהו ביטחון עצמי? היום ננסה לרדת לעומקם של דברים. אשמח לשיתוף פעולה. תודה
ביטחון עצמי / ערך עצמי בסיסי
ביטחון עצמי נראה באופן שבו אנו מדברים ומתנהלים. ומתבטא בנינוחות שבה אנו מדברים על הישגים ועל חסרונות באופן ישיר וכנה. ביטחון עצמי מתבטא בנוחות של אדם כאשר הוא נותן או מקבל מחמאות, ביטויי חיבה ואהבה, פתיחות אמיתית לביקורת ומוכנות להכיר בטעויות. (לא אומר מושלם) ביטחון עצמי מתבטא בהרמוניה בין מה שאדם אומר ועושה לבין איך שהוא נראה, נשמע ונע. ביטחון עצמי מתבטא בגישה של פתיחות וסקרנות ביחס לרעיונות חדשים, חוויות ואפשרויות חדשות. ביטחון עצמי מאפשר להתעלות ולא להילחץ מרגשות של חרדה ופחד. ביטחון עצמי מתבטא בגמישות התגובה למצבים ואתגרים, שני מרכיבים עיקריים עונים על השאלה, מהו בטחון עצמי? 1. ביטחון ביכולתנו לחשוב ולהתמודד עם האתגרים הבסיסיים של החיים, להיות בעלי יכולת כושר עמידה מול קשיים. לקיים את עצמנו. להיות מסוגלים לפעול באפקטיביות במערכות יחסים עם אחרים. להיות מסוגלים לתת ולקבל חום וחיבה, שיתוף פעולה, אמון, חברות, כבוד, אהבה. להיות מסוגלים להיות אסרטיביים ולקבל את האסרטיביות של אחרים 2. האמונה הבסיסית בזכותנו להצלחה ואושר, כבוד עצמי, ההרגשה שאנו בעלי ערך, שזכותנו לבטא את צרכינו ורצונותינו, להגשים את עצמנו וליהנות מפרות מאמצינו. כבוד עצמי הינו בטחון בערכי, בזכותי לחיות ולהיות מאושר. בטחון עצמי נמוך (ערך עצמי נמוך) גורם לכך שנהיה פחות אפקטיביים ופחות יצירתיים מהפוטנציאל שלנו. כך שלא נוכל למצוא שמחה וסיפוק מההישגים שלנו. שום דבר שנעשה לעולם יספיק ולא יספק אותנו.
שישה יסודות (לפי ברנדון) יביאו לשיפור וחיזוק הדימוי העצמי שלנו: חיים עם מודעות - כלומר להפריד בין רגשות, לבין פרושים, לבין עובדות. לחיות עם מודעות זה להתמיד בניסיון להבין דברים למרות הקשיים. להיות פתוח לידע חדש, נכונות לראות ולתקן טעויות ובעיקר מחויבות ללמוד כל החיים, קבלה עצמית - ביטחון עצמי וערך עצמי הינם משהו שאנו מתנסים בו. קבלה עצמית זה משהו שאנו עושים לעצמנו. קבלה עצמית היא הסירוב להיות ביחסי יריבות עם עצמי. כשאנו לא מקבלים דברים חיוביים ביחס לעצמנו. אנו פוגעים בביטחון העצמי ובערך העצמי שלנו. אחריות אישית היא האחריות להגשים רצונות, אחריות לבחירותיי, לפעולותיי, לאושר האישי שלי. לקיחת אחריות לאושרי האישי מקנה לי כוח ועוצמה . זה לקחת את חיי בידי. אסרטיביות - הבסיס של אסרטיביות הינו הכבוד שאני רוחש לצרכיי, רצונותיי, ולערכיי. (ההפך מכניעה לפחד וניסיון מתמיד לא להתבלט,לנסות להשתייך ולרצות אחרים).התנהגות אסרטיבית היא "עמידה על שלי" לכבד את עצמי. לסרב לזייף בשביל להיות אהוב, לחיות באוטנטיות. לדבר ולפעול מתוך אמונותיי העמוקים דרך קבע. לחיות עם כוונה ומטרות- המטרות הן אלו שמוליכות אותנו קדימה, שדורשות את השימוש והפיתוח של היכולות שלנו ושממלאות את קיומנו באנרגיה ותלויות במשמעת עצמית. יושרה (אינטגריטי) היא החיבור של אידיאלים, אמונות עמוקות, סטנדרטים ערכים והתנהגות. יושרה הווה אומר שישנה התאמה בין המילים שלנו להתנהגות שלנו. כאשר אין התאמה כזו אנו מושפלים בפני עצמנו. (בבליאוגרפיה מתוך the six pillars of self esteem של נתניאל ברנדון) ניסחתי על קצה המזלג נושא מורכב ומרכזי בהווייתנו. אנשים בעלי ביטחון עצמי אינם בהכרח אנשים מושלמים, .מצליחנים, נחמדים או עשירים. אלו אנשים המתנהלים במודעות כלפי עצמם, הם מוכתבי מטרות אישיות, אחראים להצלחות ולכשלונות של חייהם, בעלי משמעת עצמית לקחת את חייהם בידם ולהתנהל על פיהם.
לכל אדם יש את היכולת לנהל את הקבלה העצמית שלו, לנהוג באסרטיביות (לא אגרסיביות) ולצאת כנגד מה שנשלט בחייו בניגוד לרצונו. כל אחד מאיתנו יודע בינו לבין עצמו, מהי מידת הביטחון העצמי שלו ומהו ערכו העצמי.
נסו להתייחס לפוסט מנקודות מבט אישיות או כלליות.
נסו להשלים את המשפטים או חלקם בינכם לבין עצמכם או כאן (מה שהכי נכון לכם)
המשמעות של לחיות עם מודעות עבורי אומר........
המשמעות של קבלה עצמית עבורי היא......
אם אקבל יותר את הקונפליקטים הפנימיים שלי......
המשמעות של אחריות אישית עבורי........ .
אם אהיה עם 5% יותר אסרטיביות היום.......
אם אקח יותר אחריות להגשמת רצונותיי.....
אם אני חושב על המקומות בהם איני מתרגל יושרה מוחלטת ...... מחכה לכם תודה
ריקי

ניריתי 1

New member
נושא מצויין ! ../images/Emo45.gif

אני מתארגנת עם המחשבות ... ועוד מעט חוזרת לענות ...

ניריתי 1

New member
חזרתי לענות ../images/Emo9.gif

הנושא הזה הוא נושא רגיש וכאוב מאוד אצלי אני גדלתי עם הורים שגרמו לי להרגיש מאז ומתמיד שאני לא בסדר, ולא מספיק טובה, וצריכה להשתנות. באלו המילים. זה מה ששמעתי כילדה. לא היתה להם מודעות למה שהם עושים. הם לא אנשים רעים. הדימוי העצמי שלי היה מתחת למינוס. כתוצאה מכך תמיד ניסיתי לרצות את כולם סביבי, והפכתי לפרפקציוניסטית. הייתי צריכה למות. ולאבד עשור מחיי, כדי להיבנות מחדש. לא רק פיזית, אלא גם רגשית ונפשית...בגלל דימוי עצמי אפס. זה כל כך קשור...שזה טראגי
וזה בכלל לא משנה שבשביל אחרים אני "גורו" או הכי מוצלחת ויפה ומוכשרת. אני בהחלט יכולה לומר שעשיתי כברת דרך בנושא הדימוי העצמי. עוד יש לי דרך. אבל אני בהחלט יודעת היום מי אני ומה ערכי. אני מפוייסת עם עצמי
המשמעות של לחיות עם מודעות עבורי אומר ... הרבה דברים. יש הרבה היבטים לחיים עם מודעות. מודעות לעצמי. מודעות לסביבה. אני מאוד מודעת. מודעת לגופי ברמות הזויות. מודעת להשלכות מעשיי על עצמי ועל אחרים. מודעת למה עובר על סובביי כמעט תמיד. מודעת לכך שאין מציאות, יש רק תפיסה של מציאות. המשמעות של קבלה עצמית עבורי היא ... לסלוח לעצמי על טעויות העבר. לא להלכות את עצמי. להרגיש טוב עם עצמי בלי קשר לשום גורם חיצוני ! אם אקבל יותר את הקונפליקטים הפנימיים שלי ... אז אהייה מאושרת יותר. אני קשה עם עצמי. מחמירה עם עצמי. השתפרתי פלאים, אבל עדיין יש לי עוד הרבה עבודה עם עצמי. האם זה אי פעם יגמר ?
המשמעות של אחריות אישית עבורי ... הוא כי אני אחראית לגורלי. אני לא מאשימה איש במה שקורה לי. אין בזה טעם או תכלית. כשאיני מרוצה ממה שקורה אני מתבוננת פנימה. מבררת עם עצמי למה זימנתי סיטואציה ? או מה זה וזה אומר עלי ? או מה בי איפשר את זה וזה ? אני לוקחת אחריות גם על דברים שאני לא אמורה האמת ... אם אהיה עם 5% יותר אסרטיביות היום ... זה בטוח יועיל. אני עדיין מוצאת את עצמי במקומות של "לא נעים" במצבים מסויימים. למשל הבוקר עשיתי אימון טלפוני למתאמנת והיא אוהבת לדבר... לפעמים אני רוצה תשובה של 2 מילים, אצלה תמיד אקבל סיפור. ולא נעים לי כל הזמן לקטוע ולפקס. היא עונהה בסיפורים ובמגילות. לא הספקתי חצי ממה שתכננתי. יותר אסרטיביות בהחלט היתה עוזרת. אם אקח יותר אחריות להגשמת רצונותיי... אז הם יתגשמו ! מאמינה כי אנו יוצרים את המציאות שלנו. אני בהחלט לוקחת אחריות ! אני הלכתי עם האחריות הזו רחוק מאוד. את יודעת מה זה לעמוד מול הממסד הרפואי ולהגיד "אתם טועים" ! ולא לקבל טיפול קונבנציונלי... לדוגמא. או בפעם אחרת ....אספר לך סיפור קטן שנותן ל"אחרייות אישית" משמעות חדשה ! היתה נקודת זמן כי הרגשתי שאני חייבת לקבל סטרואידים (בעירוי, זה קורס של 5 ימים, באישפוז) לבעיה שסבלתי ממנה. עברתי גמילה מהמון כדורי שינה שנטלתי כמה שנים. היה לי קוקטייל מפחיד. הגוף שלי נכנס לשוק חריף מהגמילה. ולא הצלחתי לצאת מהמצוקה הגמילתית. ניסיתי כמה שבועות לבד. ידעתי שאני חייבת סטרואידים כדי להשלים את הגמילה. כמה שזה נשמע הזוי. כמובן שאף אחד לא רצה לתת לי. אני ידעתי שאני חייבת. אני מכירה את הגוף שלי. חשבתי לעצמי זו אחריות שלי איכשהו לקבל. אז הזמנתי אמבולנס. גם במיון לא רצו לתת לי. אז הרמתי את כל המיון על הרגלים. ידעתי מה לעשות ומה להגיד. אני קצת "מתביישת" לספר... אישפזתי את עצמי ! ובמחלקה ביקשתי מינונים אחרים מהמקובל, כי כבר ידעתי שלי מספיק חצי מינון. הם התווכחו איתי. זו היתה אחריות שלי להתעקש. רצו לתת לי עירויי לילה. התעקשתי על עירויי בוקר. בקיצור סידרתי לעצמי בדיוק את מה שהאמנתי ורציתי. בסוף גם קיבלתי חדר פרטי, כשבמיון אמרו לי שאין חדרים ואצטרך להיות במיסדרון
וכמובן שצדקתי. אחרי האישפוז , התאוששתי, ויצאתי לדרך חדשה ... אם אני חושבת על המקומות בהם איני מתרגלת יושרה מוחלטת ... לא יודעת
אני מרגישה יושרה ... על זה אצטרך לחשוב עוד קצת ...

../images/Emo204.gifגמעתי מילותייך בשקיקה

למדתי שאת במגרש מודעת וערה לכל אחד מהרגעים בחייך. מצאתי ביננו המון משותף. גם הורי היו נוקשים. בעיקר אמא שדחפה כל הזמן להישגיות. שנים רבות רצתי אחריה עם כל תעודה והישג שקטפתי. היום אני מרגישה כמה לא הייתי צריכה את זה כי כמו שאת אמרת "גורו........." סיפור האסרטיביות שהבאת כאן אכן מלמד על ביטחון עצמי את בטחת בהתנהלות מסויימת- והלכת איתה עד הסוף אפילו שהיה צורך ללכת כנגד הממסד הרפואי ה"יודע כל".......... ובאשר למתאמנת אתן לך טיפ: אימרי לה תוך להט הסיפור שלה: "סליחה X שאני קוטעת אותך, ברשותיך אני רוצה למקד את שאלתי כדי שנייעל את התהליך........." ואז תחדדי את אותה שאלה ותעמדי על כך שתשיב עניינית. תודה

וואו...

המשמעות של לחיות עם מודעות עבורי אומר...לדעת מי אני, מה אני, ובאיזה מצב תודעתי הכרתי דימויי אני נמצאת...לדעת מה כי טוב לי ולגופי כרגע. מה הכי טוב לי. המשמעות של קבלה עצמית עבורי היא...לקבל את עצמי עם כל החסרונות שלי, עם כל הפחדים שלי, עם כל המניירות שבי, תוך הידיעה - שזו אני! אם אקבל יותר את הקונפליקטים הפנימיים שלי...אדע שסוף סוף, אני לא מוטרדת מהם גם כשהם קיימים בי. (הם רבים כל כך...) המשמעות של אחריות אישית עבורי...(וואו - ריקי!) היא לקחת אחריות על כל מה שעושה לי (נפשית) או לגופי (פיזית) רע! אם אהיה עם 5% יותר אסרטיביות היום - ללא ספק יעריכו אותי יותר! אם אקח יותר אחריות להגשמת רצונותיי...מה...חלומות מתגשמים?! אני כנראה WAY TOO MUCH רחוקה מהשלב הזה... אם אני חושב על המקומות בהם איני מתרגל יושרה מוחלטת...(בושה...בכל היבט בחיי נראה לי...) (רק כמות העבודה שאני רואה שיש לי לעשות - מורידה לי את המוטיבציה להתחיל בכלל...)

../images/Emo204.gifלא יקרה. אין דבר כזה

זה המקום לראות שיש עבודה מול עצמך לא לברוח ממנה היא תביא אותך למקומות נפלאים. פרשתי לפני 4 שנים יצאתי למסע ללא מפות. הפכתי את חיי לשגרה של הנאה בכל מה שאני נוגעת ועם כל מי שאני יוצרת קשר מכל סוג. תבחרי בעצמך
חייבים להתחיל מצעד קטן
קטן קטן קטן מבטיחה לי? תודה

../images/Emo204.gif../images/Emo24.gif../images/Emo204.gif

בהמשך לשיחותינו....... לא ארפה. אין סיבה. תבחרי סעיף אחד מבין השישה. אחד! קחי אותו לצעד הראשון.

KarinDi

New member
הפתעת אותי

לא חשבתי אף פעם על השאלות ששאלת בהקשר של ביטחון עצמי! אחרי שקראתי (לפני 5-6 שעות) ניסיתי לחשוב איך אני הייתי מגדירה ביטחון עצמי, ממה הוא מורכב. לא הצלחתי לענות :). אני עוד אמשיך לחשוב על זה, אבל בנתיים התיישבתי להתעמק קצת בשאלות שאת שאלת...אני סומכת עליך תמיד!
המשמעות של לחיות עם מודעות עבורי אומר........לנסות להבין למה אני פועלת כפי שאני פועלת-להבין את התגובות שלי למה שקורה ואת הבחירות שאני עושה.
המשמעות של קבלה עצמית עבורי היא......להרגיש הכי טוב שאני יכולה עם מה שיש, תוך מודעות אמיתית למה שטוב ולמה שרע, לא לוותר על הנסיון לשפר, אבל לאהוב באמת את מה שאני לא מצליחה לשנות. היום אני עוד לא שם.
אם אקבל יותר את הקונפליקטים הפנימיים שלי......קשה לי לענות על זה. אני מאמינה שקונפליקטים צריך לפתוח. צריך לשבת ולהבין מה הקושי, מה הדילמה, איפה אני מולה. לא תמיד יש תשובה חד משמעית, אבל לרוב אנחנו יודעים מה הצד החזק יותר מבין השניים.
המשמעות של אחריות אישית עבורי........לקבל את ההחלטות בעצמי ולהצליח לעמוד מאחוריהן. לא להאשים אחרים בהחלטות שגויות, בהתלבטויות ארוכות או ב"התקעות במקום". מאוד מתחבר לי לנושא החזון שדיברנו עליו לפני כמה שבועות...לדעת בדיוק מה רוצים ולתכנן לעצמך ובעצמך את הדרך ואת האמצעים. לא לשכוח לדעת לשתף ולחלוק. אחריות אישית זה לא בהכרח אומר להיות אחראי בלעדי.
. אם אהיה עם 5% יותר אסרטיביות היום....... אז יהיו לי פחות חברים...נראה לי שאני אסרטיבית מספיק, ברוב המקרים.
אם אקח יותר אחריות להגשמת רצונותיי.....שוב מחזיר אותי לעניין החזון....לו הייתי יודעת בדיוק מה אני רוצה...כרגע אני מרגישה שאני כן מקדישה את הזמן לרצונות שלי ולא מוותרת עליהם- בתחומי חיים מסויימים. באחרים- "זורמת"- נותנת לחיים להוביל אותי יותר מידי ומפחדת יותר מידי מהמציאות (בעיקר בהקשר לתחום הכלכלי וה"ריאליסטי", יחד עם ציפיות החברה...כבד!). אם הייתי לוקחת אחריות אמיתית הייתי מוצאת את הדרך שלי להתמודד עם המציאות. כרגע אני מעדיפה בתחום הזה להישאר עוד קצת באיזור הנוחות, בו גם אחרים מחליטים בשבילי...עדיין לא בשלה לצאת ממנו.
אם אני חושב על המקומות בהם איני מתרגל יושרה מוחלטת ......עם עצמי? מול אחרים? לא יודעת לענות על השאלה הזו.... אוף...קשה לי הפינה השבוע! אני מבינה כמה אני עדיין תקועה בעניין החזון הזה, ואיך אני לא מצליחה להתקדם לשם. האם ביטחון ואמונה בעצמי זה מה שחסר לי בדרך?! אולי...

../images/Emo204.gifאומר לך בכנות- את עושה עבודה נפלאה.

בעיקר כשאת צועדת עם הפינה יד ביד. ואל לך להיות שיפוטית וביקורתית כלפי עצמך זה מיותר!!! תחמיאי לעצמך שאת עושה עבודה מבחירה! ובאשר לדברייך: אין נכון ולא נכון! יש מה שמרגיש לי מה הבטן אומרת מהי האינטואיציה שלי כלפי. עצם זה שאת חוזרת לאחור משמעו שאת בתהליך. אף אחד לא הבטיח לנו עבודה קלה. וטוב שכך. להיות במקום שאני בוחר, לצמוח ולהיות במודע כל רגע נתון זו התמורה. אנשים שפוסלים אימון כי זה נראה להם חובבני אינם מבינים שלא כל דבר חייב לעבור דרך ספת הפסיכולוג בתהליך חוקר עבר ומתמשך.
יש דברים שנכונים לכאן ועכשיו. מטרות ברורות כמו שיפור ביטחון עצמי יעניקו לנו אייכות חיים טובה יותר היושרה שלנו מול עצמנו להיות אחד בפה ואותו אחד בלב היא התשובה. לא לשווא אומרים יום שעבר לא ישוב כי ההזדמנות להינות מהיום הזה ולהפיק ממנו את המיטב היא הצעד הנוסף במסע חיינו. תודה שאת כאן

mykal

New member
אנסה להגיב לשאלות,

למרות שחשוב לי להאיר שני דברים עקרוניים, האחד, מעולם לא התיחסתי לנושא הבטחון העצמי דרך שאלות אלה, אלא יותר דרך איך אני מסתכלת על העולם, ואיך נראה לי שהסביבה מתיחסת אלי. והשני, אולי יותר משמעותי, היום כשאינני עובדת בעבודה 'המפרנסת את הבית' כי אני פנסיונרית, ויש לי כבר נשואים בחוץ אז הכל יותר רגוע מבחינת הבטחון. ולאלותיך-- המשמעות של לחיות עם מודעות עבורי אומר........ שאני יותר מודעת למה אני רוצה או לא רוצה, למה אני מסכימה או מתנגדת, כלפי מי יש לי הערכה או חוסר הערכה. איך אני רוצה ל'הנהיג' את 'השבט' שלי, כמה אני מוכנה להיות שם תמיד בשבילו. ואכן עד כמה המשפחה והחברים חשובים לי. המשמעות של קבלה עצמית עבורי היא...... להבין שיש דברים שקשים לי רגשית, ואני גם אם אני יודעתשאני לא בסדר בהם, לא אלחם, נגד היכולת, ולא אתן שאחרים יפגעו בי או יחנכו אותי. זאת אני לטוב ולמוטב. (אין רע) אם אקבל יותר את הקונפליקטים הפנימיים שלי...... אני לא 'מפרגנת' לעצמי לחיות בקונפליקט--מה שאינני יכולה לו אני נותנת לו לעבור מעלי. אני לפעמים מצטערת שאינני יכולה יותר, אבל--זה מה שיש. המשמעות של אחריות אישית עבורי........ לקחת מטלה ולמלא אחרי כל פרטיה בדיוק מירבי. ולהפיק את המירב והמיטב מהעשיה. אני יודעת את מחויבויותי. ועושה מעל לכוחות. . אם אהיה עם 5% יותר אסרטיביות היום....... אפסיד את הסביבה שאני כ"כ קשורה אליה ואוהבת אותי. אני יודעת להיות אסרטיבית באוירה נינוחה. אם אקח יותר אחריות להגשמת רצונותיי..... ארויח מאוד כי ארשה לעצמי לבלות ולכייף, במקום לדאוג לאחרים. אז כמו שכבר כתבתי עושה הרבה מאוד, קצת על חשבוני--לא נורא נהנית גם מזה. אם אני חושב על המקומות בהם איני מתרגל יושרה מוחלטת ...... אין לי מקומות כאלה כלל, ולפעמים גם זו בעיה.

../images/Emo204.gif תודה לאל יש לי חשמל.........

מתנצלת בפניך שתפוז מחק לי הכל בבקר ואחר כך לא היה לנו חשמל בכל העיר עד עכשיו.
בהתיחסות לפתיח של דברייך לא הצלחתי לראות קשר ישיר בין מפרנסת לביטחון עצמי. אהבתי את כל שכתבת אודות המודעות וקבלה עצמית יכולתי ללמוד ממך את האמירה לטוב ולמוטב. מי שמקבל עצמו בהחלט הגיע למקום נפלא עם עצמו וההצהרה מדברת בעד עצמה
אני יודעת מהשיחות כאן, שאת לוקחת על עצמך שפע אחריות לטפל בכולם ולעיתים גם מעל לכוחותייך
כבר חשבתי שאולי צריך לאזן כדי שלא יפגע בך (זוכרת שהיית חולה זה מכבר.......) אני בטוחה שאת יודעת את המינון לאסרטיביות אבל לבחור בעצמך ולהגשים את הרצונות שלך ראוי לבחון מזוית חדשה ואולי גם לשנות........ ובאשר ליושרה - היכן בעיה? ידוע לך? יכולה למקד לעצמך? תודה שאת כאן תמיד לומדת ממך לא מעט תודה

mykal

New member
חמודה את, אין שום צורך בהתנצלות

כמה חשוב לדעת שהחיים שלנו מרכבים יותר ממה שהם משתקפים באינטרנט. שולחת לך אנרגיות חיוביות להתמודד עם התמיכה בחברה. כ"כ חשוב להיות שם. בשבילה אבל שתדעי גם בשבילך. היום הרצונות שלי מתממשים יותר באיזי ובנחת. למדתי להנות גם מקצת ובמינון, כבר אין את הרצון 'לבלוע את העולם' לומדים ללא ספק סדרי קדימויות. לגבי יושרה--שין לך שום פיתול ועקמומיות --זה לפעמים קצת ראש בקיר. במיוחד מי שבקלות מזהים את צביעותו. אז לפעמים כך, בסתר לב אני מהרהרת, אולי הייתי צריכה 'להשתתף במשחק' ומיד אני אומרת--לא בסוף אני אפול כי זו לא אני. אבל המחשבות לקראת הכתיבה ואחריה, עושות סדר מחודש בנשמה. יום טוב.

ניריתי 1

New member
../images/Emo124.gif שמת לב מה קרה כאן כעת ?

ההודעה הזו היא בהתייחסות לפינתך משבוע שעבר זוכרת את פינת ההנבטה שהענקתי לך במתנה ? שמת קישור לפינתך בפורום מסויים (לא זוכרת איזה...) וכעת מישהי מהפורום ההוא נכנסה לכאן לשאול על הנבטה ! זה מקסים בעיניי !
ורק את לא הנבטת

אסתיק3

New member
תפוז איטי איטי, אני עובדת על כמה חלונות

במקביל, כדי לא להתייבש כאן. ולעניין - תפו ופוזה - לכינוי שלך שמתי לב מיד. זוכרת את הסיפור במעומעם מילדותי. הייתי בטוחה שהוא קשור לאירוח של כולנו בתפוז. פתאום צצו תפוחי עץ?! אני באמת אסתי, אין לי מושג מתי נולד אסתיק, ה-ק הוא סיומת החיבה לשם שלי ושל בנזוגי. רק אני עושה בו שימוש. 3 - כי 1 ו-2 היו תפוסים. אין לי עוד כינויים ברשת, אני שנים גולשת, רק בשנה האחרונה ממש נחשפתי כשהעליתי אתר. בהתחלה כיניתי את עצמי גם באתר אסתיק מתוך כוונה לא להיחשף יותר מידי. מצחיק שקלטתי את גודל הטעות רק כשהרציתי על מיתוג אישי, והבנתי שאני אישית לא מבצעת את הוראותי שלי.. לפיכך - גם פה אני צריכה לעבור לשם מלא, הייתי עושה זאת אלא שאני עצלה קצת וגם השם המלא הוא אסתי רוז'נסקי-ברדז'יק - פחות או יותר סגרתי את כל העמוד איתו.

למעלה