יוצאים מאזור הנוחות
- חזון

../images/Emo204.gifיוצאים מאזור הנוחות ../images/Emo204.gif - חזון

החזון החזון הוא תמונה ברורה ומפורטת של עתידנו כפי שאנו רוצים לראותו. החזון אמור להיות ספציפי, ברור ותחום בזמנים. הוא צריך להלהיב ולהפחיד בו זמנית, להיות מציאותי ושאפתני, כך שיניע אותנו קדימה. החזון הוא תנאי הכרחי לתנועה, לצמיחה ולהתפתחות. הוא משקף את הרצונות העמוקים שלנו ואת מי שאנחנו באמת. הוא מאפשר לנו לבוא לידי ביטוי בצורה מלאה ולפיכך לחיות חיים מלאים ומספקים יותר. כי בעצם החזון הוא המפתח להצלחה. כדי למשש חזון: זהו את הדברים שאתם אוהבים בכם והייתם רוצים לשמר. זהו את הדברים שאתם רוצים לשנות, לפתח, להשיג או ליצור. שאלו את עצמכם: אילו יכולתי להגשים כל מה שאני רוצה, מה הייתי רוצה להגשים? אילו דברים בהווה הייתי רוצה לשנות? והכי חשוב
וותרו על הפחד משינוי, מכישלון ומהצלחה.
זכרו את החלום או החזון שלכם כל הזמן ותנו לו להוביל אתכם,
דרשו מעצמכם כל יום מעט יותר משדרשתם מעצמכם אתמול.
מקדו את שאיפותיכם ביעדים ברורים ומוגדרים כדי שתוכלו לחוות הצלחה כאשר תשיגו אותם.
גלו חמלה וסבלנות כלפי עצמכם גם אם נכשלתם. חוסר הצלחה היא זרז נפלא להמשיך קדימה במשנה מרץ.
קחו אחריות על מה שקורה לכם. ואל תנסו להאשים ולהתנגד.
האמינו בעצמכם וביכולותיכם.
התחייבו לעצמכם לפעול להשגה ולמימוש של החזון שלכם. חברים לכולנו יש חזון. אצל אחדים הוא פעיל יותר ואצל אחרים הוא רדום ושוכן באזור הנוחות. קל מאוד לזהות אדם הפועל יום יום למימוש חזונו.
ואתם עשו לעצמכם בדק בית אישי ושתפו במה שנכון לכם.
שאלו את עצמכם:
עד כמה אתם מאמינים ביכולות שלכם?
האם אתם יודעים מה אתם רוצים לשמר ומה אתם רוצים לשנות בחייכם? היש לכם יעדים מדידים?
האם אתם מחויבים לעצמכם,לוקחים אחריות לפרוט את החזון ליעדים ולהגשים אותם?
האם אתם סלחניים ובעלי חמלה למצב של חוסר הצלחה?
האם אתם נוהגים "להרים ידיים" כאשר מדובר בעצמכם ולהיות מחויבים להצלחות או הישגים למען זולתכם? תודה
ריקי

סמאדי

New member
מקסים, תפו. תודה.

אני חושבת להתחיל תהליך של ירידה במשקל. יש עלי 40 קילו שעל להשיל. אני צריכה חזון להתחיל. תודה אהובה. אקרא את הדברים שכתבת שוב ושוב.

../images/Emo204.gifסמאדי. המשימה שלך ברורה

החזון שלך מורכב גם מהמשימה הזו.(לא רק) מה שנכון לך ברגע זה הוא להתחיל ולנקוט צעדים מקרבים אפילו צעד קטן הוא צעד. עצם ההחלטה שלך, היא שמביאה אותך למחשבה יומית בכיוון ואת מוזמנת לפרוט אותה לשלבים שנכונו לך כדי שיראה בר השגה. בהצלחה יקרה תודה

האם ניסחתם כבר את תמונת חייכם לעוד עשור?

או שאתם "זורמים"?
ז
ה הזמן לחיות את החזון לראות אותו לתת לו שם לבחור לו שיר. לנסח אותו בשלבים. לצעוד לקראת..................

dify

New member
כן, לגמרי

ואנחנו ללא ספק בדרך לשם. אני לא כל כך רוצה לפרט ספציפית, אבל אני כל החיים חיה בהסתכלות קדימה. את המטרות ששמתי לעצמי בגיל 20 לעשור הבא השגתי כשהייתי בת 30 (להפתעתי! כי אלו היו מטרות גדולות מבחינתי
) לעשור הבא יש לי מטרות יותר צנועות, אבל ברור לי שנשיג אותם כי כבר יש לי תמונה של בדיוק מה אני רוצה ואיך להגיע אליו ומה צריך לעשות היום כדי להגיע לשם אז. אנחנו עושות את הבחירות בהווה בהתאם. אין ספק שאני מאמינה גדולה מאד בשיטה הזו, שאתה חי את התוצאות של הבחירות שעשית בעבר, אפילו עבר רחוק מאד מאד. אני באמת חושבת שאנשים לא מתכננים בקנה מידה רחוק ולא מבינים כמה זה חשוב. אם קל לי היום זה בגלל שהשקעתי, הכנתי, ויצרתי אמצעי ביטוח לעתיד. אני תמיד חושבת על זה כשאני שומעת על אנשים שמתחתנים ולא רוצים "להרוס" את השמחה בלדבר על הסכם חיים משותפים. אבל זה בדיוק דוגמא ללתכנן בהווה את העתיד ולמנוע בעיות אופציונאליות. עדיף להשקיע עכשיו בקטן מאשר להיתקע או ממש להיפגע בעתיד.

דיפי אני מתחברת לדברייך מאוד.

לזרום עם החיים (לראייתי) זה לא לקחת אחריות. זה להיות מובל ללא תכלית. אנשים בהווה יוצאים לחפש את היעוד שלהם בחיים לא מסתקפים בחזון מבקשים להבין למה אני פה? מהי השליחות? מהיכן הגיעו מכלול התכונות והאיפיונים שלי. ולכן חשוב שנביט קדימה נבחר נכון כדי לא להגיע לשוקת שבורה ולהיות מופתעים. נתת דוגמא נכונה ויש רבות שכמותה לא רק בזוגיות. תודה

KarinDi

New member
לקח לי זמן

קראתי ממש מוקדם בבוקר, שילוב של נושא קשה עם יום קשה (התמודדתי, לא בהצלחה מרובה, עם נושאים משבועות קודמים בפינה...) הביאו לזה שרק עכשיו אני עונה. כרגע אני ממש לא יכולה להגיד שיש לי חזון שעל פיו אני חיה. מלבד התחום המשפחתי (שדווקא בו התוכניות לא תלויות רק בי)- העתיד שלי מאוד...מעורפל. מעולם לא עשיתי רשימת "דברים להספיק עד גיל X" ואני מקנאה במי שכן... אני עכשיו יותר במצב של אליס "אם אינך יודע לאן אתה רוצה להגיע, לא משנה באיזו דרך תבחר".... בעבר התעסקתי הרבה בחזון מבחינה ארגונית וזה גרם לי מאוד להאמין בנחיצות. אבל לא ליישם.... אולי אני אגדיר לי מטרה לחופש שהחל לי היום (ברגל שמאל...)- למצוא לעצמי חזון :) תודה יקירתי, כרגיל, על השאלות מעוררות המחשבות....

../images/Emo204.gifיקרה

אל תשפטי את עצמך לחומרה. הנה אני קוראת בשניות אלו את מכתב יום ההולדת שכתבה לי הבת ואני דומעת מהתרגשות. כי........היו לי ימים אחרים גם אני הייתי כמו אליס. אבל לא וויתרתי. כל אי הצלחה קבלה תפנית ואמביציה למטרה חשובה: משפחה מאושרת, התמקצעות, מצויינות ואמפטיה לסביבה. את יכולה לאסוף הכל ולהתחיל מצעד אחד יש בך המון, אלא שכרגע את חשה שאין סדר על "המדפים" הביעי חמלה כלפי עצמך חפשי נקודה שתוציא אותך מהמעגל ותתחיל להוביל אותך לצמיחה שאת מבקשת
לעולם לא מאוחר לכלום
מחבקת אותך מהלב תודה

למעלה