יוצאים מאזור הנוחות
- קושי

MAm 3

New member
מממ... שאלות קשות.

מהו קושי? בעקבות כמה וכמה דברים קשים שעברתי בחיים בעיקר בתחום הבריאותי, המושג קושי כמעט ולא קיים אצלי. עלי הקושי השפיע גם לטובה וגם לרעה
לטובה - אני משתדלת לראות את הצד החיובי בכל דבר. אני מאמינה בעצמי ובמשפחה שלי ויודעת שאנחנו מסוגלים להתמודד עם ה-כ-ל. לרעה - קשה לי לגלות אמפטיה למי שמתלונן שקשה לו... לילדים שלי אני אומרת בד"כ : " אין קשה לי. יש לא רוצה להתאמץ" ואני בטוחה שיגיע יום שיישבו על ספת הפסיכולוג ויתלוננו על כך (ועל עוד הרבה דברים
). סיגלתי לעצמי את מנהג העצים
כשיש סערה, מתכופפים עד שהכל נרגע ואז מזדקפים ומתחילים מחדש. כשיש תקופה קשה , לא מסתכלים על העתיד הרחוק... עוברים את היום, ומחר יהיה יום חדש.

../images/Emo204.gif בעצם יצרת לך ארגז כלים פרטי

ארזת בתוכו מתוך התנסות חיים, את כל מה שנכון לך ומתאים לך כך שישמש אותך בעיתות קושי. בעלי מודעות ואורח רוח נוהגים בתבונה שכזו. על בשרי אומר שקושי ומשבר (מעבר) הם מקום מגדיל ומצמיח. תודה

לקחת את הכשלון ללמידה

להפיק לקחים מהקושי - למה נכנסו אליו, כיצד הצלחנו לצאת ממנו. אלו דברים חשובים ומצמיחים. אחת מהנחות היסוד של ה- N.L.P. היא "אין כשלון אלא משוב לצמיחה. כל דבר שארע לנו יכול ללמד אותנו כיצד להמשיך הלאה ולהתפתח." (מתוך הספר "תקשורת עם התת מודע", דפנה ואמיר רטר). יותר מכך - חשוב ללמוד מהצלחות - מה הביא אותנו להצלחה? בדרך כלל אנו אומרים "יופי, זה הצליח, אפשר להמשיך הלאה". אך, רגע, עצרו, למה זה הצליח, איך אפשר לחזור על אותה דרך כדי להצליח שוב? ואחזור לדברייך, ריקי, - אפשר להסתכל על הקושי כמתנה, כהזדמנות ללמידה וצמיחה, אך לא לשכוח לראות גם בהצלחה מתנה והזדמנות ללמידה וצמיחה. מאחלת לכולם הרבה הצלחות שאפשר ללמוד מהן.

mykal

New member
רגע, רגע,

המילה או המצב של כישלון הוא לא בהכרח המקבילה או הנרדפת שלקושי, ואם אפשר, אנסח זאת כך, לא כל קושי הוא כשלון, יש קשיים שבסופם הצלחה. כמו לימודי תואר. ויש כשלונות שאינם נובעים מקשיים. אבל ההתמודדות עם כישלון היא קושי לעצמו. הארת נקודה שלא שמים לב אליה, לבחון מהו הגורם להצלחה.

../images/Emo204.gifיעל יקרה

קראתי בעיון יותר מפעם אחת את שכתבת. אני חייבת להדגיש כי הקושי אותו העלתי בפוסט לא ייחסתי לכישלון הם אינם שלובים זה בזה. קושי רגשי יכול להיות:
לקבל החלטה אם לעבור דירה בקשה להעלאת שכר להיות מפוטר קושיפיזי יכל להיות
לעבור ניתוח ולהחלים ממנו, לכתוב עבודת מחקר ולהגיש בזמן...... לשרוד מתאונה או מחלה ולצאת לחיים חדשים. אינני שולטת בשיטת NLP ואיני בקיאה ברזי השיטה המופלאה. אבל אני מצטרפת להנחה שכישלון הוא משוב לצמיחה.
אך קושי אינו כישלון. תודה

את עושה לי נדנודים בראש בדרך

כלל אני מקפידה לחשוב פשוט ואז הכל פשוט אבל יש 2 דברים שיכולים להפיל אותי לקרשים לגמרי 1 - רע 2 - טמטום ואני רצינית בדרך כלל לא נופלת אבל אלו 2 תכונות שיכולות להוציא אותי מדעתי. התגובות שלי (לצערי) בדרך כלל אימפוליסיביות והרבה פעמים אני אחר כך חוזרת בי אבל מי שמכיר אותי יודע שכשבאמת קשה/כואב או אני במצוקה אמיתית אני שותקת לא מדברת בכלל.......

../images/Emo204.gifומה קורה אחרי השתיקה?

האם השתיקה מקלה עליך? פותרת משחררת מובילה למקום חדש? או ההפך אוגרת רבדים חדשים של טינה, תיסכול, כעס,..... התשובות אצליך. תודה

אני שותקת לא מסוגלת לדבר ולא לכעוס

ולא כלום (גם כשכואב לי פיזית לא רק כעס ותיסכול) ואחר כך לרוב זהו לפעמים לפעמים עוד אדבר על זה אבל לרוב זהו סליחה על העכוב בתשובה לא שמתי
שהשבת לי

למעלה