אוכל אסייאתי

סאפירוש

New member
אוכל אסייאתי

סלחו לי (במיוחד מעיין אם היא כאן) על ההודעה החדשה - לא ידעתי לאן לשרשר ואין OFF - אולי צריך לפתוח).

לא יודעת אם הזכרתי את זה, אני עובדת בסניף של אצה בצפון הארץ

באופן כללי אני נהנית מהאוכל, סושי ועוד שהשאר לא באמת אסייאתי כי הוא מאוד מוטעם לחיך הישראלי אבל עדיין טעים לי (קצת יותר מדי).
יש אצלנו סינים שמכינים בעיקר סושי אבל לא רק.
אני רואה הרבה פעמים מה הם אוכלים (מנות מהתפריט) וזה לא נראה ממש מגרה אבל נראה יותר דומה לאוכל אסייאתי שאני רואה בדרמות ובעוד מקומות.
מה שכן, במשמרת שלי אתמול (שישי) טעמתי משהו חדש - הסינים המקסימים הפתיעו אותנו והכינו לנו (למלצרים) את מה שבתמונה המצורפת, לפי מה שהבנתי -
1. חתיכות חזה עוף במעטפת חציל וטמפורה (היה לזה מין טעם של מרק עוף וזה היה רך כל כך). (אני חושבת שגם היה בזה סוג של עלה ירוק אבל לא יודעת באמת).
2. תירס (שבושל לפני זה), פירורי פנקו, אבקת סוכר ורוטב ספייסי מיונז - מעורבבים ומטוגנים.
חייבת לציין ששניהם היו כל כך טעימים! ולא רק כי זה מטוגן, זה היה פשוט מדהים ומיוחד כל כך... וכל מי שטעם חשב ככה למרות הבדלים שיש לנו בטעמים.

אם מישהו שמע/מכיר את המאכל הראשון - אשמח לדעת מהו ואיך מכינים אותו.

בלי קשר בא לי להכין איזה מרק קוריאני טוב עם נודלס וגם מתכון לזה בא לי (חיפשתי של מתכון ראמן ומצאתי במאקו ודומיו אבל לא נשמע לי ממש טוב).

אשמח לעזרתכם, תודה ומקווה שאטעם עוד אוכל אסייאתי (אמיתי) טעים בעבודה ובכלל

ואם מישהי נשארה עד כאן - מה דעתכן על צפייה משותפת? או שכולן כאן עמוסות מדי במבחנים וכאלה? פשוט קצת חזרתי לדרמות ואני יודעת שזה יעזור לי לחזור עוד יותר לעניינים ואני בטוחה שיש מה לראות עכשיו

זהו לילה טוב ושבוע טוב (וסליחה על החפירה)

nuly123

New member
נראה טעים

בצד הקולינרי אני לא יכולה לעזור, אבל הסינים עצמם לא יכולים לתת את המתכון? או שהם לא מוכנים לגלות?

לגבי צפייה משותפת, אני אשמח
כרגע אני צופה רק ב-Six Flying Dragons (אחרי שסיימתי את Reply 1988 ואת הדרמה הסינית הראשונה שלי, Nirvana in fire, לשתיהן הייתי מכורה קשות
). חשבתי להתחיל היום את Cheese in the Trap שהשבוע ישודרו פרקים 7-8 שלה, אבל לא אכפת לי להתחיל עוד סדרה במקביל :)

כמה סדרות שהתחילו לאחרונה (חלקן בתהליכי תרגום לעברית):
Cheese in the Trap
Neighborhood Hero
Signal
Madame Antoine
One More Happy Ending
Moorim School

עוד מידע אפשר למצוא כאן:

http://www.koreandrama.org/

סאפירוש

New member
חח חשבתי על זה גם

אבל לא ניסיתי... גם קצת בעיה כי הם לא מבינים עברית/אנגלית וגם בא לי מתכון רשמי יותר... הם בסה"כ מבשלים כמו בבית/במסעדה וזה בטח פחות מדויק
&nbsp
לגבי Cheese in the Trap שמתי לב לקיומה ורק השם גורם לי לגחך אז לא התעניינתי אפילו
מתרגמים אותה לעברית, נכון? והיא מעניינת?
&nbsp
יש לי העדפה למתורגמות לעברית כי שמתי לב שזה משפיע פלאים על מהירות הצפייה שלי (אבל חשוב לדעתי שכל הצופות ישמרו על קצב זהה גם אם חלק רואות עם תרגום וחלק בלי, אז לא יודעת כמה זה יעבוד ככה).

nuly123

New member
Cheese in the Trap אכן מתורגמת לעברית

אני מניחה שלשם יש משמעות שקשורה למערכת היחסים בין שני הגיבורים, רק שלא ברור לי עדיין מהי ומי בתפקיד העכבר
צפיתי רק בפרק הראשון ולא כ"כ התלהבתי, אבל אני ממשיכה לתת צ'אנס כי בכ"ז נראה לי שיש פוטנציאל.

בהצלחה במציאת המתכון :)

maayanro123

New member
ראיתי שיש ביקורות נוראיות על Moorim School ושגם קיצרו אותה..
וחבל, כי אני מחבבת את הראשיים
(מה שאומר שאני כנראה אצפה בה בשלב כלשהו, אבל זה עדיין מבאס).

אבל שוב, זה תלוי כמה את מסתמכת על ביקורות..

nuly123

New member
האמת שהעלילה לא משכה אותי מלכתחילה

&nbsp
אבל בכ"ז חבל לי על השחקנים. יש אנרגיות לא כ"כ טובות סביב הסדרה הזו... יחד עם זאת, לפעמים קיצור דווקא עובד לטובת העלילה, ולמרות כל הביקורות השליליות, אני חושבת שעד שלא מנסים, לא באמת יודעים :)

maayanro123

New member
היא נשמעת כמו סדרה שלא צריך להפעיל יותר מדי תאים במוח בשבילה
אבל זה גם חלק מהביקורת שראיתי עליה, שהם לקחו את זה לכיוון יותר מדי טיפשי..

זה ברור ואני גם כנראה אנסה אותה מתישהו, אבל זה עדיין מבאס.. מצד שני, אולי היא דווקא תתאים לי כשאני מחפשת לא לחשוב יותר מדי..

Larc En Ciel

New member
נראה טוב

אבל לצערי אין לי מושג מה זה (אם יצא לך להשיג את המתכון אני אשמח לקבל גם
).

מבחינת מתכונים אחרים יש מישהי בפייסבוק שתמיד מעלה כל מיני מתכונים קוריאנים אולי תמצאי שם משהו:
https://www.facebook.com/mykoreankitcheninisrael/notes

ואני אשמח לצפייה משותפת ומתכננת להתחיל את Neighborhood Hero

nuly123

New member
אני מוכנה לנסות את Neighborhood Hero

למרות שהיא לא הייתה בתכניות המיידיות שלי. היא אמורה להיות מתורגמת לעברית, אבל לא ידוע מתי ובאיזה קצב.

בדרמבינס סיקרו את הפרק הראשון, אבל לא מתכוונים להמשיך בסיקורים (בצפייה בהחלט כן), בגלל התגובות שצפויות להתמקד לא בסדרה עצמה אלא בשחקן:

http://www.dramabeans.com/2016/01/neighborhood-hero-episode-1/

Larc En Ciel

New member
אז זה יהיה בעייתי לא?

אנחנו מסתמכות המון על הסיכומים שלהם...

אם יש לכן דרמה אחרת שאתן רוצות לראות אני זורמת :)

nuly123

New member
אפשר להסתדר גם בלי הסקירות שלהם

&nbsp
אם כי יותר נחמד ונוח שיש סקירות כאלה כמובן.
אני צופה עכשיו בשתי סדרות, ולא אכפת לי להוסיף עוד אחת בקצב קוריאה. אולי בשרשור הצפייה הכללי נראה לאן נושבת הרוח...

maayanro123

New member
אני עדיין פה, אני פשוט חסרת חיים כרגע בגלל הלימודים

וזה בא גם על חשבון אסיה והפורום לצערי. (עוד חודש וזה נגמר
)

בכל מקרה:
א. את תמיד יכולה לפתוח הודעה חדשה, בעיקר אם זה קשור לנושא הפורום. במקרה הכי גרוע אני אשרשר אותה למקום המתאים..
ב. אם אין שרשור
אתם יכולים לפתוח אחד אם צריך, אין שום חוק שאומר שרק אני יכולה/צריכה לפתוח כאלה

ג. זה נראה ממש טעים! אני בטוחה שאפשר למצוא מתכונים נורמליים בבלוגים של אוכל או אפילו באתרים שמתמקדים באסיה ומדי פעם כותבים גם על אוכל.
ד. אני לצערי מוותרת בסיבוב הזה על צפייה משותפת כי אין לי זמן.. הדבר היחיד שאני רואה כרגע זה סיכומים
, אבל כמו שדנה אמרה, יש הרבה סדרות שהתחילו עכשיו, אז לא אמורה להיות לכם בעיה למצוא משהו לראות

ועכשיו בחזרה ללמוד

milly12

New member
גם אני פה. פשוט היו לי שבועיים נוראיים

קרב רציני בין הלהקה האהובה עלי והסוכנות שלה. הודיעו על פירוק
אחר כך אמרו שזה לא נכון. סיפור.
בינתיים בזכות מכרה מקסימה הצלחתי לחזור איכשהו לחיים הנורמליים ולדרמות אז אני פה
. אם זו דרמה שאסתדר איתה אשמח להצטרף. גם אני שמתי עיין על Cheese in the Trap. אבל מוכנה לבדוק גם דרמות אחרות.

milly12

New member
תודה אבל זה עוד לא מאחורי

זה כנראה עדיין במו"מ. מקווה לסיום טוב.

למעלה