שרשור "היום שאחרי..."

journe y

New member
האל יסתדר טוב מאוד בלעדיו

מי ישמע איזו אבדה. עוד מאמין כזה...

shouldistay

Active member
מה??? למה??? האחרים צריכים להגיד את זה עליו,

לא הוא על האחרים.
הם כל פעם סלחו לו על דברים.

nicknick28

New member
זה לא שי פרסם, נראה שזאת תגובה של מישהי מהקבוצה שלו

שמאוכזבת מהתוצאות.
ככה זה, תמיד יהיו אנשים שקצת מקצינים ולוקחים דברים ברצינות יתר.
סביר להניח שעוד שבוע שבועיים שלוש הכל יירגע ואנשים יסתכלו על הכל בפרופורציות.
&nbsp
זה תסמין של הערצה עיוורת שאבד ממנה ההגיון.
אנשים מתאכזבים בשבילו וזה מובן... כל אחד יתאכזב ויהיה עצוב עבור הפייבוריט שלו.
&nbsp
אבל במקום להקשיב ולראות מה הוא תכלס אמר אתמול- שהוא שמח על מקומו ועל סגירת המעגל ושבשביל עצמו זה ניצחון,
הם לוקחים את זה כאילו זה שלא יצא ראשון זה הכי נורא שאפשר.
זה לתת חשיבות יותר לניצחון כרעיון מאשר לשי עצמו והרגשתו.
&nbsp
&nbsp

shouldistay

Active member
או שפגע בו ש:

1. ויקי הצבועה העמידה אותו להדחה ממש לא מזמן והוא ראה בה חברה
2. נרי אמרה עליו שהוא התנהג כמו חרא של בן אדם (לעדן)

אז כמה מילים אחרונות בהחלט על מה שהיה ועל מה שלא היה

אז אחרי שינה טובה בלילה ועיכול של מה שהיה ידוע מראש,
בכל זאת ישנה תחושה בבטן של איזשהו בור למרות שאתה יודע שתגיע לבאר
והיא תהיה ריקה ממים, זה עדיין לא עושה אותך פחות צמא למים חיים.
אז כן, זה לא סוד שרציתי ששי חי יזכה ולו רק בגלל שהעז להגיע פעם שניה
למקום שעשה לו את הכאב הכי גדול בחייו. כמו לחזור למקום שבו נגרמה לך תאונת דרכים ושברת בה את כל הצלעות, אבל אתה חייב לחזור לצומת הארורה ההיא כדי שתוכל להחלים מהתאונה הזאת. אז זה לא קל לחזור למקום התאונה,
הזכרונות עולים, הכאב פתאום חודר לעצמות שהבריאו מאז, רגע הפגיעה עולה ומציף... ובכל זאת, אתה ממשיך להסתובב במקום התאונה.
יכולתי להבין את ההתנהגות של שי חי למרות שלא הסכמתי עם המון המון מהדברים שהוא אמר או עשה ובכלל כל המהלכים שלו לא היו מובנים בכלל כי לא הייתה בהם שום אסטרטגיה כלל וכלל. אשכרה, בן אדם שבא לרפא את עצמו מהטראומה שעבר כמה שנים קודם לכן.
לכן רציתי ששי חי יזכה, רציתי שיבין שהתאונה הייתה רק תאונה שלא הרגה אותו, והוא יכול לצאת ממנה מחושל יותר. לא רציתי שיזכה כי הוא טוב יותר מכל אחד אחר בבית או שהוא האחד ואין בלתו. לא. זאת לא הייתה מהות הרצון שלי שהוא יזכה. באמת רציתי שהוא יחלים מהטראומה.
לאסף אני לא מתייחסת כרגע. לא ייחסתי לו חשיבות בזמן התוכנית ובטח לא אעשה לו את זה עכשיו. הוא זכה ובסך הכל אני שמחה בשביל אוהדיו, בשביל כל אלה שנשבו בקסמיו ובשביל כל אלה שמאמינים באור ואהבה שיצילו את העולם מההתחממות הגלובלית, מאיראן ומהחור באוזון.
אצלי לא היה קונפליקט בין הלב לבין הראש. אצלי הראש והלב חד הם. מה שאומר לי הראש, הלב שלי מרגיש. לכן הראש אמר לי ששי חי צריך לנצח כדי להחלים לחלוטין, והלב שלי הלך אחרי הראש.
השבוע האחרון של שי חי היה הקשה ביותר. למזלי לא צפיתי בו ולא ראיתי את השאר לועגים לו וגורמים לו להתרחק עוד יותר. הוא הבין כבר מזמן שהוא לא ינצח את המשחק ולכן הוא לא ממש יסגור את המעגל. הוא ידע שזה נגמר והוא יחזור לאותו המקום שהיה בו בהתחלה. אני מקווה שאני טועה, אבל הוא אמר לאח הגדול כבר בשבוע הראשון - אנשים כמוני לא זוכים ולא מנצחים. ידע את מה שהוא אומר.
אז כן, שי חי אדם מורכב מאין כמותו, כריזמתי ומעניין
אדם שאי אפשר להישאר אדיש בנוכחותו. או ששונאים אותו או שאוהבים אותו.
בשלב מסויים הוא הבין שהשנאה אליו גדולה מהאהבה כי כל החברים שלו הודחו והוא הבין שלא אוהבים אותו מספיק כדי להשאיר את החברים שלו בחיים.
וכך אסף זכה בזכות השנאה לשי חי.
האהבה לאסף מבחינתי היא פייק אהבה. זה כמו להתאהב במסרים של האדם שהוא דואג להפיץ מבלי להכיר את האדם עצמו. לכן לא יכולתי לאהוב את אסף. לא יכולתי לשנוא את אסף, כמו שתעבתי את עדי, כי לא הכרתי את אסף. לא היה לי מה לשנוא ומה לאהוב בו. המסרים שלו, היו מסרים תמימים, לא דיברו אל אדם בגילי למוד חיים וניסיון בעולם הזה.

מאחלת לשניהם ולכל משתתפי האח הגדול, רק שמחת חיים ובריאות נפשית,
הצלחה וכל טוב!
הייתי פה

בוייאקה מאן

Well-known member
מסכים איתך לגבי אסף

גם אני מרגיש שאני מכיר רק 20% מהאישיות שלו ושהוא לא נפתח מספיק בשביל שאני אוכל להגיד "אני מכיר אותו"
אז כן כולם שיודעים מ"מה" אסף מפחד אבל מישהו יודע "למה" הוא מפחד?
כולם יודעים שהוא רוצה להיות שמח תמיד מישהו יודע למה הוא מפחד לעצור את השמחה?
אז אני מבין את כל מי שלא הצליח להתחבר לאסף כי הוא לא נתן את כולו ולא חשף את כולו

לגבי שי אני גם דיי מסכים איתך אני מבים את הגורמים לטוב ולרע שלו
אני לא מסכים איתו במליון דברים אבל להבין אני מבין
על שי אפשר לכתוב מאמרים מפה ועד הודעה חדשה מרוב שהוא חשף את עצמו לטוב ולרע ובגלל זה גם יש עליו הרבה ביקורות של טוב ורע כי הוא חשף את עצמו מכל הבחינות

עדגיל

Well-known member
שתי עצות לזוכים במקום הראשון והשני:

שי חי - תתעשת, תלך לטיפול, לשיחות, תאשם את עצמך בכל מה שקורה לך ואל תאשים אחרים ולא ללכת עם תני לעבודה....
אסף גורן - תקח לך איזה אמרגן או יועץ. חשוב שלא תיפול עם אמירת שטויות ומתחית ביקורת, כפי שקרה לג'קו אייזנברג הזוכה בכוכב נולד, שלא חלפו יומיים מרגע שזכה וכבר פלט שטויות בכתבת שער בידיעות אחרונות שהרסה לו את כל החיים, ואת כל הקריירה שהייתה מובטחת לבחור כשרוני כמותו.

nicknick28

New member
על טיפול אני ממליצה לכולם

לאסף, לשי, ובכללי לכל מי שהיה חלק מהחוויה הזאת.
החזרה לשגרה לא תמיד פשוטה אחרי הנתק והבידוד והנפילת מתח... והתוכנית הזאת פותחת ומעוררת דברים .
ואני מקווה בשבילם שיש להם מספיק תמיכה בחוץ בשביל לעבור את זה ,לעבד,ללמוד ולהפיק מזה משהו חיובי.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

רינה 157

Active member
אסף בחור ללא גבולות... לא אהבתי גם איך שהיתחזר בנושא

האוכל ... גם סיפר שהלבישו אותם במשימת בית האבות , לבחורה שהלבישה אותו ואיפרה אותו היה כריך והוא ביקש ממנה את הכריך.... מחצית העונה גם תיכנן עם עדי שיגיע אליו הבייתה ותיכנן מה מלי תבשל... גם בראיון הסופי שלו עם קובי מחט אמר שדבר ראשון שהוא יעשה זה שילך לסבתא שלו לאכול (הוא אמר שם של מאכל תימני שאני לא זוכרת...)
בפייסבוק יש פוסט של מישהי מלוס אנג׳לס שכתבה שאין לו שם טוב בקהילה היהודית שם.
עוד מישהי כתבה שהוא משמש ב l.a כג׳יגולו לנשים מבוגרות וחי על חשבונן....
משום מה הוא נראה לי סוג של טפיל....

אלזה4

Well-known member
היא מיהרה להוציא פוסט התנצלות והודתה שלא באמת מכירה

אותו.

foreigner3

New member
האמת כנראה בתחום האפור, והיא לא מחמיאה...

אני קיבלתי בדל אינפורמציה ממישהו, לא דרך הרשת.
זה כנראה לא המקום להרחיב...
אולי בעתיד, מעטה הפלסטיק ייסדק, וידעו יותר על אסף.
ואולי זה גם לא יזעזע אף אחד, כי למי שמסתובב עם ציציות מתחת לג'ינס,
מפזר חיבוקים ומניף דגלי ישראל בכל מקום - יסלחו על הכל...
זה כמו ביבי... אז מה עם הוא מושחת...

אלזה4

Well-known member
שי בחור ללא כבוד..לא אהבתי שבגד באשתו בזמן שהיתה

בהריון (סיפר על כך בעונה 7 שניהל רומן מחוץ לנישואין).
גם לא אהבתי שבגד בתני כשהתחילו לצאת(כפי שהובן על ידי השיחות בינהם בעונה 7).

nicknick28

New member
בהקשר לנושא אסף והאוכל

אסף דיבר על זה פעם , יש לו איזשהיא בעיה בוויסות הקיבה ...
גם סבתא שלו כתבה על זה .
איך שהוא הסביר את זה ,שהקיבה שלו לא מגיעה לתחושת שובע לאורך זמן, הוא נהיה רעב הרבה יותר מהר מאחרים וגם צריך יותר אוכל בשביל לשבוע.
&nbsp
אז אפשר להגיד חזירות ואפשר גם לדמיין איך זה להיות במצב שלו...
כשאתה רגיל לצורך העניין לאכול 4-5 גמבות(לדבריו) כדי להיות שבע בשגרה,
ועכשיו גם על אחת צועקים עליך.
&nbsp
הרעב מחרפן אנשים בבית כזה, התקציב דל ממילא, יש ימים שחוץ מ2 ארוחות מרכזיות לא היה להם מה לאכול מעבר.
אפילו אנשים שאוכלים כמו ציפור רבים שם על פריכיות וחלב סויה.
ובטח מישהו שזקוק לכמויות יותר גדולות של אוכל .
&nbsp
אז עצם העובדה שבתוך כל המחסור הזה באוכל והתאבון הגדול הספציפי שלו,
הוא עדיין מצא דרך לבקש ולהסביר בצורה מכובדת ונעימה ולא התפרץ על אנשים כי הוא רעב.....ואין לי ספק שהוא היה רעב
זה עוד יותר לזכותו.
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

zinioz

New member
גם בלי בעיה בויסות בקיבה שיש לו, מעצם כמות האנרגיה שהוא מוצי

מוציא, גם בתזוזה וריקוד בלתי פוסקים, גם באימוני הכושר האינטנסיביים וגם בעצם תחזוקת השריר (גוף שרירי שורף במצב מנוחה הרבה יותר אנרגיה מגוף לא שרירי) - הוא זקוק ליותר אוכל וזה לא תמיד קשור לרעב.
אסף סיגל לעצמו בשנות המצוקה הכלכלית שלו דרכים להתמודד עם הרעב, הוא לא בוחל באכילת שום דבר, וכיוון שבבית ויקי ולירן היו שוטרים במטבח והצרו את צעדיו מאוד (אפילו אותה הפעם שויקי הוציאה לו פיזית גמבה מהפה) הוא מצא עצמו פעמים רבות אוכל את הדברים הכמעט רקובים שעמדו לזרוק אותם ואפילו שעשה מזה צחוק - היה ברור שזה בא מתוך צורך למצוא מקורות חלופיים לאוכל מתוך התחשבות באחרים ורצון לא לגמור להם את האוכל.
ההתנהגות של אסף ללא רבב באספקט הזה לדעתי.

שי חשף את עצמו יותר מידי , לעומת אסף שלא מספיק חשף את עצמו

גם אני חושב שהשנאה כלפיי שי חי מאוד עזרה לאסף לנצח.
אני גם לא מכיר אפילו עשירית מאסף.. לא יודע מאיפה הוא נובע ומה הוביל אותו להתנהג איך שהוא מתנהג לטוב ולרע , עדיין נשאר בסימן שאלה בעיניי.
אין ספק ששי נחשף ב2 העונות האלו באלף אחוז בדברים שאפילו הוא לא האמין שקיימים אצלו. ולמרות הכל,עדיין אי אפשר לדעת מה הוא הולך לעשות,הוא לא צפוי,אי אפשר לקרוא ולנתח אותו.. יש ימים שלמים שהוא בשקט ויש ימים שהוא לא מפסיק עם הקונפליקטים עם עצמו ופתאום הוא מתפרץ על מישהו כי הוא לא מסוגל לשלוט בעצמו.
אני חושב שהוא לא מתאים לפורמט הזה כי הבידוד זה קשה לו,אבל לעומת זאת הוא הכי מתאים לפורמט הזה כי דמות כזאת זאת פצצה של רייטינג,הבעיה שזה פוגע לו בבריאות הנפשית לדעתי,ופוגע בסובבים אותו..

אני כן חושב שהוא מרגיש קצת תחושת פספוס שלא ניצח,אבל הוא היה בטוח לדעתי שהוא ייצא במקום 4/5 לנוכח זה שכל החברים שלו עפו. אבל עשה לי טוב לראות אותו בסוף שמח ומאושר ושהוא מפרגן לאסף ומודה שהוא סגר את המעגל.
באמת מקווה שהוא יצליח.

למעלה