שרשור בוקר
היום ה-50 ב

יעל5000

New member
נמנעתי מלהשתמש כאן במילה נכון. שזה כבר אידיאולוגיה. אבל

נכון הוא יחסי להרבה פרמטרים.

וכל צד שם דגש על נכון אחר בהתאם לשיקלים שונים.

בסוף כולם ביחד מרכיבים את הפאזל
וערבות הדדית, שלא נשכח ממנה

אלינה75

New member
כתבתי מזמן...בין היתר האיטרים אנשים מיוחדים כריזמטים

וברוכי כשרונות

יונתנסקי

Well-known member
זה כשמדובר באלוהים. אמל בני האדם זה לא חייב להיות כך.

מה עם זכות הבחירה? אולי אגיד "חופש בחירה".
ועוד משהו קטן:
יִפֹּל מִצִּדְּךָ, אֶלֶף--וּרְבָבָה מִימִינֶךָ: אֵלֶיךָ, לֹא יִגָּשׁ (תהלים צ"א)

ושואלים:
למה מן השמאל "אלף" ומן הימין "רבבה"?
לפי שהשמאל אינה צריכה מלאכים הרבה,
ששמו של הקדוש ברוך הוא כתיב בתפילין,
והתפילין נתונים על השמאל,
שנאמר:
וקשרתם לאות על ידך (דברי' ו ח).

מה שאני רוצה לומר, שיש טוב גם בימין, אבל גם בשמאל.

יעל5000

New member
נבראנו בצלמו ורוצים להידמות לו. רמח"ל.

נכון יש שמאל יש ימין וישנם מצד קדושה. ולכל צד תפקיד. לפי הרב קוק.
וכל אחד יתן מקום וכבוד לחלק האחר.
אשרינו

יעל5000

New member
ברור ברא הכל. גם טוב ורע. ובחרת בחיים בטוב. זה לכבוד שבת

קצת דברי תורה מועילים לכולנו.

מאמינה שיעלי מסכימה.

אלינה75

New member
נטלי מתכוונת לשיר של מירי מסיקה "באה אליכם"

מילים ולחן דידי שחר

בוייאקה מאן

Well-known member
השיר הזה עושה לי עצבים

מצד אחד אני אוהב את סקיילר גרי אבל פי דידי הורס את השיר

אלינה75

New member
תמונה אחת של שי חי
שוכב במיטה

שווה אלף קפיצות ספה ועינטוזים

אלינה75

New member
להסתכל לתוך העיניים של שי חי
ולהבין הכל...

נפש רגישה סוערת וקסומה שכמותו

ולסיום סיומת

הגעתי למסקנה שאורך עונה (גם רגילה) צריך להיות כזה.
זו בדיוק התקופה שבה חשים מיצוי מוחלט ונוכחנו לדעת שגם בזמן הזה ניתן לחוות הכל: אווירת קומבייה של התחלה, ריבים ופיוסים, משימות משעממות וטובות, צחוקים, בכי, התרגשות.
&nbsp
מנסה להיזכר מה חשבתי על הדיירים שבחמישייה בכניסה ומה השתנה (אם השתנה).
את עדי לא סבלתי מהרגע הראשון וזה עקבי עד עכשיו. מעבר לדעותיו החשוכות הוא סכסכן בלתי נלאה. לפחות בהתחלה הוא לא הסתיר את זה אבל בשלב כלשהו זיהיתי שגם שהוא מנהל שיחות חולין שבהן הוא מנסה "להבין" את הצד השני, הוא עושה את זה כדי להשתמש במידע בהמשך ולסכסך. זה אדם שלא הייתי רוצה לבלות בחברתו ולו דקה.
לאסף לא שמתי לב בהתחלה. אני זוכרת שהתרשמתי מהמראה שלו והגומות. אחרי זה חשתי חמלה כלפיו כשהיה קורבן ההצקות של עדי ולירן אבל זה עבר לי כשהבנתי שהוא פורח מזה. באשמת האוברדוז שקיבלנו ממנו
הוא הפך אט אט לבלתי נסבל עבורי.
לבן שמתי לב בגלל האחיינית בת ה12 שלי שבן זיני הוא חלק בלתי נפרד מעולמה. הוא נראה לי מאוד סתמי בהתחלה כשהיה עוד הלום מהכניסה לבית. לאט לאט למדתי להכיר אותו וראיתי בו המון דברים טובים. הוא בוגר לגילו והצליח לקרוא סיטואציות שקרו בבית בצורה נכונה. יש בו שילוב של ילד שטותניק וזקן. הוא סקרן ובור בו זמנית ואני מקווה שהוא יהיה מספיק סקרן כדי להזין את הבורות. אני מחבבת את הילד הזה.
את נטלי אני מחבבת עוד לפני הכניסה. אני אוהבת את הקשר שלה עם פצפץ כך שהכניסה שלה שימחה אותי. אני מסיימת את העונה עם רגשות מעורבים כלפיה. כי מצד אחד היא מאוד נעימה. גם כאשת שיח וגם בהתנהלות שלה. יש בה משהו אצילי. מצד שני, אני כן מזהה אצלה את מה שהטיחו בה, את ההתייפיפות והיתממות כשמפנים כלפיה אצבע מאשימה.
והאחרון החביב שלי - שי. כשרצו השמועות שהוא בא לאח הגדול לא האמנתי. ידעתי ששי כל כך בטראומה מהאח הגדול שאין מצב שהוא עושה את זה שוב. מה גם שבזמנו מנכל רשת התרברב שלאח הגדול שלהם לא ייכנס מישהו כמו שי (מי יישמע...
). ואז הוא נכנס! ובאחת התעוררו לי רגשות שליוו אותי בעונה 7 - שמחה מהולה בדאגה ורצון עז לצפות בו וכמה שיותר. ועד מהרה הוא חבר לדיירים שאהבתי ושמחתי יותר משדאגתי. כך נוצרה לה החמישייה החביבה עליי: שאננ"ה (שי, אורי, נטלי, נרי והישאם). לצערי, זה לא החזיק מעמד ובסוף נותרתי עם ש"ן בלבד.
שי לא אכזב אותי ונשאר שי על כל גווניו וזה אומר שגם על הצדדים שגורמים לי לכעוס וגם על כאלה שגורמים לי לחייך בהנאה.
אין ספק ששי מורכב ולא קל לעיכול אבל כדמות בריאליטי - זאת דמות שאני רוצה לראות וגורמת לי עניין.
&nbsp
וזה היה הסדר של הדיירים שהייתי שמחה שיהיה היום. חלומות מול מציאות כי אין מצב שזה מה שיקרה. יותר מהכל אני שמחה ששי יוצא בדלת הקדמית. זה כבר ניצחון גדול!
&nbsp
ותודה גם לויקי ולירן שלפרקים חיבבתי. ושאפו לאורלי שהיא אולי הדיירת שעברה את המהפך הכי גדול בבית.
&nbsp
ואת השיר הזה מקדישה לשי

יונתנסקי

Well-known member
ולסיכום "סיכומת"

היה תענוג גדול לקרוא את ההודעות שלך, מה גם שברוב המקרים
מחשבותינו על הדיירים זרמו בכיוון אחד, וידעתי שאת פשוט, מעבדת, מרחיבה ומפתחת, במקומות שאני גזרתי, ועל כך תודה גדולה לך.

העונה באמת ראינו את הכל עין בעין.
&nbsp
ואהבתי את מה שבחרת לא לגזור. גרמת לי לצחוק לא מעט

&nbsp

למעלה