שרשור עדכונים,קישורים כתבות ועוד...

Maybe Mary

Well-known member
מנהל
שרשור עדכונים,קישורים כתבות ועוד...

סופ"ש מהנה

מרגוליקו

Well-known member
דני, תודה רבה שאתה מעלה כל שבוע את הטורים וממשיך להחיות את

הפורום בתמונות וידיעות כאלה ואחרות יישר כוח!

מרגוליקו

Well-known member
אהבתי את הטור הזה.

הוא רהוט, מעניין ,מציג יפה את הפואנטה בלי להתמסכן, ובעצם נוגע בכולנו בדרך זו או אחרת.
לעומת הטור בשבוע שעבר, שלדעתי היה מסורבל ולא זורם.
שי חי תמשיך לכתוב ולהשתבח, אתה בדרך הנכונה!
בהצלחה ושבת שלום.

שרי48

Active member
שי חי, האמת הופתעתי.

הוריי, גם אמי וגם אבי, אשכנזים דווקא, ניצולי השואה, הגנו עלינו, 2 בנותיהן, מכל פוגע ומכל מעליב, לא פחות מהאמא המזרחית שלך. אין שום קשר בין מוצא האדם למידה שבה יגן ויילחם ויעמוד מאחורי ילדיו. גם אני כאמא הגנתי על ה"גור" שלי ונלחמתי את מלחמותיו בשכונה ובבית הספר, כשבכיתה ד' עשו עליו חרם. אני לא אפרט כי אני חושבת שכל אמא וכל אבא היו נוהגים כמוני וזה לא משהו יוצא דופן.
שי, תמכתי בך, אהבתי אותך ודאגתי לך לאורך כל העונה וראיתי בך אדם רגיש, חכם ונאור. הטור של היום איכזב אותי קשות, כשהצטרפת לקולות שעושים הבדל והפרדה בין מזרחים לאשכנזים ובעיקר בין אמהות מזרחיות לאמהות אשכנזיות. לא מדובר כאן בטעם במוזיקה או באוכל. מדובר פה באינסטינקט הכי בסיסי של האדם ואפילו בעלי החיים, האמהות, ואיך לעזאזל אתה יכול להעלות בדעתך שיש הבדל באהבה או בהקרבה של הורה כלפי ילדו לפי ארץ מוצאו או עדתו של האדם?
אני מרגישה כמו אדם שחטף סטירת לחי מצלצלת, כי ממך לא ציפיתי!!!

rachela8

New member
מצטערת להגיד לך שהאם הספרדייה יותר אימא כמה

אני אומנם חצי חצי ולא זכיתי לאימא מגיל 10 ,אבל אני רואה כל השנים את המשפחה הספרדית החמה לעומת המשפחה האשכנזית שהרבה יותר קרה ,ולא לא שייך לאימא
מגינה זה כולם ,מדברים על אימא חמה מחבקת שמתי שתבואי יהיה סירים מלאים כל טוב,ואני חושבת שלזה הכוונה שלו ולא לאימה דואגת
מצטערת אם פגעתי באם אשכנזייה אבל זו דעתי

טליהטלי

New member
סירים מלאים כל טוב אינם ערובה לאימהות חמה. כבר יצא לי לראות

בשלניות שהן חסרות רגישות, שתלטניות וכו'. ולגבי אימהות אשכנזיות שלדעתך קרות יותר מהספרדיות, זו הכללה בעיני. מצטערת שהיה לך יש ניסיון לא נעים בעניין, לי למשל יש ניסיון אחר

שרי48

Active member
גם לי. אמי היתה אמא חמה ואוהבת וגם ... בשלנית ואופה מעולה.

doronker

New member
כשרון לקרוא ההיפך מהכתוב?

שרי48, לפי התגובה שלך, נראה שיש לך באמת כשרון כזה. הרי, בתחילת הטור שלו, שי אומר במפורש:
"
בתור ילד תמיד ייחסתי את ההתנהגות המוקפדת הזאת לעובדה שמדובר באשכנזים. אצלנו, המזרחים, דבר כזה לא היה קורה."

ומוסיף בסוף הטור, (ושוב במפורש):
"
זה לא עניין "מזרחי תרבותי" אלא רק תופעת לוואי של המטען הכבד שנשאו האמהות שלנו..."

אז איזה כשרון צריך כדי להפוך את הדברים, ולייחס את מה שהוא חשב כילד, למה שהוא חושב היום כאדם בוגר, בזמן הוא אומר במפורש שדעתו התשנתה?

שרי48

Active member
תודה, דורון. גם עכשו הבנתי הפוך, אתה רואה? כשרון שכזה!!!

עדןQ

New member
טור מעולה.. הלב לא יודע לשקר..

יש טעם ותוכן, להמשיך להזכיר את האמת הפשוטה הזאת..
לא בגלל הגזענים האשכנזים המקצוענים בשקל..
אלא דווקא בגלל הרוב אצלם השקט הדומם..
שממשיך לשתוק לביזוי, הגיחוך והלעג היומיומי..
בכל מה שקשור לתרבות המזרחית..
אבל ניפגע עד עמקי נישמתו.. כשמעיזים לפרסם משהו נגדו..

אהבתי את הטור אבל לא את ההפרדה הגזעית

אימא זאת אימא וכל אימא הייתה מגיבה ככה במידה והבן שלה היה מודיע
לה שהוא חוטף מכות מאיזה ילד. ואם אימא אשכנזיה לא הולכת להרביץ לילד המכה,
זה לא עושה אותה אינטליגנטית פחות מבחינה רגשית. אולי היא מגוננת על הילד שלה בדרכים אחרות. יש המחנכים להרביץ חזרה ויש המחנכים לאיפוק, לזהירות, ורק אם אין ברירה לפנות למי שצריך לפנות. כך או כך זאת הישרדות. אין בינה לבין אינטליגנציה רגשית, כלום ושום דבר.

מילימק

New member
בבתי הספר החילונים הגזענות היא כלפי אשכנזים ורוסים

וחבל שמתעלמים מזה לחלוטין.... כי אלו הרי רוב בתי הספר בישראל, ולא בתי הספר הדתיים.
חבל שאנחנו עדיין חיים במקום שלמישהו אכפת בכלל מה המוצא שלך.....מה זה משנה בעצם???
וחבל שהגזענות הכי חזקה מגיעה דווקא מהצד הזועק שגזענים נגדו......
&nbsp
&nbsp

סויה 1

New member
לא יקירתי,הגזענות וההפרדה דווקא בבתי הספר הדתיים והחרדיים. .

וזאת עובדה ידועה.

מילימק

New member
מה לא? הדתיים מפרידים כי ככה הם עושים משחר הדת שלהם

נכון זאת עובדה - יופי. הם מפרידים מעצמם כל דבר ששונה מהם.
בבתי ספר חילונים ברור שלא נעשית הפרדה, כולם לומדים ביחד, אבל יש גזענות מאוד גדולה כלפי אשכנזים ורוסים.
לא רשמתי לרגע שאין בבתי ספר דתיים הפרדה. כי זה באמת ידוע שיש.
מה ניסית להגיד בזה שרשמת לא? את טוענת שאין גזענות כלפי אשכנזים ורוסים?
&nbsp
אני ניסיתי להגיד ששי חי בטור שלו ממשיך עם הקו הגזעני שפתאום נהייה טרנד לרשום שאמהות של אשכנזים לא יודעות לאהוב או להעניק או כל שטות גמורה שאנשים מעיזים לרשום באינטרנט.
ובמקום לחנך לאפס סובלנות לגזענות, יש אנשים שממשיכים ללבות את השנאה והכי עצוב שזה מהצד שצועק שיש גזענות כלפיו.
&nbsp
והכי הכי חשוב, את מי זה מעניין לעזאזל איפה ההורים שלך נולדו????? בשנות ה2000 הייתי רוצה כבר להתקדם........

למעלה