עישון בבית האח הגדול

התמכרות

New member
החיזוקים באים לנוער עם המדיה של היום מעשרות

אפיקים שונים ומגוונים. רב האומנים שהם מעריצים מעשנים והפסקת העישון בתוכנית של 3.5 חודשים, לא תמנע מהנוער להמשיך לראות את אליליהם מעשנים גם לאחר מכן. זו "מגיפה" שמאוד קשה להלחם בה. ניסו כבר הכל(עוד מעט גם לא ישאר מקום לשם חברת הסיגריות על הקופסה עם הכיתובים הענקיים והשונים כמו - עישון הורג). לא אומר להרים ידיים ולא להמשיך בהסברה ובנסיון המניעה, אך לצערי האח הוא לא הפיתרון לבעיה.

התמכרות

New member
נכון לא במרחאות, רק יהיה לך קשה למצוא מדביר

כזה
הוא עדיין לא הומצא ולא נראה לי שגם יומצא בשנים הקרובות לצערי.

התמכרות

New member
הלוואי ומסטיק היה פיתרון להתמכרות לניקוטין.

לדעתי זה מצריך טיפול אינטנסיבי לגמילה כמו מכל התמכרות אחרת.שום פיתרון קסם לא יעזור. הרוב לא יצאו מזה בכוחות עצמם(במיוחד המעשנים הכבדים). או יצאו לתקופה קצרה ויחזרו שוב לעשן. כמו שיש A.A לאלכוהול, סמים, שמעתי אפילו שיש לעודף משקל, כך גם לניקוטין. אני מאמין שיש, אך לא נפוץ במיוחד בארץ.

תסביר לי,התמכרות,מדוע כשמפסיקים לעשן אחרי הרב

המון שנות עישון אלול לגרום למחלות? מה יכול לקרות כשבנאדם מעשן עשרות שנים מחליט להפסיק לצמיתות? אם מדובר על מחלת סרטן חלילה אז בשביל מה להפסיק ולקחת סיכון?

lolibror

New member
הפסקת עישון לא יכולה לגרום למחלות!

רק למצב רוח רע

התמכרות בפירוש ציין שהפסקת עישון פוגע בבריאות

אז איך? למה? לפני שנה דודה שלי הפסיקה לעשן אחרי 30 שנות עישון,בנתיים שמעתי ממנה שהיא מרגישה מצוין.

smart ass1

New member
הייתי רוצה לראות שם עישון אבל מסוג אחר../images/Emo3.gif

לראות את בנצי מעשן ג.........ס בתוספת הטורט, או ארז מתחיל לאכול יותר סרטים ממה שהוא נמצא בו כבר,ובכלל לראות את הבבון מסטול היה מצחיק לאללה......

lolibror

New member
לא זה מה שהוא אמר. הוא אמר שגם אם מפסיקים

זה עדיין לא מבטל לגמרי את האפשרות לחלות במחלות הנגרמות על ידי עישון כי לא תמיד הנזקים משתקמים לגמרי. אבל הכל עניין סטטיסטי כמובן...

תודה,לולי.הבנתי הפוך.אני מתה להפסיק לעשן ולא

מצליחה.מורידה מינון,מעלה מינון,מפסיקה ליום יומיים וחוזרת.

התמכרות

New member
כן זה לא פשוט. ואני עוד קיבלתי גם בום

משני קרובי משפחה שלקו בסרטן ריאות והערמונית ונפטרו כתוצאה מעישון. אחד מהם (שנפטר מסרטן הריאות) הפסיק לעשן בערך 10 שנים לפני, אך הרופאים קבעו בפירוש שזה בגלל שהוא עישן בעבר. זו לא דרך נכונה לומר(למרות שזה כביכול "מעצבן")- אז למה להפסיק אם בכל זאת יש סיכוי שאחלה? כי אם לא נפסיק הסיכוי הזה עולה בהרבה. ולכן אני אומר, כפי שסמרט רמז, אם כבר לקחת את הסיכון, אז לפחות לעשן מה שצריך
. (אך אל תקחי דוגמא ממני. עברתי הרבה בשנים האחרונות). הכי חכם זה פשוט לא להתחיל עם זה. אך גם להפסיק חכם יותר ועדיף,כאמור, מאשר להמשיך. אני החלטתי כשיגיעו הילדים(מקווה לפני) אני אפסיק(כמו הוריי). בהצלחה עם הפסקת העישון

lolibror

New member
מבינה אותך מותק../images/Emo201.gifאני בדיוק באותה סירה...

מה שמאוד עוזר להפחית כמויות זה "ניקורט", מסטיק ניקוטין. פשוט לא בא לעשן כשהוא בפה, וכל מסטיק מחזיק מעמד לפחות שעתיים.

למעלה