תמיר האס:על הראיון של סער לגלובס.

באמת לא ניתן לדעת כמה סימסו לו כל אחד

ולא ניתן לדעת מה הגילאים שסימסו לו - כשם לא ניתן לדעת מי סימס לסער ומה היו מניעיו. דבר אחד ברור - סער הצהיר שהוא יכבד ויתמוך בבחירה של העם כמה פעמים, וברגע האמת לא עשה זאת (בהדחתם של איילה, ארז, ובזכייתו של אלירז)

ברור שהוא לא יתנגד.... אך זה סותר את מה שאמר

שיכבד את בחירת העם ו"מה שהעם קובע בסופו של דבר זה נכון" בזמן שהשקיע לא מעט מאמץ להסביר מדוע הוא ראוי יותר מאלירז.

האחות 2

New member
איזה סתירה?הוא כיבד את הבחירה וגם את דעתו

שלך קשה לקבל ,אבל הוא ראוי יותר!

כשהוא מתמרמר שלאלירז הצביעו בעיקר ילדים

קטנים (על אף שאין להוכיח זאת) וכשהוא אומר "האמנתי שהעם יסמס נכון" לא נראה שהוא מכבד את הבחירה כל כך, וזה במפורש סותר את מה שאמר שהוא תמיד מאמין בעם ומה שהוא קובע זה נכון. מצטער וגם כשמהוא סביר מדוע הוא ראוי יותר מאלירז לזכות - משמעות דבריו היא שבאמת אלירז לא צריך היה לזכות והעם טעה. את מוזמנת לתקן אותי אם אני טועה

האחות 2

New member
בעובדה שזוהי בחירת העם אינה פוסלת התנגדות לכך

גם העם בחר בביבי ולא כולם מרוצים מכך!

וודאי שלא כולם מרוצים, אך סער סתר את עצמו

מאחר שהצהיר שהוא מאמין בעם ויכבד את בחירתו. ובזאת הוכיח שמה שאמר היו דיבורים ריקים (שלא לומר שקריים)

השקר לא היה בזה, אלא במה שאמר שסומך על העם

וכל מה שהוא בוחר זה נכון, אך כאשר הדיחו את איילה ונתנו לאלירז את הניצחון, בא בטענות לעם.

האחות 2

New member
אפשר גם לסמוך על העם בתיקווה,וגם לטעון נגדו?

תיקווה להחלטה של העם וטיעון נגד ההחלטה הם שני דברים שונים! אפילו אם קיווה שהעם יחליט את מה שהוא חשב.

לסמוך ולטעון נגד - כן. להצהיר שכל מה שהעם

יחליט זה נכון ומקובל עליו, ואחר כך לבוא אליו בטענות - לא.

לי כן זכור הניסוח, והוא חזר על זה כמה פעמים,

ובעליל היה ניכר שהוא רוצה להראות שזו כוונתו. מותר בהחלט להיות מאוכזבים מהעם! אך לאחר שהצהיר שהוא סומך על כל מה שהעם יבחר באופן משכנע כל כך, וכשלא בחרו בו התמרמר כלפיו - לא נותר אלא להסיק שפיו וליבו לא היו שווים בעת אשר הצהיר את ההצהרה הלא פשוטה הזו. לילה טוב לך
(אין לי כל יריבות אישית איתך ואני מניח שהבנת זאת, אך רציתי רק להזכיר
)

האחות 2

New member
האמת גם אני התאכזבתי לאחר שבחר נכון את שיפרה!

אבל בוודאי שאנו לא יריבים אבל רק לא בדיוק מסכימים בדעותינו. לילה טוב גם לך!

lolibror

New member
אחות יקרה, למה התכוונת בשאלה שלך:

"האם הוא התגלמות המודל לחקותו?" להזכירך, לא בחרנו פה אב לילדנו, לא בחרנו פה את מנתח המוח שלנו ולא בחרנו פה את מי שייצג אותנו באו"מ. בחרנו בחור חביב שלדעת רבים התנהל באופן מכובד יותר מאחרים במשחק חברתי שנמשך 3 וחצי חודשים. צאי מהסרט שבחרו בו "בעיקר ילדים". זה טיפשי לחשוב כך וזה מעיד על הדחקה מצידך. או שאולי לא קראת בפורום הזה מתחילתו. עם אלירז הזדהו יותר צופים מאשר עם סער וזה קל להבין מדוע! הוא פנה ליותר שכבות בעם. כן, הוא עממי יותר ואם זה לדעתך עושה אותו נחות, הבעיה היא אצלך. עממיות היא לא מילה גסה וזו בדיוק היתה הטעות של סער. הוא חשב, משום מה, שיש המוווון עורכי דין תל אביבים ועשירים שיסמסו לו. איזה "מודל" הוא הציג פרט למה שהוא מגדיר כ"פטריוטיות"? כמה נשים בוגרות הצביעו לו לדעתך? לא כאלה שאני מכירה בכל אופן. נשים כמוני חטפו בחילה מהדרך בה שיחק. הוא (וגם את) לא מבינים שאני, למשל, אישה בת 42, בעלת 2 תארים אקדמאים, בעלת מקצוע חופשי, מבוססת, נשואה ואימא לילדה התאהבתי בבחור הזה. ואני לא היחידה! אני לא שייכת לשוליים מאף בחינה והבחירה שלי באלירז הצטרפה לבחירה של רבים אחרים ובינהם הרבה מאוד אנשי תקשורת שזיהו את הקסם שבאלירז. זכותך להעדיף את סער, הוא לא מפלצת וזה בסדר להיות במיעוט.

האחות 2

New member
אבל בחרת מישהו שאולי ילדיך יבינו שהוא המודל!

ואם בחרת בשל היותו חביב בלבד או עממי אז אמצא לך עוד רבים כמותו שהיו בתוכנית, אך את הערך המוסף שראית בו מעבר ל"עמך",זאת צר לי לא ראיתי ,אלא רק הצגה של מישהו שמתחמק מתמודדויות רק כדי להגיע ללב העם ולזכות בפרס! למשל אצל שיפרה יש הרבה ערך תרבותי מוסף!

lolibror

New member
תראי... ילדי לא יבינו שאלירז "מודל"

כי אני לא מחנכת את ילדי ש"המודל" שלהם נמצא בתוכניות ריאליטי. זו תוכנית בידור! לא יותר ולא פחות. שמעתי אנשים שממש נזעקו כשאריק אלפר זכה בהשרדות כי הוא היה לדבריהם תחמן, רכלן, חלש פיזית, שקרן... והם צרחו "זו הדוגמה שאנחנו נותנים???". את באמת חושבת שקיים אפילו ילד אחד שניזוק בגלל שיש איזה תוכנית ריאליטי שהזוכה בה הוא לא לטעמך? אם יש הורים שנתנו לילדים צעירים לצפות ב"אח הגדול", ועוד בצפייה שהם "ישכילו" מהתוכנית... אז חבל מאוד כי אני מקווה שערוץ 20 לא היה פתוח בפני אותם ילדים כשסער ניגש לאיילה ולחש לה "עשיתי ביד". אם בוער לך ערך תרבותי מוסף אצל ילדיך, תעודדי אותם לקרוא ספרים ותחשפי אותם בפני הידע שאת רוצה שירכשו לעצמם (ואל תסמכי על בתי הספר שיעשו זאת במקומך
) ותפסיקי לחשוש שנגרם להם נזק בגלל שבחור נחמד אחד זכה בתוכנית ריאליטי.

האחות 2

New member
ילדים חשופים בפיים טיים אם תירצי או לא!

ילדי לא צופים בערוץ 20 לשמחתי כמו אימם המכורה. אבל ערך תרבותי היום נילמד יותר בטלויזיה מאשר בקריאת ספרים. יש כאלה שמסרים ויזואליים מועברים אליהם טוב או רע מאשר בקריאת ספר שהדמיון חוגג בו. ילדי עצמאים לעשות כרצונם אם בצפיה או בקריאה. הנזק שניגרם הוא גם לי בעצם צפיה באנשים שלפעמים מתנהלים שונה מתרבות שאני מעוניינת בה. אבל ילדים שרואים את הוריהם אוהדים אנשים בהתנהלות מסויימת הם אולי משליכים שהאדם שזכה הגיע לו גם בגלל ערכים ותרבות שכדאי לחקות.

למעלה