לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
69586,958 עוקבים אודות עסקים

פורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.
 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום התעמלות ואקרובטיקה

בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.
 
x
הודעה מהנהלת הפורום
 
המשך >>

לצפיה ב-'"כך לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות האמריקאית, התעלל מינית'
"כך לארי נסאר, רופא נבחרת ההתעמלות האמריקאית, התעלל מינית
<< ההודעה הנוכחית
29/11/2017 | 04:43
30
257
במאות נערות"
 
אם אין לכם מינוי ב"הארץ" אל תלחצו על הקישור אלא חפשו את הכותרת בגוגל (ותיכנסו לקישור מתוצאות החיפוש).
 
אם לא בא לכן (ולכם) לקרוא (אין יותר מדי פרטים גרפיים אבל זה עדיין מצמרר ומזעזע) אספר בקצרה סיפור עגום אך מוכר להחריד: נאסר הצליח להוציא לעצמו מוניטין של רופא מקצועי ונחשב, והמעמד הקנה לו אמינות ו"חסינות" בפני תלונות של בנות ונערות. חלקן לא הבינו את הבעייתיות בטיפול שלו, וגם אם כן, לא האמינו להן, טענו שהן לא מבינות וכו'... הסבירו להן כמה "מזל" יש להן לקבל ממנו "טיפול"...
 
מדובר בפדופיל ובסוטה מין מניפולטור מתוחכם שהצליח להערים על המערכת במשך עשרים שנה. כמובן, גם המערכת לא הייתה די רגישה וערוכה להתמודד עם אפשרות כזאת, וזו בעיה מהותית נוספת, כפי שטוענת בצדק אלי רייזמן.
 
באשר לאלי רייזמן, היא דיברה לא מעט על הנושא בריאיון שלה לתוכנית "60 דקות". ניתן לצפות בו במלואו באתר של CBS:
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'ריצ'ייל דנהולנדר, המתעמלת (לשעבר) הראשונה שדיברה נגדו בגלוי'
ריצ'ייל דנהולנדר, המתעמלת (לשעבר) הראשונה שדיברה נגדו בגלוי
24/12/2017 | 19:32
49
מספרת בפתיחות ובכנות על הקושי להתלונן, מתי, למה ואיך הצליחה לאזור אומץ כדי להתלונן, ועל האשם התורם של USA Gymnastics ביצירת אווירה מאיימת ולא תורמת.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'USAG שילמו למקיילה מרוני "דמי שתיקה" כדי שלא תתלונן על נאסר'
USAG שילמו למקיילה מרוני "דמי שתיקה" כדי שלא תתלונן על נאסר
24/12/2017 | 19:42
1
35
מרוני הפרה (לכאורה) את תנאי ההסכם כששיתפה את תלונתה בטוויטר במסגרת קמפיין MeToo לפני כמה חודשים. עורך הדין שלה טוען כי הדרישה לסתום לה את הפה אינה חוקית ולא הוגנת בהתחשב בחומרת המעשים, זכות הציבור לדעת וכו'. כמו כן טען כי היא חתמה על ההסכם כשהייתה שבר כלי, ללא יכולת אמיתית לעמוד מולם. הוא חתם את דבריו בטענה שאם אחת המתעמלות המצליחות בעולם זכתה ליחס כזה, מה הסיכוי של מתעמלת אלמונית להתלונן על ניצול מצד מאמן... יש להדיח את האחראים.
 
USAG Reportedly Paid McKayla Maroney $1.25 Million For Silence About Nassar
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'דיווחים חדשותיים: מקיילה מרוני תובעת את USA Gymnastics'
דיווחים חדשותיים: מקיילה מרוני תובעת את USA Gymnastics
29/12/2017 | 03:06
24
הם טוענים שההסכם הקודם שבו שילמו לה 1.25 מיליון דולר הכיל סעיף סודיות עבור שני הצדדים; עורך דינה, כאמור, טוען שהיה מדובר בדמי שתיקה כדי שהיא לא תחשוף את הפרשה. היא מבקשת פיצויים למצבה הנפשי ולסיוע מקצועי שהיא צריכה לקבל בעקבות ההתעללות שעברה.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'ועכשיו גם מגי ניקולס מצטרפת לחבורה... כמה נורא.'
ועכשיו גם מגי ניקולס מצטרפת לחבורה... כמה נורא.
10/01/2018 | 03:00
1
31
Maggie Nichols Says She Reported Abuse By Larry Nassar To USAG In 2015
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'מגי ניקולס הייתה הראשונה להתלונן עליו ל- USA Gymnastics'
מגי ניקולס הייתה הראשונה להתלונן עליו ל- USA Gymnastics
18/01/2018 | 01:20
24
לפני כשנתיים, והיא זו שכונתה בכתב האישום "אתלטית A".
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'והשבוע הצטרפה לרשימה גם סימון ביילס... '
והשבוע הצטרפה לרשימה גם סימון ביילס...
18/01/2018 | 01:27
24
חשפה בגילוי לב ברשתות החברתיות.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'קורבנותיו של נאסר בווידויים קשים מבית המשפט'
קורבנותיו של נאסר בווידויים קשים מבית המשפט
18/01/2018 | 01:31
37
לצפיה ב-'אלי רייזמן וג'ורדן ויבר היו בין הנשים שהעידו אמש בבית המשפט'
אלי רייזמן וג'ורדן ויבר היו בין הנשים שהעידו אמש בבית המשפט
20/01/2018 | 17:22
20
התייצבו באומץ מול לארי נאסר והשמיעו את קולן. נאסר ביקש מהשופטת לפטור אותה מכך, אבל היא הבהירה לו שהוא יצטרך לשבת ולשמוע את העדויות במלואן, גם אם זה גורם לו אי-נוחות, היא מתגמדת לעומת אי-הנוחות והסבל שהוא גרם לקורבנותיו לאורך השנים.
 
אלי רייזמן דיברה באריכות, בשליטה אך בכעס לא מבוטל. היא פנתה ישירות לנאסר על הזוועות שעשה; האשימה (שוב) את USAG על כך שידעו לחבק אותה על הישגיה אך לא כשהתלוננה על נאסר; תקפה אותם על כך שהם בעיקר מדברים ולא עושים, ושצריכה להיפתח חקירה בנושא כדי לבדוק איך זה קרה ורק אז ניתן יהיה לוודא שזה לא יקרה שוב; כמו כן פנתה לשופטת וביקשה לפסוק על נאסר את הענישה המקסימלית בחוק (יש לציין שהוא כבר קיבל עשרות שנים בכלא, 60 שנה אאל"ט, כך שהוא יבלה בו את שארית חייו בכל מקרה).
 
ג'ורדן ויבר דיברה בקצרה (יחסית), וחשפה בדמעות את הסיפור המזעזע שלה. היא טופלה ע"י נאסר מגיל 8 עד 18 וסיפרה שההתמודדות עם הניצול שלו הייתה החוויה הקשה ביותר בחייה, אפילו יותר מההכנה לאולימפיאדת לונדון 2012. היא שיתפה באכזבה הקשה מהגופים שהיו אמורים לסייע לה אך בגדו בה, בפציעות שספגה במהלך הקריירה, שכיום היא כבר לא בטוחה אם טופלו כהלכה...
 
השופטת חיזקה את העדות ושיבחה אותן.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'בעקבות העדויות, USAG ביטלו את החוזה עם החווה של הקארולים'
בעקבות העדויות, USAG ביטלו את החוזה עם החווה של הקארולים
20/01/2018 | 17:32
20
 
סימון ביילס כתבה שהיא לא רוצה לחזור למקום שבו נוצלה מינית, וכך גם מתעמלות אחרות. אלי רייזמן תקפה בנאומה בביהמ"ש את הארגון על כך שהצהיר על הפסקה מידית בזמן שיש מתעמלות שנמצאות שם...
 
אולי ייעשה עדיין שימוש במתקן בפברואר בשל קוצר הזמן למצוא מקום אחר, אם כי USAG טענו שהם ביטלו את כל האימונים במקום (ולא הצלחתי להבין מה קדם למה).
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'שון ג'ונסון תומכת במתעמלות, מזועזעת מנאסר וכועסת על USAG'
שון ג'ונסון תומכת במתעמלות, מזועזעת מנאסר וכועסת על USAG
24/01/2018 | 03:24
1
18
וגם נסטיה ליוקין פרסמה בינתיים תמיכה והתנצלה על כך שהחדשות הפתיעו אותה וביקשו ממנה תגובה כשהיא עדיין לא עיכלה את המידע ולא הייתה מוכנה. כמו כן סיפרה שבינתיים אביה (ואלרי, המתאם הלאומי של התעמלות הנשים) הקצה את אחד האולמות ב-WOGA עבור האימונים בינתיים, כדי שהבנות לא תצטרכנה להגיע לחווה של הקארולים (עד שאיגוד ההתעמלות ימצאו/יקימו מתקן קבוע אחר).
 
למען האמת קצת חבל על כל השטח וההשקעה המבוזבזים אצל הקארולים... אני לא יודעת מה היה חלקם בכך, אם בכלל. אני מבינה את הקושי המוצדק של המתעמלות שחוו זאת לחזור לשם (אם כי רובן כבר לא פעילות, למעט אולי סימון ביילס ואלי רייזמן) אבל קשה לי (גם) עם בזבוז משאבים.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'וגם שאנון מילר (שלא חוותה התעללות מצידו) מגיבה'
וגם שאנון מילר (שלא חוותה התעללות מצידו) מגיבה
25/01/2018 | 19:53
8
לצפיה ב-'למי שרוצה להקשיב לפחות לחלק מהעדויות כלפי נאסר'
למי שרוצה להקשיב לפחות לחלק מהעדויות כלפי נאסר
25/01/2018 | 19:46
15
מילים קשות ונוקבות, מעשים מזעזעים ומצמררים, אבל יש בזה גם מפגן של עוצמה ושל שחרור, של נערות ונשים שדוכאו וחוו השפלה והתעללות ובצעד נדיר זכו לעמוד מול התוקף (ומול כל העולם) בראש מורם וגו זקוף מול התוקף ולהשמיע את קולן, לומר את דברן.
 
Sentencing of Larry Nassar
 
אני ממליצה במיוחד להקשיב לכתב האישום של רייצ'ל הולנדר, שסוקרת את ניסיונותיה לאורך השנים להציף את הדברים, למצוא אוזן קשבת, להעמיד את הפושע לדין, לעשות צדק ובעיקר לחסוך את החוויות הנוראות האלה מילדות אחרות. זה לא קצר אבל זה מדהים ומרשים, מכמיר לב ופוקח עיניים. אני מלאת הערכה לאישה הזאת. כל הכבוד לה.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'מיס ואל (מאמנת נבחרת UCLA) בכתב האשמה כלפי USAG'
מיס ואל (מאמנת נבחרת UCLA) בכתב האשמה כלפי USAG
25/01/2018 | 20:56
1
15
ואלורי קונדוס פילד פרסמה השבוע באתר שלה טור נוקב כלפי איגוד ההתעמלות האמריקני: Time’s Up USAG
 
לנוכח העדויות הקשות במשפטו של נאסר, היא מאשימה של איגוד ההתעמלות ביצירת האווירה והתנאים להתעללות במתעמלות, לא רק ע"י סוטה-טורף כמו ד"ר נאסר אלא גם התעללות רגשית ונפשית קשה. בתור המאמנת הראשית של נבחרת הנשים של UCLA בעשורים האחרונים, היא קלטה לנבחרת עשרות מתעמלות עילית, בפרט כאלה שהיו חלק מנבחרת ארה"ב, ושוב ושוב מצאה את עצמה אוספת את השברים.
 
קונדוס-פילד כתבה שמעולם לא ביקרה בחוות הקארולים (Karolyi Ranch) בטקסס, אבל היא מאמינה שמדובר ב"בית זוועות", מקום איום שאפשר לא רק לנאסר לפעול ולפרוח, אלא גם למאמנים ולבכירים אחרים שניצלו את כוחם לרעה. היא שמעה עשרות עדויות למחיר הכבד, לכאב הפיזי והנפשי שליווה מתעמלות עילית לשעבר.
 
נאסר הוא רק דוגמה אחת, אבל בעיניה "ראש הנחש" הם מרתה ובלה קארולי (ושותפיהם) שגם אם לא ידעו על מעלליו של נאסר, יצרו תרבות הרסנית של התעללות נפשית, אלימות מילולית וכוח משחית. גישה שבה בריאותן הגופנית והנפשית של מתעמלות הייתה משנית וזניחה כל עוד הן זכו במדליות.
 
ק"פ טענה שהיכולת של נאסר להתחבב על הבנות ולהתחבר אליהן לובתה ע"י הכאב והמצוקה שהן חשו, שדחפו אותן לזרועותיו. מרתה הייתה הדיקטטורית הראשית, רדתה בבנות והתעלמה מהן לחלוטין כשלא סיפקו את ההישגים. היא מביאה את הדוגמה של מאטי לארסון, חברת נבחרת לשעבר. לארסון שיתפה את סיפורה בגילוי לב ובדמעות בעדותה בבית המשפט, אני מצרפת את הווידאו. עדותה לא ארוכה (יחסית) וכדאי להקשיב לה (גם אם זה לא קל). במצוקתה הקשה היא ניסתה אף לפגוע בעצמה כדי להימנע מהגעה למחנה, לטיפולים של נאסר...
 
באליפות העולם 2010, אחרי שפישלה בסוף פס האקרובטיקה האחרון בתרגיל הקרקע שלה (וזה עלה לארה"ב בזהב הקבוצתי), היא הפכה לשקופה בפני מרתה, מאמניה ואפילו מתעמלות אחרות. לארסון נטשה את העילית עוד לפני השנה האולימפית ועברה ל-UCLA, אבל גם שם לא הצליחה להשתחרר מהשדים שרדפו אותה ופשוט התפרקה. היא פרשה מהנבחרת ומהאוניברסיטה והשלימה את התואר רק לאחרונה.
 
מיס ואל הזכירה גם ריאיון בפודקאסט שבו איימי בורמן, המאמנת של סימון ביילס, סיפרה על התקופה שבה סימון עוד הייתה בנערות (Junior), מתעמלת מבטיחה אך עוד לא מבריקה. מאמנים אחרים פרגנו לה שהשתפרה, אבל מרתה ירתה לעברה הערה קשה ששברה את רוחה. מתוך חשש להפגיש אותה שוב עם מרתה במצבה השביר, היא דחתה הזמנה להגיע לחווה למחנה הקרוב הבא, ובתגובה לא קיבלה יותר הזמנות כל אותה שנה.
 
עם זאת יש לציין שבאותו פודקאסט (הקשבתי לו במיוחד, היא צירפה קישור), בורמן וגם מגי הייני (המאמנת של לורי הרננדז) דיברו לא מעט בשבחה של קארולי. הן ציינו את הקשיחות שלה ואת הרצון של המתעמלות לרצות אותה, שאפשרו לה להביא מתעמלות למיצוי 100% מיכולותיהן; את הניסיון וההכוונה שלה שתרמו להן רבות; וגם את העובדה שהיא ידעה להעריך מאמנים שעמדו על שלהם ולא מיהרו להתקפל מולה. שתיהן שיבחו את המערכת ואת החווה, שאפשרה להן כמאמנות להשתפר ולהתקדם מאוד, לקבל ביקורת עמיתים וללמוד מהם. העובדה שהחווה מבודדת, ללא אטרקציות, עם קליטה סלולרית בעייתית וכו' תרמה לביטול הסחות הדעה ולמיקוד בהתעמלות.
 
אני חושבת שהגישה הקשוחה והלא מתפשרת הזאת מאפיינת לא מעט מאמנים שמגיעים מתרבות מזרח-אירופאית, ולא פלא שהם עושים חייל במערב ומצליחים להביא הישגים... גם בישראל נשמעו סיפורים דומים על מאמנת נבחרת ההתעמלות האומנותית (לשעבר) שהביאה את הנבחרת להישגים מרשימים, עם גישה שהיא ספק קשיחות מוגזמת ספק התעללות נפשית.
 
בעקבות דבריה של מיס ואל אני שמחה שהאיגוד הפסיק את ההתקשרות עם הקארולים, וחבל שרק אחרי שסימון ביילס כתבה על כך מפורשות. צודקת מיס ואל שההתקפלות המהירה שלהם אחרי דבריה של המלכה סימון (שחשפה שגם היא קורבן של נאסר, אך לא הגיעה להעיד במשפט) מעידה על כך שהכוח עובר מהגופים המנהלים למתעמלות עצמן. גם העדויות במשפט הזה, קשות ככל שיהיו, הן עדות לעוצמה ולקול שנשים צעירות מצליחות לקבל סוף סוף. הנסיבות מצערות עד מאוד, את זוועות העבר לא ניתן למחות, אבל לפחות נראה שמעז יצא מתוק.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'מיס ואל התראיינה בנושא והסבירה את האווירה שאפשרה לנאסר לפרוח'
מיס ואל התראיינה בנושא והסבירה את האווירה שאפשרה לנאסר לפרוח
12/02/2018 | 03:46
4
היא נגעה בנקודות דומות שמאטי לארסון דיברה עליהן. היא אמרה שמאז שהקארולים נכנסו לתמונה בשנות השמונים, הם הביאו איתם מרומניה גישה נוקשה, שהמתעמלות יכולות להצליח רק ע"י מניפולציות של מאמניהן. הבידוד של ה"חווה", האמון שנתנה מרתה בקומץ אנשים, ביניהם נאסר, שרק הם הורשו להיות שם (מלבד המתעמלות והמאמנים, כמובן) והיחס הקשוח וההתעללות (לפחות מילולית), דחפה את הבנות אל נאסר, היחיד שהיה נחמד אליהן, עודד אותן, הביא להן אוכל כשהיו מורעבות... הסביבה המושלמת לפדופיל.
 
בכל פעם שהניצחון חשוב יותר מהאתלט, נפתחת הדלת לשחיתות ולניצול. היא אמרה שהייתה באולימפיאדת לונדון ושאלה את נשיא האיגוד מדוע הוא מאפשר למרתה להיות כ"כ פוגענית כלפי הבנות, והוא ענה "כי היא מנצחת". היא שאלה אותו "אבל באיזה מחיר?" וציפתה להמשך השיחה, אך הוא פשוט הלך... וכפי שכתבה בבלוג שלה, כשהמתעמלות הגיעו לנבחרת שלה היא גילתה שקשה לה לרכוש את אמונן כי הן פשוט חששו לתת אמון במאמנים...
 
עוד ציינה שהתופעה מתרחשת גם בענפי ספורט אחרים, במחול... בכל מקום שבו לאדם בוגר יש כוח על נערים ונערות צעירים.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'וגזר הדין הצפוי: נאסר ימות בכלא, לאחר שנידון ל-175 שנות מאסר'
וגזר הדין הצפוי: נאסר ימות בכלא, לאחר שנידון ל-175 שנות מאסר
25/01/2018 | 21:32
9
לצפיה ב-'סיכום גזר הדין בתוכניות הבוקר בארה"ב עם ריאיונות עדות בולטות'
סיכום גזר הדין בתוכניות הבוקר בארה"ב עם ריאיונות עדות בולטות
26/01/2018 | 04:00
3
11
חשוב לזכור שלמרות ה"ניצחון" הגדול בבית המשפט, הוא הגיע אחרי כשלושים שנה שבהן המערכות השונות אפשרו לנאסר לפעול, תוך התעלמות, השתקה הוא האשמה של המתלוננות הבודדות שאזרו אומץ לדווח עליו. כפי שציינה רייצ'ל דנהולנדר גם בעדותה בביהמ"ש, אילו התייחסו לתלונות ברצינות ניתן היה למנוע את רוב הסיפורים המצמררים של העדות.
 
בהקשר לכך, לאחר שסירבה לקחת אחריות, בסופו של דבר גם נשיאת MSU (אוניברסיטת מישיגן, אחת המעסיקות של נאסר שבה התקבלו עליו תלונות כבר ב-1997) נאלצה להתפטר בלחץ הציבור.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'מאטי לארסון בריאיון נוסף בעקבות גזר הדין'
מאטי לארסון בריאיון נוסף בעקבות גזר הדין
01/02/2018 | 20:40
1
7
היא חזרה על המסר שמדובר בכשל מערכתי כולל ונאסר היה רק פיסה בתצרף. הבעיה נבעה משילוב של אנשים לא מתאימים שנשאו באחריות; צעדים משפטיים שלא ננקטו; מתעמלות כמוה שחוו התעללות פיזית ונפשית מצד המאמנים וכמובן נאסר, שהיה המבוגר האחראי היחיד שחייך וגילה אכפתיות (לכאורה) כלפיהן.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'ועוד אחד'
ועוד אחד
01/02/2018 | 21:03
5
לצפיה ב-'הצהרה שנשאה רייצ'ל דנהולנדר בעקבות גזר הדין'
הצהרה שנשאה רייצ'ל דנהולנדר בעקבות גזר הדין
01/02/2018 | 21:00
7
היא חזרה על מסרים שנשאה בעדותה ותקפה את הגופים האחראים (איגוד ההתעמלות האמריקני, אוניברסיטת מישיגן) על ניסיונותיהם הנואלים להתחמק מאחריות.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'טרוור נואה (דיילי שואו) מדבר על משפט גזר הדין של נאסר'
טרוור נואה (דיילי שואו) מדבר על משפט גזר הדין של נאסר
27/01/2018 | 18:47
5
הוא הדגיש שלא מדובר במשפט (הוא הודה) אלא בגזר הדין, שיבח את השופטת ואת העדות, התפעל מהמעמד ומההזדמנות הנדירה שניתנה לנשים להשמיע את קולן. הזכיר שהבעיה היא בכל השותפים השקטים, בעלי התפקידים שאפשרו את המצב, האנשים שקיבלו את התלונות ולא טיפלו בהן כהלכה או בכלל. הוא אמר שצריך לשפוט אותם כשותפים לפשע וברגע שתהיה עליהם אחריות משפטית הם לא יעזו לשבת בשקט ומצבים כאלה יימנעו בעתיד.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'אלי רייזמן מספרת מה גרם לה להגיע ולהעיד במשפט'
אלי רייזמן מספרת מה גרם לה להגיע ולהעיד במשפט
31/01/2018 | 03:02
1
9
וכמובן מסבירה איך ייתכן שהיא וחברותיה לנבחרת התקשו להבין בעצמן שהוא מנצל אותן. הן לא הכירו שום דבר אחר, הוא היה הרופא הרשמי, הוא קנה להן מתנות, כולן קיבלו כאלה טיפולים, לכן זה חייב להיות בסדר, לא הגיוני אחרת...
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'ריאיון נוסף של רייזמן לאחר גזר הדין וכיצד הרגישה בזמן ואחרי'
ריאיון נוסף של רייזמן לאחר גזר הדין וכיצד הרגישה בזמן ואחרי
01/02/2018 | 20:23
6
עדותה בבית המשפט.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'ואלרי ליוקין התפטר מאיגוד ההתעמלות האמריקנית'
ואלרי ליוקין התפטר מאיגוד ההתעמלות האמריקנית
03/02/2018 | 02:23
1
10
 
ליוקין, אביה של נסטיה, מתעמל עבר (ברה"מ), מאמן ב-WOGA ומי שהיה המתאם הלאומי של תוכנית העתודה (בהתעמלות נשים) והחליף את מרתה קרולי לאחר פרישתה (בספטמבר 2016), הגיש את התפטרותו נוכח הנסיבות.
 
בהצהרתו ציין כי "האווירה הנוכחית גורמת לי ולמשפחתי יותר מדי מתח, קושי וחוסר ודאות. הגיע הזמן שאתקדם בכיוון אחר, לפחות לעת עתה. אני מאחל הצלחה למאמנים ולמתעמלות, ואני נכון לעודד ולתמוך מעמדה אחרת".
 
הצהרתו של ליוקין הגיעה בעקבות הסערה בהתעמלות ארה"ב והביקורת העזה שנמתחה על האחראים בעקבות משפטו של לארי נאסר. הוועד האולימפי האמריקני דרש מכל הנהלת האיגוד להתפטר וכך היה; כרגע הם בתהליך איוש כל התפקידים.
 
נוסף על כך איבד האיגוד חסויות מטעם גופים מסחריים ביניהם חברת התקשורת AT&T, תאגיד P&G ושוקולד הרשיס. כידוע, הם עדיין מחפשים חלופה לחווה של הקרולים, לאחר שההסכם איתם הופסק (ואני מניחה שבעקבות הפרישה של ליוקין גם ההצעה להעביר את האימונים למתקן של WOGA כבר לא רלוונטית).
 
במסגרת עדותה המצמררת במשפטו של נאסר, אמרה המתעמלת מאטי לארסון: "מטריד אותי מאוד שאחד המבוגרים שהתייחסו אליי כך, גרמו לי להרגיש בלתי-נראית, הוא המתאם הלאומי החדש, ואלרי ליוקין. מדאיג אותי שכיום הוא בתפקיד הזה. למען מתעמלות הנבחרת הלאומית בהווה ובעתיד, אני מקווה שהוא השתנה".
 
אני מעריכה שדבריה היו הזרז שגרם לליוקין להתפטר. באיגוד ההתעמלות קיבלו את הצהרתו והודיעו כי יחפשו לו מחליף. נראה שיש להם לא מעט עבודה לתקופה הקרובה...
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'נראה לי שמיחאי ברשטיאן היה מועמד טבעי להחליפו אלמלא אוסטרליה'
נראה לי שמיחאי ברשטיאן היה מועמד טבעי להחליפו אלמלא אוסטרליה
07/02/2018 | 22:43
10
אחרי שנים של מאמנים מיובאיפ, אולי זו הזדמנות להציב בתפקיד מאמנת (או מאמן) Made in the US? מישהו (או מישהו) שתביא רוח חדשה ורעננה להתעמלות האמריקנית, ללא הגישה המזרח אירופאית שכבר פחות מתאימה לרוח התקופה. נשים צעירות ילידות ארה"ב, כמו איימי בורמן, מגי הייני וקים זמסקל הצליחו להביא את סימון ביילס, לורי הרננדז ורייגן סמית לצמרת העולמית.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'בנות הנבחרת של UCLA בסרטון חיזוק לנשים שהעידו מול נאסר'
בנות הנבחרת של UCLA בסרטון חיזוק לנשים שהעידו מול נאסר
05/02/2018 | 03:36
1
8
ג'ורדן ויבר (בוגרת טרייה, כיום מאמנת קרקע) הייתה אחת העדות וכך גם מתעמלות עילית אחרות שהיו בנבחרת בעבר. התרגשתי .
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'ָ* וגם נבחרת אוקלהומה'
ָ* וגם נבחרת אוקלהומה
07/02/2018 | 00:25
2
לצפיה ב-'קרי פרי, המנכ"לית הטרייה של איגוד ההתעמלות האמריקנית הצהירה'
קרי פרי, המנכ"לית הטרייה של איגוד ההתעמלות האמריקנית הצהירה
02/03/2018 | 01:35
2
למצלמה שהארגון תיקן את דרכיו, תומך במתעמלות, הקצה להן קרן למימון טיפולים במידת הצורך, מיישם המלצות, שואף לשקיפותף לשיתוף ולשיפור וכו'.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'כתבה על הניצול והיחס למתעמלות בחווה של הקארולים'
כתבה על הניצול והיחס למתעמלות בחווה של הקארולים
01/04/2018 | 03:04
1
ראיינו בה את מאטי לארסון, את מיס ואל ואת ג'סיקה אובריין מההֶסְכֵּת (פודקאסט) "ג'ימקאסטיק".
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'מרתה ובלה קרולי מדברים לראשונה על הפרשה וגם מקיילה מרוני'
מרתה ובלה קרולי מדברים לראשונה על הפרשה וגם מקיילה מרוני
22/04/2018 | 06:15
1
3
בריאיון נרחב, הערב (ראשון) ברשת NBC. טעימות ודיבורים על הנושא עלו לערוץ התוכנית TODAY ביוטיוב.
התעמלות ואקרובטיקה >>
לצפיה ב-'הפרק המלא לצפייה Dateline: FULL EPISODE: Silent No More'
הפרק המלא לצפייה Dateline: FULL EPISODE: Silent No More
27/04/2018 | 09:22
1
 
שישה חלקים (שבהם מרואיינים מרתה ובלה קארולי, אלי רייזמן וג'ינה ניקולס, אימה של מגי) + ריאיון קצר עם מיס ואל.
 
הקארולים טוענים שהם לא ידעו על נאסר ושהם מזועזעים מאוד ומצטערים שמפעל חייהם הוכתם כך וירד לטמיון (כל מה שבנו בחווה וכו'). את טענות המתעמלות על כך שחששו לבקש מים או לצאת לשירותים הם דחו על הסף (לא שיש כאן מה לדחות, לדבריהן היו בנות שאכן חששו, גם אם בעיניהם זה לא חשש מוצדק) ואת העובדה שהם קשוחים ומתייחסים לאימונים כאל תחרות הם לא הכחישו. גישה מזרח אירופאית... אני קצת מבינה אותם, זו התרבות שמהם הם הגיעו, ואני לא חושבת שהייתה להם כאן כוונת זדון. היו בכירים אחרים שהיו צריכים לאזן זאת ולדאוג לתנאים הולמים (למשל להעסיק אנשי מקצוע כמו פסיכולוגים, תזונאים וכו', גם בחווה, ולדאוג שהם זמינים למתעמלות), לא להשאיר את הדברים רק בידי הקארולים. אבל כל עוד הם "פיצחו את השיטה" והתעמלות ארה"ב גרפה מדליות, זה לא עניין אותם .
התעמלות ואקרובטיקה >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ