רשמים מסבב המוקדמות האחרון לנשים (ארה"ב, יפן, סין ועוד)

trilliane

Well-known member
מנהל
רשמים מסבב המוקדמות האחרון לנשים (ארה"ב, יפן, סין ועוד)

להפתעתי בערוץ האמריקני ביוטיוב שידרו את רוב סבבי מוקדמות הנשים (ולא רק את אלה שבהן התחרו האמריקניות) אבל קשה לצפות בשידורים האלה (טכנית ומבחינת חוויית הצפייה) ולכן הסתפקתי רק באחרון שבו הן התחרו (וגם אז אחרי תלאות מרובות...). אם הסרטון לא נפתח, צריך IP אמריקני (אפשר דרך VPN). מתנצלת מראש על אי-דיוקים פוטנציאליים; כל המידע להלן נכתב תוך כדי הצפייה מתוך הסרטון.

ליינונן (Leinonen) הפינית נתחה על הטוסיק בקפיצה...

ג'ייד קארי קפצה טוב, אם כי היא "בזבזה" את האמנאר הטוב יותר בחימום לפני (צעד קטן לפנים ולא קפיצה גדולה).

מרסיה וידיאוקס Marcia Vidiaux מקובה קפצה שתי קפיצות ובשתיהן נחתה לא טובה; בשנייה ממש בעמידת שש...

אהבתי את תרגיל הקרקע של מאי מוריקמי מיפן; רק חבל שהם מפצלים את המסך באמצע ומראים לצדה מתעמלת במקבילים... קשה להתרכז כך. אני אוהבת את הסיבובים של היפניות בקרקע.

מורגן הרד ביצעה תרגיל מקבילים יפה ונקי, קיבלה ציון לא רע – 14.333 (שיהיו בריאים האמריקנים, עד שכבר טרחו להציג ציונים עשו זאת בגופן כ"כ קטן... להוציא ת'עיניים
)

היה נדמה לי שרייגן סמית' הייתה טעות קטנה במקבילים (אבל היא פשוט המשיכה הלאה בלי בעיה). כנראה צדקתי, כי היא קיבלה ציון ביצוע נמוך יחסית – 8.133. ציון סופי 14.133

אשטון לוקליר הציגה תרגיל יפה עם נחיתה מצוינת וקיבלה ציון מצוין (9 על הביצוע, סה"כ 15 עגול). נראה שגם עורך השידור התלהב כי היא שודרה פעמיים בהילוך חוזר (והם כמעט שלא הראו הילוכים חוזרים).

למיאקווה היפנית הייתה נחיתה שנראתה די כואבת בפס האקרובטיקה האחרון... אבל היא המשיכה את התרגיל עד הסוף.

אשטון לוקליר נפלה מהקורה. סיימה את המכשיר בציון ביצוע 7.033, סופי 12.333

מורגן הרד כמעט נפלה, אבל אספה את עצמה בזמן. למרות זאת, ציון ביצוע נמוך – 7.9, סופי 13.5

גם רייגן סמית נפלה מהקורה...
ציון ביצוע 7.2, סופי 12.9

צ'וסוביטינה נראתה טוב בקפיצות, אבל אני לא יודעת לזהות או לשפוט והאמריקנים לא הציגו את ציוני המתעמלות האחרות.

מורגן הרד התחילה טוב את תרגיל הקרקע אבל בשני פסי האקרובטיקה האחרונים היא סיימה על הברכיים או קרוב לכך. ציון ביצוע 7.133, סופי 12.533

רייגן סמית הפגיזה בקרקע והרימה את האולם. 14.433 שהביאו אותה למקום הראשון, לפני מורגן הרד (שהייתה לפניה לאורך כל התחרות עד הקרקע, גם לפני הנפילה מהקורה). בסרטון הציגו בטעות שוב את הציון שלה מתרגיל הקורה.

ג'ייד קארי בתרגיל קרקע סולידי, קיבלה 8.4 על הביצוע, 14.1 סופי

פררה הקובנית פיזזה על המשטח לצלילי סלסה מוכרת, אבל גם יצאה ממנו ונפלה עליו יותר מפעם אחת...

ולנטינה פארדו מקולומביה נפלה מהקורה בצורה לא נעימה והמשך התרגיל היה רצוף באיבוד שיווי משקל.

בסה"כ לא תצוגה מרהיבה של התעמלות, אבל זה כנראה צפוי בשנה פוסט-אולימפית. כמו כן לא ראיתי את הסבבים האחרים; מלוח התוצאות שהוקרן נראה שאלי בלאק הקנדית ואיימי טינקלר הבריטית עשו חיל; מיד אפשפש בקובצי התוצאות הסופיות.

trilliane

Well-known member
מנהל
תוצאות סופיות מוקדמות נשים והעולות לגמרים

עשר העולות הראשונות לקרב-רב:
  1. מאי מורקמי, יפן
  2. רייגן סמית', ארה"ב
  3. אלזבת' בלאק, קנדה
  4. מלני דה חסוס דוס סנטוס, צרפת
  5. אלנה ארמינה, רוסיה
  6. מורגן הרד, ארה"ב
  7. דיאנה ורינסקה, אוקראינה
  8. נינה דרוול, בלגיה
  9. איקו סוגיהרה, יפן
  10. אנג'לינה מלניקובה, רוסיה
שאפו ליפניות! נראה לי שיהיה גמר מעניין.

רשימת 24 העולות לגמר הקרב-רב

כמה נקודות לגבי העולות לגמרים במכשירים בודדים:

לגמר הקפיצות עלו ראשונות מריה פסקה וג'ייד קארי; צ'וסוביטינה עלתה שמינית
. נראה שהיא לא "מאיימת" על הפודיום, אבל גם להגיע לגמר בגילה זה יותר ממרשים (שלא לומר חסר תקדים).

הרוסיות מובילות בעלייה לגמר המקבילים, ויש גם שתי סיניות בפנים; את ארה"ב תייצג אשטון לוקליר שעלתה מהמקום השישי בלבד. מתברר שזה מה ששווה הציון המכובד (14.566) מאחר שהמקבילים סיפקו את הציונים הגבוהים ביותר, כן, יותר משולחן הקפיצות (בקפיצות לא היו ציונים מעל 15; במקבילים שלוש העולות הראשונות מעל 15!
).

וההפתעה ההפוכה: הציון הנמוך של מורגן הרד בקורה (13.5) גרם לי לחשוב שלא תהיה אמריקנית בגמר, אבל מתברר שהוא העלה אותה מהמקום השני
. הציונים בקורה היו כ"כ נמוכים שהגרמנייה (אלט טבאה) עלתה ראשונה עם 13.533. אני תוהה אם לזה היה אי פעם תקדים... (הגם שהציונים משתנים מאולימפיאדה אחת לשנייה).

ההפגזה של רייגן סמית' בקרקע השתלמה והיא עלתה ראשונה לגמר. אם תשמור על אותה רמת ביצוע אין סיבה שלא תקטוף את התואר. גם קארי תצטרף אליה לגמר מכשיר שני עבורה. למעשה הקרקע הוא המכשיר היחיד שבו יהיו שתי אמריקניות בגמר. גם ונסה פרארי נכנסה לגמר הקרקע, מהמקום השביעי.

רשימות העולות לגמרים במכשירים בודדים

הישראליות בתחרות:
אופיר נצר סיימה במקום ה-61 במוקדמות קרב-רב.
אופיר קרמר במקום ה-71.
גאיה גלעדי סיימה 58 בקפיצות ו-84 בקורה.
שי-לי וייס סיימה 104 במקבילים ו-95 בקרקע.

לא צפיתי באף אחד מהתרגילים, אבל חלק מציוני הביצוע כ"כ נמוכים שאני יכולה רק להניח שהם כללו נפילות.
ועדיין, טוב שיש נציגות ישראלית, זה חשוב.

רשימת הביצועים המלאה

trilliane

Well-known member
מנהל
אלופת הקורה האולימפית סנה ויברס לא עלתה לגמר הקורה

אמנם התפלגות הציונים בגמר הקורה נעה בין 13.533 ל-13.2 (נמוך אך צפוף) אבל ויברס סיימה עם 12.733 בלבד, אחרי תרגיל לא נקי שהעניק לה ציון ביצוע 7.733, וגם דרגת הקושי שלה לא הייתה גבוהה (רק 5). ויברס ערערה על דרגת הקושי והערעור נדחה; בדיעבד היא קלטה שהיא טעתה והשמיטה אלמנט כלשהו.
&nbsp
אחותה התאומה ליקה, שהתחרתה בקורה בלבד, קיבלה אף ציון נמוך יותר עקב נפילה.
&nbsp
כך שלמעשה שלוש המדליסטיות האולימפיות לא יהיו בגמר הקורה (סנה ויברס, לורי הרננדס וסימון ביילס).
רייגן סמית', שיכלה לעלות על הפודיום, נפלה במוקדמות;
גם קטלינה פונור (אלופה אולימפית בקורה באתונה 2004, מדליית ברונז בקורה באליפות אירופה 2016) נפלה מהקורה במוקדמות מיד בתחילת התרגיל;
לאריסה יורדקה נפצעה בחימום למוקדמות ופרשה מהתחרות...
אלייה מוסטפינה אחרי לידה...
&nbsp
וכך המדליסטית היחידה בגמר הקורה מאליפויות עולם/אולימפיאדה בשנים האחרונות היא פולין שפר הגרמנייה (ארד ב-2015). התחרות נראית די פתוחה ומעניינת... והשאלה החשובה, כמו תמיד: מי תצליח להישאר על המכשיר?

למעלה