טוב, היה מענין... בערך

cubano1

New member
טוב, היה מענין... בערך

הענין בתחרות האמריקן קאפ אתמול היה לראות את גבי דאגלס ואיפה היא עומדת במסע שלה לריו - וקיבלנו הצצה קצת נוסטלגית - זה נראה קצת כמו 2011

עם התוספת החדשה של סימון ביילס, וגם ללא קשר - האתגר של מתעמלת שעושה קאמבק הוא גדול - היא צריכה לא רק להגיע להיכן שהיתה בשיאה (במקרה הזה - לונדון 2012) אלא גם להמציא את עצמה מחדש באופן שיציג אותה באור חדש - לאו דווקא להכפיל את דרגות הקושי, אבל כן להראות אלמנטים חדשים או מקוריים, זוית אומנותית חדשה או משהו שיגדיר בוודאות שאנחנו ב 2016 ולא ב 2012.
גבי דאגלס הגיע אתמול ועשתה את רוב המוטל עליה. מבחינת קושי היא כמעט נמצאת במקום שהיא היתה ב 2012. ועם עוד 4 חודשים, אין ספק שהיא תוכל להגיע לשם.
היא גם הראתה שוב, שגם כשהיא נראית קצת כבדה ולא מדויקת באימונים, כשמגיעה התחרות עצמה היא יודעת להתעלות ולתת הופעה נקיה. היא יציבה, היא בוגרת יותר, גבוהה יותר. אבל לדעתי היא לא הצליחה לבנות מסגרת חדשה שתדגיש ותבליט לטובה את השינויים שעברו עליה ואת הנסיון שבצרה. היא לא מציעה אלטרנטיבה לסימון ביילס - ואני מדגיש שהיא לא אמורה לנסות לחקות אותה או להכנס למרוץ חימוש נגדה. אבל מדובר באותה גבי דאגלס שיכולה לקחת מדליה בקרב רב בריו, אבל בספק אם היא יכולה לקחת מדליה על מכשיר. ומעבר להערצה על זה שהיא הצליחה לנער את עצמה ולחזור לכזאת רמה של כושר, אני כבר פחות סקרן לגבי ריו, ופחות חושב שהיא מציעה איזה אלטרנטיבה. ההתעמלות שלה מוכרת ומוערכת, אבל לא מעירה ומעוררת השתאות.

מגי ניקולס נראית כמו שהיא נראיתה עד כה - יציבה, קרת רוח, וחזקה - שזה בדיוק תפור למידות הנבחרת האמריקאית. הייתי שמח מאד לו היתה יכולה לנקות קצת את הקוים, במיוחד באקרובטיקה. היא גבוהה והרגלים שלה בקירוס קצת מבולגנות, וזה בולט במיוחד כשאת מבצעת שלושה פסים מתוך ארבעה במצב הגוף הזה. בכלל - דאבל דאבל, צוקהארה בקירוס, צוקהארה בקיפול ודאבל בקירוס זה אולי חזק על הניר, אבל נראה חדגוני ולא מענין - ועם תרגיל קרקע חדש ומשופר, היה טוב לראות אותה מבצעת משהו ממשפחה אחרת - אולי איזה התברגות משולבת.
מעבר לכך לא היתה כאן מספיק תחרות - כמיטב המסורת. דאגלס סגרה את הערב פחות או יותר לאחר מכשיר המקבילים.
אני חושב שרוסיה ורומניה עשו בשכל להשאר בבית ולהמשיך להתאמן לקראת ריו. אין כ"כ ערך לתחרות קרב רב כזאת עם 8 משתתפות, וכל רגע נוסף בג'ים, ולא על מטוס או בארץ אחרת, הוא קריטי בהכנות לקראת הקיץ - בתחרויות שהן יותר תחרויות התעמלות ופחות מוצרים עיתונאיים כמו האמריקן קאפ.

אצל הבנים - כרגיל תהפוכות אצל האמריקאים. סאם מיקולאק שהוא המנהיג של הנבחרת הציג לפני שבועיים תחרות יפה בגביע החורף האמריקאי, ואילו דונל וויטנברג הציג תחרות לא טובה. כאן היוצרות התהפכו, ולסם מיקולאק היתה תחרות גרועה. גם וויטנברג בסוף איבד את ההובלה שלו לקאטו היפני. וכנראה שהאמריקאים שוב מגיעים ללונדון עם פוטנציאל לכל דבר בין מדלית כסף ובין המקום העשירי בתחרות הקבוצתית....

trilliane

Well-known member
מנהל
לי היה די משעמם בצפייה נטולת פרשנות, לעתים גם סאונד ותוצאות

היה ממש קשה לעקוב כך ולא נהניתי. מקווה שבעתיד יעלו ליוטיוב את השידור של NBC.
&nbsp
עקבתי בעיקר אחרי גבי דאגלס ומגי ניקולס. דאגלס נראתה נקייה ויציבה, אבל "כבויה". חסר לה ברק, חסרה תשוקה, התלהבות. במהלך התחרות היא כ"כ רצינית שאני תוהה עד כמה היא באמת רוצה להיות שם. זה לא חדש, היא ככה כל השנה האחרונה... אבל זה מבאס, כי אני זוכרת אותה בתור מתעמלת חייכנית, תוססת... וזה מה שקנה אותי אצל ביילס עוד לפני שקטפה כל תואר אפשרי כמעט – האישיות שהיא מקרינה החוצה, החיוך הכובש, ההנאה והאהבה להתעמלות שבוקעות ממנה.
&nbsp
אני לא חושבת ש"לא הייתה מספיק תחרות"; הפער ביניהן לא עלה על נקודה, והסתיים בפחות מחצי נקודה. זה לא מעט מצד אחד, ומצד שני, חוסר יציבות קל פה או שם – והוא נסגר. הסיבה שזה לא קרה היא שדגלאס שמרה על יציבות, אבל אנחנו יודעים שלא לעולם חוסן (וגם באולימפיאדה היא נפלה מהקורה בגמר הקורה, למשל). במילים אחרות, זה לא יתרון כמו של ביילס שאף אחת לא יכולה עליה. זה יתרון שברירי, ודאגלס פגיעה. היא צריכה לשמור, להישמר ולהיזהר מאוד, כי די בפשלה קטנה (אפילו לא נפילה ממש) או ביום פחות טוב כדי שאחת הבנות האחרות תעקוף אותה (מה שאי אפשר לומר על ביילס, לה יש מרחב נשימה, וכבר ראינו שהיא פישלה קלות ובכל זאת קטפה את הזהב בקלילות).
&nbsp
הפתיעו לרעה: הברזילאים, בתחתית הטבלה... במיוחד הברזילאי, שהייתה לו תחרות רעה במיוחד ונראה שאחרי הפשלה הראשונה בקרקע פשוט איבד את זה לגמרי (מזכיר לי את הטסטים שלי...
). בתור המארחים של המשחקים הקרובים הייתי מצפה להפגנת יכולת מרשימה יותר (לטובה...
).

ohashi

New member
עוד שניה חשבתי שאחנו בהתעמלות מכללות

טוב שעמום זאת לא מילה , אבל באמת אותם תרגילים מ2011 עם שיפורים קלים...
באמת שהדבר היחיד שרציתי לראות זה את גבי דאגלס ובאמת היא נראת טוב יחסית.
&nbsp
אז כך, לגבי יש שדרוג קל על המתח שבנוסף לאנדו על הבד התחתון היא חוזרת עם ואן לואן לבד העליון , רמת הקושי שלה גבוהה 6.7 אם אני לא טועה והיא קיבלה 15.266
היה מספיק לה לזהב באליפות העולם ביחד עם עוד 4 נשים

בקורה היא היתה מדוייקת מלבד הירידה שלה שהיתה מזעזעת , החזה שלה בדאבל בקיפול כמעט נגע ברצפה
קפיצות היא היתה מדוייקת יחסית קיבלה ציון גבוה לפי דעתי 15.1
תרגיל הקרקע כל כך משעמם. היא כמו מכונה ולא נראה היא נהנת מביצוע התרגילת בקיצור נורא מכני.
&nbsp
מגי ניקלס-- אם היא היתה מבצעת את האמנאר בקפיצות היא היתה יכולה להתחרות על הזהב (בצעה רק TTYׂ) היא יציבה והתרגיל בקרקע לפי דעתי לא מחמיא
בקורה היא ביצעה את המפריז(סיבוב במצב קריעה) פעמיים ונראה לי שהיא שמטה שם סיבוב נוסף אבל זה היה נחמד קצת חדשנות בקורה אבל בסה"כ יציבה
&nbsp
מקווה שיהיה משהו מעניין לקראת האולימפיאדהת היחידה שמסוגלת כרגע לעשות את זה זאת ביילס , אולי כל כך התרגלתי לביצוע בדרגות קושי גבוהות,
ליוקין וג'ונסון ב 2008 , קומובה, מוסטפינה , פאנג, יאו יינאן הכל נורא וירטואזי ופתאום תקופה אפורה שכולם מחקים את כולם חוץ מביילס
&nbsp
מקווה להתבדות באליפות ארה"ב
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
הרגע שחיכיתי לו הגיע! AT&T American Cup - Full Broadcast NBC

למעלה