מחפש עצה - רכב להובלות

zorchar

New member
מחפש עצה - רכב להובלות

אהלן חבר'ה. אשמח לעצתכם המלומדה ! מעוניין ברכב למטרות הובלת סחורות . אלו הם הצרכים והמגבלות שלי. 1. יש לי רישיון עד 4 טון. ידני. 2. הרכב מתוכנן לנסוע כ150 - 200 ק"מ נסיעה משולבת ביום, עירונית ובין-עירונית. חמש, שש פעמים בשבוע. 3. משקל המטען 300-400 קילו בממוצע. 4. המטען אינו קבוע, אך "חלל ההעמסה" שאמור להיות חלל סגור , צריך להיות לפחות באורך של 2.40 מטר ורוחב 1.50 מטר (הגובה הוא פרמטר גמיש ) . 5. הסכום שאני מעוניין להשקיע סך הכל ברכב מסתכם ב30,000 שקלים. 6. הדרישות העיקריות מהרכב הן : חסכוני ככול הניתן (מטרת הרכב היא לצורכי עבודה) , אמינות ובטיחות. על איזה רכב(?) הייתם ממליצים לי לקנות? תודה מראש לעונים !

enigo

New member
רכב עבודה בתקציב הזה, שעונה לדרישות הללו

כנראה לא יהיה אמין במיוחד, כי הוא יהיה מאוד משומש. האם עגלה סגורה היא אופציה מבחינתך?

zorchar

New member
אם כך, אמינות היא הדבר הראשון שאני נאלץ לוותר עליו, במצבי:)

עגלה סגורה, כל עוד במידות הרלוונטיות, אכן תהיה אפשרות. זה רק עניין של לקנות עגלה? הרכב עצמו לא רלוונטי? (חוץ מכח סחיבה מינימלי)

enigo

New member
כמעט כל משפחתית תעמוד בדרישות הגרירה

שהגדרת. השאלה אם יש לך כבר אוטו מתאים, ואז זו רק עגלה והתקנת וו גרירה, או שצריך גם לקנות רכב.

zorchar

New member
אין לי רכב עדיין

אך אני רוצה לקנות רכב בסגנון של פיאט פונטו גרנדה (כידוע לך:)). רכב כזה יכול לעמוד בדרישות?

enigo

New member
לא. הפיאט הזו תתקשה. צריך מנוע חזק יותר

ועם יותר מומנט. לך על הסיאט שהזכרתי, מבין הקטנות הידניות. אפילו עדיף - 208 דיזל, או משפחתית 1600. יש כאלו ידניות גם כן.

zorchar

New member
כלומר, מכוניות אחרות, באותה "קטגוריה" יכולות להתאים. מעולה.

יכול להיות שעלית על פתרון מעניין בישבילי. אגב, מאיזה מחיר אני יכול לצפות (למושג המעורפל) "אמינות סבירה"? בכל מקרה אשמח לעצות לגבי הרכב הובלות קומפלט. ללא עגלה.

enigo

New member
צריך לוודא, לכל דגם רלוונטי, האם מותר לו

להתקין וו גרירה ומה משקל הגרירה המותר. עקרונית עגלה במידה שציינת תשקול סביב 200 קילו (אולי סגורה קצת יותר) וזה אמור להשאיר לך כשלוש מאות ק"ג למטען. מקסימום תיקח עגלה עם בלימה. לגבי רכב הובלות - אתה מדבר על רכב בן איזה עשר. בגיל הזה, הדגם הרבה פחות משנה מהמצב של הרכב הספציפי.

zorchar

New member
ועוד אגב..

סובארו אימפרזה שנת 2001 יכולה להתאים בתור גורר עגלה? (של חבר, לא יודע בדיוק את הדגם. לצורך העניין הדגם הכי פחות מפואר)

enigo

New member
כן. קצת חלש, בעיקר אם זה אוטומט

אבל יגרור. כל זמן שזה לא שטח הררי, אפשר להסתדר. רכב כזה כמובן אמור לעלות גרושים. אגב סובארו, מכיוון שאתה מתכוון לכבות הרבה קילומטרים בשנה, יכולה להתאים לך סובארו b4/לגאסי סטיישן עם הסבה לגז. בזמנו היבואן הציע ערכות כאלו כבר מאולם התצוגה כך שיש הרבה ניסיון עם ההסבה הזו. יחסוך לך הרבה בעלויות הדלק.

the annonymous

New member
אם אתה בכל מקרה קונה רכב אז עדיף ישר מסחרי

אם תמצא ג'אמפי ששימשה נכה או משפחה תוכל למצוא משהו סביר. בתקציב שלך תוכל למצוא מודל 2011-2012 &nbsp &nbsp

enigo

New member
רכב נכה זו באמת אופציה טובה

למצוא רכב עבודה במצב סביר. אבל רובם בשנים הללו היו על בסיס קאדי - ולא הייתי קונה קאדי מהשנים הללו (ואני חושב שהוא גם קטן מדי). אבל בעיקרון דוקאטו, קראפטר, מאסטר... כולם בסדר, וצריך פשוט למצוא את זה שבמצב הכי סביר. רק צריך לוודא שיש באמת מטר וחצי בין קשתות הגלגלים. זה עלול להיות אתגר.

enigo

New member
תלוי מה הוא צריך להעמיס, לא תמיד זה נוח.

ועם רצפה כפולה יכול להיות שגם גרסאות ארוכות של מסחריות קטנות, כמו ברלינגו, יספיקו. אמורות להיות זולות יותר, יש יותר כאלו שלא עבדו קשה, וחסכוניות יותר בדלק.

the annonymous

New member
והג'אמפי מנכה עלתה לי כי אתמול

ראיתי אחת כזו על הכביש אפילו מהשנתונים המדוברים.

yossik111

New member
שאלת תם , האם עגלה סגורה לא מועדת לפורענות בקטע

של גניבות ? אגב מה קורה בקטע של ביטוח בענין דנן ?

למה כדאי לגנוב את העגלה שלך ?

אין חלקים למכור , בשביל לגנוב אותה צריך וו גרירה . לענין הביטוח נראה לי שזה מוגדר בתוך השימוש המותר ברכב

למעלה