האם יצא להחליף שמשת רכב כלשהי? אם כן, באיזו חברת ביטוח?

Ron12325

New member
האם יצא להחליף שמשת רכב כלשהי? אם כן, באיזו חברת ביטוח?

תודה לעוזרים

חן 1111

Active member
כן. יצא לי. לא זוכר באיזו חברה. מה זה משנה?

מי שמחליף שמשה זה זגג רכב ולא חברת ביטוח. כל החברות עובדות עם אותם זגגים פחות או יותר.

Ron12325

New member
האם כשמחליפים שמשת רכב מתקינים מקורית או תחליפית?

למי יצא להחליף? אשמח להתייעץ

חן 1111

Active member
תחליפית. בדקתי עכשיו בפוליסה שלי.

כתוב ככה:
"השמשה שתותקן תהיה שמשה תחליפית בעלת תו תקן ומאותו סוג, טיב ואיכות של השמשה השבורה.
צריך לזכור שלביטוח יש מחיר. כל חבילת התוספות הרגילה (שמשות, גרירה, רכב חלופי...) עולה משהו כמו 200 שקל, וזה מבוסס על שמשות תחליפיות. ייתכן שאפשר להתעקש על פוליסה שכוללת שמשות מקוריות, רק שזה יהיה הרבה יותר יקר. כשעושים ביטוח, רוב האנשים מחפשים את הזול ביותר, ולא טורחים לקרוא את התנאים בפוליסה.

em28

Well-known member
החלפתי לפני שבוע שמשה קדמית חליפית (חברת הראל)

בהנחה יש הבדל במחיר בין התחליפיות למקוריות, יש גם הבדל באיכות ?

חן 1111

Active member
שים לב לציטוט שלי מתוך הפוליסה

כתוב במפורש שהשמשה התחליפית תהיה באותה איכות כמו השבורה.
אז לפי החוזה אין הבדל באיכות. במציאות, איך בכלל מודדים איכות של שמשה? שמעתי שלפעמים כשהשמשה המקורית כהה, אז התחליפית שמתקינים היא יותר בהירה. לא יודע אם זה קשור לאיכות ואיך צריך להתייחס לזה. כשהחליפו לי שמשה לא הרגשתי שום הבדל.

em28

Well-known member
בחלקים אחרים ניתן להבחין בהבדלי איכות, בשמשה לא הבחנתי

בשבוע שעבר, כאמור החלפתי שימשה (מקורית) בפיקנטו שנסדקה מאיזה זבוב חולף (או חצץ).
השבוע אותו רכב עבר תאונה חזיתית - הפגוש (מקורי) התעקם מאד אבל לא נשבר, מכסה המנוע התקמט מעט ופגע בשמשה - ללא נזק לשמשה.
אז זה אומר שהשמשה באותה איכות ? לא יודע.

דווקא בפגושים קל להבחין בהבדלי האיכות - פגוש מקורי מתקמט, מתעוות, מתקפל ובסוף עלול להישבר, בפגוש תחליפי הסדר עלול להיות הפוך.
יצא לי לראות איך פגוש תחליפי נשבר כמו זכוכית ומעיף רסיסים למרחק בתאונה קלה יחסית.

© DrorZi

New member
מה זה איכות?

ציפויים זה איכות?
בחלק מהמקרים שמשות מקוריות מכילות ציפויים בולמי UV וכאלה ותחליפיות לא מה שמוזיל אותן מאוד, זה לא הופך את השמשה לפחות בטוחה בתאונה
&nbsp

em28

Well-known member
מה שכן יכול להצביע על איכות שונה זה העיוותים של שמשות בקצוות

הרי השמשות הקדמיות קמורות בערך לכל כיוון אפשרי, זה לא טריויאלי לייצר אותן במדוייק כמו המקור.

אבל בטח כמו במוצרים אחרים יש COPY, ORIGINAL COPY, ORIGINAL, OEM MADE BY, MADE FOR ועוד כהנה וכהנה ....

למעלה