הרכב לא הצליח להתניע יותר מכמה פעמים

iftah2001

New member
הרכב לא הצליח להתניע יותר מכמה פעמים

שלום,
יש לי יונדאי i20 שנה 2009. לפני שלושה שבועות הרכב לא התניע לי. הוא עשה מעין רעש חנוק כזה שכאילו הוא מנסה להתניע אבל לא מצליח. חיברתי אותו לבוסטר ומאז, בלי לפתוח פה, הרכב מתניע כרגיל. באופן אוטומטי קישרתי את זה אולי למצבר. לא קניתי את המצבר, הוא הגיע יחד עם הרכב שקניתי מהבעלים הקודמים. כן אבל נשארה קבלה ברכב שהמצבר נקנה בינואר 2016. השאלה שלי היא האם אני צריך ללכת למוסך/חשמלאי מוסמך לבדוק את המצבר? בנוסף איך נקרא המכשיר שמודדים בבית? רב מודד?
תודה מראש.

2016 זה מצבר מת

לך לאוטו דיפו ורכוש שם את המצבר הזול ביותר.
אל תיתן לאף אחד באף חשמליה / מצבריה לעבוד עליך עם אחריות ארוכה או שם מפוצץ.
אפשר ליצור עימם קשר בפון 3775* והם מגיעים הביתה ללא כל תוספת.
זיכרו - מצבר הכי זול.

enigo

New member
האם לפני אותו נסיון התנעה כושל הרכב עמד

לזמן ארוך יחסית (שבוע ומעלה)? אם. התשובה היא כן - כנראה שזו הסיבה.
אם מאז הוא מניע כרגיל, ולא נשמע כאילו הוא מתקשה להניע או מגמגם - אתה יכול להמשיך להשתמש בו בשקט.
מצברים בדרך כלל נותנים סימנים כשסופם קרב.
היו לי כבר מצברים ששירתו אותי חמש ושש שנים. זה לא קוטג' - אין למצבר תאריך תפוגה מוגדר.

חן 1111

Active member
דווקא בסובארו ישנה מאוד מצבר פעם החזיק לי מעל 7 שנים

iftah2001

New member
קודם כל בדקתי והתאריך שמוטבע על המצבר הוא אכן ינואר 2016

enigo לשאלתך הרכב לא עמד שבוע ומעלה. אני נוסע עליו כמעט כל יום. אמנם בתקופה הזאת לנסיעות קצרות אבל יוצא שאני מניע ונוסע עליו כמעט כל יום. אני לא רוצה להגיע למצב שיום אחד אני נתקע בבית או בעבודה או בכל מקום מבלי יכולת לנסוע ואז זה להיכנס למצב של לחץ לקנות מצבר חדש וזה תענוג קטן ואני מעדיף להימנע מזה מראש. האם מצבר שגילו מעל 4 שנים כדאי להחליף אותו מבלי לבדוק או ללכת למוסך ושם ידעו להגיד לי מה מצבו של המצבר?
תודה.

חן 1111

Active member
אם הוא בן 4, ועשה לך בעיות בהתנעה בלי סיבה

הייתי מחליף אותו. אתה יכול למשוך עוד כמה חודשים כי בקיץ המצבר עובד יותר קל, אבל כדאי להחליף לפני החורף.

תחליף בלי להסס , רוב המצברים לא מחזיקים יותר או הרבה

יותר מ 4 שנים .
זה לא שווה את החיסכון בכסף לעומת הנוחות והשקט .

enigo

New member
אם הנסיעות ממש קצרות, זה גם יכול לרוקן את המצבר

אצלי הרכב עושה בעיקר נסיעות של עשר דקות - לבית הספר וחזרה - ואם פעם ב... אני לא עושה נסיעה ארוכה יותר, המצבר מתרוקן. בעיקר בחורף כשנוסעים כל הזמן עם אורות ולכן קצב הטעינה פחות מהיר.
אם כרגע הוא נוסע בלי בעיה, לא חייבים להחליף. אם זה מדאיג אותך - תחליף. ההוצאה לא כזו גדולה (אפשר למצוא מצברים סטנדרטיים בסביבות ארבע מאות שקלים), משמע עלות של בערך מאה שקלים לשנה. כך שגם אם תסחוב עוד חצי שנה "הרווחת" בסך הכל חמישים שקלים - מחיר פעוט לשקט נפשי.

למעלה