שמן גיר לממסרה אוטומטית

סנגורי

New member
החלפת צינור מי קירור שהתפוצץ

היי שלום לכולם..מדובר ברכב מאזדה 323 שנת 00..אני נוהג כל שבוע לפתוח מכסה מנוע לבדיקת שמנים ומי קירור..בפעם האחרונה שפתחתי לבדוק שלשום..להפתעתי גיליתי מי קירור שלוליות על הגיר והמנוע..חיפשתי מהיכן זה כמובן לא עלה חום במיכל העיבוי היה ממש מעט מי קירור..ומצעתי חור שמימנו יורד מים בשפריץ צינור קטן שבקצה אחד מחובר לבית מצערת ומצד שני למנוע..הזמנתי חדש והחלפתי בעצמי..מלאתי את החוסר במיכל העיבוי וברדיאטור..נסעתי משהו כמו 10 k אתמול..בבוקר בדקתי וראיתי שאין חוסר ברדיאטור אבל במיכל העיבוי היה חסר משהו כמו סנטממטר 1 עד הסימון fool..מלאתי את החסר במיכל העיבוי...היום נסעתי משהו כמו 15 k בעיר...ושוב אני רואה שחסר מעט אומנם פחות מסנטימטר במיכל העיבוי...האם זה אומר שיש עוד נזילה שאני לא רואה..או זה כנראה זה החוסרים שהיה חסר מי קירור במנוע והוא משלים למנוע ויקח כמה ימים עד שזה יסתדר?! אשמח לתגובות

תמשיך לבדוק , זה יכול להיות אויר במערכת

10K זה מעט מידי , צריך 30 40 , אם החוסר ממשיך לאחר מכן אז יש נזילה ,
באם תרצה לבדוק יותר טוב
גש למוסך שיכניסו לחץ למערכת על ידי משאבה , בכדי לגלות נזילות .
מקווה שאתה לא שם מים אלא נוזל למערכת קירור .

enigo

New member
כנראה אוויר במערכת

הבעיה היא שלפעמים אוויר יכול ליצור חסימה בצנרת, ואז מים לא יגיעו לכל המקומות וגרם נזק. זה תלוי בתכנון המערכת.
ברכב שהיה לי פעם היה שסתום ניקוז אוויר בחלק גבוה של המערכת, שאפשר לנקז אוויר. שווה לבדוק אם יש משהו דומה אצלך.

xrlmike

New member
זה עדיין שנתונים עם פקק רדיאטור - כשהמנוע קר תניע עם

פקק רדיאטור פתוח (לא מיכל עיבוי מכסה הלחץ על הרדיאטור) תחכה שהמנוע יגיע לטמפ' עבודה ותכבה - בועות אויר אם נשארו יצאו בתהליך תוסיף נוזל קירור לרדיאטור עד הסוף וסגור את הפקק
אני מקווה שאם כבר אז החלפת את שני הצינורות שהולכים לבית המצערת ולא רק אחד

סנגורי

New member
שמן גיר לממסרה אוטומטית

היי חברים הרבה זמן לא בדקתי שמן גיר..כידוע אצלי בלאנטיס בודקים שהרכב חם..וכשבדקתי היה חסר לי בערך חצי ליטר פלוס מינוס מסימון הmax במדיד..רכשתי את השמן הנל שבתמונה מסוג volvlian max lief אני לא יודע מה שמו לי ליפני כן מהפעם אחרונה שהחלפתי שמן עברו 40000 k..האם אפשר להוסיף את הנוזל הנל? רשום עליו דקסרון 3 ומקרון vl הוא מתאים?! וזה בסדר שיהיו שני סוגי שמנים מעורבים מסוג דקסרון 3?! תודה רבה מראש

enigo

New member
אין בעיה לערבב שמנים בתקן זהה. השאלה אם זה

הסוג הנכון. במוסך ידעו להגיד.

למעלה