בוריסקה1, שאלה לגבי הכבישים באוקראינה

בוריסקה1, שאלה לגבי הכבישים באוקראינה

וגם לגבי ההגדרה עמי עמלק שנתת בשרשור הקודם:
צירפת את האוקראינים שנחשבים מאד אנטישמיים. אני גם שמעתי על זה בעבר אבל לא הבנתי מה הבסיס לטענה הזאת. אני לא מספיק מבין בעניין ואני מתרשם שאתה מבין יפה.
נא תסביר לי האם הביטוי עמי עמלק שאתה משתמש בו קשור לביטוי מהתנ''ך?

boriska1

Member
כל עמי אירופה, פרט לגרוזינים, הם עמים אנטישמים. אז נגדיר את

כולם כעמי עמלק? בוודאי שלא. יש ארבע עמים אוקראינים,ליטאים,לטבים ואסטונים שעשו לנו כעמלק , "הזדנבו" בנו בשעותינו הקשות. בלי משתפי פעולה האוקראינים, הרבה מחנות ריכוז לא היו פועלים בתפוקה שהם פעלו.לא ששלושת העמים האחרים היו יותר טובים, אבל אני מדבר על כמות.
האם יש בתורה עמי עמלק, כפי שאפשר להתרשם מדברי? רוב המפרשים מדברים על עם אחד ספציפי ומוגדר. אני נמנע על המיעוט שבמיעוט. על מי חלה חובת השמדת העמלק? רוב הפרשנים מדברים שעל כל אחד, שכן זו אחת המצוות דאוריתא. מיעוט מדבר על הטלת המצווה על מלך.

הכבישים באוקראינה. בנוסף להיותם רשעים אכזריים, הם גם גנבים ומושחתים.
לפני איזה 7-8 שנים נערכו משחקי היורו בכדורגל באוקראינה. בנו אחלה כבישים, בסובסידיה של האיחוד האירופי. אבל מה? הקבלנים והפקידים גנבו את הכסף, עשו ציפויי אספלט ואחרי המשחקים בחורף הראשון לא נשאר מהכבישים האלה כלום, רק בורות.

הממסד גונב כספים כל הזמן בכל תחום גם בתחום שיפוץ כבישים

למה לשפץ אם אפשר לשים את הכסף בכיס ?
משפצים אבל יותר מאוחר ממה שצריך .
אצל פוטין זה ידוע ששליש מתקציב הביטחון נעלם ולא מגיע לצבא .
מה שטוב הוא שאפשר לשחד שוטרים במקום לקבל החרמת רשיון והזמנה לבית משפט .
רוצה קרקע זולה ? רק אם אתה מקושר לאדמיניסטרציה . נניח במקום מליון
ב200000 רובל .

boriska1

Member
דיברנו על עם עמלקים. שחיתות יש גם בשוויץ. אז מה נעשה

עכשיו? ברוסיה מכניסים אותם לבית סוהר, יש 6-7 מושלים, שרים כולל שר אוצר יושבים בבית סוהר. רוסיה אכן מדינה מושחתת. נו אז מה?

זה לא "אז מה" , לאט לאט הפופולריות של פוטין יורדת

עקב המצב הכלכלי הקשה והשחיתות וזה עשוי להשפיע חזק על עתיד רוסיה.

עמלק זה עם שהיה במזרח התיכון מזרחה לארץ ישראל, באדום.
ולא העמים הסלביים .
https://he.wikipedia.org/wiki/עמלק

מעניין למה הגרוזינים הם לא אנטישמיים

ואגב גם הסינים לא אנטישמיים. נהפוך הוא, הסינים מסתכלים על העם היהודי בהמון כבוד והערכה, כעם חכם וכלל לא שונאים אותנו. כנ''ל בקוריאה.
אבל לא ככה היפנים, שלמשל בתקופת הww2, אימצו את הגישה הגרמנית ביחס ליהודים. לא ידוע לי מה היו סיבותיהם ועד כמה זה מושרש אצלם.
&nbsp
הבנתי את ההגדרה שלך לעמי עמלק, ביטוי שנגזר במובן כלשהו מאופן התיאור בתנ''ך, כלומר, ''שזינבו בנו בשעותינו הקשות'', הכוונה שכשמישהו אחר תקף, או בעת חולשה, הם לא וויתרו על ההזדמנות להכות בנו כנראה כביטוי ליצר האכזריות.
האוקראינים היו ידועים בתרומתם למוות היהודי. אבל מה ההסבר למה דווקא 3 הארצות/עמים הבלטיים, אתה מצרף אל האוקראינים.
&nbsp
לבד מזה היו הרבה מיס-קונצפציות למשל שהפולנים אנטישמים כמו האוקראינים וכנראה שזה לא נכון.
או, שההולנדים שמרו על היהודים וגם זה התברר כלא נכון.
&nbsp
אתה למעשה מחפש את האכזריים ביותר ואת אלה היצירתיים ביותר (כאכזריים) כלפי היהודים, ובנוסף את אלה שעד היום זוכרים בנוסטלגיות את נצחונם על היהודים, ואת אלה אתה מעוניין להכתיר בתואר: עמי עמלק.
&nbsp
קשה להשוות למה האסטונים כן וההולנדים לא?
&nbsp

boriska1

Member
לא יודע כלום על סינים ויפנים, יודע למצוא אותם על המפה,אולי.

למה הגרוזינים לא אנטישמים? לדעתי אף אחד לא יודע. אולי בגלל סובלנותם הדתית, אולי בגלל הכיבושים המוסלאמים, אולי בגלל אורח חייהם.
כל עמי אירופה, בצורה זו או אחרת שיתפו פעולה עם הנאצים,ולא רק בהשמדת יהודים.
לא מדבר על אכזריות, וגם לא על ההיסטוריה, מדבר על עכשיו, אקטואליה.
רק בארבע מדינות שציינתי מהללים את גדודי הSS , נותנים להם פנסיות מוגדלות וכו"
הבלטים השמידו את היהודים,לפני שגרמנים הגיעו אליהם. בהולנד אם תלך עם סמל נאצי, ככל הנראה תבלה את הלילה במעצר.
לא יודע אם אפשר למדוד אנטישמיות, אבל אפשר היה הפולנים היו בצמרת.

חבל שאתה לא מתעניין בסינים וביפנים

אם אתה לומד את הנושא, זה יכול להוסיף לך, אולי, ידע. חבל להביע זלזול באספקט הקשור לנושא שכל כך קרוב לליבך.
&nbsp
לגבי הפולנים, היו מתוכם הרבה חסידי אומות העולם. ייתכן שגם זה מדד כלשהו חשוב הקשור לנושא מיהם עמי ''עמלק''.
&nbsp
בנוסף בוודאי שמעתם על ברית מדינות וישגרד, של 4 המדינות פולין הונגריה צ'כיה וסלובקיה. אלה 4 מדינות באיחוד האירופי ששמרו על מדיניות שונה מזו של האיחוד שהיה באופן מסורתית פרופלסטיני ואנטי ישראלי/ אנטישמי.
צ'כיה ואולי גם סלובקיה היו ידועות גם בעבר כמדינות פחות נגועות באנטישמיות.
&nbsp
הפולנים מחו נמרצות נגד הניסיון להטיל על המדינה הפולנית הכבושה את האשמה על השואה.
ברור שהייתה אשמה של פולנים אבל האם ההולנדים פחות אשמים? על פי מדד מספר חסידי אומות העולם, מספר הפולנים אינו קטן לעומת מספר ההולנדים.
הסמול הישראלי בחר מאז ומתמיד להתמקד באירופה ''הרשמית'' המבקרת החריפה כנגד ישראל (ספרד, צרפת וכד') בעוד הימין בחר להגביר את הקשר ואת שיתוף הפעולה עם מדינות וישגרד.
&nbsp
לגבי העמים הבלטיים, האם אתה טוען שמשולמות פנסיות עד היום לאנשי הSS שלהם? כמובן על ידי הממשלות הבלטיות. אם אני הולך אחורה להסטוריה אז האיזור הבלטי היה למעשה חלק מפרוסיה שהייתה במאה ה19 ואף לקראת המאה ה20 חלק מגרמניה.
כלומר גרמניה הייתה בעבר מפוצלת. כביכול, הייתה גרמניה ''המזרחית'' (לא לבלבל עם מזרח גרמניה) שהייתה פרוסיה וממערב לה הייתה פולין וממערב לפולין הייתה גרמניה שאנו מכירים. האם צאצאי הפרוסים הפכו ''לבלטים''? ואם כן, אולי הזדהו עם הנצים ''כבני אותו העם'', לפחות הרקע האנטרופולוגי
. אולי זה סוג של הסבר? האם 3 השפות של 3 העמים הבלטיים קרובות במיוחד לגרמנית?
&nbsp
קשה לי להבין על סמך מה אתה מגיע למסקנות שלך: האם זה לפי ''המבחן'': מה יקרה אם תסתובב עם צלב קרס היום? טענת שבהולנד תעצר. ומה יקרה בפולין?
&nbsp
ולסיום: השינאה ליהודים היא נושא מורכב וראוי לחקור גם למה אין בסין אנטישמיות.

enigo

New member
אחרי מלחמת העולם השניה כמעט לא נשארו גרמנים בטריטוריה שנקראה

לפני המלחמה "פרוסיה המזרחית".
התושבים באזור הזה (שמחולק בין מספר מדינות) היום הם אנשים שהובאו לשם על ידי הסוביטים - ליטאים, אוקראינים וכן הלאה.

boriska1

Member
לדעתי אתה טועה.פרוסיה המזרחית היא בעיקר איזור קלינינגרד

גם חלק מפולין היוצא לים הבלטי.(שצ"צ"ין).
יש לזכור שרוסיה כבר הייתה כבר אימפריה, כאשר ביסמרק התחיל לאסוף/לאחד אדמות גרמניה.שטחים עברו שם מיד ליד, בעיקר במלחמות , אבל גם בהסכמים.
העמים הבלטים תמיד ישבו על אדמותיהם בגבולות כפי שהם כיום. (פחות או יותר)

enigo

New member
בסוף מלחמת העולם היתה נטישה המונית של

גרמנים את שטחי פרוסיה המזרחית.
לפחות זה מה שכתוב ברשת.

boriska1

Member
אף אחד מהם לא נטש, פשוט גרשו אותם

ומדובר במיליונים, כולל מספר זניח ברפובליקות הבלטיות.
הגרוש המפורסם, זה מחבל סודטים, בצ"כיה. שם הורשו לקחת איתם מטען עד 20 קילו. אסור היה להם לקחת כלי רכב. לפני כמה שנים, גברת העומדת בראש הארגון של המגורשים, הגיע לאיזור.נעצרה וגורשה חזרה לגרמניה.
יש טירות שהיו שייכות לנסיכים של לוקסנבור , הולאמו אחרי המלחמה, שכן אלה תמכו בנאצים.כך לפחות לטענת הצ"כים.שום פיצוי,שום שיפוי.

enigo

New member
לפי הכתוב, הרבה, אולי הרב, נטשו לפני

הכיבוש הסובייטי.
לא שזה באמת משנה למטרת הדיון - היום הם לא שם.

boriska1

Member
לא מזלזל חס וחליליה. במיוחד שסין היא מעצמת על, ואחרי הקורונה

מעמדה רק יתחזק. פשוט רוב הדברים בעולם אני לא יודע.
אני לא טוען שהמדינות הבלטיות משלמות פנסיות מוגדלות ושרותי בריאות מועדפים לאנשי SS,זו עובדה.ולא רק זה, עורכים מצעדים,נותנים להם כבוד. כך גם באוקראינה.
רק חלקים קטנים משטחים אלה היו בפרוסיה. לכל אחת משלשת המדינות האלה, יש היסטוריה שונה. ליטא בברית עם פולין היסטורית הייתה מעצמת על אירופית. אחר כך רוסיה השטלתה על חלק מהשטחים, סיפחה לאימפריה שלה חלקים מפולין.בקיצור היסטוריה ארוכה של מלחמות, בגידות, סיפוחים, בריתות.
לשתי אחרות אין היסטוריה של ממש. שטחים חקלאים פרימיטבים.(פחות או יותר), עובדי אלילים. עד היום חלק מאוכלוסייתה עובדי אלילים.

כי אלו שיש להם חבר דמיוני הם לא עובדי אלילים ?

גם היהודים הם עובדי אלילים , יותר נכון עובדי שקרים בני 3000 שנה
החומש מלא בשקרים מהדף הראשון .

בגלל שהאליל שלהם לא נראה לעין והוא דמיוני ?

אז הם עובדי אליל אם לא עובדי אלילים . הם באותו המשקל של המאמינים בפרה קוף ופיל כאלוהים .

enigo

New member
כי יש הגדרה לעובדי אלילים והם לא עונים לה

אם האמונה שלהם מטופשת או לא זה כבר דיון אחר.
אבל דיוק אף פעם לא היה הקטע שלך.

למה ? כי אנשי החבר הדמיוני היהודים החליטו שהם נעלים יותר

מאחרים ? לא מפתיע כאשר הגזענות מושרשת אצלם ..
גם אתה לא מפתיע עם המרובעות שלך .
בא נלך למקום עוד יותר חביב עלי ," אוכלי נבלות הם קניבלים ".
מה יש לך לומר על זה ?

enigo

New member
יש הגדרות לדברים כדי שיהיה אפשר לתקשר

כדי שכשאומרים "לבן" כולם ידעו על איזה צבע מדברים.
אבל אתה כנראה לא ממש אוהב את כל הקונספט של להגיד דברים עם משמעות ברורה...

למעלה