.

haimgds

Member
מדובר על "קיבולת" והוא נמדד באמפר שעה.

הכוונה היא ל"כמות" הזרם הנמצא במצבר. לדוגמה (מספרית בלבד, היא אינה תקפה במצברים אמיתיים), מצבר של 100 אמפר שעה יוכל לספק זרם של 50 אמפר למשך שעתיים או זרם של אמפר אחד למשך 100 שעות.
פרמטר חשוב יותר, הוא זרם ההתנעה של המצבר (מוגדר כ CCA) ועליו להיות כמו (או יותר) המצוין בזרם הרכב.
ד"א, ברכב שלי למשל, ניתן להתקין מצברים בגדלים (ליתר דיוק, אורכים) שונים ע"י הברגת מסילת האחיזה במקומות שונים.

enigo

New member
כתבתי במפורש שאפשר גם להגיד קיבולת

אגב, קיבולת ונפח הן מילים מקבילות.
להתייחס למפר שעה כקיבולת זה לא מדויק, כי כמות החשמל, או ליתר דיוק האנרגיה החשמלית, הרי לא נמדדת באמפרים, אלא בוואטים.
בגלל שבמשך עשורים עולם הרכב דיבר תמיד ב-12v (חוץ מכלי רכב כבדים וצבאיים) אז התרגלו לדבר באמפר-שעה, כי זה בעצם היה אותו דבר, רק מחולק בפקטור 12.
ברגע שנכנסו עוד מצברים לעולמנו, מאופניים חשמליים ועד מכוניות מחושמלות, השימוש באמפר-שעה נהיה בעייתי כי המתחים שונים. ולכן התחילו לדבר בקילוואט שעה - לפחות במכוניות. באופניים עדיין מדברים באמפר-שעה, וזה יוצר לא פעם בלבול (כי יש מצברי 24,36 ו-48).

enigo

New member
הקלד "נפח סוללה" בגוגל, ספר לנו כמה מעשר

התוצאות הראשונות התייחסו לנפח גאומטרי וכמה לנפח חשמלי.
בהצלחה!

enigo

New member
אני וכל עם ישראל, פחות או יותר

גיגלת "נפח סוללה"? בדקת כמה מהתוצאות הן לגבי קיבולת החשמל של הסוללה וכמה מתייחסות לנפח הגאומטריה?

אתה מתכוון כנראה לטיימינג , היצרון אומר מה שהוא אומר

אם אתה יכול לראות מה מצב הרצועה אפשר למשוך אפילו 30000 קמ'
לא להבהל מסדקים נימיים .
מותחנים לא צריך להחליף באם הם תקינים .

xrlmike

New member
מסוג הדברים שממש מומלץ לקיים בהם הוראות יצרן

במיוחד עם רצועת התזמון בת מעל 4 שנים
הנזק מכשל גדול מכדי לא לבצע את ההחלפה

boriska1

Member
לא חגורת טיימינג.חגורה חיצונית שמעבירה כח אלטרנטור,מזגן וכו"

enigo

New member
אה, חשבתי חגורת בטיחות

אומנם איתה פחות מסוכן להמר. אבל זה עדיין הימור. מעבר לזה שאם היא נקרעת עלולים להיתקע (אין אלטרנטור) ויש סכנה בגלל אובדן הגה כח (אם הוא הידראולי), נתקלתי גם במקרה שבו רצועת אביזרים שנקרעה הצליפה והעיפה מהמקום את רצועת הטיימינג.

האם בוולוו שלו אין שרשרת טיימינג פנימית?

אם ככה אז אין כל אופציה ''להצלפה''

יש דבר כזה במכוניות של היום ?כי במכוניות האחרונות שלי אי

היה לראות
מי שמבין ענין בודק חזותית ומחליט

חן 1111

Active member
לראות לא יעזור לך. מה שהולך זה בדרך כלל המיסב

ואי אפשר לראות מבחוץ את המצב שלו.

למעלה