החברה הללו פשוט אלופים , מבחן השוואה בשטח מהגרועים שיש

ANZ1

New member
יש עם כזה, כי הם אומרים שהם כאלו

כי אם אין, גם אין עם ישראלי, זה אוסף של יהודים שחיו מאות שנים בכל מני מדינות, דיברו אין ספור שפות, מנהגים שונים, גנים שונים, מראה שונה, אין שום קשר בן ישראלי רוסי לבן אתיופי, חוץ מזה שם החליטו שהם עם,
אבל יש עם ישראלי, ויש עם אוקראיני, ויש עם פלסטינאי, כי הגדרה של עם זה הגדרה עצמית, הם לא צריכים את האישור שלך או של אף אחד אחר, הם עם כי הם אומרים שהם עם.

boriska1

Member
כן.למדתי משהו. יפה.לא יכולתי לחשוב על תיזה כה מיוחדת

עד עכשיו חשבתי שהם צריכים אישור שלי. תודה שהעמדת אותי במקומי

enigo

New member
אז גם אני חוזר - אם אין עם כזה, איך בדיוק הוא "מעמי עמלק"

כהגדרתך?
אתה צריך להחליט מה הטיעון שלך, ואז נוכל להמשיך בדיון. כרגע אתה אומר דבר והיפוכו, וזה קצת בעייתי להגיב.

boriska1

Member
נכון. יש דיון מה זה עמלקים. האם הם עמי עמלק או שבט/עם מוגדר

יש גם דיון על מי חלה חובת השמדת עמלק. האם על כל יהודי? האם למלך? דעת הרוב - עמלק מאוד מוגדר וספציפי. אז כפי שאתה רואה , אני חולק על רוב הדעות.
בקשר למצוות למחות זכר עמלק , רוב הדעות הן, שזו מצווה מדאוריתא וחלה על כל אחד מבני ישראל. במאה ה21 זה לא אפשרי. לכן לדעתי חלה על מלך.

אם בכל השרשור מה שמפריע לך זה חוסר העקביות שציינת, אשריני וטוב חלקי.

ושוב נזכור "אשר עשה לך עמלק"

enigo

New member
מכיוון שהדיון הוא על האם אוקראינה והאוקראינים הם דבר אמיתי א

ואתה, כך נראה, אוחז בשתי הדעות, אז כן - הסתירה הזו מהותית לדיון ומפריעה לנהל אותו כראוי.
אם פוטין טוב לרוסים או לא, לא מעניין אותי.
אבל אין ספק שהוא חלק מגל המנהיגים ה"חזקים" שפופולרי היום בעולם. אולי אפילו הראשון בהם - צריך לבדוק את לוחות הזמנים. טוב או רע לעולם? לי נראה שרע, אבל אני לא חוקר בתחומי הכלכלה והחברה.

פוטין יכול לעשות רעש וצילצולים באופן מוגבל מאוד

אף אחד לא התרגש כאשר הוא הוציא את משאיות הטופול הגרעיניות שלו לסיבובים ליד גבול אוקראינה .
לפוטין אין מנדט מהעם הרוסי להחזיר גופות של חיילים ממלחמה רחוקה מהבית ובהתאם כך הוא מתנהל בסוריה .
הרי שירות החובה בצבא הרוסי קוצר על ידו לשנה בלבד בגלל מעשה זובור שבהם נהרגו יותר מידי חיילים . עקב לחץ וזעקה של האימהות .

boriska1

Member
ושוב חוזר.

לא,אני אוחז בדעה אחת ברורה. ואני גם לא חושב שזו דעתי, אלה עובדות היסטוריות וארכיולוגיות.בדיוק כדעתי על העם הפלשטיני. האם צריך לפרק את אוקראינה או לא להכיר ביישות הפלישטינית? התייחסתי בתחילת השרשור לזה. תשובתי היא לא. הפלשטינים שופכים דם על זה ואנחנו במאה ה21. האוקראינים, אמנם לא שופכים דם, אבל איכשהו מעצמות אירופה הצליחו. לא רואה סתירה,אבל... גם אם יש,לא כל סתירה ראויה ליישוב.לדעתי, כיום נוח מאוד גם לרוסיה קיום היישות הזו. רוצים לחבוט בגרמניה, עושים כמה תרגילים לאוקרים. וגם ההפך. רוצים להתקרב, גם דרכם.זה אחלה. אם כמה מאות או אלפי אוקרים מתים, לא מזיז לאף אחד. באנלוגיה לפקונג, מפריד בין שני חלקים. הפקונג נשחק, זורקים אותו והמנוע ממשיך לעבוד.

על שקורה ברוסיה,זה מאוד מאוד מעניין. הן כהתרחשות אקטואלית, והן כתהליך היסטורי. מסקרן, במיוחד שסין הפכה למעצמה, ההתרחקות של אירופה מארה"ב, השתלטות סין על אפריקה. מעניין מה שקורה. יהיה מה לחקור לדורות הבאים, במיוחד שהכל מתועד יותר מאי פעם בהיסטוריה.

אגב, קראתי למעלה את העמלקי. רוסיה לא צריכה נשק גרעיני להחזיר שטחיה מהאוקרים. השאלה אם בכלל צריכה נשק. להזכירך רוסיה לקחה את קרים בשיטה שתלמד הרבה דורות בבתי ספר למודיעין. בלי קרב אחד.עם הרוג אחד כתוצאה מתקלה.
יש תופעה אנושית מעניינת. מהגרים רבים שונאים את המדינה בה נקלטו. למה זה? לא יודע.

ובבנין ציון ננוחם
ושוב נקיים מצווה "זכור אשר עשה לך עמלק"

קישקושים ימניים שתוקעים את מדינת ישראל עשרות שנים .

מה לעשות ? אין מה לעשות , תהנו במדינה דו לאומית שהקמתם .
ישראל תכבש כמו שירושלים נכבשה בידי הפלסטינים .
אם גנץ יקים ממשלה זה לא יחזיק זמן רב וכשביבי יעלם הימין יחזור לרוב שלו
וימשיך להרוס את המדינה עד לחיסולה .

חן 1111

Active member
צודק, גם קרים וגם אוקראינה נשלטו על ידי עשרות בעלי בית

התכוונתי שרק מעט מאוד זמן בהיסטוריה קרים היתה שייכת לאוקראינה כמדינה. הרבה יותר זמן מזה היא היתה שייכת לרוסיה.
והגירת הטטרים מקרים והגירת רוסים לקרים התחילה כבר לפני 200 שנה, כשקרים למעשה סופחה לרוסיה הצארית, ועוד יותר אחרי מלחמת קרים. בסוף מלחמת העולם השנייה הטטרים כבר היו שם מיעוט.

של מי " קרים " במקור זה לא רלוונטי כלל .פוטין זורע שינאה

וטרור , ההפרדה בין אוקראינה לרוסיה היא פוליטית בלבד .
באוקראינה כולם דוברי רוסית, לא שמעתי שם אוקראינית גם בתקשורת.
גם במחוזות המערביים הבנדריסטים .
ועם זאת פוטין מקשקש שהוא מגן על רוסקי גבראצ'י . = דוברי רוסית .
העם האוקראיני והרוסי שלובים זה בזה אבל פוטין הצליח תוך יום אחד לגרום לרוסים לשנוא את האוקראינים ולהיפך .
למשל אשתי נולדה באוקראינה אבל בעת נפילת ברית המועצות הייתה ברוסיה
לכן קיבלה דרכון רוסי , ההורים שלה בקייב עם דרכון אוקראיני , אח שלה גר בדונבס = שטח כבוש ע"י פוטין . בעלה האוקראיני נהרג בצ'צניה במלחמה של פוטין
אז מה אמורים אנשים כמוה לעשות ולהרגיש ? כאשר פוטין הנשיא שלה מפציץ את אח שלה .
היא הייתה בעד פוטין עד לפלישה לקרים , אוי לי אם הייתי מדבר רעות על פוטין , לאחר הפלישה היא הפכה לאנטי פוטין .
אבל קארמה איז א ביצ' . פוטין אוכל קש והרבה בכל המקומות שהוא מתפשט אליהם . מי סובל ? רק העם הרוסי שלא מתקומם , אמנם יש יותר קולות אופוזיציוניים , אבל זה עדיין רחוק מרבולוציה .

boriska1

Member
דעתך בנושא זה לא חשובה.כי אתה לא בקיא,לא בודק דברים

שאפשר לבדוק בנקל ברשת.מקשקש שטויות מרושעות שלי עמלקים ימח שמם וזכרם.
יכול להיות שתדובותיך צריכות להצטמצם למכוניות, אולי.
וכרגיל, גם יצא טוב, הזכיר לנו את מצוות "זכור אשר עשה לך עמלק". ההיסטוריה גם תתן לנו,במקוקדם או במאוחר, גם יזדמן לעם היהודי,בצורה זו או אחרת, לקיים גם המצווה הטוטאלית הקשורה בעמלק

:- בוריס שמאמין לספר שקרים בן 3000 שנה , זה משעשע .

אם היה מישהוא ברוסיה שהייתי קרוב לשסות בו את הכלבה שלי קנה קורסו
במשקל 80 ק"ג, זה היה יהודי מסריח נוכל, שלא הצליח בזממו איתי אבל עשק הרבה קשישים .
הוא ידע שאני ישראלי וזה לא מנע ממנו כלום .
אז תדחוף את הגזענות העלובה שלך לחור של פוטין ההיטלר הקטן ששואף להיות גדול אבל אין לו כוח .

boriska1

Member
אוקראינה זו המצאת מעצמות אירופה, בראשן האימפריה

האוסטרו הונגרית. בספות הסלאביות אוקראינה פרוש הקצה, הספר. ואכן גם הרוסים וגם הפולנים השתמשו בביטוי זה לגבי אזורי הספר שלהם. לדוגמא, הרוסים השתמשו במילה זו לגבי הספר שלהם מעבר להרי אורל.
בסוף המאה ה19,לקחו פרופסור רוסי,שלחו אותו לוינה, ישב באוניברסיטה והמציא שפה,שקואים לה אוקראינית. (לזכרוני קראו לו גרושבסקי). הבסיס שלו היה ניבים שונים של רוסית, פולנית,ובעיקר רוסינית(שפה הדומה לסרבוקרואטית ורוסית כנסייתית).וגם המציא כללי דקדוק ותחביר. למעצמות היה אינטרס לשים חיץ בינם לבין האימפריה הרוסית.
גם שטחי אקראינה נוספו לה בחלקים, רובם מרוסיה(ע"י לנין וסטאלין,מרומניה,הונגריה ופולין)
כמובן,כתבתי תמצית שבתמצית.. העניין הרבה יותר מורכב
באופן כללי, הם עמי עמלק. טוב תמיד לחזור על זה,מצווה מדאוריתא.

טוב תמיד לחזור לגזענות העלובה של בחרתנו מכל העמים

מישהוא צריך ללמוד היסטוריה ,
תקרא קצת על קייבסקי רוס.
והשטויות שלך לא משנות כלום , אוקראינה היא עובדה קיימת והמגלומן העלוב
שיש לו שאיפות להיות גדול אבל הוא פישר קטן משחק בנדמה לי בדונבס
ונסמך על זבל רוסי שישרוץ שם , שכירי חרב עלובים , אין לו אפילו האומץ לומר
שזה הוא שבוחש בדונבס .
כנראה שאתה לא יודע אבל הנשיא של העמלקים הוא יהודי .
מסכנות המזרח אירופאיות , הן הכי טובות בעולם אבל קיבלו את הגברים הכי גרועים בעולם .

boriska1

Member
גם אתה,כנראה יהודי.אז מה?

נקמת השם תבוא ולא יפסח על אף אחד.
אוקראינה אינה עובדה קיימת.היא בדיוק ממלאת תפקידה,חייץ בין רוסיה למערב אירופה. אין עם כזה ואומה כזו.כתבתי על זה למעלה.
פוטין הוא נשיא הכי טוב בעולם.לעמו. אתה בכלל לא מבין את העם הרוסי.תסתכל על כבישים שהיו שם לפני 15 שנה ומה היום.
אתה בור לחלוטין בנושא. עוד שהיית טינוק, כבר ידעתי על רוסיה ואוקראינה יותר ממה שתדע אי פעם.
למה אני מגיב לך? רק לשם שעשוע. הרי לא אין לי דיון ממש אתך. אתה לא פרטנר לזה.

הייתי יהודי , התפקחתי מהשקרים בני 3000 שנה

נקמת השם כבר הייתה , 6 מליון נשרפו לאחר תאי הגזים .
כולל 85000 חסידים חרדים באושגורוד. מערב אוקראינה של היום .
אתה מעז לדבר על כבישים ? קודם כל שיהיו דרכי עפר נורמליות ולא מלאות בורות
בתוך הערים שלא לדבר על הכפרים שבהם אספלט זה דבר שלא קיים .
אתה מכיר את רוסיה ? חחחההה יש תקציב לכבישים אבל להיכן הוא נעלם אתה יודע ? כמו 30 אחוז מתקציב הצבא .

פוטין לא רצה מכונית עם מנוע וגיר זרים

בבושקה ועורך דין מקבלים כמו שאמרתי , הפנסיונרים היחידים שמקבלים
חצי ממשכורת מינימום בישראל, הם פנסיונרים של כוחות הביטחון .
במלחמה מתו 20 מליון , 10 מליון מתו לאחריה מחוסר בתנאים רפואיים ומזון .
פוטין מצליח להשמיד את עמו שלו בעיקר , עד כדי כך שיש רוסים שכבר מתגעגעים
לסטאלין .
אתה צריך לדבר עם אופוזיציונרים בכדי לדעת מה לא בסדר בשילטונו של פוטין
אופס ! הם לא יכולים לדבר .

boriska1

Member
למה לך להתעקש ולשקר.יש נתונים.ואני מדבר על פנסיה מינימלית.

במוסקבה היא כ12000 רובל,תעשה חשבון. רוב הרוסים, גם אלה שעבדו בעבודות פשוטות, יש להם ותק מעל 25 שנה ובמילא הפנסיות שלהן גבוהות באופן משמעותי.
אתה יכול לדבר עם מי שאתה רוצה,אתה גם יכול להביא נתונים שקריים.הכל אפשרי.
זה מותר על פי החוק.
אגב,מכיר את רוסיה לא רע ,יחסית, ולא רק מטיול בטונדרה. ולא רק את ההיסטוריה, גם האקטואליה.

תבדוק מי בנה את תיבת ההילוכים

מוסקבה היא רוסיה כמו שתל אביב היא ישראל

יש כמובן עשירים ויש כמובן אוליגרכים אבל אני מדבר על רוב העם
יש מוסקבה ויש את כל שאר רוסיה .
גם במוסקבה לא מגיעים למשכורת מינימום ישראלית .
רוסיה היא כמו הודו , רק שברוסיה חיייבים לנקות את השלג אז רוסיה רק נקיה . יותר .
תעשיית הרכב הרוסית לא עובדת בסטנדרטים עולמיים , התוצרת הרוסית
עובדת אמנם , אבל אין דגש על עיצוב ונוחות . יותר תכלס פחות קישקושים .
רכב נפוץ רוסי רק לא מזמן עבר להזרקת דלק .
ג'יפ UAZ PATRIOT רכב כביש שטח ( יותר שטח ) יש בו הכל אבל אין עיצוב ונוחות . אבל עולה חצי עלות של CX5
https://www.youtube.com/watch?v=qcgyO2PwJnE

enigo

New member
לא ממש מבחן, לא ממש "מול"

ומכשול מונוטוני לחלוטין.
אחת משאית בינונית 6*6, השניה משאית קלה 4*4. שביל בוצי עם מעטה קרח - וצוות שעושה מדי פעם דברים מטופשים כמו להשתמש בכבל כננת שיש בו לולאות...
אבל אם זה מה שעושה לך את זה, אז סבבה.

למעלה