בוריס דיבר כאן על פוטין בונה הכבישים המהולל

בוריס דיבר כאן על פוטין בונה הכבישים המהולל

ופיקנטו כרגיל לא יודע על מה הוא מדבר ( לא רק בפוליטיקה )
על נהיגה ועל נהיגה ברוסיה בפרט .
צריך להיות גאון בכדי לנסוע 100000 ק"מ במדינה הזו ללא תאונה
קל וחומר תאונה של נ.ב.
די הרבה הם נהגים תמימים שלא עשו כלום ונפגעו מרכבים שעשו את התאונה .
לא רק התאונה היא נזק אלא הם צריכים לחכות למשטרה כמה שעות בלי להזיז את הרכב .

https://www.youtube.com/watch?v=PZVsAy4cxu0

אני משער שיש הרבה תאונות בגלל שהאנשים הם כמו רובוטים

ולא יודעים להתגמש. הראש של האנשים האלה עובד כמו מכונה ושהם נוסעים
בדרכים אינם מוכנים להפתעות בדרך. זה כמו מחשב מתוכנת שאין לו שיקול דעת אלא עובד כפי שתוכנת מראש. הצד הריגשי לא עובד אצל אנשי פוטין והם פועלים כמו רובוט מתוכנת. השערה שלי.

boriska1

Member
אימרה רוסית עתיקה אומרת: הבעיה של רוסיה אלו הם הדרכים

והטיפשים.ב15 שנים האחרונות, ברוסיה נבנו עשרות אלפי קילומטרים של כבישים פדרלים מצויינים ומשוכללים ברמת תחזוקה מצויינת. וזאת באיזורי אקלים קשים, דרכים קשות. עכשיו בונים כבישים אזוריים, אחר כך יתלבשו על כשישים קטנים יותר.
לדוגמא, לא כולם יודעים זאת, אחד הכבישים הגדולים והמשוכללים נבנה ברגע זה- כביש טבעתי סביב איזור מוסקבה. (בדומה לפריפריק בפריז). הכביש מתוכנן שיסעו בו 135 קמ"ש מהירות מותרת. עם עשרות מחלפים וגשרים.
לגבי הבעיה השניה - ככל הנראה בילתי פתירה. איך שמצליחים קצת להתקדם בנושא באים אליה כל מני מהגרים. מעגל אינסופי.

ANZ1

New member
לרוסיה יש אין ספור בעיות גדולות מהכבישים הגרועים שלה

היא המדינה במערב עם הכי הרבה בעיות,
מדינה אירופאית עם רמת חיים, איכות חיים, תשתיות, זכויות אדם, חופש, דמוקרטיה של מדינת עולם שלישית, היא ברמה יותר נמוכה מסין ומדינות באפריקה,
וזה עצוב, כי לרוסיה היה את כל הנתונים להיות בטופ העולמי ולא בתחתית,
מדינה ותיקה, עם היסטוריה ותרבות, עם אוצרות טבע, ויכולת אנושית גבוהה (אפשר לראות מה עשו הרוסים שבאו לישראל)
וזה הכל מתחיל ונגמר בשלטון הנוראי שברוסיה, פוטין עומד גאה בשורה אחת עם היטלר, סטלין וכל החולרות הכי גדולות שהיו אי פעם.

ANZ1

New member
יש משפט ידוע בניו זילנד על טיפשים ומהגרים

שאמר אותו אחד מראשי הממשלה,
"יש ניו זילנדים שמהגרים לאוסטרליה, וזה מעלה את הIQ של שתי המדינות"

enigo

New member
אתם יודעים מי היו ידועים כמהגרים לאורך ההיסטוריה

נכון?
משעשע לראות איך אתם ממחזרים טיעונים ששירתו אנטישמיים לאורך הדורות, מבלי לשים לב...
אגב, מחקרים בנושא מראים שאוכלוסיות מהגרים (מרצון) הם בדרך כלל דווקא יותר מוכשרים וחרוצים מהממוצע - בארץ המוצא שלהם וגם בארץ היעד. ואולי זה מה שגורם למקומיים להרגיש כל כך מאוימים...

ANZ1

New member
אני ?

אני לא אמרתי את דעתי לגבי מהגרים, ציטטתי משפט , דעתי היא ההפך,
המציאות היא הפוכה,
מי שמהגר ממקום גרוע כמו אירופה לפני השואה, או רוסיה המתפרקת היום, או ישראל מלאת הטילים/ פיגועים / שחיתות הוא אדם שיש לו רצון להצליח, שיש לו רצון לשרוד, שלוקח את החיים שלו בידיים שלו, רק מי שנשאר במקם גרוע אנחנו יודעים איך הוא מסיים,
אני לא יודע איך אנשים חיים באשדוד, אשקלון ,עוטף עזה, ו 20 שנה לקבל טילים על הבית שלהם ולגדל ילדים מלאי טראומות, לא לעשות כלום ועוד להצביע לביבי,
ברור שהם גם טיפשים, וגם אחראים למצב של הילדים שלהם,

כמעט כל החברות המצליחות הוקמו על ידי מהגרים, יהודים, סינים או אחרים.
גם בוריסקה הוא כנראה מהגר רוסי, אז מה זה אומר עליו ?

לגבי ניו זילנד ואוסטרליה, והציטוט שהבאתי, הגירה בינהם זה לא ממש מהגרים, אלו 2 מדינות אחיות, שכנות, כמעט תאומות, שיש החלפת מהלומות קבועה עם צחוק בנושא כל הזמן, לעבור מניו זילנד לאוסטרליה זה כמו לעבור מירושלים לתל אביב.

enigo

New member
נוצר רושם שזו דעתך - כפי שניכר גם מתגובתו

של בוריס, שכבר הביע דעתו על מהגרים בהודעה אחרת (וכמו שאמרת, זה אירוני בהתחשב בזה שהוא עצמו מהגר).

boriska1

Member
לא הבעתי דעתי על מהגרים,חוץ מזה אני לא מהגר ואף פעם לא הייתי

שמי לא בוריס ואפילו לא דומה לזה. יש לי שם עברי יפה מהתנך שעובר בירושה מזה דורות רבים.לפחות מגרוש ספרד ויכול להיות גם קודם. וגם לא היה לי אף פעם שם אחר. לסבא שלי קראו כך, לסבא של הסבא...עכשיו תוכלת החיים עלתה, אז ככל הנראה גם אחד הנינים שלי ישא שם זה.
הבעתי דעתי על מהגרים מסוג מסויים מאוד ברוסיה. אפילו לא על כלל המהגרים שם. כיוון שרוסיה זה לא ישראל, סיכוי טוב שיום יבוא ויעיפו משם את הגייס החמישי. מדי פעם זה קורה שם.לא כקבוצה, אלא כפרטים החותרים תחת המדינה.

למה הכינוי שלי בוריסקה? אני לא מרבה לכתוב בפורומים. פעם רציתי לברר משהו, ואז נרשמתי לפורום והכינוי בחרתי ממה שהייתה האסוציאציה שלי אז.
ובשוליים, לא שאכפת לי, אבל למה לך לעשות ספקולציות, יכולת לשאול אותי.
לא נולדתי בארץ, אבל לא היגרתי אליה מעולם. גם לא היגרתי ממנה, למרות שיש לי אפשרויות חוקיות רבות עד היום, ובעבר עוד יותר ואפילו היו פיתויים.

enigo

New member
לא נולדת בארץ, אבל אתה גר בה, ועדיין

טוען שלא היגרת אליה?
אז האופציה היחידה היא שנולדת בירושלים בין 48 ל-67, וסופחת למדינה יחד עם השטח.
אלא שלמיטב ידיעתי לא נשארו יהודים בירושלים המזרחית אחרי 48. אז הנה אנחנו שוב מוצאים סתירה בדבריך...

ANZ1

New member
יש כל מני אפשרויות מתחכמות לוגיות

1. הוא נולד באילת / אשדוד / אשקלון ושאר מקומות שהם חלק ממדינת ישראל אבל לא חלק מארץ ישראל.
2. שהוא לא נולד במדינת ישראל, אלא נולד לפניה, כשעוד לא היתה מדינה
3. שהוא נולד מחוץ לישראל להורים ישראלים שהיו בטיול / שליחות וכו, ואז הוא לא נולד בישראל אבל לא היגר אלא, אלא נולד אזרח ישראלי .

boriska1

Member
ושוב אתם משערים השערות,כאשר אתם יכולים לשאול

אז ככה, אני עליתי ארצה,כיהודי, על פי חוק השבות. מהגרים זה משהו אחר.
אגב, אין לי דבר וחצי דבר נגד מהגרים. לא רוצה להיכנס לדיון הזה, אבל יש הבדל גדול מאוד בין מהגרים במאות הקודמות לבין המהגרים במאה ה21. המהגרים במאות הקודמות, היגרו כדי לבנות ולהבנות בארצם החדשה. כיום מטרות המהגרים (ברובם, בעולם), באים להיטיב את מצבם בלי לעבוד ובלי להתאמץ.לגדל דורות נתמכי סעד. למה זה? כי הם יכולים.

ANZ1

New member
לא עלית, ירדת

תסתכל על המפה,
עולה ויורד זה מהתנך, ירדו מכנען למצרים, כי כנען נמצאת צפונה,
וכשחוזרים ממצרים לכנען, עולים, צפונה
אתה ירדת, כי רוסיה נמצאת צפונה מישראל,
וכל מי שעובר למקום אחר מאיפה שהוא גר הוא מהגר,
אתה יורד, אתה מהגר רוסי, שברח מברית המועצות כדי לשפר את רמת החיים שלו,
בדיוק כמו שאר המהגרים בעולם,
וכל שאר הדברים שכתבת זה שטויות,
מהגר לא עובר למקום אחר בלי לעבוד, כל מהגר, כולל אותך-מהגר ויורד, עובד קשה כדי להתאקלם במדינה אחרת, עם שפה אחרת, עם תרבות אחרת ובלי בסיס של קשרים ומשפחה.
מהגר זה כל אדם שעובר ממקום אחד למקום אחר, גם מי שעובר מחיפה לתל אביב הוא מהגר, אתה כנראה לא מכיר את המושגים ,כי אתה לא מקומי, אתה רוסי מהגר, ולכן לא למדת את המושגים בילדות, כמו בשאר הויכוחים איתך,
אז תלמד לפני שאתה מתווכח על דברים שאתה לא יודע,
הנה תקרא ותלמד מה זה מהגר, לפי המילון
https://he.wikipedia.org/wiki/הגירה

מצויין , אתה יודע שעל כדור אין למעלה או למטה ?

והמפה יכלה באותה מידה להיות הפוכה כאשר אנטרקטיקה למעלה .
יכלו באותה המידה לקרוא לקטבים באופן הפוך .
אתה מתווכח על סלנג ?
לעלות או לרדת זה לא כמו במדרגות או במעלית , לעלות זה להגר לישראל
לרדת זה להגר ממנה .
כמו שלומר "לקרוע את התחת" למישהוא זה לא אומר לעשות איתו סקס .
אלא אם אתה מאלו שטוענים שכדור הארץ שטוח. אופס , גם כאן אין למעלה ולמטה .

enigo

New member
מה גם שלאורך ההיסטוריה היו תקופות ומקומות שבהן מפות צוירו

עם הדרום למעלה, או בכלל בלי הצפנה/הדרמה.
&nbsp

ANZ1

New member
הטקסט התנכי מאד ברור לגבי המשמעות של עליה כאל צפונה

ולא כהליכה לכנען או ארץ ישראל
והוא מדהים ודי "אנטי ציוני", או פרו-רילוקיישן
אלוהים נותן את ארץ כנען לאברהם,
אלוהים, לא אידאולוגיה, או איזה ספר, פאקינג אלוהים,
אברהם עושה סיבוב בנכס החדש שלו,
וישר אחר כך עושה רילוקיישן למצרים כי קצת קשה, פסוק אחר כך,
וזה חד משמעי עולה ויורד מבחינת צפונה ודרומה, כי בפסוק הקודם אברהם עובר לכנען ממזרח, אבל לא כתוב עולה לכנען, אלא הולך, כי הוא הולך מערבה
עליה היא לא לארץ ישראל , אלא הליכה צפונה
וירידה היא הליכה דרומה
" 
א ויאמר יהוה אל אברם לך לך מארצך וממולדתך ומבית אביך אל הארץ אשר אראך ב ואעשך לגוי גדול ואברכך ואגדלה שמך והיה ברכה
ג ואברכה מברכיך ומקללך אאר ונברכו בך כל משפחת האדמה
ד וילך אברם כאשר דבר אליו יהוה וילך אתו לוט ואברם בן חמש שנים ושבעים שנה בצאתו מחרן
ה ויקח אברם את שרי אשתו ואת לוט בן אחיו ואת כל רכושם אשר רכשו ואת הנפש אשר עשו בחרן ויצאו ללכת ארצה כנען ויבאו ארצה כנען
ו ויעבר אברם בארץ עד מקום שכם עד אלון מורה והכנעני אז בארץ
ז וירא יהוה אל אברם ויאמר לזרעך אתן את הארץ הזאת ויבן שם מזבח ליהוה הנראה אליו
ח ויעתק משם ההרה מקדם לבית אל ויט אהלה בית אל מים והעי מקדם ויבן שם מזבח ליהוה ויקרא בשם יהוה
ט ויסע אברם הלוך ונסוע הנגבה
י ויהי רעב בארץ וירד אברם מצרימה לגור שם כי כבד הרעב בארץ

אתה מצטט אנשים שחשבו שאם יפליגו מערבה הם יפלו לתהום

לא ידעו שיש אוסטרליה ואמריקה וגם מקומות יותר קרובים .

למעלה