מציאת בעל רכב לפי מס הרישוי

yoavinbal1

New member
מציאת בעל רכב לפי מס הרישוי

כדי למצוא את בעל הרכב לפי מס הרישוי יש לגשת למשטרה או למשרד הפנים או לשלם למכר.
למה זה לא חופשי?
מי עושה מזה כסף?
יש מקרים מישהו חוסם אותי בחניה ואני מבקש שיתן לי לצאת.
יש מקרים של ילדים שנשכחים ברכב.
יש הרבה מקרים שלא קשורים למשטרה
אולי מישהו יסביר למה לא לפתוח לציבור את מאגר הרכבים כמו מאגר הכתובות של בזק???
תודה

ANZ1

New member
3 סיבות

בהרבה מדינות יש מאגר חופשי של רכבים ,
בניו זילנד ,אתה מכניס את הלוחית לאתר ומקבל את כל הפרטים הידועים של הרכב, כל ההיסטוריה שלו, מתי עלה לכביש, האם עשה תאונות,האם הוא רשום כגנוב, את כל המידע הכללי על הדגם, בשביל היסטורית הבעלות צריך לשלם כמה דולרים, אבל רוב המידע חופשי ופתוח לכולם, ובתשלום קטן אתה מקבל את כל המידע הקיים על הרכב, זה לא רק עבור תאונות, זה בעיקר עבור רכישת רכב, אתה לא צריך לסמוך על המוכר, או לטרטר אותו עם שאלות, אתה מכניס את לוחית הרישוי וכל המידע קיים.
אתה יכול לראות כאן רכב שהכרתי באופן אישי
https://www.carjam.co.nz/car/?plate=XTP
מצד שני בניו זילנד יש הרבה מאד מאגרי מידע בנושאים שונים, הכל פתוח לציבור, למשל אתה יכול להכניס כתובת של בית ולקבל את כל המידע על הבית, על היסטורית הבניה שלו, על היסטורית הבעלים, את השטח שלו, את כל הפרטים הקיימים, את כל הסיכונים, ולקבל הערכת שווי עדכנית.
בישראל כל אלו לא קיימים, למה
1. כי אף אחד לא חשב על זה
2. כי זה עולה כסף
3. כי זה מצריך יושר אזרחי, שאנשים לא יכנסו וישתמשו במידע לצרכים לא חוקים / מוסרים, וכמו שאנחנו מכירים את הישראלים, מהר מאד זה ישמש נגד הזכות לפרטיות של אדם ונגד החוק, הרי בקלות אפשר לייצר רובוט שישאב את כל המידע וישתמש בו הפוך.
אבל אתה מוזמן לפנות למשרד התחבורה, אולי הם יקשיבו לך, בדרך כלל הם לא עושים את זה, כולל את הדברים שהם צריכים לעשות.

enigo

New member
שמת לב שלא ענית על השאלה הספציפי שלו?

הוא שאל על בעלות - ואתה ענית על היסטורית הרכב (תאונות, גניבה וכו'). אלו שני דברים שונים.
יש סיבה טובה מאוד למה לא לחשוף את המידע שמחבר אנשים למספרי רישוי של מכוניות. תחשוב רק מה זה יעשה ליכולת לדעת איפה היה אדם נתון בזמן נתון.
ולגבי שתי הסיבות הראשונות שמנית:
1. כן חשבו על זה. עובדה שמאגר הנתונים קיים - הוא פשוט זמין רק למשטרה (ואולי גם לרשויות חוק אחרות. אבל לא לאזרחים רגילים).
2. הכסף כבר הושקע. לפתוח את המאגר לציבור לא עולה כסף. או לפחות לא משהו משמעותי (אולי מעט לשדרוג השרתים כי תהיה יותר תעבורה).
&nbsp
ולגבי 3 - אין דבר כזה "יושר אזרחי". אם אפשר לנצל מידע לצרכי הפקת רווח, יהיה מי שיעשה את זה. ולא משנה באיזו מדינה.

אני יכול לעשות בזה שימוש , לצלם רכבים שעוברים עבירות תנועה

ולשלוח להם "קנסות" הבייתה . = סחיטה .

ANZ1

New member
רק אתה יכול לעשות בזה שימוש, כי אתה מטומטם

העונש על עבירת תנועה חמורה, כמו נסיעה ברמזור אדום היא 1500 שח,
העונש על סחיטה באיומים כמו שאתה רוצה לעשות, זה 9 שנות מאסר,
כל מה שיצטרך לעשות אחד שתצלם אותו כשהוא עשה עבירת תנועה חמורה,
זה לבקש ממך 15,000 שח כדי שהוא לא יתלונן עליך במשטרה,
ואתה תשלם, כי שווה לך לשלם 15 אלף שח כדי לא ללכת לכלא,
הרעיונות שלך הולכים ונהיים יותר ויותר מטומטמים.

מי שלא מבין כלום הוא המטומטם

אם אני מצלם עבירת תנועה ודורש מהמצולם פחות מגובה הקנס
שהוא יקבל מהמשטרה , אז מה הוא יכול להתלונן ? מה גם שאין לו את הפרטים שלי
בישראל אפשר לרצוח ולא ימצאו את הרוצח באם אין לו כתובת קבועה
אותו הדבר בהוצאה לפועל .

enigo

New member
איך אין לו את הפרטים שלך? הרי קצה חוט כלשהו

חייב להיות - החשבון אליו תבקש שיפקידו את הכסף, למשל. או שאתה חושב על משהו בסגנון סרטי מרגלים - שיזרקו לך מעטפה לפח, שאתה מראש תחפור מתחתיו מנהרת גישה תחתית - וכל זה בשביל כמה מאות שקלים...

וזה לפני שדנו בזה שבין זה שאתה צילמת רכב עושה עבירה ועד שנהג ספציפי יצטרך לשלם קנס, יש עוד דרך, ולכן האיום לא ממש חזק.
אבל יפה שנחשף עוד פן באישיות שלך - אחרי שסיפרת לנו איך עבדת על מישהו שקנה ממך רכב, ובעצם הצהרת שאתה נוכל, עכשיו מתברר שאתה יותר מזה - אתה סחטן באיומים בפוטנציה...
יאללה, תתחיל עם ההתפתלויות איך זה בכלל לא מה שאמרת, ובעצם זה אפילו ממש בסדר לנסות לסחוט אנשים. 3...2...1...גו!

הבעיה היא שאני עצלן מידי ואין מסד נתונים כזה

אז זו רק סיבה למה לא צריך לפרסם את המידע הזה
אבל אצלך כרגיל הכל עקום .

enigo

New member
נו, אז כנראה מזל שלהיפטר מגופה זה הרבה עבודה...

למעלה