רכב אוטונומי, מספר שאלות.

רכב אוטונומי, מספר שאלות.

שבת שלום לכולם. יש לי מספר שאלות על הרכב האוטונומי שכנראה אמור לשמש את כולנו בשנים הקרובות.
1. מה יהיו העלויות הרכישה והתחזוקה הצפויות של רכב כזה?
2. האם יהיה צורך ברישיון נהיגה?
3. האם נצטרך לוותר על חדוות הנהיגה שלנו?
4. האם ימשיכו לייצר רכבים "רגילים" כמו של ימינו במקביל לרכבים אוטונומיים?
אם יש עוד מידע שלא קשור לשאלות שלי, אודה מאוד.

ANZ1

New member
תראה ...

1. רכבים אוטונומים זה לא משהו אחד , יש 5 רמות שונות של אוטנומיות
אתה יכול לקרוא כאן לדוגמא
https://www.synopsys.com/automotive/autonomous-driving-levels.html
כבר היום רוב המכוניות הנמכרות הם ברמה אוטונומית 2 (יש להם מערכת בלימה אוטונומית, בקרת סטייה מנתיב ושלל מערכות אחרות ששולטות כבר היום בגז, בברקסים, ובהגה).
כבר היום חלקים מהשליטה ברכב הם אוטונומים.
2. בשנתיים- שלוש הקרובות יהיה מעבר לרמה אוטונומית 3, ומכוניות ידעו לנסוע לבד בכביש ממקום אחד למקום אחר, כולל מעבר נתיבים,
כבר היום יש מכוניות סדרתיות בכבישים עם מערכות רמה 3 שבעצם הם אוטונומיות חלקית ובתוך כדי נהיגה הם אוטונומים מלאים, ראה דגמי טסלה, והרכבים היקרים של מרצדס ואאודי
לדוגמא
https://www.youtube.com/watch?v=tlThdr3O5Qo&t

https://www.youtube.com/watch?v=NHUZxeSUFUk

3. רמה אוטונומית 4, שהיא רכב אוטנומי מלא, שיודע לעשות הכל לבד, כבר קיים בעולם אצל שלל יצרניות, מוביילאיי-אינטל, גוגל, אובר ושלל חברות כבר מסיעות מאות מכוניות אוטונומיות מלאות בכבישי ישראל וארצות הברית, אבל ברמה 4 עדיין יש הגה ודוושות שמאפשרות שליטה אנושית,
אתה יכול לראות למשל כאן
https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3777236,00.html

4. הדבר העיקרי שיעצור את הכניסה של רכבים אוטונומים מלאים זה החוק והתרבות האנושית, זה ייקח עוד כמה שנים כדי שבני האדם יבינו שמחשבים נוהגים יותר טוב מבני אדם אבל זה יגיע בוודאות, עוד 10-15 שנים בני אדם יפסיקו לנהוג.
עד אז סביר שרכבים יהיו עם אפשרות לנהיגה אוטונומית ,אבל מי שיהיה אחראי על הנסיעה זה הנהג, הוא יצטרך להמשיך להחזיק את הידיים על ההגה.

5. סביר שכמה שנים אחרי שיאפשרו רכבים אוטונומים מלאים, יאסרו על בני אדם לנהוג, אחרי שיבינו שבני אדם נוהגים פחות טוב ממחשבים, יאסרו עליך לנהוג, הילדים שלך כבר לא ינהגו ברכבים.
ואז יגיע רמה 5, שזה רכב אוטונומי מלא, שלנהג האנושי אין בכלל אפשרות לשלוט ברכב, כי אין לו הגה ודוושות.

6. סביר שאחרי שיאסרו על אנשים לנהוג, אנשים יפסיקו לקנות רכבים, והכל יהיו בצורת מוניות, יותר פשוט להחזיק 10 אחוז מכוניות בכביש שיסעו תמיד בצורה אוטומטית מאשר שכל אדם יחזיק רכב.
אתה תרצה לנסוע, תזמין באפליקציה רכב ותוך דקה רכב פנוי יגיע אליך.

N641

New member
בעשור הבא (2030+) זה יהיה רלוונטי. כרגע רק השערות וניחושים.

enigo

New member
בעשור הקרוב, בוודאות כמעט מוחלטת

לא נראה מכוניות רמה 5. מכוניות רמה 4 מוגבלות לפעולה בשטח ותנאים מוגדרים מראש, כך שבעשור הקרוב עוד ננהג בעצמנו מתוך חובה, וכנראה שעוד לפחות עדור אחרי זה יהיו אנשים שינהגו כי לא יהיה להם עדיין רכב אוטונומי. כך שלילדים של היום בהחלט תהיה הזדמנות לנהוג, אם ירצו.

חדוות נהיגה ? למי? לילדים עם מוצץ עדיין ?

אני יכול לתת לך חדוות נהיגה בלתי פוסקת , נהג אגד בקו עירוני שלוקח יותר משעה לכל כוון, כמעט ללא הפסקה במשך כל היום.
הם לא מדברים לעולם על חדוות נהיגה .
נהיגה זו עבודה לכל דבר , אמנם יותר טוב להיות נהג מאשר נוסע למרחקים ארוכים אבל זו עדיין לא חדווה .
גם בטיולים הדרך היא החוייה והיעד לא הנהיגה.

enigo

New member
זה שאתה לא נהנה ממשהו, לא אומר שהוא לא יכול להיות מהנה

לאחרים.
אני, למשל, לא נהנה לצוד - אבל הנשיא האהוב עליך דווקא כן. אז מה?

אם הייתי יכול לחסל אותו הייתי עושה זאת

חדווה = התלהבות, זה שונה מהנאה .
ניחא אם עושים טיול אבל מה החדווה להגיע לעבודה ולחזור הבייתה כל יום ברכב ?
מה החדווה להיות בפקקים?
הייתה תקופה שעבדתי פיזית אז חצי השעה של הנסיעה הבייתה הייתה פשוט לשבת ולנוח . גם בטיול הנהיגה עצמה היא לא ההנאה ולא מה שזוכרים
זוכרים את הדרך והיעד . במיוחד באם אתה צריך לעשות לפחות 600 ק"מ ביום .

enigo

New member
האגוצנטריות שלך מפעימה ממש...

הביטחון המוחלט שלך שאם אתה אוהב/לא אוהב, נהנה/לא נהנה ממשהו אז זה המצב עבור כולם, כל הזמן, הוא לא פחות ממרשים.
מטופש להחריד - אבל מרשים.

בכדי שתהייה לך חוויית נהיגה מקסימה

בא נראה כמה כיף זה למשל : לנהוג 400 ק"מ בכביש שמשני צדדיו
יש עצים ולא רואים כלום מעבר להם . ( יש דבר כזה ).
או אפילו 100 ק"מ .

enigo

New member
אין... כל פעם שאני חושב שכבר אמרת

את הדבר הכי מטופש שאפשר, אתה מצליח להפתיע ולהגיד משהו מטופש אפילו יותר. איינשטיין צדק!

the annonymous

New member
תחסוך לו לגגל ותגלה לו מי זה איינשטיין

הוא כבר שעה וחצי שובר את הראש מה הכלב של דוק בראון מבחזרה לעתיד שייך לסיפור.

הרי אין לך אפילו הבנה בסיסית מהיא נהיגה

לומר חווית נהיגה זה כמו לומר על פועל במפעל מתכת שכל היום שם חלקים במכבש
ולוחץ על 2 כפתורים בכדי להפעיל את המכבש , שיש לו חוויית הפעלת מכבש .
או שיש חוויית עטיפת קרמבו לנשים שעוסקות בעטיפת קרמבו . ( עוטפים ידנית ) .
או שיש חוויית מיון פיסטוקים לפועלים שעובדים בפס ייצור של פיסטוקים .
הטיפשות נמצאת בצד אחד והיא לא שלי

enigo

New member
שילוב מדהים של אגוצנטריות עם טיפשות

מזלך שניהול הנשימה והדופק הוא באחריות המוח הקטן...
אפילו הדוגמא שלך מבהירה כמה אתה טועה - כי כמו שיש פועל במפעל שלא נהנה מעיבוד המתכת, יש נפח חובב שנהנה מאוד מעיבוד המתכת. בדיוק כמו בנהיגה - יש מי שעבורו זו מטלה מעיקה, ויש מי שנהנה מזה (ויש מי שפעם זה ככה ופעם זה ככה, בהתאם לנסיבות).
אגב, שים לב שגם כאן ההבדל הוא, בין השאר, בשימוש במכונה אוטומטית לעומת עבודה ידנית.

יש חסרי מוח שנהנים מעבודה קשה מונוטונית ומשעממת

בגלל זה הם חסרי מוח ,
חסרי מוח גם מאושרים יותר

למעלה