שלום לחכמי הפורום המכובדים.מערכת מולטימדיה לוולוו S60

boriska1

Member
שלום לחכמי הפורום המכובדים.מערכת מולטימדיה לוולוו S60

לפני הכל מבקש להודות לכם על שעזרת לי לבחור מכונית, אמנם מזמן,אבל רק עכשיו יישמתי את זה
מבקש להתייעץ איתכם
מדובר על שנת 2015 TR. רוצה לשכלל את מערכת המולטימדיה למשהו משוכלל יותר, עם ווייז, מצלמת רוורס,(כיום יש לו
ראדר),קריאת ספר טלפונים ועוד כגון אלה.
בוולוו רוצים 5600 ש"ח וכמובן זה לא בא בחשבון כלל וכלל. עובד מוסך וולוו מאוד המליץ לא לעשות את זה שלא דרכם.מצד שני חברי, תמורת כ2000 ש"ח, התקין בטויוטה מערכת כנ"ל.
אני רוצה לנסוע באוטו הזה עוד כ6-7 שנים ושונא מוסכים.
מה אומרים החכמים?

boriska1

Member
הבנתי שאין לזה פיתרון.שאלה אחרת,ראיתי שיש מראות עם מצלמת

רוורס.לא הבנתי איך זה עובד.האם כאשר אני מכניס לרוורס נדלק המסך? מה האינסטלציה? האם לא יפגע בכל מני מערכות אלקטרוניות ברכב? האם מומלץ?

ANZ1

New member
תשובה והמלצה

בהרבה רכבים יקרים חדשים, יש מצלמה רחבה על גג הרכב, והיא מחוברת למראה, ויש כפתור שאתה בוחר אם לראות את המראה הרגילה או את המצלמה מאחורה.
זה למצבים שיש משהו שמסתיר לך מאחורה,
אתה יכול לראות דוגמה כאן
https://www.youtube.com/watch?v=N9usKLoe7lI&feature=youtu.be&t=1474
בכל מקרה, לגבי השאלות שלך, כל ההתקנות המאוחרות האלו הם גם לא ממש איכותיות וגם בעיתיות, בעתיד שתקנה רכב חדש ,תקנה אחד עם כל המערכות האלו שהותקנו על ידי היצרן.

N641

New member
המצלמה שהבאת כדוגמה טובה גם כמצלמת רוורס לחניה?

ANZ1

New member
ברוב המקרים ברכבים שיש מצלמה אחורית כזאת יש גם מצלמות 360

יש שורה של מצלמות מסביב לרכב, ואתה רואה על המסך את הרכב ממבט-על וזה יותר נח לחניה מאשר מצלמה אחורית.
אתה יכול לראות באותו הסרטון בדקה אחרת איך נראה תצוגת העל של אותו רכב.
ואגב\ בהרבה מכוניות חדשות כאלו יש גם מערכת חניה אוטומטית.
https://www.youtube.com/watch?v=N9usKLoe7lI&feature=youtu.be&t=893

N641

New member
מה שהוא התכוון לדעתי זה יותר בכיוון הזה

ואילו המערכת שאתה מדבר עליה בדרגה הרבה יותר גבוהה ועולה אלפי שקלים.
&nbsp
בסרטון שצרפתי, מצלמת מראה אוניברסלית שניתן להתקין בכל רכב בעלות של כמה מאות.

ANZ1

New member
הסרטון מראה בדיוק למה אסור לקנות מערכות כאלו לבד

בסרטון הם מצמידים את המראה החדשה מעל המראה הישנה עם גומיות (זה כנראה לא חוקי)
ואז מעבירים כבל לאורך כל הרכב בתקרת הרכב,
ואז המצלמה נמצאת בתוך הרכב,
זה מכוער, זה לא עמיד, זה יתקלקל אחרי שבוע, כנראה שלא יראו בזה כלום, כי בנוסף למצלמה עצמה עכשיו זה צריך לעבור את השמשה האחורית המלוכלכת, וזה כנראה לא חוקי.

בקיצור כמו שאמרתי, מערכות לרכב קונים מקורי, או לא קונים בכלל.
זאת אחת הסיבות שאני משקיע יותר וקונה רכבים חדשים (גם אם מותג פחות יוקרתי) וגירסאות מאובזרות, כי מי שקונה רכבים לא מאובזרים אחר כך מצטער על זה.

boriska1

Member
לדעתי מצאתי פיתרון חלקי ב600-900 ש"ח.וגם התייחסות לרכב משומש

הפיתרון החלקי, מצלמה עם מסך על המראה,קשורה מבחינת אלקטרוניקה רק לגיר,
לא לאלקטרוניקה. המצלמה מותקנת מאחור על הפגוש,אין חוטים ברכב. אתייעץ עם מוסך וולוו.
באשר לחדש מול משומש,ברור שחדש עדיף.אבל... .הבעלים הקודמים השאיר את חשבונית קניה בין מסמכי הרכב, בשלש וחצי שנים הוא עיבד 76% מערכו.
וזה הרבה מאוד כסף. זה כ4500 ש"ח לחודש רק ירידת ערך.אני מתכוון לנסוע אתו 6-7 שנים ולעבד ערך כ1000 שח לחודש(זאת בהנחה שאמכור את הגרט ב227 ש"ח).המודל הזה שיצא ב2015 לא נעשו שום שינויים עד 2019. גם אם אשקיע 5600 ש"ח בשיפור מערכת המדיה עדיין....ועוד לא דיברתי על עלות ביטוח של רכב שעולה הרבה,לדעתי עוד600 -800 ש"ח בחודש.
אגב ראיתי רכב גם אם מולטימדיה טובה, אבל נתתי לזה משקל נמוך מאוד בכלל השיקולים. השוק גם לא נותן לזה משקל רב

ANZ1

New member
לא הגיוני

כדי שרכב יאבד 76 אחוז ב4 שנים (יותר זמן ממה שאתה טוען)
הוא צריך לאבד כל שנה 30 אחוז
חישוב פשוט של 0.7 בחזקת 4
משאיר לך 24 אחוז
, אתה טוען שהרכב מאבד יותר מ30 אחוז כל שנה.
ואין אף רכב שמאבד יותר מ 30 אחוז כל שנה.
יש פרטים שאתה או המוכר לא מספרים,
הנה כתבה שמדברת על רכבי יוקרה הרבה יותר יקרים מהרכב שלך,
שמדובר שהם מאבדים עד 50 אחוז ב 3 שנים
שזה קצת יותר מ20 אחוז לשנה,
סביר שהוולו מאבד 15 אחוז לשנה לא 30 פלוס
https://cars.walla.co.il/item/3134487

boriska1

Member
מפעילים את ההגיון באין עובדות. אבל תעשה יותר פשוט

תבדוק לא את המחירון, אלא את המחיר המבוקש ביד 2 ,תוריד מהמבוקש 10-20 אחוז ותבדוק כמה עולה חדש.

אכן יש אנומליה בוולוו מבחינת איבוד ערך,אבל זה דיון אחר

ANZ1

New member
אתה מכיר את השיר של הבי גייז "התחלתי בדיחה" ?

i started a joke but the joke was on me
זה בדיוק מה שקורה כאן, במקרה הזה, הבדיחה על חשבונך,
נכון המחירון הרישמי של הוולו היתה מאד יקרה, ולכן נראה שהמחיר היום הוא מדהים , אבל זה בכלל לא המצב, כי מכרו את כל הרכבים החדשים האלו ב40 אחוז פחות מהמחירון הרישמי,
הנה מודעה כזאת
https://www.yad2.co.il/item/j86y4m
שאומרת שהרכב החדש נמכר ב280 אלף שח
אבל הנה "מבצע" קבוע שהיה, שמכרו את אותם מכוניות ב190 אלף שח בלבד, בשנים 2015-2016 וולו מכרה את הוולו S60 רק ב190 אלף שח לדגם החזק ה T5
https://www.icar.co.il/מבצעי_רכב/מבצע:_וולוו_בימי_מכירות/

כך שהמחיר שקנית הוא לא 76 אחוז פחות, אלא ירידת ערך רגילה, וזה לא כזה מדהים, שילמת מחיר שוק של רכב שיורד 15 אחוז בשנה,
תחשב כמה שילמת , כשמחיר הרכב חדש היה רק 190 אלף שח,
ותבין מה ירידת הערך האמיתית של הרכב שלך.
אבל לפחות, הנה השיר
https://www.youtube.com/watch?v=b3kBDtjRtB0

boriska1

Member
קודם כל אין לי עניין לצאת כאילו "גבר". המודעה שהבאת המחיר

הוא מעל למחיר שהמוכר יקבל ובהרבה מאוד,לא עשרה אלא יותר קרוב לעשרים אחוז. עד לפני כמה ימים הכרתי כל מכונית שנמכרת בארץ יד ראשונה,לא מליסינג ולא דרך סוחרים.
לוולוו הגעתי דרך קליינט שלי שקנה וולוו קינטיק 2014או 2013, ב170.000 ש"ח .
מאז החליף עוד שתיים.אז מה?
אני לא מדבר אתך על מחיר קטלוגי, אלא על חשבונית מס
וחוזר,אין לי שום עניין להראו למישהו ובטח לא לעצמי כמאתר מציאות, מנצל הזדמנויות וכו".
את נושא ירידת מחיר דרסטית הבאתי רק כדי להמחיש למה אני קונה רכב משומש ולא חדש.

enigo

New member
היתה לי פעם מערכת כזו, שבה השידור

מהמצלמה עבר למסך יעודי (הוא היה מותקן ליד הרדיו, אבל אפשר גם על המראה) דרך בלוטות'. איכות התמונה לא היתה משהו, ולפעמים זה לא עבד - אבל זה היה לפני יותר מעשר שנים. בטח העסק השתפר מאז.
רק שזה אמור לעלות כמה עשרות דולרים, לא 600 שקל. חפש באתרים סיניים. ממה שאני זוכר ההתקנה היתה פשוטה מאוד, וזה התחבר לאור הרברס, לא לגיר.

boriska1

Member
תודה.קניתי רכב משומש,אז הקריטריונים הם אחרים

מסתכלים על מצב הרכב ועל השאר מתפשרים.האמת, לא היה לי מושג שלשדרג את מערכת המולטימדיה עולה כל כך הרבה כסף. האם הייתי קונה בכל זאת? כנראה שכן.
אחרי ניסיון של יום אחד,לא מפריע לי כל שאר הפונקציות האחרות, רק מצלמת רוורס לחניה.

enigo

New member
אין בעיה להתקין מערכת כזו

עולה כמה עשרות דולרים בעלי אקספרס, ועוד מאתיים-שלוש מאות שקלים להתקנה בארץ.
יש לי מערכת כזו (מציגה על מסך מובנה ברדיו-דיסק, שגם הוא נקנה מסין), וזה עובד כבר שנתיים. לא איכות התמונה הכי טובה, בעיקר בלילה, אבל סביר.

boriska1

Member
לך אין בעיה.ולי,הקטן,עם שתי ידיים שמאליות ושלא מבין

בזה כלום יש בעיה. לכן אני שומע לעצות החכמים ומקבל החלטה תוך ידיעה שאשלם

enigo

New member
קראת את ההודעה שלי? לא נראה לי...

כי אם היית קורא, היית רואה שציינתי במפורש מחיר התקנה. משמע לא דיברתי על התקנה עצמית...

רכבים סטנדרטיים מ2019:

הבלוטוס' מפעיל את הפלפון.
אבל אם אתה מחבר האייפון ע''י כבל אז אתה רואה את מפת הווייז מהסלולרי על צג הרכב, וsiri מקריאה וכותבת במקומך הודעות במסך הרכב, וכמובן אתה מתחבר לקבצי מוסיקה, ליוטיוב ולסרטים מהאינטרנט. הכל עובר למסך הרכב ולרמקולי הרכב.
כלומר מסך האייפון עובר במלואו למסך הרכב.

boriska1

Member
לדעתך זה עובד גם על אנדרואיד? אבדוק. ראיתי פעם אצל מישהו.

למעלה