בעיה באגזוז טויוטה, המלצה על מומחה לאגזוזים

daniel22001

New member
בעיה באגזוז טויוטה, המלצה על מומחה לאגזוזים

שלום

ברשותי טויוטה אוריס בנזין 2013
קניתי אותה יד שניה, מהתחלה היה רעש מוגבר מהאגזוז, הבודק אמר לי שזה בגלל הקישוט ניקל שיש בסוף האגזוז (זה מגיע כך במקור). לאחר הקניה הלכתי למוסך לברר, ואמרו לי שאין קשר לניקל שבאגזוז, אבל זה הרעש של אוריס בנזין (רעש כמו רכב ספורט).

הרעש הלך והחמיר עם השנים,(עוצרים אותי אנשים שיש לי בעיה ברכב/אגזוז בגלל הרעש החריג והמאוד מוזר), הייתי במוסכי טויוטה ונאמר לי שזה אכן הרעש של האוריס ולא ידוע למה עשו זאת כך. ואם אני רוצה אפשר להחליף דוד אחורי אבל לא בטוח שזה ישנה את המצב.

אני מתרשם שזה הולך ומחמיר יותר ויותר.

האם מישהו מכיר את הנושא?
יש פתרון לזה?
אשמח לקבל המלצה על מומחה לאגזוזים מירושלים (אלא אם יש המלצה ספציפית על מישהו שטיפל במקרה, כזה אז גם מחוץ לירושלים)

מצ"ב תמונה (מהרשת) של האגזוז שיש באוריס בנזין

תודה רבה

enigo

New member
ברוב המקרים של רעש חריג ממערכת הפליטה

הסיבה היא חור/סדק איפשהו לאורך נתיב הפליטה. זה משהו שקל מאוד לזהות - סתום עם כף היד את פתח האגזוז (עדיף לעשות זאת בבוקר, כשהצינור עדיין לא חם מדי למגע). אם יש חור, הגזים יוכלו לצאת דרכו והמנוע יוכל להמשיך לעבוד. אם הכל. תקין, הלחץ ילך ויגדל והמנוע יחנק.
אבל קשה לי להאמין שהצליחו לפספס דבר כזה בבדיקה במוסך. זה מאוד קל ופשוט לאיתור.
אז שתי אפשרויות - או שרק נדמה לך שהרעש מחמיר (אולי קרה משהו שפגע באיכות בידוד הרעשים?) או שמקור הרעש הוא לא מערכת הפליטה. כבר נתקלתי במנועים שהרעישו מה שסתומים (בגלל מחזור בשמן או שימוש בשמן לא טוב) והנהג חשב שזה רעש של האגזוז.
נסה לנסוע ברכב מקביל לשלך (במוסך או בסוכנות רכב משומש, למשל) כדי לקבוע אם הרעש אצלך באמת חריג.

daniel22001

New member
זו תופעה מוכרת באוריס בנזין, אבל אצלי זה חזק יותר

הייתי יותר מפעם אחת, וביותר ממוסך אחד, מה שאומר כמעט בוודאות לא מדובר בחור/סדק כלשהו. ונאמר לי שלאוריס בנזין יש רעש "ספורטיבי" והם לא יודעים למה זה.
אלא שמדובר על משהו שהוא יותר מרעש ספורטיבי, ואין לי ספק שהוא החמיר במהלך השנים.
יש סיכוי כלשהו שזה קשור לסיומת ניקל שבסוף האגזוז?
אני חושב שיש משהו דפוק בדוד של האוריס בנזין, וזה משהו שמחמיר עם השנים, אם הייתי יודע שלהחליף דוד יעזור, הייתי אולי משקיע (זה לא מעט, מדובר על כמעט 3000 שקל)
הרעש מגיע ישירות מהאגזוז, שומעים את זה משם בצורה ברורה. אם מתקרבים עם האוזן לאגזוז אתה שומע כמו רעש של טרקטור.

לכן רציתי המלצה על מומחה לאגזוזים שיחווה דעתו האם יש טעם בהחלפת דוד אחורי או שזה לא ישנה כלום, או אולי יש פתרון כלשהו אחר.

תודה רבה

enigo

New member
ראשית, אתה לא חייב להחליף לדוד מקוקי

ודוד חליפי יעלה הרבה פחות.
בנוסף, יכול להיות שנשבר חלק בתוך הממיר - משהו שקרה לי פעם - אבל אז הצליל הוא מתכתי, בגלל שחתיכת מתכת רוקדת בתוך הממיר, ולא משהו שמזכיר טרקטור.
בקיצור, לא עולה לי רעיון שמתאים למה שאתה מתאר.

daniel22001

New member
מסכים אתך, זה לא רעש מתכתי אלא משהו אחר

ואם היה רעש שמעיד על תקלה מכנית, היו ממליצים לי להחליף
להיפך, אמרו לי שזה הרעש והוא אכן חריג ואין מה להחליף וגם לא בטוח שיהיה בכלל שיפור.
אבל אין ספק (וזה לא רק תחושה שלי) שמדובר ברעש חזק, זה נשמע למרחוק, ועוצרים אותי לא פעם אנשים להעיר לי שיש לי בעיה ברכב.
וגם ללא ספק שהוא התגבר עם השנים.
לכן הייתי שמח לשמוע ממכון/מומחה לאגזוזים, אולי יהיה לו מה לחדש.

תודה בכל אופן

enigo

New member
במחשבה שניה, יכול להיות פגם במבנה הפנימי

של הדוד, שיגרום לרעש מוגבר בלי חור חיצוני או רעש מתכתי.
בזמנו היו כאלו שהיו עושים זאת בכוונה באופנועים, ובהנחה שהמבנה דומה גם במכוניות, אז זה אפשרי גם אצלך - אם כי לא נתקלתי במקרה שבו זה קרה מעצמו.
ובכל מקרה, החלפת דוד בלבד אמורה לעלות כמה מאות שקלים (דוד לא מקורי). אם זה ממש מפריע לך, אולי שווה לנסות.

אם תעלה סירטון זה יעזור יותר מאשר תמונה

פעם ריתכתי כמה אגזוזים , היום האגזוזים עמידים יותר
היה לי רכב שהחזקתי 8 שנים ולא הייתה לו בעיה באגזוז .
אני מנחש שמשהוא בתוך הדוד השתבש .

למעלה