שאלה על מוט מייצב

oribarel

New member
זה העניין, המוט לא ניזוק. כפי הנראה החיבורים התרופפו

וזה מה שגורם לרעשים. השאלה למה להחליף הכל תמורת אלפי שקלים. זה מוגזם

חן 1111

Active member
אגב יש מוסכים שינסו למכור לך שצריך כיוון פרונט

אחרי עבודה כזאת, אז הם טועים. לא צריך.

enigo

New member
פגיעה באבן היא גם סוג של תאונה

בהנחה שזו פגיעה מסיבית מספיק כדי לעקם מוט מייצב.
אבל זה רק בגלל שאתה נוסע במכוניות יפניות עדינות

חן 1111

Active member
זהו, שלא זכרתי שום פגיעה מסיבית בשום דבר

למעשה הרגשתי בזה רק כשתותבי הגומי נשחקו וכשבמוסך ניסו להתקין חדשים לא הצליחו לחבר את המוט המייצב בחזרה לזרועות המתלה (בדגם הזה אין מוטות קישור, אלא קצות המוט המייצב מתחברים ישירות למשולשים).

enigo

New member
אז לך למוסכניק עם שרירים!

נשמע מוזר שלא היה שום אפקט כשהמוט התעקם לרמה שלא הצליחו לחבר אותו חזרה (משמע התעקם לא מעט).

חן 1111

Active member
כנראה שהוא ישב בכוח בתותבים ושחק אותם

פעם אחת הצלחנו לכופף אותו בכוח ולהתקין, אבל התותבים נגמרו מהר ואז החלפתי למוט מפירוק.

oribarel

New member
אחרי שהתלוננתי על המוסך והביטוח הזמינו אותי למוסך

בעל המוסך שאמר שיש להחליף את המוט המייצב וזה לא קשור לתאונה למרות שמיד אחרי התאונה אמרתי שיש רעשים שלא היו קודם, הרכב כמעט חדש, עשה איזשהו תיקון ועכשיו אין רעשים אבל הוא אמר שזה זמני ויום אחד אני אצטרך להחליף את המוט המייצב. אז חזרתי לאותו מצב. השאלה שלי, אם הם עשו את התיקון אז זה אומר שיש רעשים וזה כן קשור בתאונה, אז למה תיקון זמני ?
יש לי הרגשה שעובדים עלי ואין לי מה לעשות

enigo

New member
מה הוא עשה בדיוק?

אפשר לנסות תלונה לאיגוד המוסכים, אם כי מנסיוני הם בדרך כלל לטובת המוסך, ורק במקרים ממש ברורים הם פוסקים נגד המוסך.
אם ממש בא לך להשקיע, אתה יכול לגשת למוסך אחר, לא קשור ליבואן, לקבלת חוות דעת שניה, ואו לשמאי עצמאי, ואם הם יגידו שיש נזק והוא קשור לתאונה - לתבוע את הביטוח.
אבל יש סיכוי שהם יגידו שזה לא קשור לתאונה, ואז ההשקעה תהיה לחינם. וכמובן יכול להיות שלא תזכה בתביעה נגד הביטוח.

חן 1111

Active member
תפסיק לחפש קשר לתאונה

תאונה מאחור לא יכולה לגרום נזק למוט המייצב, שנמצא מלפנים. לא ברור איזה תיקון עשו, אבל מוט מייצב זה פשוט מוט פלדה כפוף בצורה מסוימת. אם הוא לא נפגע הוא יכול לעבוד לנצח. מה שיכול להרעיש זה התותבים שלו, או מוטות הקישור, ואת שניהם אפשר להחליף בנפרד.

למעלה