שאלה על מוט מייצב

oribarel

New member
שאלה על מוט מייצב

שלום,
אני נוהג בניסאן קשקאי. לפני כחודש וחצי הסתיימה האחריות למכונית. נהגתי בה רק חמש עשרה אלף קילומטר. כי אני נוסע הרבה לחו"ל. לפני כמה ימים שמעתי רעש חריקה בקידמת האוטו, נאמר לי במוסך שיש להחליף מוט מייצב וזה עולה כשלושת אלפים חמש מאות שקל. השאלה, מה זה מוט מייצב ואיך זה שצריך להחליף במכונית שנסעה מעט כל כך. היא ממש חדשה. תודה על התשובה

חן 1111

Active member
קודם כל, זה מוט בצורת "ח" שיושב בחזית

החלק האופקי מחובר לרכב עם שני תותבי גומי בדרך כלל, והקצוות מחוברים לזרועות המתלה באמצעות שני מוטות קישור.
צריך לבדוק למה הוא חורק. אם זה תותבי הגומי, אפשר להחליף אותם וזה קל וזול. אם זה אחד ממוטות הקישור, גם כן אפשר להחליף בנפרד. אם זה המוט המייצב עצמו שהתעקם, אפשר לקנות מפירוק. מוט מייצב משומש עושה את העבודה אותו דבר.

גם אם הסתיימה האחריות תוכל לנסות ללחוץ שיתקנו זאת

ללא עלות מצידך
אם לא תצליח כמובן שעלות התיקון אצל היבואן גדולה תתרחק ממנו .
רק בעולם הרכב חתיכת מוט ברזל עולה 3500 ש"ח .

enigo

New member
נדיר מאוד שהמוט הזה מתעקם וצריך

להחליף את כולו. לא זוכר שנתקלתי במקרה כזה שלא הגיע בעקבות תאונה.
כמעט תמיד אלו התותבים או המוטות המקשרים (במיוחד התותבים) שדורשים החלפה.
הייתי יוצר קשר ישירות עם היבואן כדי לבדוק אפשרות של "לפנים משורת הדין", בעיקר אם הרכב טופל במוסכי יבואן.

oribarel

New member
כן הייתה תאונה קטנה. מישהו פגע ברכב מאחור

מיד בדרכי אל המוסך הרגשתי רעד, כשהשמאי הגיע אמרתי לו. במוסך לא טיפלו בזה, רק בפחחות. אמרתי שאני שומע רעשים והשמאי אמר שזה לא שייך לתאונה. הסברתי שמיד אחרי התאונה שמעתי את הרעש שלא היה קודם ולא עזר לי. ואז פניתי לשירות הלקוחות של ניסאן ולא עזר לי כלום. האחריות הסתיימה הם אמרו למרות שנסעתי כל כך מעט והרכב ממש חדש.

enigo

New member
המוט המייצב האחורי נפגע?

עדיין הייתי מבקש חוות דעת שניה.

enigo

New member
הוא אמר שהרעש מלפנים, אבל התאונה היתה מאחור

בגלל זה שאלתי - כדי לוודא מה בדיוק הבעיה.
פגיעה מאחור לא יכולה לעקם מוט קדמי, אלא אם כן האוטו הוטח על משהו.

oribarel

New member
תודה. לא אין סימן שהוא הוטח על משהו

מהנתיב השמאלי עפתי לנתיב הימני בחריקה. מיד אחר כך הרגשתי רעד באוטו ואמרתי להם במוסך. אפילו לא בדקו את זה. לקחו את השיק שלי, ראיתי שתיקון הפח נעשה וחזרתי הביתה. למחרת שוב הרגשתי ברעד וברעש. מה שלא היה קודם

enigo

New member
יש סיכוי שמהמכה והדחיפה הצידה משהו זז/השתחרר גם במוט הקדמי

אבל מאוד לא סביר שהמוט התעקם.
הייתי פונה למוסך אחר. למוסכי יבואן יש נטיה לעבוד "לפי הספר", כשכמעט תמיד הספר אומר להחליף מכלולים שלמים ויקרים...

oribarel

New member
האם כדאי לגשת למוסך שיראה לי אם באמת התעקם המוט הזה

או מה צריך להחליף. כפי שאתה אומר נדיר שהמוט מתעקם שלא בעקבות תאונה, מאחר ואני לא מבין בזה אולי אפשר להחליף רק את החלפים האחרים וזה לא צריך לעלות כל כך הרבה. פניתי שירות הלקוחות של ניסאן, הציעו הנחה מזערית ממש.
האם שירות הלקוחות של ניסאן הוא היבואן ? או שישנה כתובת נוספת של היבואן ?
תודה על התשובות

לא נראה לי שהמוט התעקם עקב תאונה

יותר סביר שהתושבות נפגעו .
המוט הוא חזק מאוד וגמיש .

oribarel

New member
וגם אמרו שהרכב צריך להיות במוסך כחצי יום !!

כל העסק נראה לי ממש תחמנות

חן 1111

Active member
גם לזה אין סיבה. אם החלק נמצא במוסך ההחלפה לוקחת 20 דקות.

חן 1111

Active member
דווקא התעקם לי פעם בלי שום תאונה. כנראה בגלל פגיעה באבן

או במדרכה.

oribarel

New member
ביחס לביטוח

הביטוח שלי הוא גם בקרסו. שלחו שמאי מיד אחרי התאונה, אמרתי שאני מרגיש רעש ורעד מהאוטו ולא רשמו את זה וגם לא התייחסו לרעשים. לקחתי את האוטו הסתכלתי רק על עבודות הפח שנראו בסדר. סגרו את התביעה. למחרת עדיין שמעתי את הרעש והבנתי שלא בדקו את זה בכלל. שאלו את השמאי בטלפון שאמר שאין קשר. ואין עם מי לדבר.

oribarel

New member
אגב, השמאי לא בדק את הרעש למרות שהתרעתי על כך

מיד אחרי התאונה אמרתי שאני מרגיש רעד. שבוע ימים האוטו היה שם ולא בדקו את הרעש. סגרו את התביעה ועכשיו הם אומרים שאין קשר לתאונה. האוטו חדש ולפני חודש וחצי עבר טיפול שנתי וטסט !

חן 1111

Active member
באמת אין קשר. תאונה מאחור לא יכולה לגרום לנזק במוט המייצב

הקדמי.

למעלה