רכב פגע בי בצידי הפגוש האחורי בתוך שטח תחנת דלק, וברח

daniel22001

New member
רכב פגע בי בצידי הפגוש האחורי בתוך שטח תחנת דלק, וברח

שלום

עמדתי בתור לתדלוק בתחנת דלק, רכב שהגיע מאחורי ניסה להשתחל בכוח תוך שנצמד אלי ועולה על המדרכה ונתן לי מכה (שמעו את המכה) בפגוש צידי שמאלי, הנזק שנראה בעין זה שפשופים ושריטות בפגוש.
מיד הוא נסע רוורס, יצאתי אליו, ומהרכב יצא בחור צעיר (מעניין אם יש לו בכלל רישיון), לא הסביר ולא התנצל, רציתי לקבל את פרטיו ולצלם, אך הוא נכנס לרכב ונסע במהירות לאחור וברח מהתחנה. יש לי צילום של הרכב לאחר שהוא בורח, כך שזה יחסית מרחוק ולא ניתן לראות את המספר.
כאמור, זה קרה בתוך שטח תחנת הדלק וזה מצולם. כ"כ יש מישהו שתדלק במקום והשאיר לי את פרטיו למקרה ויצטרכו את עדותו.

התקשרתי למשטרה לאחר מכן ואמרו לי שאני יכול לבוא להגיש תלונה (זה זמן קצת לחוץ ועמוס בשביל זה)
כ"כ התקשרתי לבעל התחנה ואמר לי שאמנם הוא לא יכול לתת צילומים ממצלמות האבטחה אלא למשטרה, אך הוא יכול לבדוק בשבוע הבא ולתת לי את המספר רכב.

מה ההמלצה לעשות במקרה כזה?
כמה אנרגיה וזמן להשקיע בזה? מה הסיכויים שייצא מזה משהו, ומה יכול לצאת?
האם הביטוח שלי אמור לתת את השירות הזה של לתבוע את הצד השני או שבכל מקרה זה נקרא שתבעתי את הביטוח שלי?

מעבר לעניין הנזק האישי, העובדה שמדובר בפורע שנהג בצורה פושעת, ולאחר מכן במקום לתת פרטים בחר לברוח מהמקום, האם ללכת למשטרה? יש להם עניין ומוטביציה לטפל בזה או שאני סתם מכלה זמני בכך שאפנה כמה שעות לצורך הגשת התלונה?

תודה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
שאל את הביטוח שלך

קח את מספר הרכב הפוגע מתחנת הדלק והגש תלונה למשטרה עם המספר הזה, בקש מהמשטרה שתשיג לך את הצילום מתחנת הדלק (למידה ותרצה להגיש תביעה) וכן את פרטי בעל הרכבבקש מהביטוח שלך שיטפלו בזה מול בעל הרכב, הם אמורים לעשות זאת, במידה ולא יעשו שקול לא לחדש את הביטוח שלך אצלהם, במידה והביטוח לא ישיג תוצאות בקש מהם את פרטי הביטוח של הפוגע.
אם לא יעזור התקשר לפי הפרטים שתקבל מהמשטרה ומהביטוח שלך לבעל הרכב ולפי שיחתך איתו וגובה הנזק תחליט אם ברצונך להמשיך הלאה - אם תחליט להמשיך תבע את בעל הרכב ואת הביטוח שלו בתביעות קטנות, לצורך הערכת שווי נזק תזדקק להערכת שמאי ולחשבונית תיקון מהמוסך.

KIA RIO 1250

New member
קצת ביורוקרטיה...

למזלך זה קרה בתחנת דלק שבה הכל מצולם:
&nbsp
אתה הולך למשטרה והם נותנים לך אישור
על התלונה שלך על מה שקרה בתחנת הדלק ושהם מתכוונים לחקור.
עם זה אתה חוזר לתחנת הדלק למנהל התחנה.
תביא לו פלש-דרייב והוא יעתיק לך את הסרט מהתחנה מכמה מצלמות שיתנו כמה זויות. הוא מעתיק בעבור המשטרה ונותן לך כדי שתוכל להראות למשטרה.
עם הצילום תחזור למשטרה תקבל מהם אישור כתוב על מה שייראו בסרט...
לך יש גם עד.
&nbsp
&nbsp
אחר כך תחליט הלאה:
תוכל לקחת הנהג/בעל הרכב/הביטוח צד ג' לבית משפט לתביעות קטנות וכו' לפי גובה הנזק.
כמובן שתצטרך לתקן הרכב עם מעורבות שמאי שיתעד את התיקון.

בד"כ יש מצלמות אבטחה בתחנות דלק

תבקש מהמנהל התחנה תיעוד מהמצלמה שישלח לך ומתי זה קרה, וזמן האירוע, ותתבע בבית משפט לתביעות קטנות ולמרות שהחוק היום לא מחייב תיעוד, תבקש לתעד לשופט.
ולא לתבוע ישירות דרך חברת הביטוח בה אתה מבוטח שהעורך דין שלהם ישלח כתב תביעה עם החומר לביטוח של צד ג', עם כל הבירוקרטיה ומשיכת זמן וכנראה בסוף תפסיד בבית משפט השלום לתעבורה גם עם תיעוד סרטון.

VW PASSAT 2008

New member
רשמת בסוף ככה:

''... וכנראה בסוף תפסיד בבית משפט השלום לתעבורה גם עם תיעוד סרטון.''
לא הבנתי למה גם עם הוכחת סירטון הוא יפסיד בבית המשפט.

למעלה