מרגיש נקישות בהגה

מרגיש נקישות בהגה

הי,
כשההגה מסובב עד הסוף, בתמרוני חנייה למשל, תוך כדי נסיעה איטית מורגשות נקישות די חזקות בהגה. זה קורה כשההגה מסובב לשני הכיוונים. האוטו הוא פיג'ו 2008 עם 60,000 ק"מ. אני אכניס את האוטו בכל מקרה למוסך לבדיקה, הייתי שמח לקבל הערכות מה זה יכול להיות, להגיע מוכן. אני מאלה שקל לעבוד עליהם במוסכים...

תודה.

em28

Well-known member
קלאסי: ציריה, לא יודע איך ב-2008 אבל בפיז'ו בכלל לא ביג דיל

תודה

המכללים המכניים משותפים להרבה רכבים של הקונצרן אז ה 2008 לא אמור להיות חריג.

aharon d

New member
מדהים

רק 60 אלף ק"מ, וכבר הצירייה נגמרה...
אוטו כמעט חדש

יש מצב שהייתה נהיגה אגרסיבית בתמרונים .

אכן מהר מידי .
היה לי רכב שב 400000 לא הלכו ציריות , זה קצב של סוברו DL .

aharon d

New member
יש לי תחושה ויותר מאשר רמיזה

שזה לא בגלל צורת הנהיגה

enigo

New member
נכון, אולי זה כמו בהיילקס, שיצאו מהמפעל עם פגם בדריישפט

וכלים בני חודש נאלצו לעמוד שבועות ארוכים ולחכות לחלקי חילוף - או לקבל את הצעת מוסך היבואן ו"לא לשלב הנעה כפולה עד שיגיע החלק".
בינתיים שני חברים עם 208 עברו כבר מזמן את הנסועה האמורה, ועדיין עם ציריות מקוריות. אז אולי, רק אולי, זה כן קשור לצורת הנהיגה.
אגב, לא צריך לנהוג כמו נהג ראלי כדי לגרום נזק לציריה, מספיקה פעולה אחת לא נכונה שתפעיל על הגלגל עומס חריג כדי לגרום נזק - שאל בעלי פראדו מראשית האלף על הנושא. הם צברו הרבה ניסיון באיך אפשר לשבור ציריות (ודיפרנציאל קדמי, ואז בדור אחרי זה את האמצעי) תוך רגע.

the annonymous

New member
נכון. מספיק גומיית צירייה קרועה

כדי שכל הגריז יעוף וחול ייכנס. ככה מספיקים גם 5000 קילומטר של תנועה עירונית לגמור צירייה.

חן 1111

Active member
דווקא התיאור לא מתאים כל כך לצירייה.

גם בגלל הק"מ הנמוך, וגם בגלל שעם ציריה שחוקה שומעים את הדפיקות, אבל לא מרגישים אותן בהגה. בדרך כלל זה גם מתחיל עם נקישות חלשות ורק לצד אחד.
האם זה קורה רק כשההגה מסובב עד הסוף? מה קורה כשאתה מחזיר אותו ממש קצת? (כלומר מסובב כמעט עד הסוף ולא עד הסוף)?

אכן לא שומעים כלום, רק מרגישים בהגה.

יש נקודה, לא ממש קצת, בערך חצי סיבוב של ההגה מהסוף, שבה הנקישות מפסיקות. וזה גם הופיע בבת אחת, לא נקישות חלשות שהתגברו. הרכב עבר טסט חלק רק לפני חודשיים, בסוף יולי.

חן 1111

Active member
אז לא סביר שזה ציריה

צריך לבדוק את ההגה והמתלה.
האם זה קורה במקומות שונים או אולי רק במקום אחד (אולי קשור לסוג הרצפה, כבר נתקלתי בדברים כאלה)?

האמת שרק ליד הבית אני צריך לעשות תמרון עם הגה מסובב עד הסוף

ויש אבנים משתלבות על הכבחש. אנסה במקום אחר תמרון כזה על אספלט. בכל מקרה, מחר תכננתי להיכנס למוסך ואז יתברר.

em28

Well-known member
התיאור הזה כבר נשמע שונה, פעם היה מסרק שנשחק....

היום כבר כמעט כולם עם הגה חשמלי. לא ?
דווקא מתאים לפיז'ו לנסות לשמר את התחושה בהגה....הגם פיז'ו טמנו ידם בחשמל ?

למעלה