פורום רכב שחסרים לו 2 גלגלים מת .

מר"צ זה שמאל לא רלוונטי , שלום עכשיו זה תמיד היה שלום אחר כך

תפנים, אין כבר שמאל יותר , יש מדינה דו לאומית , נקודה .
ואם היית ירושלמי היית מסכים איתי על זה שהערבים כבשו
את ירושלים המערבית ובכל מקום יש תורים ארוכים יותר וצפיפות בגללם .
ותקרא שוב את מגילת העצמאות .

enigo

New member
ושוב - מה הקשר בין זה שאתה גזען שקורא לעצמו

שמאלני למה המצב של מפלגה כזו או אחרת?

enigo

New member
אין שום קשר בין זה שאתה גזען לבין זה

זה שאתה טוען שהפתרון הפוליטי במדינת ישראל יהיה בסופו של דבר כזה או אחר. בטח לא כשלא נראה שאתה מעודד את הפתרון האמור אלא נאלץ לקבל אותו.

אתה לא מזיז לאף אחד עם המילה גזען . אתה גם גזען .

כי מדינת ישראל היא גזענית מיסודה , ( וגם הדת היהודית ) לא רק כלפי הערבים אלא גם כלפי עדות בתוך העם היהודי .
גם אתה קיבלת את המהפיכה האלימה שביצע הימין ובכך השתלט על המדינה.
בנוסף היה גם את אהוד ברק שקבר את השמאל כאשר היה בכנסת
היום הוא עם מר"צ . בדיחה .

ANZ1

New member
הבעיה איתך

אתה לוקח פרטים וחלקים שאולי נכונים חלקית,
אבל מערבב אותם עם שטויות ,
בלי שום היגיון, בלי שום קוהונטיות
בלי שום נכונות להיות מציאותי או נחמד או תרבותי
ומה שיוצא בהודעות שלך זה בליל של קשקושים לא ברורים שאי אפשר לעשות איתם כלום.
אתה רגע אחד כהניסט ורגע אחד שמאלני ממרץ
רגע אחד קפיטליסט שדוגל בחופש מוחלט ואז רוצה מדינת חוק ומשטרה.
רגע אחד תומך בזכויות הפלסטינאים ורגע אחר כך רוצה להעלים א8תם.
ככה זה גם בויכוחים בתחום הרכב.

אתה ממציא דברים , אני ברור לגמרי . אני אנטי ביבי חזק

ואנטי טימטום ימני אבל בטווח הרחוק מדינת ישראל תהייה מדינה אחרת לגמרי ממה שהיא הייתה עד היום . מדינה דו לאומית חרדית ימנית ערבית .
אני רוצה מדינה פלסטינית אבל שמישהוא יגיד לי איך עושים את זה כאשר
יש 2 טריטוריות עזה והגדה ובגדה יש 400000 ישראלים מפוזרים במאות ישובים .
חלקם בישבים די גדולים שאי אפשר לפנותם.

ANZ1

New member
אתה ברור לעצמך, שאר העולם לא מבין שום דבר ממה שאתה אומר

תשאל כל אדם שקרא את השרשור הזה או כל שרשור אחר שהשתתפת בו
מה הדיעות שלך ומה אתה מנסה להגיד,
ואף אחד לא יבין מה אתה רוצה,
במקרה הטוב אנשים יגידו שאתה נהנה להיות אנטי - כל דבר ומנסה לקשקש במח.

אז אולי כך . לקחתי כדור נגד בחילות והצבעתי א.מ.ת .

רק כי הם עלולים להמחק ובכך לחסל את הסיכוי להפיל את ביבי . אחרת הייתי מצביע ליברמן או כחול לבן . גם הצבעה אנטי ביבי . גם ליברמן וגם כחול לבן הם לא משהוא במיוחד ליברמן .
אמרתי בבירור :
הייתי פעם שמאל בזמן שולמית אלוני , אבל מאז הפכחתי כי מהשמאל לא יוצא כלום .
היום יש דבר אחד חשוב בלבד והוא להפיל את ביבי , לעת עתה כל שאר הנושאים הם מאחור .

enigo

New member
לוגיקה מדהימה, כרגיל אצלך...

והדת היהודית לא מכירה בכלל בעדות, כך שהרעיון של גזענות כלפי עדות זר לה. זה כמובן לא אומר שעסקנים דתיים לא גזענים - אבל זה לא אותו דבר. הבעיה היא שזו כנראה הפרדה דקה מדי בשבילך...

אז עוד נושא שאתה בור בו , "בחרתנו מכל העמים " שמעת על זה ?

לא העסקנים אלא הדת עצמה . שלא לדבר על היחס לנשים .
ההלכות המחמירות בנושא גיור , גזענות טהורה .

enigo

New member
אני מניח שיום אחד אני אפסיק לצפות ממך ליכולת הבנת נקרא

בסיסית או לתגובה שקשורה, איכשהו, למה שאתה מגיב אליו.
אני מדבר על עדות - אתה מדבר על עמים.
נו, שויין...
ואגב, עצם העובדה שאפשר להתגייר היא ההפך מגזענות. לך לקרוא מה ההגדרה של גזענות, ותבין למה.

ישראל היא גזענית גם כלפי עדות וגם כלפי עמים אחרים

גם הדת וגם הישראלים גזענים . אתה חי כאן בזכות הגזענות
באו יהודים וגירשו מכאן בכוח המוני ערבים ב 48 .
יותר מחצי היהודים בישראל רוצים מוות לערבים טרנספר , או במקרה הטוב סיפוח ללא זכויות .
זה שביבי לא ירכיב את הממשלה הבאה כנראה, לא משנה את מה שאמרתי קודם
זה רק ידחה לעוד מערכת בחירות או 2 .

enigo

New member
אז תחליט - הישראלים גזענים או הדת היהודית גזענית? כי הדיון

היה על האמירה השגויה שלך שיהדות גזענית כלפי עדות, כשבדת אין בכלל הגדרה של עדות, ולכן אין אפשרות שהיא תהיה גזענית כלפי עדות.
אבל כרגיל אצלך, אתה פולט איזו שטות וכשמבהירים לך שזו שטות אתה עובר להגיד משהו אחר או טוען שלא הבינו אותך ובעצם לא התכוונת להגיד את מה שאמרת אלא משהו אחר.
ושמאלן או ימני, לפחות ראוי שתטרח ללמוד את ההיסטוריה כראוי. למשל - מי פתח במלחמה שהסתיימה בחילופי אוכלוסיה. באיזה צד של המתרס נשארה אוכלוסיה מעורבת ובאיזה צד היה גירוש מוחלט. דברים כאלו...

ANZ1

New member
הוא קצת מבולבל, אבל לגבי הגירוש הוא דווקא צודק

ישראל לא אוהבת את החלק הזה בהיסטוריה של הקמת המדינה,
היא מנסה להגיד שהיא מוסרית, והיא לא יותר משאר מדינות העולם,
אבל ישראל גירשה את כל הערבים שישבו בישובים שאמורים היו להיות בתוך המדינה היהודית לפי החלוקה של האום,
זה אחד לאחד, אפשר ממש לראות על המפה, ש400 ישובים ערבים שהיו בתוך השטח היהודי עזבו / ברחו / גורשו,
ואילו כל שאר הישובים הערבים שישראל כבשה אבל לא אמורים היו להיות בתוך ישראל, שם כל התושבים דווקא בחרו לא לברוח, לא לעזוב ולהשאר בבתים,
ולכן יש הרבה ערבים בישראל, הם מרוכזים במשולש, בנגב, בגליל, ביפו, בכל המקומות שלא היו אמורים להיות בתוך המדינה היהודית,
ואגב, זה מדהים לחשוב על הריכוז הערבי במשולש, ככה היה אמור להיות הריכוז הערבי באזור נתניה/חדרה

enigo

New member
אנשים שוכחים שזה מה שהיה מקובל אז

באותה מידה לא נשאר יהודי אחד בגוש עציון ועד כמה שאני יודע, גם לא בירושלים המזרחית.
אגב, בהודו ופקיסטן היתה "החלפת אוכלוסין" בקנה מידה הרבה יותר גדול, וגם שם עד היום יש בעיות שמקורן לפני שבעים שנה.
ובימי דוד המלך הרגו לפעמים את כל התושבים בעיר שנכבשה - כי ככה היה מקובל. אי אפשר לשפוט באמות מידה מוסריות של היום את מה שקרה פעם.

yehuda7K

New member
רוב הערבים לא גורשו אלא ברחו. ישראל אחראית כי לא נתנה לחזור

מאוד כדאי לקרוא את ספריהם המצוינים של בני מוריס ויואב גלבר על מלחמת העצמאות ב 1948.
כשליש מהפליטים ברחו עוד תחת המנדט הבריטי, כאשר גם אם רצינו לא יכולנו לגרש, למעט בימים האחרונים של שלטון המנדט. הם ברחו כמו במקרים דומים בעולם: מהפחד, מהדוגמא שהציבו המנהיגים שלהם והעשירים שברחו ראשונים, מהתוהו ובוהו הכלכלי, מהשתלטות בריונים ערבים בערים הגדולות, ביפו במיוחד.

בארצות הערביות השכנות, למשל סוריה, כעסו על הפלסטינאים שברחו וטענו נגדם- אנחנו שולחים מתנדבים להילחם עבורם, והם עצמם בורחים במקום להילחם.
בסוף המלחמה, אחד השיקולים המרכזים לא לכבוש את יהודה ושומרון, היה החשש המבוסס שהפעם הערבים כבר לא יברחו כי ראו שהיהודים לא מרשים לחזור.

אמרתי שהיהדות היא גזענית , בחרתנו מכל העמים

והלכות הגיור שבישראל מחמירים איתן החרדים כי הם גזענים .
לא אמרתי עדות . יש גזענות כלפי עדות , הייתה כלפי המרוקאים היום יותר כלפי האתיופים , זה לא קשור לדת . ציטוט של ביבי , "חיילי גולני הם בסדר כל עוד יש להם מפקדים לבנים . "
הישראלים ברובם גזענים . תשמע היום את ביבי , "גנץ יקים ממשלה מסוכנת עם הערבים " . גזענות פרופר .
ב 48 לא נשאר ערבי אחד באשקלון שהייתה מאוכלסת ב 2 שכנות של היום בערבים + מסגד שהיום משמש כמסעדה , טרנספר ומי שהתנגד נרצח , לא התנגדו הרבה אבל הם נרצחו , זו עדות חיה של מי שהיה שם .
אתה חי במדינה גזענית , אין ויכוח על זה . טרנספר ב 48 , ממשל צבאי בזמן בן גוריון , דיכוי ורמיסה לאחר 67 של הפלסטינים . כוונה עתידית לספח פלסטינים
ולא לתת להם זכויות אזרח . התנהגות הממשל כלפי האולוסיה הערבית הישראלית .
במקרה של הרוצח אלאור אזריה , התוכחתי עם איש ימין שזה לא מוסרי מה שאלאור עשה , התשובה שלו : אבל הוא ערבי = מותר לרצוח אותם .
ואתה עצמך בוגד ( גם גנץ אשכנזי ובוגי ) לפי כל בוחרי ביבי וימינה לו , זו כבר לא גזענות זו אנטישמיות .

ANZ1

New member
ב48 נשארו הרבה ערבים באשדוד ואשקלון

שהיו ישובים ערבים בלי אף יהודי מעולם.
הם גורשו בטרנספר ב1950
הרבה אחרי המלחמה
צהל הביא משאיות וזרק אותם בעזה
זה האזור היחיד שאין ויכוח שכל הערבים גורשו
כי זה היה הרבה אחרי המלחמה ואי אפשר לטעון שהם עזבו מרצונם
ואלו שגורשו ב48 במלחמה היו בעקבות פקודה רישמית של אלון ,פקודה רשומה וקיימת.
לכן היום יש את צעדות החזרה בעזה כי 70 אחוז מתושבי עזה הם תושבי אשקלון ואשדוד

למעלה